انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 8:29pm

پاسخ به موضوع  [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 تبدیل خاک به طلا 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
منم شبهاتی برام پیش آمده که جوابی ندارم. ( آیه 37 و 50 سوره احزاب , کشتن و تصاحب اموال سه طائفه یهود یثرب , سوره توحید , آیاتی حکم قتل یهودیان را داده, شان نزول سوره نور , دلیل جنگ خیبر, چرا هنوز زمانی نگذشته بود از مرگ رسول الله فاطمه ( ع) را کشتن , چرا رسما پیامبر برای دین اینهمه زحمت کشید اما جانشینی انتخاب نکرد که دودستگی پیش نیاد , و....).

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

دوشنبه 31 شهریور1393 - 10:26am
استاد
استاد

bina نوشته است:
سلام دوستان
با اجازه اساتید جاوید جان سوره توحید از نامش پیداست بابت چیه؟
در واقع سوره توحید معرف وحدانیت خدا در برابر مشرکان بت پرست بود مشرکان و کفاری که به اسلام ایراد میگرفتن نازل شده و اینجاست که فرشته وحی از جانب پروردگار این سوره رو به پیامبر اکرم نازل فرمودن.
در تفاسیر هم اشاره شده که ای پیامبر در مقابل سوال مشرکان از دین و خدا و ... بگو اوست خدای یگانه و... تا جاهلان بدانند که خدا کیست؟
متاسفانه ماها همیشه ظاهر مطالب رو تفسیر به رای میکنیم البته بهتره بگم ترجمه به رای میکنیم.
یاحق --- غقیائیل

درود بر شما
بینا جان منظور من را شاید متوجه نشدی اینجا کاری به تفسیر رای و اینکه برای چه موردی و در کجا نازل شده و نشانگر چه هویتی هست نداریم صرفا صرف و نحو و قواعد عربی را میخواهیم مشخص کنیم که فرد نماز خوان که متکلم هست و خدا که شنونده هست کاربرد این جمله طبق اصول زبان عربی بین متکلم وحده و شنونده که خدا هست کاملا اشتباه هست

دوشنبه 31 شهریور1393 - 3:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آقا جاوید تو نماز بعد از حمد نماز خوان مجاز هست بعد از حمد هر سوره ای که دلش خواست
بخواند آیا به این دقت کردید

کسانی که شک وشبهه دارند در این لینک کلی در این مورد
بحث شده
http://www.askquran.ir/thread16628.html

دوشنبه 31 شهریور1393 - 4:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر شما
یعنی کسی گذری هم مطالب این تاپیک را بخونه سریع میفهمه خاک رو چجوری به طلا تبدیل کنه !! واقعا ممنون از اینهمه توضیحات مفصل و مرتبط به موضوع صفحه!!!
احسنت به این عزم جمعی برای جلوگیری از به انحراف نرفتن بحث ها :d

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

دوشنبه 31 شهریور1393 - 6:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اولا من مطالبی که گذاشتم مربوط به شک و شبهه در مورد خواندن سوره توحید بود که دوستان داشتن بود
دوما مطالب با موضوع تایپیک ازاول اشتباه بوده
سوما شما اگه مطالبی بلدین به صورت علمی که خاک تبدیل به طلا بشه بفرمایین تا از بحث منحرف نشیم

دوشنبه 31 شهریور1393 - 6:37pm
استاد
استاد

merlin نوشته است:
آقا جاوید تو نماز بعد از حمد نماز خوان مجاز هست بعد از حمد هر سوره ای که دلش خواست
بخواند آیا به این دقت کردید

کسانی که شک وشبهه دارند در این لینک کلی در این مورد
بحث شده
http://www.askquran.ir/thread16628.html

درود بر شما
با تشکر از سایتی که برای راهنمایی معرفی کردی
دوست عزیر من از نظر صرف و نحو زیان عربی میگم که این جمله با توجه به متکلم و مخاطب در نماز مشکل داره کاری ندارم که هر کسی بیاد یه تفسیر از اون کنه.2به اضافه 2 در علم ریاضی 4 میشه ولی در فلسفه شاید 1 بشه یا 500 ملیارد .مسعله از نظر فلسفی نباید بهش نگاه بشه از نظر منطقی و قواعد و زیان عربی باید بهش نگاه بشه و از نظر قواعد عربی یک اشتباه مسلم هست حالا چه خدا بحواد چه نخواد

دوشنبه 31 شهریور1393 - 7:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من بابت پست بیجایی که زدم عذر میخام

دوشنبه 31 شهریور1393 - 7:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

jafar نوشته است:
منم شبهاتی برام پیش آمده که جوابی ندارم. ( آیه 37 و 50 سوره احزاب , کشتن و تصاحب اموال سه طائفه یهود یثرب , سوره توحید , آیاتی حکم قتل یهودیان را داده, شان نزول سوره نور , دلیل جنگ خیبر, چرا هنوز زمانی نگذشته بود از مرگ رسول الله فاطمه ( ع) را کشتن , چرا رسما پیامبر برای دین اینهمه زحمت کشید اما جانشینی انتخاب نکرد که دودستگی پیش نیاد , و....).

دوستان عزیز من . منظور من از این پستی که زدم این نیست که من اعتقاد به پیامبر و اسلام ندارم , یکی از دوستان در مورد این مسائل ازم پرسید که من جوابی نداشتم , کتابی هم بهم داد که من واقعا توش موندم, این پست را من زدم تا اگه کسی هست که میتونه راهنماییم کنه کتابی بهم معرفی کنه .... باز هم شرمنده که دوباره پست بیجایی زدم.

دوشنبه 31 شهریور1393 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
goldjoo نوشته است:
بهشت ادیان همیشه واسه مردان بوده نه زن های بیچاره ! واسه اثباتش شما چند بار دیدید وقتی شخصی هرکی که میخواد باشه و تو کتاب هرکتابی کجا گفته که ای زنانی که ایمان اورده اید بدانید که در بهشت در اغوش و هم بستر مردان هیکلی و خوش چهر خواهید بود ؟ هااااااا نه کجا دیدید یا خوندید ؟؟؟ ولی از طرفی واسه مردان همیشه از حوریان و زنان زیبا با قدرت سکس بالا :D انواع نوشیدنی های مست کننده و غیره ...غیر از اینه ؟

شما مثل اینکه حالتون خوش نیست یا شایدم مست تشریف دارید
هیچ جا ننوشته ای زنان و هیچ جا هم فکر نکنم نوشته ای مردان بلکه
نوشته
ای کسانی که ایمان آورده اید.
این کجاش خطاب به مردانه؟ کسان یعنی مردان؟
خواهشا اینقد کوته فکر جلو نیایید یه کم مطالعه کنید بد نیست. همه چیو تو سکس و شراب و اینا معنی کرده اید. خجالتم خوب چیزیه

بارک الله. و احسنت. :ymapplause: متأسفانه متأسفانه بسیاری دچار چنین سوء برداشتها و تعبیرهای غلط از آیات و جملات سراسر نورانی و با عظمت قرآنی شده اند. و همین هم سبب میشه که رویکرد و توجهی به قرآن نداشته باشن و خودشون و احتمال زیاد تمام افراد گرداگردشون رو هم دچار این گریز و محرومیت از قرآن بکنن.هزاران هزار حیف.

دوشنبه 31 شهریور1393 - 11:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
در نماز در سوره توحید اولین ایه میگه قل هو الله احد
واقعا اینجا جای سوال برای من هست که شخصی که داره نماز میخونه و با خدای خودش بوسیله این ایه حرف میزنه در حالتی که متکلم هست چرا باید بر زبان ارد بگو او خدا یکیست در صورتیکه وقتی متکلم هست و طرفش خدا هست باید بگوید شما خدا یکی هستید.با توجه به قوانین صرف و نحو در عربی این طرز بکار بردن حمله که امری هست و نسبت به شخص غایب هست نباید برای شخص متکلم بکار برده شود و این اشتباه هست
حالا اگه کسی بتونه ما را در پذیرفتن این موضوع کمک کنه ممنون میشویم البته مغالطه نکند و طبق قوانین صرف و نحو زبان عربی و بدون جهت گیری ما را راهنمایی کند

جواب:
نماز سراسر تسلیمه و ادب و خضوع و خشوع. و خدا این عرض ادب رو برای تمام موجودات صاحب مقامات در نماز گنجانده؛ اول با فراخوانی انسان به تسلیم در مقابل خودش شروع کرده (سوره حمد) و تا انسان و ملائک رو در نظر گرفته. چرا که وقتی به آخر نماز میرسه قضیه برعکس هم میشه و انسان دیگه خدا رو خطاب قرار نمیده اول به پیامبرش بعد به شخص خودش و ملائک موکّل بر ثبت اعمالش(کرام الکاتبین) و نهایتاً به ملائکه بزرگ و مقرّب( حضرات جبرائیل، عزرائیل، اسرافیل، میکائیل و... علیهم السلام) سلام میده.
و خلاصه اینکه: قسمت اصلی 2 رکعت اول که جملات خطابیه به خداونده همون سوره حمده. قرائت دوم از هر سوره ای غیر از حمد میتونه باشه حال یا توحید باشه یا هر سوره دیگری که مخاطبش انسان باشه یا خدا. و من الله التّوفیق و الهدایة.

دوشنبه 31 شهریور1393 - 11:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure