انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 2:50pm

پاسخ به موضوع  [ 31 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 اذكار و ختومات مجربه 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

معین نوشته است:
بجای این همه عربی ذکر کردن ..که معنیشو نمیدونیم...بریم یه کم عاقلانه فکر کنیم ..ملت به خودتون بیاید ...دوهزار مرتبه ذکر !!!!!!! کی وقت کار و فکر و علم آموزی میمونه؟؟؟؟؟؟

مرد حسابی با این افکار پلیدت حال آدمو بهم میزنی بوی تعفن زبون نحست بلند شده و همه ازش متنفرند مرد مشرک ملت همینطوریشم تفریطی و بی خیال دین مذهب و پرستش خدا شون هستن تو دیگه لا مذهب ترشون نکن کجا دیدی موقع نماز همه نماز بخونن ؟ یا به یه آدم محتاج مستمندی کمک کنن ؟به جز عده ای قلیل و انگشت شمار بذار افکار ننگ پلیدت تو مغز پوچ خودت بگنده و بقیه رو مسموم نکن خواهشا X(

چهارشنبه 14 آبان1393 - 9:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام mnbvcxzaqwsx اینجوری صحبت نکن داداش الان این دوستمون هم میاد یه چیز بدتر میگه . شما به هیچ کسی حق نداری بگی مشرک یا چیز دیگه ای چون خدای نکرده اگر ثابت نشه برات به خودتون بر میگرده .

باید لطف خدا شامل بشه ؟؟؟

شب تاریک دوستان خدایی ----------- می بتابد چو روز رخشنده

وین سعادت به زور بازو نیست --------- تا نبخشد خدای بخشنده

مخالفت با حق بی نتیجه است ؟؟

شب پره گر وصل آفتاب نخواهد ------------- رونق بازار آفتاب نکاهد

چهارشنبه 14 آبان1393 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

معین نوشته است:
بجای این همه عربی ذکر کردن ..که معنیشو نمیدونیم...بریم یه کم عاقلانه فکر کنیم ..ملت به خودتون بیاید ...دوهزار مرتبه ذکر !!!!!!! کی وقت کار و فکر و علم آموزی میمونه؟؟؟؟؟؟
mnbvcxzaqwsx نوشته:
مرد حسابی با این افکار پلیدت حال آدمو بهم میزنی بوی تعفن زبون نحست بلند شده و همه ازش متنفرند مرد مشرک ملت همینطوریشم تفریطی و بی خیال دین مذهب و پرستش خدا شون هستن تو دیگه لا مذهب ترشون نکن کجا دیدی موقع نماز همه نماز بخونن ؟ یا به یه آدم محتاج مستمندی کمک کنن ؟به جز عده ای قلیل و انگشت شمار بذار افکار ننگ پلیدت تو مغز پوچ خودت بگنده و بقیه رو مسموم نکن خواهشا X(

با سلام خدمت دوستان ارجمند @};-
ممنون از اظهار نظر محبت آمیز دوستان!
اگر آقای مهندس حمید عزیز بزرگواری کنن و تاپیک " جن، سحر و ... " ویرایش کنن و از قفل دربیارن، مطالبی برای دوستان قرار خواهم داد انشاالله که حقیقتهای علمی و عملی قرآن را اثبات خواهم کرد به اذن الله، تا مایۀ تحکیم ایمان مؤمنین و هدایت منکرین، غافلین و مغرضین باشد انشاالله!
آقا معین عزیز، اولا در این تاپیک کسی عقیده اش را به کسی تحمیل نکرده و کسی که دوست نداره، اجباری به دیدن این تاپیک نورانی نیست!
دوم اینکه، اگر مسلمان نیستیم، حداقل به خاطر انسان بودن و بالاتر از آن ایرانی و هم وطن بودن باید و باید به هم دیگر احترام بگذاریم!
سوم اینکه، ندانستن یه موضوعیست و خود را به نادانی زدن بحثی دیگر است!
درست است که عربی نمیدانید ولی معنی فارسیش رو که میدونی ! آیا معنی فارسیش رو هم نمیدونی واقعا! پس چگونه صحبتها، داستانها، مطالب انجمن، منابع خارجی، اخبار و صدها مطالب فارسی و غیر فارسی را پیگیری میکنی و می فهمی، فقط وقتی به قرآن می رسی نمی دونی و نمی فهمی!!!
آیا فکر نمی کنی مغرضانه با موضوع برخورد میکنی!
فرمودی ادیسون، آیا دلیلی داری که ادیسون بی دین یا ضد دین بود؟
لطفا این کلیپ را در مورد انیشتین ببین:
http://www.aparat.com/v/hEY8d/%DA%A9%D9 ... 8%B3%DB%8C
حالا نظرت چیه؟
آیا هزاران دانشمند اسلامی و ایرانی و خارجی مسلمان مثل : ذکریای رازی، بیرونی، خیام و ... را نمی بینی که هنوز هم جاودان هستند و به نیکی از ایشان یاد میشود!
آیا انبیاء و اولیاء الهی را نمی بینی که بعد از گذشت هزاران سال، به نیکی از آنها یاد میشود و خونخواران تاریخ به بدی!
لطفا این سایتها رو ببین:
http://www.mohtadeen.com/fa/
ببین چه شخصیتها و دانشمندان غیر اسلامی به اسلام مشرف شده اند و عاقلانه و بدور از هرگونه تعصب و غرض ورزی باندیش و تصمیم درست بگیر!
http://www.quran-m.com/firas/farisi/
ببین دلایل علمی نماز، روزه، و .... در اسلام چیست؟
لطفا با مشاهده و دقت نظر در مسائل بالا ، نظرت را اعلام کن!

همانطور که قبلا هم عرض کردم، تعداد ذکر و دعا مثلا: 1492 یا 1410 و نظیر اینها، در سنت پیامبر پاک اسلام وارد نشده و هیچ دلیلی بر اثبات این گونه اعداد وجود ندارد و بدعت است و ساخت دراویش جاهل ( نه دراویش عالم به قرآن و سنت پیامبر)!!!
تعدا سه مرتبه ویا هفت مرتبه تکرار کردن دعا از پیامبر اسلام به اثبات رسید و در انگشت شمار مورادی 100 بار تکرار هم آمده که دلایل و تأثیرات خاص خودش را دارد!
ولی تکرار دعا در سنت نقل شده است. یعنی مداومت به دعا کردن و تکرار کردن دعا. این تکرار کردن، اختیاریست. میتواند هرچقدر باشد! ولی محدود کنیم که مثلا: 1128 بار یا غیره، این صحیح نیست، چون سند شرعی ندارد!
بهترین دعاها در قرآن و سنت پاک نبوی به وفور موجود است!
این را میدانیم که :
1- انبیاء علیهم السلام هم حق اجبار کردن مردم به پذیرش دین را نداشتند. حتی حضرت محمد(ص): بدلایل متعدد. مثلا:

الف: إِنَّمَا أَنْتَ نَذِيرٌ وَ اللَّهُ عَلَى کُلِّ شَيْ‌ءٍ وَکِيلٌ‌ ﴿هود، 12﴾ تو فقط هشداردهنده‏اى ، و خدا بر هر چيزى نگهبان است .

ب: وَ مَا جَعَلْنَاکَ عَلَيْهِمْ حَفِيظاً وَ مَا أَنْتَ عَلَيْهِمْ بِوَکِيلٍ‌ ﴿الأنعام‏، 107﴾ و ما تو را بر ايشان نگهبان نكرده‏ايم ، و تو وكيل آنان نيستى .

ج: رَبُّکُمْ أَعْلَمُ بِکُمْ إِنْ يَشَأْ يَرْحَمْکُمْ أَوْ إِنْ يَشَأْ يُعَذِّبْکُمْ وَ مَا أَرْسَلْنَاکَ عَلَيْهِمْ وَکِيلاً ﴿الإسراء، 54﴾پروردگار شما به [ حال ] شما داناتر است ; اگر بخواهد بر شما رحمت مى‏آورد ، يا اگر بخواهد شما را عذاب مى‏كند ، و تو را بر ايشان نگهبان نفرستاده‏ايم .

د: فَذَکِّرْ إِنَّمَا أَنْتَ مُذَکِّرٌ ﴿الغاشية، 21﴾ پس تذكّر ده كه تو تنها تذكّردهنده‏اى . لَسْتَ عَلَيْهِمْ بِمُسَيْطِرٍ (22) بر آنان تسلّطى ندارى ; إِلاَّ مَنْ تَوَلَّى وَ کَفَرَ (23) مگر كسى كه روى بگرداند و كفر ورزد ،
فَيُعَذِّبُهُ اللَّهُ الْعَذَابَ الْأَکْبَرَ (24) كه خدا او را به آن عذاب بزرگتر عذاب كند .

2- به طریق اولی،هیچ مسلمانی تا روز قیامت حق تحمیل عقیدۀ خودش را به غیر مسلمین ندارد! فقط موظف است دعوت کند و اتمام حجت نماید!
3- هدایت دست انسان نیست،( حتی انبیاء). بلکه فقط در قدرت لایزان الله تعالی است! به دلایل بالا و همچنین آیۀ زیر به عنوان نمونه:
قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَى وَ أُمِرْنَا لِنُسْلِمَ لِرَبِّ الْعَالَمِينَ‌ ﴿الأنعام‏، 71﴾ (ای محمد ص) « بگو : » هدايت خداست كه هدايتِ [ واقعى ] است ، و دستور يافته‏ ايم كه تسليم پروردگار جهانيان باشيم . ( و صدها آیات دیگر)!
از دوستان تقاضا دارم فضای تاپیک را آشفته نکنند و دوستانه نظرات موافق و مخالفشون رو ارائه بدن!
تعجب میکنم، دستگاه فلزیاب که هیچ نقشی در سعادت بشر نداره و در قیامت هیچ سوالی ازش نمیشه، محترمانه برخورد میشه، ولی دین و اخلاقیات که ستون رفتارهای اجتماعی را تشکیل میدن و در قیامت ازش سوال میشه ، برخوردهای ناراحت کننده ای از ما سر بزنه!
خدایا از تو تمنا دارم همۀ ما را به راست خودت هدایت نما و ثابت قدم قرار ده.آمین! ^:)^
موفقیت روز افزون شما، ارزوی قلبی ماست @};-

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

چهارشنبه 14 آبان1393 - 3:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mnbvcxzaqwsx نوشته است:
معین نوشته است:

سلام دوستان عزیز ..استاد بینای گرامی و آقای امیدوار عزیز و آقای افشین محترم ...از بیان نظرات شما که محترمانه به حرفهای من واکنش نشان دادید بسیار ممنونم ..
واما برادر محترمی که این صحبتها رو در مورد من نوشتی .از قدیم گفتن ادب هر شخص نشانه شخصیت اوست ..کجا حرف من دین ستیزی درش هست که شما اینطور منو به دادگاه بردی ..محکوم کردی ..حکم خودتو جاری کردی ..نظر من اینه که هر دینی درش خرافات قاطی شده ..بدعت و نو آوری در دین یعنی کفر..اینو که قبول داری ..خدای من خیلی مهربون تر از اینه که اگه بخواد گره از کار من باز کنه بخواد من روزی دو هزار مرتبه ذکر شو بگم ..اگه خدا را قادر مطلق بدونی شما میفهمی که از درون ذهن و مغز هر موجودی خبر داره ...آیا اگه من آدم پلیدی باشم و بیام ده هزار مرتبه ذکر بگم خدا گناهمو میبخشه ؟؟ اگه اینطور باشه که همه دزدان و قاتلان دیگه خیالشان راحته ...اگه نه در مورد آدم پاک دعا مستجاب میشه خوب خدا رو یه بار هم صدا بزنه به دادش خواهد رسید ....
از این حرفا که بگذریم برادر من از اینکه حرفهای من باعث ناراحتی شما شده ازتون معذرت میخوام ....

چهارشنبه 14 آبان1393 - 4:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
احسنت اقا افشین احسنت

چهارشنبه 14 آبان1393 - 4:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: احسنت احسنت آقا افشین عزیز کاملا حرف دلم رو زدی خدا خیرت بده و در جهان آخرت به خوشبختی حقیقی که بهشت برین است برسی @};- @};-

چهارشنبه 14 آبان1393 - 4:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
داداش معین خدای نکرده کسی شما رو دین ستیز قلمداد نکرد اما شما هم رعایت کن هرکسی اعتقاداتی داره
هر حرفی رو هرجایی نباید زد! خدا خیرت بده

چهارشنبه 14 آبان1393 - 4:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز آقا معین اگه بنده ام باعث ناراحتی شما شدم شرمنده چون بعضی مواقع آدم عصبانی میشه نمیتونه خودشو کنرل کنه @};- @};-

چهارشنبه 14 آبان1393 - 4:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا معین نوشته:
یه لحظه تصور کنید یکی مثل ادیسون ..مینشست تو خونه و هم ذکر میکرد ؟؟؟ نه واقعا یه لحظه تصورش رو بکنید ..سرنوشت بشریت بدون اختراعات این مرد الان چی بود ...لطفا جواب قانع کننده بهم بدید نه سفسطه ...

با سلام و ادب خدمت دوستان عزیز @};-
طبق قانون الهی و دستورات شرع مقدس اسلام ، هر غیر مسلمانی که در این دنیا مایۀ خیر و پیشرفت جامعه بوده و خدماتی به بشریت ارائه داده باشه، خداوند او را تا قیامت در نزد مردم عزیز و محترم میکند و در این دنیا عزت میدهد. چون برای عزت و سربلندی این دنیای خودش تلاش کرده و خداوند نیز در این دنیا پاسخ مناسبش را میدهد!
ولی چون هدف از خلقت جن و انس عبادت خدا و توحید خالص است، بنابراین چنین شخصی خود،خودش را از این نعمت جاودانی محروم کرده ولی بدان که خدا با فرستان 124هزار پیامبر برای تعلیم و اصلاح اخلاق و اجتماع بشریت ثابت کرده است که جز خیر خواهی جن و انس هدف دیگری نداشت!
وَ مَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِيَعْبُدُونِ‌ و جنّ و انس را نيافريدم جز براى آنكه مرا بپرستند .﴿الذاريات‏، 56﴾
اما پاسخ جن و انس چگونه خواهد بوده و خواهد بود؟ قضاوت با وجدان بیدار و عقل سلیم است!
در مورد اختراعات باید عرض کنم که:
سوالی مطرح میشود: آیا اگر ادیسون برق را اختراع نمی کرد، دیگه هیچ انسانی قادر به تولید برق نمی شد؟ آیا موبایل و اینترنت و غضاپیما را هم ایشون تولید کردند؟
آیا اختراعات بشری که قبل از ادیسون وجود داشت نیز متأثر از ادیسونه؟ و صدها سوال دیگر... .!
پاسخ مسلما خیر است!
ممکنه شما بفرمایید که ادیسون را به عنوان یه نمونه مطرح کردم!
پاسخ شما این خواهد بود، اولا: خداوند به هر انسانی لطف و عنایت خاص خودش را میکند و امکان دارد به کس دیگری نکند! ( البته امکان دارد)!
دوم: دنیا از انسانهای دارای افکار بلند و علمی و خلاق خالی نبوده و نخواهد بود! پس اگر من امروز چیزی را اختراع نکردم، ممکنه فردا کسی اختراع کنه! و اگه من اختراع کردم دلیل بر عدم اختراع آن توسط دیگرا نیست!
سوم: که خیلی مهمه اینکه، دانشمندان چیزی را خلق نمی کنند بلکه از حالتی به حالت دیگر درمی آورند و این علم نوآوری و خلاق بودن انسان لطف و عنایت خداست! حتی اگر کسی خدا را انکار هم بکند، بر اساس قانون طبیعت که ارادۀ خداوند بر چرخش طبعی و روبه رشد جامعۀ بشریست، باز هم امکان اختراع و ابتکار از وی سلب نمی شود و خداوند در این دنیا عزتش میدهد و نامش را نیک میگرداند!
در مورد دعا کردن:
مؤمنان مکلف به دعا کردن نیستند! یعنی اگر کسی دعا نکرد، گناهکار می شود! ولی دعا موجب بخشش خطاها و گناهان و سبب نزول رحمت و برکت و شفای دل و جان مومنین میشود و هزاران لطف و رحمت بی منتهای الهی دیگر... .
خداوند در قرآن می فرماید:
وَ إِذَا سَأَلَکَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجِيبُوا لِي وَ لْيُؤْمِنُوا بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ‌ ﴿البقرة، 186﴾
و هر گاه بندگان من ، از تو در باره من بپرسند ، [ بگو ] من نزديكم ، و دعاى دعاكننده را به هنگامى كه مرا بخواند اجابت مى‏كنم ، پس [ آنان ] بايد فرمان مرا گردن نهند و به من ايمان آورند ، باشد كه راه يابند .
در این آیه خداوند میفرماید: هرگاه بندگان خواستند دعا کنند، به درگاه من دعا کنند و از من بخواهند و من هم اجابت و قبول میکنم! نفرموده که حتما و اجبارا و مؤکدا مؤمنان باید دعا کنند!
پیامبر اسلام میفرماید: دعا مغز عبادت است!
پس هرگاه بخواهیم برای پیشرفت امورات خودمان ویا مریضهایمان و سایر مومنین تلاش کنیم، بهترین کار این است که ابتدا دعا کنیم و از خداوند بخواهیم و سپس برای حصول نتیجه، خودمان نیز تلاش کنیم، چون اگر خواست و ارادۀ خداوند در امری نباشد، موفقیتی در کار نخواهد بود!
دعای حضرت داود را توجه بفرمایید لطفا:
وَ لَمَّا بَرَزُوا لِجَالُوتَ وَ جُنُودِهِ قَالُوا رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْراً وَ ثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَ انْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِينَ‌ ﴿البقرة، 250﴾
و هنگامى كه با جالوت و سپاهيانش روبرو شدند ، گفتند : « پروردگارا ، بر [ دلهاى ] ما شكيبايى فرو ريز ، و گامهاى ما را استوار دار ، و ما را بر گروه كافران پيروز فرماى . »
فَهَزَمُوهُمْ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ قَتَلَ دَاوُدُ جَالُوتَ وَ آتَاهُ اللَّهُ الْمُلْکَ وَ الْحِکْمَةَ وَ عَلَّمَهُ مِمَّا يَشَاءُ وَ لَوْ لاَ دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَفَسَدَتِ الْأَرْضُ وَ لٰکِنَّ اللَّهَ ذُو فَضْلٍ عَلَى الْعَالَمِينَ ﴿البقرة، 251﴾
پس آنان را به اذن خدا شكست دادند ، و داوود ، جالوت را كشت ، و خداوند به او پادشاهى و حكمت ارزانى داشت ، و از آنچه مى‏خواست به او آموخت . و اگر خداوند برخى از مردم را به وسيله برخى ديگر دفع نمى‏كرد ، قطعاً زمين تباه مى‏گرديد . ولى خداوند نسبت به جهانيان تفضّل دارد .
تِلْکَ آيَاتُ اللَّهِ نَتْلُوهَا عَلَيْکَ بِالْحَقِّ وَ إِنَّکَ لَمِنَ الْمُرْسَلِينَ‌ ﴿البقرة، 252﴾
اين [ ها ] آيات خداست كه ما آن را بحق بر تو مى‏خوانيم ، و به راستى تو از جمله پيامبرانى .

یعنی حضرت داود بعد از اینکه از خدا تقاضای پیروزی کرد، خدا نیز پیروزش کرد و در مقابل دشمن کافر و ظالم سربلندش کرد و سپس به حضرت داود پادشاهی و حکمت و علم عطا کرد! و تا قیامت نامش را نیک گرداند!پس اگر داود ع مغرور میشد ویا دعا نمی کرد، میتونست با تعداد افراد و سلاح کمش در مقابل دشمن پیروز شود؟ خیر!
این امر در مورد در سپاه بدر زمان اسلام نیز صادق است! 300 نفر درمقابل 900 نفر !
و همچنین در زمان پیروزیهای مسلمانان در زمان حضرت عمر که با شمشیر خالی که با لیف خرما به کمرشان بسته بودند، با ایمان و توکل به خدا و دعای خالص و قلبی پاک، دو امپراتوری بزرگ و ابر قدرت زمان خود را که مجهز به آخرین فن آوریهای نظامی و جنگی بودند شکست دادند و خود پیروز شدند!. این پیروزی جز با توکل به خدا و قدرت ایمان، میسر نمی شد!
آیا اینها قابل تأمل و آموزنده نیستند؟!.
دعا، صحبت کردن مخلوق با خالق خویش است و بهترین دوست و هم سخن یک انسان مؤمن، خالقش می باشد!. و چه لذتی بالاتر از این ای برادر!
دعا در رحمتهای بی حد و حساب الهی را بر روی انسان باز میکند که هیچ زبانی قادر به توصیفش نیست!
دعا میتواند در هرجای کرۀ زمین انجام گیرد، بدون اینکه حتی کسی ببیند و یا بشنود!. در دل باشد ویا بر زبان! نیار نیست کارمان را برای دعا تعطیل کنیم بلکه همزمان که جسم مشغول کار است، دل میتواند به ذکر خدا مشغول شود!.
هدایت دست خداست و آرزوی من هدایت همۀ انسانها توسط هادی یکتاست! یا هادی مدد! ^:)^
http://www.mohtadeen.com/fa/list-conten ... 8%AA%D9%86)
http://www.mohtadeen.com/fa/list-conten ... B%8C%D9%86
پیروز و سربلند باشید @};-

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

چهارشنبه 14 آبان1393 - 10:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام افشین جان ..ماشاالله تعلیمات دینیت خیلی بالاست ...

پنج شنبه 14 آبان1393 - 1:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 31 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mj_caroline و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure