انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 21 اردیبهشت1403 - 6:22am

پاسخ به موضوع  [ 93 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی
 چرا جویندگان گنج پس از سالها جویندگی به گنج نمیرسن؟ 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: سرزمین آریایی
دوستان،شما به ناروها اشاره نکردید،به بی اطلاع بودن و یه کلاغ،چهل کلاغ بودن و دوز و کلک و دروغایی که درصد زیادی از عدم موفقیت رو شامل میشه توجه نکردید عزیزان.

دیر و زود داره ، سوخت و سوز نداره.

شنبه 26 مهر1393 - 10:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید :
به نظر بنده موفقیت در این کار به چهار عامل اصلی وابسته می باشد :
1- مکان خوب : یعنی مکانی که در در اونجا باید کار بشه دارای آثار و علایم لازم و همچنین قدمت و معلفه های لازم رو باید داشته باشد
2- زمان خوب : در برخی از کار و مورد ها دیده شده که مکان از هر لحاظ دارای شرایط و صرف هزینه و وقت هست ولی در یک مقطع زمانی خاصی باید روش کار کرد مثلا در فصل زمستان یا پاییز بسته به شرایط محل حتی در جاهای فقط در یک یا چند روز خاص از سال فقط امکان حفاری وجود دارد باید عجله نکرد ؟
3-ابزار خوب : یعنی شما در مکانی خوب و درزمان مناسب مشغول به کار هستین ولی ابزار لازم جهت اتمام کار را ندارید که این ابزار بسته به شرایط خود معمولا نبود دستگاه مناسب و ابزار های حفاری حرفه ای و لوازم جلوگیری از مسمومیت و طی ارتفاع و غیره و....
4- آدم خوب : از همه مهم و بیشترین امار عدم موفقیت فکر کنم در این مورد هستش . که تموامی عوامل موجود و مهیا هستند ولی در نبود ادم خوب برای شراکت منجر به شکست می شود .

انها قادرند، زيرا مي پندارند كه قادرند.

«ورژيل»

یکشنبه 26 مهر1393 - 12:41am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان . در مورد طلسم یه مطلبی بگم نقل قول از پدر بزرگ مادریم که سید بود و در بچه گی شاهد ماجرا بوده و الان عمرش رو به دوستان داده

تو منطقه شمال جایی هست به اسمه چهار محل سمته دیلمان ( دوستانی که اهل گیلان هستن بلدند .من خودم نرفتم ) تو اون منطقه جایی هست به اسمه درگاه(دگاه)
اون محل یه کوه سنگی هست که نقش یه در خیلی بزرگ روی اونه و به همون دلیل بهش میگن درگاه. یه روز یه چوپان تو اون محل گوسفند میچرونده و یه هو میبینه یکی از بز هاش از بقیه جدا شد و سمت دیگه رفت . دنبال بز میکنه و بز داخل یه شیار زیر اون کوه میره که اب خیلی زلالی ازش بیرون میومده. طرف تعجب میکنه چون اونجا هیچ وقت ابی نبوده .رد اب رو دنبال میکنه وارد شکاف میشه و بعد طی مسیری به یه تالار میرسه که با کوهی از طلا پر بوده . طرف میترسه فرار میکنه میاد به روستا تا به بقیه بگه . اما سه روز طب میکنه و لال میشه . بعد سه روز داستان رو برا بقیه میگه . . با تعدادی از اهالی میرن اونجا اما هر چی میگردن نه ابی بوده نه شکافی . هنوز هم اون محل میگن بکر و دست نخورده مونده . این داستان رو پدر بزرگم تعریف میکرد . خودش در بچگی شاهد اون بوده. بعضی میگن طلسم باز شده بوده . بعضی میگن دروغ چوپان بوده . الله وعلم

یکشنبه 26 مهر1393 - 1:10am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

با سلام.کلا منطقه دیلمان غنی هست از و جود هدف.یه منطقه باستانی و اسمشم در رفته هست.دیلمان.طوالش.اشکورات جنسهای نابی توشون داره.

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

یکشنبه 27 مهر1393 - 1:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بعد از تشخیص محل گنج یا مخزن دولتی یا شخصی توسط آثار وعلائم دستگاه خوب و دقیق حرف اول میزنه البته موارد زیادی هم وجود داره که هیچ آثار و علائمی نداره تمام اجناس و اموال سرقتی و غنائم جنگی که توسط سربازان به تاراج میرفته و باید در ادامه جنگ شرکت میکردند در عمق کم و بدون نشانه خاصی مدفون شدند که علائم خاصی ندارند یا اون علامت به مرور زمان جابجا یا از بین رفته کما که مشاهده میشه بواسطه خاکبرداری جاده ای یا احداث ساختمانی اجناسی تصادفی پیدا میشه که هیچ علائمی نداشته بنابراین در چنین موقعیتی وجود یه دستگاه کم خطا و دقیق مشکل حل کرده به هدف میرسونه که تا حالا من چنین دستگاهی ندیدم فقط در حد حرف و حدیث شنیدم! ;;)

یکشنبه 27 مهر1393 - 2:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash22 نوشته است:
به نظر من نداشتن علم کافی و وسیله مناسب باعث عدم موفقیت میشه رمالی طلسم وجادو گری این حرفا نقطه انحرافی این قضایا هستند برید خونه این رمالها و دعا نویس ها زندگی شون رو ببینید از نظر مادی جزو ضعیف ترین طبقه هستن
خیلی ها هم معرفی میشن همه عنوان مهندس دارن خیلی ادعا دارن که مثلا خیلی حالیشونه خیلی راحت می تونید بفهمید چکار ه هست ببینید وضع ملیش چجوریه مثلا توی سن 45 - 50 سالگیش طرف حتی یه ماشین پراید هم نداره. بدونید اون امده از طرف شما یه نونی بخوره نه بهت نونی برسونی هیچی حالیش نیست ، معمولا این جور ادمها اگر توجه کرده باشید به طلسم و رمالی و موهومات خیلی اعتقاد دارن چون می خوان یک راه فرار برای خودشون بزارن ، شما رو به بیگاری میکشن که یه جایی رو بکنید چیزی بیرون اومد شانسی که چه خوب ، که معمولا 95 درصد مواقع هیچی بیرون نمیاد بعد به موهومات متوسل میشن که موکل داشت پا در اورد .و حرکت کرد .
علم و تجربه در این کار خیلی مهمه ، البته همراه با دستگاه خوب .
یه نکته دیگه رو هم اضافه کنم در مورد طلسم واین حرفهای بی خود ، بار مال مثلا 2000 سال پیش هست اگر اون موقع طلسم میکردند قاعدتا باید طبق ایین زرتشتی و به زبان خودشون طلم میکردن و راه باطل کردنش هم به زبون خودشون بود الان یکی میاد میگه برو فلان ایه رو بخون مثلا کافور رو اتیش بزن جن ها میرن اخه مرد عاقل توی ایین زرتشت چیزی بنام جن نیست اصلا اعتقادی به جن نداشتن که با هاش طلسم کرده باشن و تو بخوای با ایه فلان باطلش کنی یکم فکر کن ، بعد با یه زبان دیگه باطلش کنن خلاصه طلسم یعنی چرت پرت .

دمت گرم

این نیز بگذرد

شنبه 10 آبان1393 - 4:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سید جواد نوشته است:
دوست عزیز
کسی که واسه یک دفینه طلسم مینوشت اون نوع رو مجبور به حفاظت از اون دفینه میکرد برای مدت مشخص بالطبع راهی هم برای بطلانش وجود داره
بیشتر این طلسمات از بین رفته خیلی خیلی معدود جاهایی مونده که طلسمش باقی باشه بقول یکی از دوستان که میگفت شما کار کن برس به اونجایی که اینا بخوان فراریت بدن ما یه چاره ای میکنیم...
این رو باید در نظر داشته باشید که اینها نوع پایین تر از انسان هستند و حق آسیب زدن ندارند فقط میترسونند و فراری میدند اونم زمانی که شما بخواید دست دراز کنید دفینه رو بگیرید اونم تازه واسه بارهایی که طلسمش مونده باشه..... که من هنوز ندیدم بچه هایی بودند که بانسخه رفتند بار زدند تو نسخه هم نوشته بود که مثلا طلسم داره و دعای قدح رو بخوان و این اشکال را با پشم شتر بسوزان ولی کو طلسم از بین رفته بود رفتند بار رو هم زدند گردنشون هم الان دوبرابر قبل هست نوش جانشون
بار جابجا میشه و این حرفا دیگه قدیمی شده اصلا نقل این حرفا نیست....
آقا پیغمبری من اگر حرفی میزنم از رو دلسوزیه قصد اسائه ی ادب به هیچکس رو ندارم اگر چیزی میگیم حاصل اندک تجربه ایه که کسب کردیم الانم پیش اساتید انجمن درس پس میدیم سوال چرا جویندگان گنج به گنج نمیرسند؟
1- چون نسخه ی درست ندارند یک مشت کاغذ نوشته دست گرفتند میگن آدرس داریم
نسخه درست عموجان نسخه ی درست.... حتی اگر اصل مدرک نسخه رو هم داشته باشید درست نباشه و بارش رو جابجا کرده باشند میری میبینی آثار و علایم همه درسته ولی بار نیست فایده نداره باید استاد دید رفقایی که کتاب نسخه خونده باشند میدونند بسیاری از دفینه ها بعد از امیر تیمور گورانی تخلیه شده ست و بارها جابجا شده ست بسیاری از آثار ازبین رفته ست ما در 2000 سال گذشته دو دوره کوهزایی داشتیم باز میبینی طرف تو انجمن یک سنگ رو گذاشته میگه شتره فلانه.... آقای پارسی کجا رو بکنیم؟ مرز بین توهم و واقعیت باید مشخص باشه
2- دستگاه درست ندارند تا مادامی که سیستم خوب با اپراتور خوب نباشه اصلا نباید کار کرد فقط صرف هزینه هست و وقت دستگاه خوب باید باشه که از حفاری بی مورد اجتناب بشه
و بسیاری از عوامل دیگه که این دو مورد بنظر بنده از همه مهمتر بودند
موفق باشید @};-

سید دمت گرم

این نیز بگذرد

شنبه 10 آبان1393 - 5:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مکان خوب
امنیت
شرایط جسمی
شرایط روحی و روانی
دستگاه خوب
اپراتور ماهر
ابزار کار امد
علم دفینه یابی
تجربه
امید
اکیپ خوب و کار امد
زمان
شرایط جوی
پشتوانه ی مالی
شناخت محیطی
و....
بیخیال سحر و جادو و این چیزا شید

این نیز بگذرد

شنبه 10 آبان1393 - 5:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

dariush1384 نوشته است:
سلام دوستای نازنین انجمن
راستش وقتی اولین بار جویندگی رو شروع کردم سوالی که توی ذهنم شکل گرفت این بود که چرا جویندگان گنج پس از سالها تلاش و صرف وقت و هزینه نمیتونن به گنج دست پیدا کنن ؟ این در حالیه که تعداد زیادی از اونها هم به صورت کاملا علمی و حساب شده میرن دنبالش . البته چند درصد هم موفق میشن که ما با اون درصد کم کار نداریم و به طور کلی بحث رو مطرح میکنیم . از دوستان خواهش میکنم در بحث شرکت کنن .
مرسی و ممنون

دوست عزیز اینطوری که شما چند روزه بار خالی میکنی
و حتی مومیایی وارونه میکنی میکشی بیرون
پس فک کنم میلیاردری داداش
و شاید یه چیزی فراتر!!!!!
درسته داداش؟؟؟

این نیز بگذرد

شنبه 10 آبان1393 - 5:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

dariush1384 نوشته است:
arash22 نوشته است:
به نظر من نداشتن علم کافی و وسیله مناسب باعث عدم موفقیت میشه رمالی طلسم وجادو گری این حرفا نقطه انحرافی این قضایا هستند برید خونه این رمالها و دعا نویس ها زندگی شون رو ببینید از نظر مادی جزو ضعیف ترین طبقه هستن
خیلی ها هم معرفی میشن همه عنوان مهندس دارن خیلی ادعا دارن که مثلا خیلی حالیشونه خیلی راحت می تونید بفهمید چکار ه هست ببینید وضع ملیش چجوریه مثلا توی سن 45 - 50 سالگیش طرف حتی یه ماشین پراید هم نداره. بدونید اون امده از طرف شما یه نونی بخوره نه بهت نونی برسونی هیچی حالیش نیست ، معمولا این جور ادمها اگر توجه کرده باشید به طلسم و رمالی و موهومات خیلی اعتقاد دارن چون می خوان یک راه فرار برای خودشون بزارن ، شما رو به بیگاری میکشن که یه جایی رو بکنید چیزی بیرون اومد شانسی که چه خوب ، که معمولا 95 درصد مواقع هیچی بیرون نمیاد بعد به موهومات متوسل میشن که موکل داشت پا در اورد .و حرکت کرد .
علم و تجربه در این کار خیلی مهمه ، البته همراه با دستگاه خوب .
یه نکته دیگه رو هم اضافه کنم در مورد طلسم واین حرفهای بی خود ، بار مال مثلا 2000 سال پیش هست اگر اون موقع طلسم میکردند قاعدتا باید طبق ایین زرتشتی و به زبان خودشون طلم میکردن و راه باطل کردنش هم به زبون خودشون بود الان یکی میاد میگه برو فلان ایه رو بخون مثلا کافور رو اتیش بزن جن ها میرن اخه مرد عاقل توی ایین زرتشت چیزی بنام جن نیست اصلا اعتقادی به جن نداشتن که با هاش طلسم کرده باشن و تو بخوای با ایه فلان باطلش کنی یکم فکر کن ، بعد با یه زبان دیگه باطلش کنن خلاصه طلسم یعنی چرت پرت .

با سلام خدمت شما دوست عزیز آرش
تشکر عمیق من رو بابت اظهار نظرتون بپذیرید و نظرتون کاملا محترمه
آرش جان علم کافی و وسیله مناسب دقیقاً درسته ، خوب چیزی که ما اینجا داریم بحث میکنیم یه علمه که وجود داره و این علم جزء جدایی ناپذیر دفینه یابیه دوست من ولی چون باهاش برخورد نداشتین و لمسش نکردین به همین خاطره که قبول کردنش یکم سخته و من کاملا بهتون حق میدم .
راجع به رمالها و غیره هم باید بگم موافقم باهاتون ولی کسایی که واقعا رمالی نمیکنن و دعا هم نمینویسن و صرفاً دانسته هاشون رو توی کارهای پر ارزشی مثل دفینه یابی مورد استفاده قرار میدن و صد البته از دانش واقعی برخوردارن یعنی توانا هستن واقعا وضع مالیشون بسیار عالیه نمونه زندش استاد خود بنده که همین الان توی یکی از کشورهای اروپایی زندگی میکنه و توی ویلای شخصیش یه موزه کامل داره از اشیایی که با همین روش بدست آورده که توی چندتا از کارهاش ما هم دستیار بودیم و اگه ببینید که اشیایی رو که دارن هیچ کدوم از موزه های دنیا حتی نمونش رو هم ندیدن چقدر باارزش هستن اونموقع واقعا کارکرد و واقعیتش رو لمس میکنید .
دوست من در مورد طلسمهای قبل از اسلام باید بگم که با روشهای بعد از اسلام هم میشه طلسمهای قبل از اسلام رو خنثی کرد ولی اکثر قریب به اتفاق دفینه ها طلسم ندارن و فقط به وسیله جنها نگهبانی میشن و خودشون رو صاحب دفینه میدونن ،همین
راجع به طلسم هم یه مثال میزنم که امیدوارم منظورم رو برسونم : شما یک اتومبیل خارجی میخرید که یه آدم با زبان متفاوت از زبان شما اون رو درست کرده و برنامه ریزی کرده و الان داره کار میکنه حالا اتومبیل شما خراب میشه پس چرا مکانیک محلتون میتونن تعمیرش کنن اون که درستش نکرده و راهش ننداخته !!!!!! ببین طلسمهایی که توی زمانهای متفاوت همشکل و دارای یک ساز و کار همسان هستن رو با شیوه خودت که امروز یادگرفتی میتونی از بین ببریش . در ضمن یادت نره طلسم رو هم جنها پیش میبرن و راهش میندازن و از بین بردنشون هم به وسیله اونهاست و اونها هم زبون همدیگه رو میفهمن دوست من .
شاد باشید

دوست عزیز استادتون که دیگه تشریف بردن
و یه موزه هم که دارن
میشه اسم استادتون و یا نام موزه ی شخصی ایشون
شهری که ایشون زندگی میکنن
و یا یک عکس از یکی از اجناس استادتون رو به ما نشون بدید؟؟

این نیز بگذرد

شنبه 10 آبان1393 - 5:19am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 93 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure