انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 2:06pm

پاسخ به موضوع  [ 12 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 حقیقت علوم غریبه!؟ 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار

محل اقامت: آذربایجان دیاری
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه شما بازدید کنندگان عزیز و محترم. در این بخش می خواهم مطلب بسیار بسیار مهمی را برای همه شما دوستان بازگو نماییم.

بدون مقدمه چینی می خوام برم سر مطلب اصلی, همه ما می دانیم که مسئله و مباحث علوم غریبه چه در معنای واقعی کلمه و چه در ظواهر و چه در باطن خود مسئله ای است که وجود داشته و دارد. در گذشته بزرگان مبحثی رو بعنوان علوم غریبه یا علم های مربوطه را عنوان و پایه ریزی کرده اند که بقولی سینه به سینه و نسل به نسل گذشته و بدست ما رسیده. حالا من یه سئوال دارم و اون اینکه ایا این مباحث علوم غریبه آیا درست یا صحیح می باشد؟ یا یک مشت دورغه؟ و اینکه آیا اگر دروغ باشد پس پس صحیح این علوم در کجاست؟ و یا نیز اگر دروغ باشه و یا باشد پس چرا ایجاد شده و چه کسی این علم را ایجاد کرده و به دست ما رسونده.

خوب می بینیم که میشه کلی سئوال درباره طرح کرد و یا نتایج مختلفی هم رسید. میشه این مباحث رو با دید کلی بیان نمود و یا میشه سلیقه ای بیانش کرد. من و شما آزادیم با هر دید محتلفی که شده به این مسئله نگاه کنیم و ازش نتیجه بگیریم. ولی بنده می خوام در این بخش به یکسری واقعیت چه از روی تجربه و چه در یک سطح علمی به مسئله دست پیدا کنیم که واقعا ما در مقابل این مسئله چه نوع دیدی داشته باشیم و چطور این مباحث رو قبول نماییم و یا اینکه رفتار ما درباره این علم چگونه باشد.

ببینید ما ابتدا به ساکن از خود کلمه علوم غریبه استفاده می کنیم و به این می اندیشیم که از نظر معانی کلمه یک علمی وجود دارد که عجیب و غریب است. و یا اگر بخواهیم برای این علم علوم غریبه دسته بندی و یا مرزی قائل بشیم می تونیم از مباحث گذشتگان که در باره این علم از کلمه "کله سر" استفاده کرده اند بهره ببریم و دوباره متوجه بشیم که این علم باز به مباحث و مسائل عجیب و غریب و سر و راز آلود مربوط می شود.

خوب در شروع مسئله به ابتدایترین مبحث که درک معنای کلمه بود دست یافتیم. و باید برای ادامه مبحث به مسئله دوم و نیز مرزبندی این علم دست خواهیم یافت که از کلمه دوم "کله سر" استفاده و بهره می بریم. در این کلمه که اگر اون رو باز بکنیم و حروفات رو از هم جداش کنیم به 5 حرف دست یافته که هر کدام از این 5 حرف ابتدای جمله ای دیگر است, مانند حرف "ک یا کاف" که به علم "کیمیا" اشاره دارد. خوب من مبحث را در اینجا نگه می دارم تا از این شکل جدید بوجود آمده استفاده کنم تا راهی به ادامه مسئله دست پیدا کنیم. ما از حرف اول کلمه "کله سر" که "ک یا کاف" است فهمیدیم که این حرف به علم "کیمیا" اشاره دارد.

این علم "کیمیا" چیست و از کجا پدید آمده و در این کلمه ما چه می کنید. دیدیم که با استفاده از این کلمه به یک مرز بندی خاصی دست یافتیم و فهمیدیم که اشاره ای به علم کیمیا دارد. خوب سئوال بنده از شما این اسن که آیا علم کیمیا وجود داشته و یا دارد و یا اصلا حقیقت دارد یا نه؟ برای درک این منظور می توانیم به کتابها و تحقیقات گذشتگان بسنده نموده و از لابلای این موارد به مبحث دست بیابیم که این علم وجود داشته و الانه نیز وجود دارد. ولی اینکه در دست چه کسی است و یا اینکه آیا در دست شخصی خاص باشد و یا اینکه یک فرد دارنده این علم دروغ گو است و یا علمی ندارد مبحثی است که در آینده به آن اشاره خواهیم داشت.

ین مبحث شیرین بوده و ادامه دارد...

الم یعلم بان الله یری

چهارشنبه 17 اردیبهشت1392 - 2:02am
استادیار
استادیار

با عرض سلام مجدد, خوب در جلسه قبل ما فهمیدیم که اگر کلمه "علوم غریبه" یا "کله سر" وجود داشت پس لااقل حتما وجود دارد که ما درباهر آنها صحبت می کنیم. مثلا می گوییم "دب اکبر" یا "شمس" پس نتیجه می گیریم اینها حتما وجود دارند که به این شکل اسم گذاری شده اند. پس نتیجه می گیریم که در ابتدایترین بررسی فهمیدیم کلمه های فوق الذکر وجود داشته اند و درباره آنها صحبت شده است. ولی اینکه به چه منظور می باشد باید در ادامه به آنها برسیم.

وجود کلمات وجود عین خود هستند. پس ما فهمیدیم علوم غریبه مطلبی است که وجود خارجی دارد. اما چگونه پی ببریم که در کجاست و چه کسی صاحب آن است. در زمانهای گذشته مسائل و مباحث مربوطه دیگری نیز بوده همچون مثلا "کیمیا" , "لیمیا" و غیره که اینها را در آینده نیز بررسی خواهیم داشت.

علوم غریبه مطلبی است واقعی که از آن عملی عجیب و غریب سر می زند این مطلب در معنای کلمه خودش قرار داشته و در دنیایی واقعی نیز این مطلب صحت دارد. حالا می رویم سراغ مطلب بعدی که مثلا موجودی بنام "جن" است خوب می بینیم چون این کلمه وجود دارد پس حتما این موجود نیز وجود خارجی دارد و اگر ما به کتاب آسمانی قران اعتماد و اعتقاد داشته باشیم این مطلب در انجا نیز به وفور بیان شده و اشاره شده.

حالا مثلا می رسیم به کلمه "رمل" یا "جفر" خوب می بینیم که این علوم نیز طبق وجود کلمی خودشان در دنیایی خارج نیز وجود دارد. که برای خدشان در جای خودشان باید بررسی شود. این قبیل از تعریفات که دیگر به آنها از نظر کلمه و جمله ای بررسی نمی کنیم و باید به خود آنها رسیدگی کرد این خواهد بود که ما در آینده به وجود خارجی آنها را بررسی نماییم. ما می گوییم که علمی و یا مسئله بنام "جفر" وجود دارد باید بررسی کنیم که این علم چیست؟ و سئوال دیگر ما اینکه علم جفر چه خاصیتی دارد؟ در اینجا به این سئوالها جواب خواهیم داد که حالا که فهمیدیم علم "جفر" وجود دارد می خواهیم بدانیم که این علم چگونه است. علم "جفر" علم مهندسی یا مکانیزم کار با حروفات می باشد. یعنی شما در این علم اگر سئوالی داشته باشید می توانید با فیلترهای این علم و رسیدن به نتیجه خاص می توانید به سئوال خود جواب بدهید.

البته بنده قطعا و یقینا و کاملا به عرض شما دوستان می رسانم که جواب این علم هرگز قطعی و مبرم نبوده و اگر شخصی ادعای این صحبت را دارد باید گفت که یا اشتباه می کند و یا دچار کج فهمی شده است.درباره این مسئله شما می توانید به سایتها و یا وبلگهای که در این زمینه به فور وجود داشته و دارد مراجعه نموده و دقیقا خودتان تحقیق نمایید بنده این مبحث را بعد از چندین سال تحقیق و بررسی و کنجکاوی در این قبیل علم ها به نتیجه کامل دست یافته و دوست دارم کسانی که می خواهند به این مسئله دست یاند راهنمایی نماییم که گو لافرادی که مدعی این علم را دارند که این علم "جفر" آینده و یا غیب و یا هر گونه مطلب را کشف نمایند نخورد. البته می توان تا حداکثر این علم پیش روید و بعد به درک مطالب فوق الذکر بنده برسید.

من مجبورم برای اینکه این علم را زیر سئوال ببرم مثلاهای نیز وارد نماییم. البته فورمولهای این علم زیاد بوده و همگی و جملگی ناقص هستند. مانند وبلاگ "جفار" که می توانید برای تحقیق بیشتر به این وبلاگ مراجعه نمایید که ببینید نویسنده وبلاگ بعد از گذشت چندین سال هنوز اندر خم یک کوچه است. در ضمن این علم یک علوم شاخی نیست که اکر کسی ان را بلد نباشد باید بگوییم که از علوم غریبه چیزی بارش نیست و یا اینکه اگر این علم را بلد باشد بگوییم که حافظ کل علوم غریبه است نه این علم نیز یکی از شاخهای علوم غریبه بوده و در جای خودش ارزش خودش را دارد.

مثلا می توانید برای درک بهتر به کتاب جفر 15 سطری مراجعه نمایید وببینید که هنوز هم هنوز برای اینکه بفهمند شیر سفید است یا نه؟ و یا حضرت مهدی کیست؟ کلی باید دنگ و فنگ کشید. ولی لازمه این علوم نیست. بنده برای بررسی این موضوع که باید ان را برای همه باز گو نماییم رمز این علم را برایتان بازگو می کنم. ما گفتیم که این علم به هیچ وجع یقینا نمی تواند جواب یقین و قطعی را بما بدهد. پس آنهای که ادعا این موضوع را دارند در چیست. عزیزان برای اولین بار بنده این رمز را برایتان بازگو می کنم که این علم تنها یک راه حل دارد و داشته و رمز آن را در ذیل برایتان بازگو می کنم.

علم "جفر" یعنی برداشتن و انتخاب حروف باقی مانده از کلی مراحل که در مرحله پایانی اتفاق می افتد. یعنی شما کلی مرحله را انجام و مورد بررسی قرار می دهید تا باز به چند حرف بی معنی دست یابید و سپس باز بیایید خودتان انها را از لابلای حروفات باقی مانده انتخاب و در کنار هم گذاشته تا جمله یا کلمه را بعنوان جواب بدست بیاورید. در ضمن اکر هر جا شنیدید که می گویند مرحله ناطق سازی باید بگوییم این هم همان سردرگمی خاص این علم است و یا اگر شنیدید که می گویند "مستحصله" باید گفت که یک فرمول ناقص می باشد که باز باید زحمت جواب را در آخر خودتان باید بکشید. فقط و فقط این را بگوییم که شاید شما بتوانید از جفر جاع نفیی ببرید وگرنه جفر های مرحله ی مثل 15 سطری و یا 5 سطری چیزی نیستند که بشه از انها نفی کامل ببرید.

پس فهمیدیم که علم جفر یعنی انتخاب حروف ار باقی مانده حروفاتی که در مراحل قبل توسط مکانیزمهای جفری بوجود آمده است. مثال هم برای شما و کسانی که ادعای این علم را دارند. بنده استخراجاتی را از حرفات بدسن آمده مثلا از جفر 5 سطری بشما می دهم جواب جواب را بمن بدهید.

مثل: ق ب ل ا ت ن خ م ش س ی ث ب ل ا ت ذ ل ا ت ع ث ض س ی

خوب یقینا این موضوع طرف مقابل را گیرپاچ خواهد کرد. البته باید به عرض برسانم که این علم یک خوبی برای تقویت حافظه نیز است :) ولی وحی منزل نیست. می توان تا حدی به ان رای مثبت داد ولی گاها نمی شود به ان اعتماد نمود. مگر در پشت قضیه موجود بنام "ج" وجود داشته باشد که بنده به عینا آن را دیده ام.

در ضمن جدیدا هم شده که هر کسی این علم نصیب داشته باشد می تواند آن را بیاموزد وگرنه اصلا امکان ندارد این یک صیغه جدید که بله این ماهستیم که می فهمیم شما آیا احمق هستید یا خیر دانا هستید و یا این ما هستیم می فهمیم که باید شما یاد بگیرید و یا نه. و این ادعا که ما ضریب هوشی شما را می آزماییم.

بعدش هم اگر بگوییم که مثلا چرا اینگونه است می گوییند برای اینکه باید به بالا وصل بشویم باید پاک باشید این روح شماست باید بسیار سالم باشد. و هزاران حرف دیگر...

این مبحث شیرین بوده و ادامه دارد

الم یعلم بان الله یری

چهارشنبه 17 اردیبهشت1392 - 2:03am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان شب بخیر
ضمن تشکر از توضیحات خوب دوست عزیز سالار میخواستم مطالبی رو عرض کنم.
در خصوص علوم ماوراالطبیعه و علوم غریبه یا خفیه همونطور که قبلا توی پستهای مختلف عرض کردم دوباره اشاره میکنم که این علوم مثل علوم تجربی نیست که همه براحتی بتونن باهاش آشنا بشن و ازش نتیجه بگیرن.
مثلا همین علم جفر یا رمل و ... که مردمی که داعیه استادی دارن با توجه به جنبه اکتسابی بودنش نهایتا سایه از آن رو با قواعد محاسباتی آموخته اند و چون عرض کردم فقط سایه اش را میدانند و میبینند نظرات مختلف و روشهای متفاوتی بازگو میکنن و نهایتا در کسب نتیجه عقیم میمونن چراکه این علوم علاوه بر مواردی که ذکر کردم باید مراحل شهودی و الهامی رو نیز مدعیش به اون رسیده باشد و چه بسا رسیده به این مراحل 1 در ملیون هم نباشد و بقول علمای فن: کار هرکس نیست خرمن کوفتن ...
بنابراین صرف خواندن چندین کتاب و آموزش در پیشکاه استاد نمایان هرگز راه به جایی ندارد مگر گمراهی %
هر که را اسرار حق آموختند *** مهر کزدند و دهانش دوختند
یاعلی مدد -- غقیائیل

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

جمعه 19 اردیبهشت1392 - 12:55am
استادیار
استادیار

درود علم غیب در نزد خداتس و به هرکسی که خداوند بخواهد و لیاقت داشته باشد اعطا می کند.
طرف با گرفتن 30 میلیون تومن کل جفرو بهت اموزش میده که یه مشت عراجیف و دری و وری بوده است.
خیلی ها در این علوم ادعای استادیت کردندوحتی ادعای امام زمانی و یا تعیین زمان ظهور مولا و سرور ما اقا امام زمان (عج)
که جای تاسف داره......واقعا اگر طالب دریافت علم هستیم باید مجاری ورودی و خروجی خودمون رو صاف کنیم حرف زدنامون شنیدن ها و اعمال و رفتارهامونو درست کنیم تا کم کم ظرفیتمون بالا بره و لایق درک حقایق باشیم.

الم یعلم بان الله یری

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 12:46pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بسیار عالی بود جناب سالار ، مخصوصا باید مجاری ورودی و خروجی رو خیلی صاف کرد و حرفها و رفتارها و غیره رو درست کرد ... سپاسگذارم برادران

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 22 اردیبهشت1392 - 9:17am
استادیار
استادیار

هیمن استاد فلانی که اسمشو نمیارم....که میگفت استاد کامل جفرم و اموزش جفرو 30 میلینون تومان یاد میدم
اخرش هم توزدر از آب دروامد ....استاد رهن.....بماند

الم یعلم بان الله یری

چهارشنبه 24 اردیبهشت1392 - 2:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله از این استادها زیاده و زیادتر هم میشه دیگه پیشرفت کردند دارن بصورت اینترنتی سرکتاب بازمیکنن
جن احضار میکنن دعا به ایمیل میفرستن آخرالزمانه دیگه راست دروغ قاطی همه و.............................
شاید این جمعه بیاید

چهارشنبه 25 اردیبهشت1392 - 2:14pm
استادیار
استادیار

درسته همینوطره جناب مرلین....
همه جیز قاطی پاتی شده و علم و ادمای حقیقی خیلی کم پیدا و ناب شدن

الم یعلم بان الله یری

جمعه 26 اردیبهشت1392 - 3:11am
استادیار
استادیار

مثلا من میخاستم چندین بار قصد کرده بودم که برم تو قم محضر آیت الله العظمی بهجت که قسمت نشد و تو اون سالی که میخاستم برم ایشون به رحمت خدا رفتندو
هرچند درسته نتونستم بصورت حضوری پیش ایشون برم ولی خوب بحول الهی توسط لطف الهی چندین بار ایشونو تو عالم مکاشفه دیده بودم و....
خدایش رحمت کند :)

الم یعلم بان الله یری

جمعه 26 اردیبهشت1392 - 3:17am
استادیار
استادیار

مرد نازنینی بود ایشون!!!

الم یعلم بان الله یری

جمعه 26 اردیبهشت1392 - 3:17am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 12 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure