انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 11:06am

پاسخ به موضوع  [ 101 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 11  بعدی
 علم جفر 
نویسنده پیغام

سلام دوستان
من کاربر جدید هستم و اول از همه تشکر می‌کنم برا پذیرشم و ممنون از مطالب جالبتون.

جناب استاد بینا، من مطالب شما رو خوندم و باید بگم بسیار عالی‌ و آموزندست. من مدتیست دارم در مورد علوم غریبه تحقیق می‌کنم البته فقط تحقیق، از اونجایی که این علوم همیشه در خفا و بصورت پنهان بوده، متاسفانه با خرافات و سودجوییهای افراد ناهل همراه بوده و همیشه اساتید این علوم در سکوت و شاید به نوعی اختفا بوده‌اند، برا همین باور به وجود چنین علومی در این عصر برای بسیاری از افراد سخت و یا شاید مسخره باشد چون متاسفانه مدعی زیاد و استاد واقعی کمیاب.

در آخر فقط خواهش می‌کنم که با گذشتن مطالب آموزشی و بیان نکات ارزنده درمورد این علوم، این تاپیک رو ادامه بدید و مشتاقان و علاقمندان رو بی‌نصیب نگذرید. با تشکر

چهارشنبه 24 شهریور1395 - 3:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا یه سوال فنی دارم تا حالا کسی درد رو با چشم خودش دیده.یا فقط حس کرده ویا موقع حرف زدن ارتعاشات صوتی رو با چشم خودش دیده که بتونه نجزیه تحلیلش کنه یا فقط با گوش شنیده و مغزش تحلیل کرده.
به نظر بنده بعضی علمها مانند علوم غریبه و جفر وجود دارد.همامند درد که حس میشه ولی دیده نمیشه.
یا حق

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

چهارشنبه 24 شهریور1395 - 1:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان گرامی من بیش ازونچه که تصور کنید دنبال اینجور علوم و تحقیقات در موردشون هستم
و به سوالهای بی جواب زیادی هم رسیدم و چه باور کنید یا نه بیشتر ازونچه که فکرشو کنید این نیروها رو میشناسم ;)
اما یاد بگیریم که بدون تحقیق هیچ چیز رو قبول نکنیم!
اگه دوست دارید خودتون رو گول بزنید مختارید اما لطفن مغلطه نفرمایید!!
برای اثبات موضوعی لازم نیست که اونرو حتمن ببینیم!!این رو هر بچه ای هم میدونه!!
اما آیا برای علوم غریبه هم میتوان ادله ای بر وجودشون آورد مهم نیست این ادله شنیداری یا دیداری باشه از هر جنسی که باشه کفایت میکنه حتی بقول شما حسی!!میبینید که نیست!

وقتی کسی ادعای وجود یکی از این علوم غریبه رو میکنه از سه حالت خارج نیست:
1-یا خودش دارای یکی ازین علوم هست
2-یا کسی رو شخصن میشناسه که دارای چنان علمی هست
3-یا از کسی شنیده..
که مورد آخر هیچ اهمیتی نداره و اگه کسی چنین ادعایی کرد به هیچوجه باور نکنید مگر اینکه شخص مورد نظر رو پیدا کنید،

اما اگه کسی خودش علمی داره یا کسی رو میشناسه میتونه بیاد و مستند اعلام بر وجود چنان علمی کنه (که البته این هم جای بحث و تحقیق داره و تازه کار شروع شده) وگرنه بقیه حرفها همه خرافاتی بیش نیستن.

برای اثبات حرف خودم یه سوال ساده میپرسم اگه کسی اینجا چنین علمی(جفر) داشته باشه باید بتونه به من جواب بده!

اسم واقعی من چیه؟
میتونید همینجا اعلام کنید یا در خصوصی اختیارش با شما..

زنده باد خردمندی @};-

پنج شنبه 24 شهریور1395 - 12:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهر آفرین عزیز
هیچ ادله ای برای اثبات جفر نیست .ولی اینچور نیست که برای اثبات این علم اسم شما گفته بشه و ثابت بشه که این علم حقیقت داره.واقعا نیازی به اثبات این علم نیست.چند پستی که من در مورد جفر گذاشتم اصلا هدفم اثبات یا ترویج این علم نیست.صرفا اعلام وجودش هست.بارها سوال کردم و به جواب نرسیدم ،و 4 دفعه هم سوال کردم و جواب گرفتم.ولی این میدان،میدان اثبات کردن نیست.بهمین خاطر شما میتونی اعتقاد داشته باشی یا نداشته باشی.لزوما اینکه اعتقاد نداشته باشی چیز نادرست و غلطی نیست .فقط اینو میتونم بگم اصلا این علم با حساب و کتاب قابل اثبات نیست.اونهایی که دارن اصلا برای اثباتش تلاش نمیکنن و واقعا اهمیت نمیدن که کسی باور داشته باشه یا نداشته باشه.واقعا اینکه اسم شما گفته بشه چه ثمره ای داره؟؟؟؟؟ اینکه شما رو به این باور برسونم که علم جفر قبول کنی چه ثمره ای داره؟
دوست من کم اهمیت ترین موضوع تو این علم اینه که بخوای اونو به دیگران اثباتش کنی.همه اونهایی که دارنش داشتنش رو کتمان میکنن چه برسه به اینکه بخوان اثباتش کنن.مسلما شما شاید بگی حرفای من بهانه خوبی هست برای اینکه از ناتوانی خودم برای اثباتش فرار کنم.
خرد گرایی واقعا ستودنیه و کلام و عقیده شما از نظر من پسندیده هست ،فقط موضوعاتی هست که در حوزه 2 2 تا 4 تا نیست نمیشه با حساب و کتاب و اثبات بیانش کرد.باید باهاش درگیر بشی تا وجودش و اثرش ببینی.

پنج شنبه 25 شهریور1395 - 6:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود دوست گرامی :)
اول از همه قبل ازینکه به هر مطلبی یا مقوله ای لقب علم رو بدیم باید ببینیم اون مقوله با تعریفی که از علم میشه سازگاری داره یا نه؟!
تعریف علم رو همه میدونن..
وقتی وارد بحث علوم غریبه میشیم میبینیم که اینجور مقوله ها هیچ تناسبی با تعریفی که از علم میشه ندارند!!
بلکه بیشتر درونی هستن و از شخصی به شخص دیگر عملکرد متفاوتی دارند!!
در حالیکه علم وابسته به اشخاص و نوع نگرش و درک کسی نیست!
پس با این تفسیر اینجور مقولات رو باید در زمره موهومات قرار داد نه اینکه حقیقتی در اونها نهفته نیست! بلکه این حقیقت بسیار پیچیده تر از آنیست که با درک و فهم امروزی ما قابل سنجش باشد!!
ازینرو مطمئن باشید حتی اگر کسانی هم باشند که تا حد زیادی با اینجور مقولات آشنا باشند هیچ درکی از چگونگی ماهیت آن ندارند!!
دلیل مخفی کاری این اشخاص بیشتر ازونچه که مربوط به منافع شخصیشون باشه حاصل نادانیشون هست زیرا که این افراد فقط چگونگی استفاده ازین مقولات رو یاد گرفتن و هیچ درکی از ماهیت اون مقوله ندارند (البته هیچکس ندارد)
همچو کسی که سوار اسبیست اما هیچ درکی از آناتومی حیوان ندارد!پس هرچقدر هم که سوار خوبی باشد نمیتوان به او لقب اسب شناس یا دانشمند داد! ;)

به عقیده من تفکر ما نسبت به این مقولات باید متفاوت از آنچیزی باشد که در گذشته بوده..
تقدس بخشیدن به کسانیکه با این علوم آشنایی دارند نتیجه و نشان دهنده نادانی ما ازین مقولات بسیار پیچیده هست که اتفاقن معتقدم بشدت علمی هستند ولی با درک و سواد اکنون بشریت فاصله زیادی دارند که مطمئنم در آینده بسیاری ازین مقولات رمز گشایی خواهند شد..

پس اگر قصد تحقیق داریم باید با آگاهی و چشم باز وارد میدان شویم ولی اگر فقط قصد استفاده ازین مقولات رو داشته باشیم باید بدونیم که به دلیل همون پیچیدگی که در این نوع از"علوم" هست ممکنه مدتها بگذره و به هدفی که داشتیم نرسیم و یا ممکنه نتیجه متفاوت ازونچیزی باشه که انتظارش رو داشتیم!!

پس با توجه به ریسک بالایی که دارند عقل حکم میکنه که از علوم کشف شده و معلوم برای رسیدن به اهدافمون استفاده کنیم!!
آیا منطقیتر نیست؟؟

هدف من شناساندن این واقعیات بود اما جلوگیری از چنین بحثهایی که با درک و شناخت امروزی ما سازگاری چندانی ندارند نیز میتواند حاصل تعصب و نادانی باشد چه بسا علومی که از دل این موهومات برآید و چراغی برای پیشرفت بشریت شود..

پس از دوستان خواهشمندم که ادامه دهند..

با سپاس @};-

جمعه 25 شهریور1395 - 12:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

موافقم.واقعا اونهایی که این علم رو دارن هم نمیدونند که چگونه این علم کار میکنه.کاربرد کلمه علم برای این مقوله جفر فقط به خاطر شناساندن وجود این دانش هست وگرنه جفر نشانه ها و مشخصه های علم رو نداره.نه از طریق آزمایش و نه از طریق رابطه های بین مشخصه ها کشف نمیشه.حرف شما درسته.فقط از طریق یادگیری آموخته میشه وگرنه دلیل کارکردش برای اشخاصی که جفر رو بلد هستن هم مشخص نیست.

جمعه 26 شهریور1395 - 10:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جفر بصورت مستقیم چندان نمیتونه ثمره ی اجتماعی یا عام داشته باشه مگر در موارد خاص.غالبا سود انفرادی داره.مثلا در مورد علاج نوعی سرطان سوال شد و جواب اومد"علاجش به هویج و اسفناج است".این جواب شاید بنظر بیاد برای همه اونهایی که سرطان دارن مفید باش ولی شاید هم اینطور نباشه ولی مسلما برای اون شخصی که این بیماری رو داشته و به نیت اون پرسیده شده راه علاج هست.
جفر در واقع برای رهایی از تاریکیها،بیرون شدن از سردرگمی ها،انتخاب درست در مهلکه ها،فهمیدن راه صحیح در شرایطی که عقل بشر توان تمیز دادن بین خیر و شر رو نداره بکار میره.بهمین خاطر همیشه توصیه میشه ازین علم فقط در مواقعی که ضرورت هست استفاده بشه.اگر چه در کتابها دیده میشه برای مواردی دیگه مثل کشف دفینه و این جور چیزها هم استفاده شده که البته منعی نداره ولی اون الزام یا ضرورتی که پیش میاد مهمه.
بحث کردن در مورد جفر واقعا به نتیجه مشخصی نمیرسه چون قابل اثبات نیست همیشه 99درصد افراد قبول نمیکنن.چون ابزار یا دست آویزی برای اثبات صحت جفر در اختیار نداریم.چون واقعا کسی نمیتونه جواب یا توضیح منطقی بین روابط ذاتی بین حروف و اعداد سوال و جواب پیدا کنه.

جمعه 26 شهریور1395 - 10:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما جناب erfan
و سپاس از شعور بالای شما.. :x
چیزیکه بسیار کمیابه.. #:-s

اما دلیل اینکه تمام کسانیکه با این علوم آشنا دارند اما از توصیه اون به دیگران خودداری میکنند همین واقعیت هست که این علوم بدلیل بخش اعظمی که هنوز ناشناخته هستند کارکرد واضحی ندارند و چگونگی بکارگیری درست ازین مقولات وابستگی شدیدی به شخص استفاده کننده دارد!!
البته هر چقدر هم که شخص در بکارگیری و استفاده ازین مقولات وارد باشد همچنان احتمال خطا با ضریب بالا وجود دارد..
پس بقول شما عقل حکم میکند هر گاه عقل ناتوان از حل مسئله ای شد به این نوع از شبه علوم رجوع کرد..
اما و البته باید شدیدن متذکر شوم نه اینکه حکم آخر رو از اونها جویا باشیم! بلکه این نوع از علوم باید همچون مشاوری برای عقل باشند و تصمیم نهایی همچنان با عقل و خرد خواهد بود.

زینرو سراپا گوشم دوست گرانقدر :)

با سپاس @};-

شنبه 26 شهریور1395 - 12:54am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
نظرات شخصی ارزشمند و قابل بررسی هستند اما همیشه واقعیتی وجود دارد
در مورد علم جفر رازهایی وجود دارد که گفتنی است اما نباید گفت
اما سعی خواهم کرد که مقداری تاریکی ها را برای علاقه مندان روشن کنم که نظرات شخصی کمتر دچار خطا بشوند :
خدمتتون عرض کنم که یه علم محسوب میشه و کاملا به شخص استفاده کننده + شخصی که براش استفاده میشه ، بستگی داره
یه حالتی بین جسم و روح رو در نظر بگیرید یا یه حالتی مثل استخاره با جوابگویی بیشتر از بله و خیر
در ابتدا اینو بدونید که انسان اشرف مخلوقاته و در صورت داشتن شرایطش ، قادر به انجام هر کاری هست بغیر از کارهایی که مختص به خداوند است
علم جفر ظاهرا یه علمی شبیه به ریاضی است + شناخت حروف . یعنی علمی در اعداد و حروف
اما
در واقع همین علم را باید به تقدیر سپرد تا جواب درست درآید
یعنی اگر بخوایم طبق ریاضی پیش بریم و دستی در کار نباشد ، همیشه 2 + 1 میشه 3
حال اگر بخواهیم بپرسیم که : آیا در زیر سنگی که من بر روی آن نشسته ام دفینه ای وجود دارد ؟
فرض کنیم که جواب سوال طبق اعداد و حروف بشود : بله در زیر سنگ دفینه ای وجود دارد .
اگر کمی تعقل کنید اینجا سوالی اساسی پیش می آید : اگر طبق ریاضی جواب بله است ، پس اگر روی هر سنگی بنشینیم و سوال بپرسم باید همان جواب ( بله ) را دریافت کنم . که این اشتباه میشه . هر سنگی که بنده بر رویش بنشینم که دفینه نداره !
پس چطور علم جفر جواب درست را میدهد ؟
اینجا تقدیرات در طی انجام محاسبه بر شخص انجام دهنده واقع میشه که محاسبه را بر طبق واقعیت پیش میبرد و کل درست یا اشتباه بودن جواب برمیگرده به میزان شناخت فرد انجام دهنده از این تقدیرات . استاد اگر وارد باشد جواب را بدرستی درمییابد و اگر ناوارد باشد ( یعنی بدون داشتن شرایط ، فقط چگونگی محاسبه را یاد گرفته باشد ) جواب اشتباه دریافت میکند
( چگونگی این تقدیرات را اینجا ذکر نمیکنم چون مختص به افراد خاص هست )

لا اله الا هو

شنبه 27 شهریور1395 - 7:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پس با این تفاسیر میتوان از گفته های شما اینطور نتیجه گرفت که استاد اگر وارد باشد در کارش خطایی نخواهد بود!
آیا درست هست جناب سنه دژ؟؟
و منظور از تقدیرات دقیقن یعنی چه؟
آیا همون الهامات یا دریافتهای غیبی بود یا منظور شرایط زمانی و مکانی بود..؟!
یا استاد باید دارای نوعی نیروی فراحسی یا فرا انسانی باشد که این تقدیرات را تشخیص دهد!؟
ضمن اینکه بازگو کردن این مسئله چه عیبی میتونه داشته باشه؟!
اگر کسی لنگ یاد گرفتن همین یه نکته باشه و در صورت یادگیری بتونه تبدیل به استادی بدون خطا بشه خودش میتونه دلیلی بر حقانیت و علمی بودن این مقوله باشه و میتونه این جریان رو بطور کامل از سایه موهومات خارج کنه!!همانند یک فرضیه علمی!!

که البته شک دارم واقعن اینگونه باشد اما به شکرانه ی ذهن باز ترجیح میدم پیش داوری نکنم..

با سپاس @};-

یکشنبه 27 شهریور1395 - 1:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 101 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure