انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 4:40am

پاسخ به موضوع  [ 48 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 تبدیل خاک به طلا 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ابراهیم بن موسی می‌گوید:
از حضرت رضا علیه السلام کمک مالی می‌خواستم و بر آن اصرار می‌کردم. روزی به همراه امام از شهر خارج شدیم. هنگام نماز شد. امام در کنار صخره‌ای نزدیک قصری که در آنجا بود نشست و فرمود:«اذان بگو.»
پرسیدم:«آیا منتظر بقیه نمی‌مانید؟»
امام فرمود:«هرگز بدون دلیل، نماز اول وقت را به تعویق نینداز.»
من اذان گفتم و با امام نماز خواندیم. سپس عرض کردم:«ای پسر رسول الله! هنوز خواسته‌ام را برآورده نکرده‌اید و من به شدت نیازمندم.»
امام چوبی را به زمین کشید. سپس دست برد و از زیر خاک، یک شمش طلا بیرون کشید و فرمود:«بگیر! خداوند در آن برای تو برکت قرار دهد. از آن بهره مند شو و آنچه را که دیدی، به کسی نگو.»
آن شمش برای من برکت کرد و من از ثروتمندان منطقه خود شدم.

منابع:
بحار الانوار، ج 49، ص 49، ح 49. از الخرائج و الجرائح / 230. و کافی، ج 1، ص 488.

یکشنبه 23 شهریور1393 - 10:30am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
mnbvcxzaqwsx عزیز ممنون بابت حکایت جالبتون.
بله امام میتونه چنین کاری بکنه و هرکار دیگه ای جز این نیز از عهده اش بر میاد .
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 23 شهریور1393 - 11:04am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

چقدم آدم دهن قرصی بوده.
قرار بوده کسی نفهمه ماجرارو ولی تو یه کتاب که مورد قبول شیعیان هست درج شده که چی؟ الان همه فهمیدند.
بابا ولمون کنید. یه خورده فکر کنید.

یکشنبه 23 شهریور1393 - 11:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یا امام رضای غریب (ع)
واقعا امامان پاک و معصوم ما چقدر عارف پاک ومعصوم بودن که پیش خدا چنان مقامی داشتن که این کارا براشون مثل آب خوردن بوده .
بچه ها می دونید اگه برای یک لحظه پرده ها کنار بره و خدا بهشت برین با آن همه زیبایی و قصرهای با خشت طلایی و خاک مرواریدی و سنگ های الماسی و حوریان زیبا روی مدهوش کننده و... ببینید دست از دنیا و جهان ماده می کشید و تا آخر عمر عارف می شوید به خدا این دنیا هیچ ارزشی نداره عمر مفید انسان 70 -80 ساله آدم متاسف میشه که بعضی از آدم به خاطر این زندگی دو روزه و مال بی ارزش دنیا چه جنایت ها که نمی کنند که از حیوونم پست تر میشن نمونش همین ظالمان خون ریز وجنایتکار دنیا امریکا اسراییل عربستان .. که همه روزه با ترروریست هاشون مثل داعش و غیره.. خون هزاران مرد زن پیر کودک جوون بی گناه رو میریزن و همون طور که می دونید قتل نفس یعنی کشتن انسان بی گناه به خاطر دنیای بی ارزش بزرگترین گناه کبیره است که مسببش بعد از مرگ به قعر آتش دوزخ فرو میره .در کل این دنیا ارزش نداره انگار همین دیروز عید بود و سال 93 تحویل شد ولی چه زود گذشت و 6 ماه دیگه میشه سال 94 ای دنیا خیلی بی ارزشی سرمنزل مقصود نیستی زندگی مال اون دنیاست مال بهشت زیبای برین با اون همه نعمت بی انتها وبی پایانش این دنیا مثل خواب می مونه موقعی که آدم میمیره تازه میفهمه که دنیا یه خواب کوتاه بوده و اصل زندگی مال جهان آخرت و بهشته نه این دنیای کوچک و بی ارزشه خیلی از نزدیکانمون تا همین دیروز زنده بودن الان کجان فقط خواستم بگم ای دوستان و برادران عزیز من همون قدری که به فکر این دنیای کوتاه و زود گذر هستین به فکر توشه راه برای جهان آخرتم باشین تا همین سالها پیش انسانهایی تو این دنیا زندگی می کردن همشون مردن و وسایل به جا مونده ازشون برا ما شده گنج و اتیغه همه ما انسان ها هم یعنی منظورم کل 7 میلیارد انسان حال حاضر دنیا تا 100 سال دیگه همه زیر خروارها خاک آرمیده ایم و هیچ کدوم زنده نیستیم فقط اعمال نیکمون به دادمون میرسه نه گنج و مال دنیا.
یاحق @};-

یکشنبه 23 شهریور1393 - 11:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mnbvcxzaqwsx نوشته است:
یا امام رضای غریب (ع)
واقعا امامان پاک و معصوم ما چقدر عارف پاک ومعصوم بودن که پیش خدا چنان مقامی داشتن که این کارا براشون مثل آب خوردن بوده .
بچه ها می دونید اگه برای یک لحظه پرده ها کنار بره و خدا بهشت برین با آن همه زیبایی و قصرهای با خشت طلایی و خاک مرواریدی و سنگ های الماسی و حوریان زیبا روی مدهوش کننده و... ببینید دست از دنیا و جهان ماده می کشید و تا آخر عمر عارف می شوید به خدا این دنیا هیچ ارزشی نداره عمر مفید انسان 70 -80 ساله آدم متاسف میشه که بعضی از آدم به خاطر این زندگی دو روزه و مال بی ارزش دنیا چه جنایت ها که نمی کنند که از حیوونم پست تر میشن نمونش همین ظالمان خون ریز وجنایتکار دنیا امریکا اسراییل عربستان .. که همه روزه با ترروریست هاشون مثل داعش و غیره.. خون هزاران مرد زن پیر کودک جوون بی گناه رو میریزن و همون طور که می دونید قتل نفس یعنی کشتن انسان بی گناه به خاطر دنیای بی ارزش بزرگترین گناه کبیره است که مسببش بعد از مرگ به قعر آتش دوزخ فرو میره .در کل این دنیا ارزش نداره انگار همین دیروز عید بود و سال 93 تحویل شد ولی چه زود گذشت و 6 ماه دیگه میشه سال 94 ای دنیا خیلی بی ارزشی سرمنزل مقصود نیستی زندگی مال اون دنیاست مال بهشت زیبای برین با اون همه نعمت بی انتها وبی پایانش این دنیا مثل خواب می مونه موقعی که آدم میمیره تازه میفهمه که دنیا یه خواب کوتاه بوده و اصل زندگی مال جهان آخرت و بهشته نه این دنیای کوچک و بی ارزشه خیلی از نزدیکانمون تا همین دیروز زنده بودن الان کجان فقط خواستم بگم ای دوستان و برادران عزیز من همون قدری که به فکر این دنیای کوتاه و زود گذر هستین به فکر توشه راه برای جهان آخرتم باشین تا همین سالها پیش انسانهایی تو این دنیا زندگی می کردن همشون مردن و وسایل به جا مونده ازشون برا ما شده گنج و اتیغه همه ما انسان ها هم یعنی منظورم کل 7 میلیارد انسان حال حاضر دنیا تا 100 سال دیگه همه زیر خروارها خاک آرمیده ایم و هیچ کدوم زنده نیستیم فقط اعمال نیکمون به دادمون میرسه نه گنج و مال دنیا.
یاحق @};-

داداش مگه اینجا سایت تبیانه؟
هی میای داستان می گی؟
چرا دنبال دفینه ای؟
برو پی دعا نویسی.هرجا میریم یه روایت گذاشتی مشتی

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

یکشنبه 23 شهریور1393 - 10:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mnbvcxzaqwsx نوشته است:
یا امام رضای غریب (ع)
یاحق @};-

احسنت. درود به شرفت. :ymapplause: دقیقاً. با تک تک کلماتت 100% موافقم و به تک تکشون از ته دل ایمان کامل دارم.
خدا بر این بندۀ حقیر خیلی منّت گذاشته که صحّت تک تک وعده های قرآنی و تمام داستانها بر من اثبات شده و به همشون ایمان دارم؛ الحمدلله.
واینکه اگر فردی در بهترین وضعیت این دنیا هم باشه اگر لحظه ای وارد پایینترین درجات بهشت بشه حاضر نیست به این دنیا برگرده و به خدا التماس میکنه که برش نگردونه. همواره یاد اون گفته پدر بزرگ خدابیامرزم در خواب میفتم ( که خیلی مرد خدا بود) که بهم گفت : "محمود اگر میدونستی این دنیا چقدر خوبه دوست داشتی هرچی زودتر بمیری و بیای اینجا".............. ولی خوب ما انسانها همواره به سبب ماهیت تزیینی دنیا و تقلّب شیطان در فریب و غفلت و دلبستگی به این خاک مادون به سر میبریم و درک ماورا برامون سخت میشه کما اینکه متأسفانه برای اکثر انسانها غیر ممکن نمود پیدا میکنه.
به فکر آخرت و اعمال نیک نبودن باخت و ضرری بس عظیمه که اصلاً جبران نمیشه. ودر این بین ترکیب هر دو رو میطلبه که مصداقش این روایته: " برای دنیای خود به گونه ای باش که گویی بناست تا ابد در اون بمونی و برای اخرتت به گونه ای باش که فردا خواهی مرد ."
در قضیه گنج یابی مهمترین مسأله عنایت الهیه. اگر خدا نخواد مجهّزترین فرد هم باشیم به چیزیی نمیرسیم و اگر او بخواد با خالیترین دست هم خدا برامون رو میکنه. ولی خوب باید تلاش کرد و رفت پی اون ولی نه به هر قیمتی. چرا که خدا هم میفرماین: " لیس للانسان الّا ما سعی"

یکشنبه 23 شهریور1393 - 10:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست من اگه با این مطالب نارحتت کردم شرمنده ببخشید فقط خواستم کمی تنوع بشه و یه خورده به آسمونم نگاه کنیم و زیاد غرق خاک زمین نشیم :)

یکشنبه 23 شهریور1393 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

لطف داری شرمندم می کنی آقا محمود گل.
دقیقا حرف منم همینه انسان باید میانه رو باشه نه زیاد تفریط که غرق مادیات و مال دنیا بشیم که نماز و عبادت خدا و کمک به نیازمندان رو فراموش کنیم نه زیاد افراط .
به جون پسرم آدم میشناسم که پاش لب گوره و 90 سال سنشه و چنان ثروتی داره که سر به فلک میزنه ولی حاضر نیست 1000 تومن به کسی کمک کنه یا حتی قرض بده و در مقابلش آدم میشناسم که هیچی نداشته و مقداری پولم که پس انداز کرده کمک کرده به دو تا جوون برن ازدواج کنن که از این کارش اینقدر خوشحال شده و لذت برده که او پیرمرد 90 ساله پوادار با اون همه ثروتش تا حالا نبرده

یکشنبه 23 شهریور1393 - 11:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با اون یکی حرفتم کاملا موافق . بله اگه آدم نیت کنه که گنجیم که پیدا می کنه نصفشو در راه رضای خدا خرج کنه مطمئن باش و شک نکن که موفق میشه حالا یا گنج زیر خاکی یا گنج شغلی و کاسبی میرسه

دوشنبه 23 شهریور1393 - 12:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اغراق نمی کنم ولی من اصلا مال دنیا برام ارزش نداره حتی اگه کوهی از طلا هم جلوم بذارن هیجان زده نمیشم و به خدا اون کوه طلا برام ا پشکل یه گوسفندم کم ارزش تره یه کوه طلا باعث میشه که یه عده آدم پست به خاطرش دست به کلی جنایت بزنن و دنیا رو به کفر بکشونه ولی در مقابل یه پشکل گوسفند میتونه کود حیوانی و خوراک برای یه گیاه یا درختی بشه که گرسنه ای رو سیر کنه و از مرگ نجات بده.
همیشه میگم خدایا اون قدر به من بده که بتونم فقط مایحتاج این زندگی دو روزه دنیا رو بدست بیارم نه اینکه اونقدر بهم بدی که باعث بشه غرق طاغوت و کفر و هزاران گناه و جنایت بشم

دوشنبه 23 شهریور1393 - 12:14am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 48 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure