انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 6:18am

پاسخ به موضوع  [ 101 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11  بعدی
 علم جفر 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

دوستان این تاپیک برای آموزش علم جفر میباشد.
لطفا اطلاعات و تجربیات خود را به اشتراک بذارید.
هوالحکیم --- غقیائیل

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

جمعه 15 فروردین1392 - 12:38am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ابتدا تعریف علم جفر رو بیان میکنم.
جفر در لغت :به معنی پوست بزغاله‌ای است که وسیع باشد و چیزهای زیادی را در خود جا دهد.
اما از نظر علو غریبه جفر علمی متعلق به انبیا و ائمه و اولیاء ا... که متشکل از اعداد و حروف به منظور استنطاق آن جهت حصول به نتیجه و جواب کافی و شفاف که در اصطلاح کلی مستحصله گفته میشود.
البته تعاریف مختلفی بر جفر بیان شده که بصورت ساده مطرح شد.و برای علم جفر و کاربرد آن روشهای مختلفی وجود دارد که به اجمال بیان میشود:
در علم جفر برای رسیدن به جواب سول، از روش‌های گوناگونی استفاده م‌شود. این روش‌ها بسته به اهمیّت سوال متفاوت و در سطوری چند منتج به جواب می‌شود.
از انواع روش‌ها، می‌توان به جفر آدم، جفر منبری و … اشاره کرد.
در علم جفر برای رسیدن به جواب از علوم ریاضی و نجوم نیز بهره می‌گیرند. نام سوال کننده و نام پدرِ او و زمان سوال به علاوه جمله سوال، با روش ذکر شده در علم جفر، مبنای رسیدن به جواب است. یکی از مراحل مهم، که از آن به “سطر” نام برده می‌شود “سطر مستحصله” است که اصحاب علم جفر معتقدند با طهارت روح و… به این مهم می‌توان آگاهی یافت.

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

جمعه 16 فروردین1392 - 6:02pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

ادامه بحث:
جهت حصول نتیجه بترتیب مراحلی توسط استاد جفر طی شود که بشرح ذیل یکی از روشهای متعارف رو بیان میکنم:
سطر اساس
سطر نظیره
سطر حاصل اساس
سطر حاصل نظیره
سطر تتمه اولی
سطر نسبت نظیره
سطر نسبت دوم اساس
سطر تتمه ثانیه
سطر تتمه تتمتین
سطر حاصل اعداد
سطر قوا
سطر حاصل
سطر مستحصله
سطر نظیره
سطر صدر موخر (که سوال کننده در این سطر به جواب رسیده‌است و چنانچه به جواب نمی‌رسید باید ادامه می‌داد تا به جواب دست یابد.)
فعلا تا اینجا رو داشته باشین تا بعد.
هوالعلیم --- غقیائیل

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

جمعه 16 فروردین1392 - 6:05pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

در اینجا کاربردهایی برای علم جفر بیان میکنم:
کاربردها علم جفر :
از علم جفر با توجه به صعابت (مشکل بودن) دست‌یابی و کیفیت عمل به آن، مگر در مواد خاص که هیچ روشی قادر به پاسخ‌گوئی نباشد، استفاده نمی‌شود.
بنابراین برای معلومات و یا سوالهایی که جوابهای مشخصی دارند و یا سوالاتی که ارزش ندارن استفاده نمیشود.
و بقول یکی از اساتید بزرکوار این علوم مانند شاه کلیدی است که به هر دری میخورد و هر در بسته ای را براحتی میگشاید.
و بقول بعضی ها قاعده کبریت احمر را دارد.

--------------------------------------------------------------------------------
مثالی کاملا ساده از علم جفر با روش ابداعی حامد حاج سعیدی: کلمه ” حسین ” را بصورت “حا” “سین” “یا” “نون” می نویسیم و در زیر آن کلمه “حسین” را بصورت “ح” “س” “ی” “ن” می نویسیم: حا سین یا نون

--------------------------------------------------------------------------------
ح س ی ن

حروف مشابه بالایی را با حروف مشابه پایینی خط می‌زنیم مثلا در “حا” حرف ح را با ح پایینی خط می‌زنیم. در انتها حروف “ن ی ن و ا” باقی می‌ماند که تشکیل کلمه “نینوا” را می‌دهد. اگر این روش را با کلمه “علی” انجام دهیم حاصل کلمه “ایمان” خواهد بود.

از نظر دسته‌بندی علوم غریبه، جفر در سطوح عالی آن قرار دارد و با فال، سحر، طلسمات، هیئت و نجوم و… در یک سطح قرار داده نمی‌شود.

اعداد معادل حروف ابجد که در جفر از آن استفاده می‌شود
الف ب ج د ه‍ و ز ح ط ی ک ل م ن س ع ف ص ق ر ش ت ث خ ذ ض ظ غ
۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۲۰ ۳۰ ۴۰ ۵۰ ۶۰ ۷۰ ۸۰ ۹۰ ۱۰۰ ۲۰۰ ۳۰۰ ۴۰۰ ۵۰۰ ۶۰۰ ۷۰۰ ۸۰۰ ۹۰۰ ۱۰۰۰

هوالعلیم --- غقیائیل

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

جمعه 16 فروردین1392 - 6:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
عزیز کلمه حسین رو که داشتم مطابق فرمایش شما حساب می کردم دیدم دو تا آ داره کلمه نینوا یک آ داره چجوریه؟؟؟؟ :-\ :-\ :-\

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

جمعه 16 فروردین1392 - 7:25pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
bantama عزیز بحث علم جفر خیلی پیچیده تر از این مثالی هست که عرض کردم ولیکن چون فقط بصورت اجمالی شروع کردیم لذا در آینده اصولی کلی و جزئی را به امید خدا بیان خواهم کرد .
ولیکن همونطور که در بالا توضیح دادم بعضی مسائل علم جفر الهامی و شهودی است که با هیچ قاعده ای شاید سازگار نباشد%
موفق باشی --- غقیائیل

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

شنبه 16 فروردین1392 - 12:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا بینا شما خودتون هم نفهمیدید داری چی میگین
حسین رو نوشتین نینوا و علی رو ایمان و هیچ دلیلی ندارین
اینقد چیز من درآوردی ننویسید

پنج شنبه 12 اردیبهشت1392 - 4:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

oshin نوشته است:
آقا بینا شما خودتون هم نفهمیدید داری چی میگین
حسین رو نوشتین نینوا و علی رو ایمان و هیچ دلیلی ندارین
اینقد چیز من درآوردی ننویسید

دوست عزیز به جای اینکه بگید هیچ معنی نداره ، ازشون بخواید که براتون توضیح بدن..ممنون میشم

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

پنج شنبه 12 اردیبهشت1392 - 4:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بانتاما پرسید ببین چی جواب داده

پنج شنبه 12 اردیبهشت1392 - 4:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تشكر ازbina عزيز و با انتقاد منفي از اون دوستمون كه چون خودش چيزي درك نكرده فكر ميكنه مطلب ارائه شده غلطه.
البته من از روشي كه دوستمونbina ارائه داد آشنايي ندارم ولي مرسوم ترين روش و صحيح ترين قاعده هموني هست كه bina در پست هاي اوليه قرار داده كه نامش قاعده "طالب و مطلوب"هست. ميرزا رضا سقا زاده واعظ بصورت مشروح و مبسوط اين قاعده رو در پايان كتابش"گلهاي ارغوان"توضيح داده ولي متآسفانه طبق روال مرسوم تمامي نويسندگاه كتب جفر نكاتي رو از جمله قاعده طالع وقت مبهم و مستور قرار داده بيشتر از 6 ماه روش كار كردم ولي نتونستم حلش كنم.
قواعد چند سطري بسياري هم هست كه تماما نكات مبهمي توش وجود داره.بهترين كتاب در علم جفر كه بيشتر از بقيه كتب نكات جفر رو باز كرده و اميد بيشتري به يافتن رموز اين علم درونش هست كتاب"مصر الحقيقه" هست كه بسيار نايابه و خوشبختانه يك نسخه اش پيش من هست و اگه دوست عزيزbina صلاح بدونن براي ارائه و نشر در انجمن آمادگي دارم.

پنج شنبه 12 اردیبهشت1392 - 8:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 101 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure