انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 8:47am

پاسخ به موضوع  [ 19 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 طالع؟ 
نویسنده پیغام

سلام دوستان
چقدر به طالع اعتقاد دارید؟
اینکه مثلا میگن فلانی این بار تو طالعش نیس،یا مثلا این بار صاحب داره و باید اون باشه تا انجام بشه

چهارشنبه 3 شهریور1395 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تنها خواست خداوند متعال مهمترين مسئله خواهد بود.هرچه او صلاح داند.بعد از آن توانايى فرد در استفاده و اپراتورى دستگاه.
هيچ دفينه اى صاحب ندارد و طلسمى در کار نخواهد بود.اگر خداوند بخواهد شخص در نخستين اقدام به موفقيت خواهد رسيد.

شنبه 6 شهریور1395 - 7:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دقیقا این حرف رو من شنیدم که این بار مثلا خورده به نام این شخص و باید این شخص باشه اگه نباشه نمیشه...!
من به شخصه میگم یه دستگاه نقطه زن خوب و توکل بخدا و نیت خوب باشه پیدا میشه، مثلا میگن فلان مکان نسخه هست که طلسم داره که موکلاش... بری میزننت یکاریت میکنن...! البته من وجود جن رو رد نمیکنم و میدونم قطعا مکان هایی هست که اونا زندگی و به دور از انسان ها هستن اما نه هرجایی و هر گنجی...!

چهارشنبه 10 شهریور1395 - 8:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

وجود مخلوقى به اسم جن را نمى توان انکار نمود ولى طلسم به اينصورت که در داستانها شنيده ايم نيستند.هر مسلمانى که کلام خداوند را ايمان دارد به وجود جن اعتقاد خواهد داشت و هيچ علمى نميتواند وجود جن را اثبات کند زيرا علم بر اساس وجود ماده شکل گرفته و هر چيزى که داراى ماده باشد علم ميتواند پيرامون آن بحث کند اما جن که داراى ماده نيست بنابراين هرگز قابل اثبات نيست پس منتظر اثبات اين مسئله توسط علم نباشيد.
مسئله ى بعدى اين است که اجنه به هيچ عنوان اعمال پراگماتيستى و عملگرايانه را نميتوانند صورت دهند.در گذشته بوده اما طبق قرآن بعد از سليمان پيامبر اين توانايى از آنها کاملا گرفته شده توسط خداوند متعال.هيچ جنى توانايى جابجا کردن حتى پر قو را نخواهد داشت.تنها حوضه فعاليت آنها مغز انسان است نه چيز ديگرى.پس بيهوده از اين مخلوقات خدا و طلسم نترسيد.افرادى که تسلط دارند بر اين موجودات که تعدادشان کم است قطعا ميتوانند اين مسائل را براى شما توضيح دهند البته اگر بتوانيد شخصى را بيابيد چرا که کاملا ناشناخته زندگى ميکنند که شاخصه ى مردان و زنان پاک و عارف خداست.به همين دليل تعدادشان بسيار کم است.
توجه داشته باشيد که تسلط داشتن با ارتباط داشتن 2مسئله کاملا متفاوت و جداست.بنابراين از هيچ طلسمى نترسيد و داستان ها را کنار بگذاريد.حقيقت پيرامون اين موجودات بسيار متفاوت از شنيده ها و داستان هاست.
پس با علم کافى و اعتقاد به خداوند عزيز پيش برويد.

چهارشنبه 10 شهریور1395 - 9:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دنیا بر پایه ی علم ساخته شده.
پس هر چیزیکه با علم قابل توصیف نباشه و یا علم نتونه براش توضیح بده چیزی جز توهم نیست.
منظور از "علم" علم کامل هست و نه علم بشری..!
پس میشود ادعا کرد موضوعاتی وجود دارند که در حال حاضر و با علم کنونی بشر قابل توضیح نیست..
نه اینکه بگوییم موضوعاتی هستند که با علم قابل توضیح نیستند!!
گاهی اوقات مرز بین علم و توهم همانند مرز بین واقعیت و خیال چنان باریک و در هم تنیده میشود که اذهان ضعیف براحتی گمراه شده و راه به خرافه میبرند زیرا از درک حقیقت عاجزند..!
پس تصورات کور و بی منطق خودتون رو به علم نسبت ندهید و دنیا رو با ذهن بسته خود تحلیل نکنید که در نهایت همانند پیشینیان متعصب و مذهبی خود چیزی جز تمسخر تاریخ رو نصیبتان نخواهید کرد..!
انسان خردمند همیشه بدنبال توضیح عقلانی و علمی خواهد بود.
پس با اراده قوی و تنها با تکیه بر عقل و منطق و با استفاده از حداکثر علم قابل دسترس پیش بروید تا موفق شوید.

پنج شنبه 11 شهریور1395 - 2:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرافرین نوشته است:
دنیا بر پایه ی علم ساخته شده.
پس هر چیزیکه با علم قابل توصیف نباشه و یا علم نتونه براش توضیح بده چیزی جز توهم نیست.
منظور از "علم" علم کامل هست و نه علم بشری..!
پس میشود ادعا کرد موضوعاتی وجود دارند که در حال حاضر و با علم کنونی بشر قابل توضیح نیست..
نه اینکه بگوییم موضوعاتی هستند که با علم قابل توضیح نیستند!!
گاهی اوقات مرز بین علم و توهم همانند مرز بین واقعیت و خیال چنان باریک و در هم تنیده میشود که اذهان ضعیف براحتی گمراه شده و راه به خرافه میبرند زیرا از درک حقیقت عاجزند..!
پس تصورات کور و بی منطق خودتون رو به علم نسبت ندهید و دنیا رو با ذهن بسته خود تحلیل نکنید که در نهایت همانند پیشینیان متعصب و مذهبی خود چیزی جز تمسخر تاریخ رو نصیبتان نخواهید کرد..!
انسان خردمند همیشه بدنبال توضیح عقلانی و علمی خواهد بود.
پس با اراده قوی و تنها با تکیه بر عقل و منطق و با استفاده از حداکثر علم قابل دسترس پیش بروید تا موفق شوید.

دوست خوبم شما منظور بنده را درست متوجه نشديد.عرض بنده هم همين است که بايد با علم کافى و درست پيش رفت.بنده هم حرف شما را زدم.
خوشا به سعادت و ذهن باز شما.ابتدا محتواى سخنان اين حقير را دريابيد سپس نقد خود را ابراز کنيد.شما اگر اهل علم باشيد بايد بدانيد که علم در تماميه زمينه ها نامحدود عمل نخواهد کرد و براى بسيارى از مسائل علم پاسخى نخواهد داشت قربان.در ضمن علم بر اساس ماده شکل گرفته دوست خوبم همانطور که عرض کردم.پس در مسائل غير مادى دست علم کوتاست.اين حرف بنده نيست,حرف خود علم است.اين حقير به شدت با خرافات مخالف هستم قربان و اين حوضه مورد بحث مربوط به اعتقادات و باور مردم است.شما بايد به عقايد و باورهاى ديگران احترام گذاشته و بى حرمتى نکنيد.باور و خرافات دو مقوله جدا از هم هستند.عده اى اعتقاد مردم را با خرافات ادغام کرده که سبب گمراهى و تخريب بينش عمومى گشته.شما نميتوانيد اعتقاد مردم را صرفا به دليل نداشتن پايه علمى زير سوال برده و برچسب خرافات به آن بچسبانيد.
خرافات از اعتقادات انسان جداست.ابتدا کمى تامل و دريافت محتواى سخنان قطعا به ايجاد نقد درست کمک خواهد کرد دوست گرامى. شخصا از بيانات شما مبنى بر کوته فکرى و بيان خزعبلات از جانب اين حقير دلگير شده ام.اينگونه بى حرمتى کردن خارج از شان شماست که جانبدار علم هستيد و علم محور.اميدوارم متوجه شده باشيد که محتواى سخنان قبلى اين حقير چه بوده.
در انتها دوست خوبم خدا غير مادى است.وجود مادى ندارد.آيا علم ميتواند وجود خدا را ثابت کند؟ طبيعتا خير...پس چون علم نميتواند اثبات کند و پايه علمى ندارد پس خدايى وجود ندارد؟وجود خداوند هم خرافات است؟
پس فکر خود را باز نگه داريد.....اين نامش اعتقاد و باور است قربان نه خرافات....
پيروز باشيد..

پنج شنبه 11 شهریور1395 - 8:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در ضمن مطمئن باشيد يک ميليون سال ديگر هم بگذرد علم مسائل غير مادى را نميتواند اثبات کند.فکر نميکنم که شما برعکس اين حرف را قبول داشته باشيد و رد کنيد اين مطلب را.در اينصورت ديگر.....

پنج شنبه 11 شهریور1395 - 9:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست گرامی صحبتهای بی پایه و اساس و تنها از روی اعتقادات کور و نابخردانه چنان من رو بر آشفته میکنه که متاسفانه گاهی اوقات کنترل خود رو از دست میدم..
ازینرو اگر اهانتی از جانب من احساس کردید از شما طلب بخشش میکنم..

اما همچنان با مطالبی که عنوان کردید بطور قطع مخالفم،

متاسفانه برداشت شما از علم اساسن نادرست هست!!

اینکه میفرمایید علم در حیطه ماده عمل میکنه از اساس اشتباست اصلن نمیدونم کی همچین حرفی رو زده؟!!
بنظر شما ماده از چی ساخته شده؟
حتمن میفرمایید اتم!
خب اتم از چه ساخته شده؟
حتمن الکترون و نوترون و پروتون
ادامه ش رو خودتون میتونید براحتی با تحقیق متوجه بشید زیرا دانشمندان کافر و خداپرست همگی با هم در این اکتشافات شریک بودند..!
(که البته هرچه جلوتر میریم تعداد دانشمندان خداناباور بیشتر از پیش میشه)
در نهایت به ذرات زیر اتمی میرسیم که اصلن دارای جرم نیستن!!

"یعنی از حیطه تعریف ماده خارج میشیم"

از طرفی پاد ماده رو داریم که امروز وجودش اثبات شده!!
و حتی فراتر انرژی تاریک رو داریم!!
(که وجودشون با هیچ معیار امروزی قابل کشف و اندازه گیری نیست اما بر اساس تاثیراتی که روی حرکات مواد و کهکشانها دارند اثبات شدند!)

و همه اینها رو علم و عالمان واقعی کشف کردن نه اون مدعیان بی علمی که از ساخت یه واکسن آبله مرغون هم عاجزند اما وقتی پای صحبتها و تعاریفی که ازشون میشه میبینی که اصن این بزرگواران تمام علم دنیا رو تو جیبشون دادند و حرفی نمیزنند زیرا که ما جنبه شو نداریم!! :-o :|

(البته ممکنه منظور شما نظرات ماتریالیستی بعضی از دانشمندان باشه که البته هیچ ربطی به علم نداره!!)

قبلن هم عرض کردم باور نادرست یعنی "خرافه" فرقی نمیکنه چقدر پیرو داشته باشه!همشون گمراه هستند!پس باید آگاهشون کرد..
زیرا اکثرشون نمیدونن!اما عده اندکی که میدونند و حرفی نمیزنند اکثرشون منافع دارند ;)
و عده اندک دیگری هم که میدونند و حرف نمیزنند یا فرقی براشون نمیکنه که مردم آگاه باشند یا امیدی به آگاه شدن و عاقل شدن مردم ندارند یا همانند من دنبال دردسر نیستن و سکوت اختیار میکنند..
در مورد ذات ازلی هم حرف جالبی زدید!!اینکه از ماده نیست!!
فقط یه سوال دارم ازتون...آیا شما مطمئن هستید؟؟
چطور در مورد ذات وجودی موجودی حرف میزنید که خودتون مدعی هستید هیچ دانشی در موردش ندارید؟؟!!
تا حالا بهش فکر کرده بودید؟

در آخر باز تاکید میکنم هرچیزیکه در حیطه علم قرار نگیرد وجود ندارد.

لازم نیست زیاد به عقب برگردیم از پدر بزرگ و مادر بزرگ خود بپرسید که آیا در دوران جوانی پیشرفتهای امروز براشون قابل تصور بود یا نه؟!
پس با این باور غلط که علم هرگز نخواهد توانست خود رو گول نزنید گرانقدر..

فکرتون رو باز کنید چشمهارو بشویید و جور دگر ببینید @};-

باور کنید برعکس باورتان خرد گرایی هم شیرینتر و هم آسونتر از خرافه گراییست! :)

جمعه 11 شهریور1395 - 12:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرافرین نوشته است:
دوست گرامی صحبتهای بی پایه و اساس و تنها از روی اعتقادات کور و نابخردانه چنان من رو بر آشفته میکنه که متاسفانه گاهی اوقات کنترل خود رو از دست میدم..
ازینرو اگر اهانتی از جانب من احساس کردید از شما طلب بخشش میکنم..

اما همچنان با مطالبی که عنوان کردید بطور قطع مخالفم،

متاسفانه برداشت شما از علم اساسن نادرست هست!!

اینکه میفرمایید علم در حیطه ماده عمل میکنه از اساس اشتباست اصلن نمیدونم کی همچین حرفی رو زده؟!!
بنظر شما ماده از چی ساخته شده؟
حتمن میفرمایید اتم!
خب اتم از چه ساخته شده؟
حتمن الکترون و نوترون و پروتون
ادامه ش رو خودتون میتونید براحتی با تحقیق متوجه بشید زیرا دانشمندان کافر و خداپرست همگی با هم در این اکتشافات شریک بودند..!
(که البته هرچه جلوتر میریم تعداد دانشمندان خداناباور بیشتر از پیش میشه)
در نهایت به ذرات زیر اتمی میرسیم که اصلن دارای جرم نیستن!!

"یعنی از حیطه تعریف ماده خارج میشیم"

از طرفی پاد ماده رو داریم که امروز وجودش اثبات شده!!
و حتی فراتر انرژی تاریک رو داریم!!
(که وجودشون با هیچ معیار امروزی قابل کشف و اندازه گیری نیست اما بر اساس تاثیراتی که روی حرکات مواد و کهکشانها دارند اثبات شدند!)

و همه اینها رو علم و عالمان واقعی کشف کردن نه اون مدعیان بی علمی که از ساخت یه واکسن آبله مرغون هم عاجزند اما وقتی پای صحبتها و تعاریفی که ازشون میشه میبینی که اصن این بزرگواران تمام علم دنیا رو تو جیبشون دادند و حرفی نمیزنند زیرا که ما جنبه شو نداریم!! :-o :|

(البته ممکنه منظور شما نظرات ماتریالیستی بعضی از دانشمندان باشه که البته هیچ ربطی به علم نداره!!)

قبلن هم عرض کردم باور نادرست یعنی "خرافه" فرقی نمیکنه چقدر پیرو داشته باشه!همشون گمراه هستند!پس باید آگاهشون کرد..
زیرا اکثرشون نمیدونن!اما عده اندکی که میدونند و حرفی نمیزنند اکثرشون منافع دارند ;)
و عده اندک دیگری هم که میدونند و حرف نمیزنند یا فرقی براشون نمیکنه که مردم آگاه باشند یا امیدی به آگاه شدن و عاقل شدن مردم ندارند یا همانند من دنبال دردسر نیستن و سکوت اختیار میکنند..
در مورد ذات ازلی هم حرف جالبی زدید!!اینکه از ماده نیست!!
فقط یه سوال دارم ازتون...آیا شما مطمئن هستید؟؟
چطور در مورد ذات وجودی موجودی حرف میزنید که خودتون مدعی هستید هیچ دانشی در موردش ندارید؟؟!!
تا حالا بهش فکر کرده بودید؟

در آخر باز تاکید میکنم هرچیزیکه در حیطه علم قرار نگیرد وجود ندارد.

لازم نیست زیاد به عقب برگردیم از پدر بزرگ و مادر بزرگ خود بپرسید که آیا در دوران جوانی پیشرفتهای امروز براشون قابل تصور بود یا نه؟!
پس با این باور غلط که علم هرگز نخواهد توانست خود رو گول نزنید گرانقدر..

فکرتون رو باز کنید چشمهارو بشویید و جور دگر ببینید @};-

باور کنید برعکس باورتان خرد گرایی هم شیرینتر و هم آسونتر از خرافه گراییست! :)

دوست عزيز تا حدودى حرف هاى شما درست است.قبلا هم عرض کردم که بنده صددرصد طالب علم بوده و گفته هاى شما را تکذيب نميکنم.اما اعتقاد و باور مردم هيچ ارتباطى با علم نداشته و علم نميتواند آنرا تاييد يا تکذيب کند.همانند بيمارانى که به طرز معجزه آسايى درمان ميشوند که از نظر علمى هيچ توضيحى درمورد آن وجود ندارد.مسئله ديدن خواب و رويا که سالهاست که ذهن بسيارى از دانشمندان را به خود مشغول کرده که نميتوانند دليل محکمى براى چگونگى آن بياورند تنها گمانات و بياناتى در گزارشات خود مبنى بر چگونگى ايجاد آن و تحولات بدن و ذهن ارائه داده اند.
شخصى در پرو مدت دو روز در سردخانه بود و روز سوم به زندگى برگشت.علم چه جوابى داشت؟اين حرف که علم بر پايه ماده شکل گرفته حرف بنده نيست.حرف همه ى دانشمندان است.گفته اند روح انسان از الکتريسيته تشکيل شده اما کجاست اثبات؟
چگونه ميتواند علم خداوندى را اثبات کند که ميلياردها انسان بدان ايمان دارند؟خرافات کاملا مقوله جداست و بنده 100% مخالف آن هستم که در جامعه ما بسيار زياد است که مبناى آن شنيده ها و داستانهاى گذشتگان است.اعتقاد و ايمان به خداوند و ايمان به وجود مقدسش را هيچ علمى نميتواتد اتبات کند.اگر سخنى يا مطلبى داريد که خلاف حرف بنده را اثبات کند بنده عذر خواهى ميکنم.
دايره فعاليت پروردگار مختص ذات مقدس خود اوست و هيچ علمى توان دخل و تصرف در آن را ندارد.انتهاى جهان کجاست و.... هزاران سوال ديگر..به عظمتش قسم که مطمئن باشيد پاسخى برايش نيست.سررشته آفرينش و جهان چيست؟چه پاسخى وجود دارد؟تنها فرضيه ها و بحث و گماناتى از سوى دانشمندان صورت گرفته.دوست عزيز بنده تحصيل کرده ام و طالب هرچه بيشتر علم.اين حقير خلبان هستم و اگر شغل من را داشتيد و از بالا در آسمان عظمت جهان را نظاره ميکرديد به بيانات بنده ايمان مياورديد که علم که بسيار برايش احترام قائل بوده و تشنه ى آن هستم براى مسائل بسيارى پاسخى نخواهد داشت.بنده معتقد به پروردگار بوده و لطف او را بارها حس کرده و ديده ام.پس بدان ايمان و باور دارم.به اين مسئله هم کارى ندارم که دانشمندان به خداوند باور دارند يا خير.اگر قلبشان کور نبود قطعا اين تصورات را نداشتند با اينکه برايشان احترام قائلم.

شنبه 13 شهریور1395 - 4:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در ضمن منظور بنده از ماده هر چيزى در اين جهان است که داراى وجود مادى باشد مانند آب,چوب,درخت,هوا و..... کارى به اجزاى سازنده ى ماده ندارم دوست خوبم.بله هر جسم مادى داراى مولکول,اتم,نوترون و...... بوده اما موارد غير مادى چه؟مانند روح انسان.از شما تقاضا دارم که پاسخ دهيد.روح انسان از چه ساخته شده؟فرضيه دانشمندان اين است از الکتريسيته ساخته شده.دقت کنيد فرضيه,حدس,گمان...اما ميتوانند اثبات کنند؟همانطور که عرض کردم چگونگى ايجاد خواب ديدن که به واقعيت ميپيوندد(روياى صادقه)..آيا پاسخى وجود دارد؟و هزاران مسائل غير مادى....بخداوند قسم خودتان اگر تحقيق کنيد ميبينيد که جوابى وجود ندارد.

شنبه 13 شهریور1395 - 4:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 19 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure