انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 12:53pm

پاسخ به موضوع  [ 93 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی
 چرا جویندگان گنج پس از سالها جویندگی به گنج نمیرسن؟ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با کمال ميل مرلين عزيز.در اول بايد اين نکته را عرض کنم که اين حقير نه فروشنده ام نه تبليغ شخص خاصى را در اين انجمن ميکنم.کار اصلى من هم گنج يابى نيست بلکه تفريح مورد علاقه ى من است.فقط قصد کمک به برادران عزيزم دارم زيرا به دليل غير قانونى بودن اين کار دامنه اطلاعات اشخاص بسيار پايين ميباشد.همچنين اعلام مينمايم که قصد راهنمايى دارم نه قصد بحث و جدال با کسانى که مخالف عقايد و نظرات اين حقير هستند.اما اصل مطلب :
اساس کار ردياب کاملا اشتباست.عرض کردم که بر اساس ذرات موجود در خاک عمل ميکند و رد آن را براى کاربر آشکار ميسازد و هيچ گونه طول موجى به هرگونه اشياء زير خاک براى شناسايى نميفرستد تا موج برگشتى از آن را شناسايى کرده و مشخص کند.اين فرق بنيادى ما بين ردياب و نقطه زن ها چه پالسى و يا وى ال اف ميباشند..و اما قيمت پايين آن به دليل سادگى در ساخت آن است.اکثر ردياب ها داراى آنتن،دسته و محفظه اى که قسمتى از طلاى قديمى را در آن ( که به آن خوراک ميگويند) قرار ميدهند،هستند تا در اين صورت دستگاه فقط ذرات ايجاد شده از طلا را آشکار کند و اين در صورتى است که به هرگونه ذرات معدنى موجود در خاک عکس العمل نشان ميدهند.مشکل ديگر اين است که حتى به فرض ذرات منتشر شده از طلا را ردگيرى کند اما هرگز جاى دقيق آن را نميتواند مشخص کند.
حال سوال اصلى پيش مى آيد که از شما خواهش دارم به آن جواب دهيد..
اگر ردياب کارآيى واقعى داشت با قيمت بسيار پايين پس چرا شرکت هاى بزرگ صنعت فلزيابى هزينه هاى ميلياردى براى توليد نقطه زن ميکنند ؟بنابراين آنها که آب خوردنشان با برنامه است پس اساس کار ردياب را بهتر از من و شما ميدانند که پول ها هنگفت صرف توليد نقطه زن هاى هرچه بهتر و جديدتر خرج ميکنند.
کار دستگاه نقطه زن خوب و عالى دقيقا برعکس ردياب است.يعنى خذف کامل ذرات و مشخص ساختن نقطه دقيق هدف.تاکيد ميکنم نقطه دقيق.مزيت ديگر نقطه زن هاى وى ال اف قدرت تفکيک آن است در صورتى که ردياب چنين توانايى اصلا ندارد.شخصى که به گنج يابى مشغول است خواهان کمترين خطاست تا در مقابل ريسک و خطرات اين کار که بسيار زياد است بتواند نتيجه مطلوب عايدش شود نه شک و درصد ريسک و گمان.دليل بسيار زياد است دوستان ميتوانم چندين ماه برايتان دليل بياورم برادران گلم.

پيروز باشيد و ايام به کام...

دوشنبه 19 آبان1393 - 2:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام ایران عزیز
ممنون از توضیحات شما
با این تفاسیر که شما فرمودید
فرکانسی به داخل زمین فرستاده نمیشه تا برگشتی داشته باشه
آیا منظور شما از ذرات همان هاله مغناطیسی ایجاد شده از دفینه در طولانی مدت است
اگر ردیاب فقط رد ذرات را بزند هیچ موقع نباید فلزی را که خودمان در زیر خاک دفن میکنیم
ردیابی کند در صورتی که اساتید مبتدی ها را با این روش میخواهند حرفه ای کنند
یک نمونه :
https://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=13&t=1010
نظر شما چی هست ؟
واینکه اگر ردیاب واقعا کارایی لازم را داشت هیچ موقع شرکت های بزرگ تمام وقت
خودشان را روی نقطه زن نمیگذاشتند کاملا منطقی هست

لطفا چند عدد از آن نقطه زن هایی که هزینه میلیاردی برایشان میکنند معرفی کنید
روزگار خوش

دوشنبه 19 آبان1393 - 4:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام.بله منظورم همان ذرات و يون هاى آزاد شده از دفينه است.براى تست کردن حتما بايد فلز زير خاک باشد.تا کنون اصلا تجربه کار با ردياب را نداشته ام اما مطمئن هستم که خطا خواهد زد.ردياب بسيار وسيله قديمى ميباشد و فقط براى دفينه يابى کاربرد ندارد.براى پيدا کردن آب و.... نيز مورد استفاده قرار ميگيرد.منظورم از هزينه ميلياردى تنها فقط يک فلزياب نيست بلکه خط توليد انبوه فلزياب است.مانند شرکت هاى minelab-garret -nokta و.......دوست گرامى. زمانى که شما يک نقطه زن خوب با کارايى بالا داشته باشيد و اپراتورى آن را به طور کامل بلد باشيد احتمال موفقيت شما بسيار بالا خواهد رفت.

سه شنبه 19 آبان1393 - 3:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

*ايران* نوشته است:
جالب اين است که خود سازمان ميراث فرهنگى به هيچ عنوان از ردياب استفاده نميکنند.اگر از کارشناسان بخش حفارى آشنا داشته باشيد و بپرسيد قطعا شما را قانع خواهند ساخت. چرا اتفاقا روش کار ردياب را ميدانم که با آن مخالف هستم تايگر گرامى.ردياب يک وسيله قديميست که در گذشته از آن استفاده ميشده است و برخى از شرکت ها آن را بصورت امروزى درآورده اند براى فروش بيشتر.ردياب بر اساس ذرات کار ميکند که در شعاع وسيع رد ذرات را زده و شما را هدايت ميکند و اين خود يعنى ضعف در صورتى که دستگاه شما بايد هر آنچه در خاک موجود است را آشکار کند نه ذرات.مثل اين است که نقطه زن شخصى فقط ذرات را ميزند و پس از کلى حفارى به پوچى ميرسد.همگى حفاران سعى دارند که ذرات را حذف کنند تا به موفقيت برسند حال شما ميخواهيد بر اساس ذرات کار کنيد؟کار کردن در خزانه ،سفيد خانه و يا مقبره هاى سردارى که در عمق بالاى 15 متر حتى 10 متر هستند شک نکنيد کار امثال ماها نيست.البته ذرات فقط براى طلا نميباشد.هيچ رديابى تفکيک نخواهد کرد پس چگونه ميخواهيد تنها به ردياب تکيه و اعتماد کنيد؟شما ريسک کرده و خطر ميکنيد در کوهستان با آنهمه خطرات و اتفاقات و سختى تنها براى احتمالات؟ در صورتى که روش صحيح اين کار به اين شکل است که شما نقطه اى مشکوک مد نظر داريد يا اينکه قبرى را قصد کاوش کردن داريد بدون صرف وقت زياد به حفارى بپردازيد نه اينکه تمام وقت و زندگى خود را صرف گشتن در کوهستان کرده و زندگى خود را تباه سازيد.عذر خواهى ميکنم از دوستان عزيزم که طولانى شد

دوست عزیز شما که حرفایه من رو زدید
من هم از ردیاب تنها استفاده نمیکنم
ردیاب به قوله شما واسه پیدا کردن منطقه و یا نقطه ای مشکوکه
و کار های دیگه
البته خیلی ها هم حرفه ای هستند با ردیاب به نتیجه میرسن

این نیز بگذرد

سه شنبه 20 آبان1393 - 4:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگر با ردياب به موفقيت رسيده اند پس خداوند عنايت ويژه اى به آنها داشته است تايگر جان و جزو نوادر هستند ؛)

سه شنبه 20 آبان1393 - 1:23pm
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
dariush1384 نوشته است:
دوست عزیز mahmood51 قطعا همیشه این رو به خاطر داشته باشید که وقتی خزانه بزرگ و با ارزش هست تعداد نگهبانهاشون بیشتر و خطرناکتر هم هستن و به نظر من قبل از رسیدن به خزانه ابتدا طلسمش رو شناسایی و موکلین رو تسخیر کنید چون خدای ناکرده اگه بیش از حد بهش نزدیک بشین و اونها احساس خطر بکنن حتما بیکار نخواهند نشست و اونموقع رنجها و هزینه هاتون هدر میره پس حساب شده برین جلو و طلسم و نگهبانان خزانه رو هم نادیده نگیرید .

ممنون اقا داریوش. بله، حق با شماست.
والله قبلآها اصلاً طلسمو قبول نداشتم تااااااااااا وقتیکه سال 85 یا 86 بود که اونجارو زدیم. یادمه شبیکه با سیستم داشتم حدودای نقطه رو پیدا میکردم پشت سرم یه جور صدای غرّش درنده مانند شنیدم برگشتم و هیچی ندیدم(مهتاب هم بود) فکر کردم خیالاتی شدم. تاااااااا زمانیکه آماده شروع به کار شدیم. اونموقع که میخواستیم کلنگ کارو بزنیم یه مرتبه
دوستی بهم زنگ زد واز یک فرد خیلی بصیر که ما هیچوقت همدیگرو ندیده بودیم وبعداً هم ندیدیم ( که ایشان 2 سال پیش فوت کرد) پیامی داد که:" آقایونیکه(یعنی ما) قصد کاردر فلان جارو دارن(مشخصات رو هم خیلی قشنگ داده بود انگار با ما بوده) بدونن شدیداً طلسمه و خطرناکه و طلسم از نوع شیطانیه و .........." پرسیدیم یعنی چی داره که به ما گفت مراقبینی که از جنیانن. وگفت 23 مراقب داره که بزرگشون به شکل مار خیلی بزرگیه و این حرفا. این فردکه سیّد هم بود اصلاً اهل پول نبود و هیچوقت هم راضی نشد در این کار کمک کنه چه میدونم میگفت اجازه این کارهارو نداره، اینا کار طلسم شکنا و جادوگرا وایناست و( ظاهراً هم همیشه از طلسم شکنا با حالت محقّرانه یاد میکرده.)
........اخر هم نفهمیدیم چرا راضی میشد به ما یه کمکایی بکنه و اونم اینکه اگر لطف میکرد گاهی برامون آخرین وضعیت جارونگاه میکرد.(البته از 500 کیلومتر دورتر از ما)
سید صحت محلمون رو هم شدیداً تایید کرد.
خوب ما هم دیدیم اینی که اینقدر کارش درسته ممکنه حرفاش راجع به طلسم هم درست باشه. بنابر شرط عقل احتیاط کردیم و گشتیم و گشتیم تا خریدارمون یه باباییو معرفی کرد بردیمش سر کار. از نقطه اصلی شروع کرد به حرکت به طور منظم و شبیه به اشکال هندسی خاصی رو زمین دست میزد و...... خیلی جدّی از ما خواست که ازونجا تا یه فاصله ای که نشونمون داد دور بشیم. 5 دقیقه بیشتر کارش طول نکشید. اومد و گفت: " بریم تموم شد. ولی عجب سخت بود، عمرم نصف شد" هرچی هم از جزییات میپرسیدیم جوابی نمیداد و میخندید.
ما فکر کردیم یارو سرکار گذاشته و فیلم بازی کرده............
زنگ زدم به دوستم خواهش کردم که از سید بخواد جارو ببینه. که گفت سید میگه جادوگرتون کار کرده همه موکّلارو کشته به غیر از اون ماره که وحشتزده متواری شده الآنم موکلای خودش بالاسر کارن. اگر بجنبید بهش برسید مال شماست ........ ولی ای ی ی ی ی ی جیگرم خونه از بی همّتی و شلبازی شرکا. اونقدر لفت دادن(ماهی یه متر پیشرفت) که ظاهراً یه غول بیشاخ و دم اساسی اومد نشست روی کار که میدونی خیلی کارش سختتر میشه. عاقبت کارمون شد این که مدام بازیمون داد و خستمون کرد و رهاش کردیم.
راستی، اینم بگم بعدها که هی به طلسم شکنه اصرار میکردم بهم گفت اونجا بیشتر از 20 تا نگهبان بار داشت.(این فرد اصلاً از وجود اون سید و حرفاش هم خبری نداشت)
البته بعد از بسته شدن مجدد کار، طلسم شکنه کاملاً غیبش زد و رفت که رفت. فرد دیگه ای هم نیافتیم که قبلش امتحانشو خوب پس بده تا بتونه از پس کار بربیاد.

سلام دوست عزیز منم چند سال پیش شب چارشنبه سوری با چهار تا از دوستام رفتیم بالای کوه که چند جاش حفاری شده میگن گنج داره من تصمیم گرفتم تمام بوته های کوه آتیش بزنم سومین بوته که امدم آتیش بزنم صدای غرش از کوه بلند شد همه دوستام هم شنیدن پا به فرار گذاشتیم .

جمعه 14 آذر1393 - 1:00pm

سلام دوستان من هم خییلی دنبالش بودم اما هیچی پیدا نکردم

جمعه 14 آذر1393 - 4:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان سوالی برام پیش اومده اینه که می گن زمین رو اضار بزنن جنس جابجا می شه راسته یانه؟؟
ایا شنیدن صدای مار از ته درخت قدیمی می تونه دلیل دفینه باشه؟
واین که یه سیدی می گه فلان جا دفینه داره راست می گه یا سرکاری هستش ممنون می شم راهنمایی کنید.

جمعه 3 بهمن1393 - 4:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

badboy نوشته است:
سلام دوستان سوالی برام پیش اومده اینه که می گن زمین رو اضار بزنن جنس جابجا می شه راسته یانه؟؟
ایا شنیدن صدای مار از ته درخت قدیمی می تونه دلیل دفینه باشه؟
واین که یه سیدی می گه فلان جا دفینه داره راست می گه یا سرکاری هستش ممنون می شم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز
بسته به نگرش کسی که دنبال این مسايل میره داره اگر جابجایی با این روش ممکن بود تا حالا چیزی داخل خاک نمی ماند. اگر سید میدونست دفینه کجاست تا به امروز اونجا چیزی نمی ماند مگر سید چه داره که خودت نداری؟؟ این روشها تخیلات فلزیابی هست.

شنبه 4 بهمن1393 - 7:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون ارش جان درست می گید اما یه عده ای از دوستان می گن راسته یه عدع هم می گن نه ادمو تو دودلی می اندازه که راست می گن یا نه خدا می دونه ولی بعضی چیزا روو نمی شه عقلی ثابت کرد اخه درست نمی گم ؟؟ نمی دونم قضیه احضار راسته یا نه اخه تو انجمن هم در موردشش هست از این جهت سخته قبولش کرد؟

شنبه 4 بهمن1393 - 1:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 93 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure