انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 4:50pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 98 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی
 تناسخ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ariana2014 نوشته است:
arash22 نوشته است:
جناب کانی بعد مرگ هیچ خبری نیست خودت رو گرفتار این افکار پوچ نکن بجایی نمیرسی همونطور که هزاران ساله افرادی که برای بعد مرگ قصه بافی کردن والان مادریم داستانهاشون رو نگاه میکنیم و فقط داستان برامون مونده حقیقت رو قبول کن ، می خوای زنده بشی که چه بشه بری توی بهشت خانوم بازی بکنی یا توی جهنم حسن کبابی راه بندازن ، اگه خانوم بازی چیز خوبیه چرا اینجا بد هست اگه شیر و شراب خوبه خوب اینجا که هم پاستور یزش هست هم بهترین شراب ، چرا ما انسانها برای خودمون توی این جهان شرایط وظوابطی قرار دادیم اما پیش خدا و توی بهشتش هیچ قانونی وجود نداره مثل خروس سر هر کسی می خوای میپری این خجالت اوره . بله ما کارمون بهتر از اون خدایی هست که بهشت داره چرا چون خدایی که من بهش اعتقاد دارم انسان رو افریده تا خود انسان بکمال برسه با همین قانونهایی که برای خودش وضع میکنه انسان امروز رو با 500 سال قبل مقایسه بکنی ، اینهایی که خدا رو اینطور ذلیل میبینن که نشسته روز شب بکار ما چشم دوخته که چکار میکنیم یا نیمکنیم اندر خم یک کوچه بن بست هستند و هنوزم نفهمیدن که این کوچه بن بست هست . خدا رو مثل یک انسان گنده به اندازه صد تا انسان روی هم نبین این چیزی که ادیان ابراهیمی بهش نگاه میکنن خدا نیست یک توهم هست خدای بزرگ احتیاجی به ما ها نداره ، متاسفانه گروهی که اینطور به خدا اعتقاد دارن همش طلبکارانه به همه وقایع نگاه میکنن اگه به کسی کمک کنن یا از خودش طلب میکنن یا از خدا ، اینجور اعتقاد اشتباه هست ، فقط می تونم به شما بگم که خداوند اونچیزی نیست که شما بهش فکر میکنی

به به !!! احسن!!باریکلا!!! افرین!!!

من با این پست بشما ایمان اوردم !! بخشید مسلک و مکتب شما کجاست؟ مرید نمیخاید؟

شما بهتره هست همه چیز رو به مسخره نگیرید من مسلکی ندارم و از مرید بازی بشدت متنفرم ، برای من توی این دنیا فقط یک خدای بزرگی هست که چیزی بنام بهشت و جهنم نداره ، و احتیاجی به ما انسانها هم نداره ، مثل نیاکان خودمون که شما فکر نکنم چیز ازشون بدونید . کاری بکار اعتقادات دیگران تا جایکه به مردم اسیب نرسونه ندارم هر کسی به مرام و مسلکی که داره ادامه بده به من هیچ ربطی نداره ، الگوی من هم رفتار کورش بزرگ در برابر مردم بابل هست

دوشنبه 30 تیر1393 - 11:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
بردیا جان دیگه از شما انتظار نداشتم
تصور میکردم شما بهتر از هر کس دیگری این موضوعاتو برای خودتون حل کردید
اگه عمری باقی بود جواب این سوالاتتو برات میفرستم

سلام کانی جان
من واقعا قصد جسارت ندارم و همه ادیان و مذاهب برام قابل احترام هستند...ولی در بند دین و مذهب نیستم
صادقانه عرض میکنم کل قرآن و انجیل رو مطالعه کردم و زیاد روشون تحقیق هم کردم ولی به این نتیجه رسیدم که واقعا دین مربوط به جغرافیاست...
ببینید اسلام برای اعراب خوب بود و زندگی اونها رو متحول کرد(چون ثابت کرد اعراب بعد از ظهور اسلام آدم شدند) و مسیحیت هم برای اروپا خوب بود چون تا حد زیادی اروپا رو امن کرد...
اجازه بدید مثال بزنم : داروی پلیسلین برای فرد سرما خورده خوبه ولی برای فرد سالم صد درصد مضر هستش... این هم برای شرایط متفاوت هستش
من اخلاق خاصی دارم:وقتی یک مورد مشکوک توی هرچیزی پیدا میکنم میرم کامل بررسیش میکنم.
ببینید توی قرآن اومده لا اکراه فی الدین یعنی هیچ اجباری توی دین نیست ولی خیلی جاها میبینیم افرادی که با دینهای دیگه هستند را کافر میخوانیم...قوم عرب آخرین قومی بود که انسان شد بواسطه اسلام و حتی ظرفیت اسلام رو نداشتند...برید درمورد سلمان فارسی تحقیق کنید ببینید چه خیانتهایی به ایرانیان کرد و واقعا یک بیمار روانی بود.اگر این فرد نبود الان خیلی از معادلات فرق میکرد.
من بازهم تکرار میکننم: همه ادیان برای من قابل احترام هستند و قصد توهین به هیچ دینی رو ندارم
ولی یکی باید پیدا بشه جواب خونهایی که از نیاکان من ریخته شده رو بده...میخواستند دین برتر رو به ایرانیا معرفی کنند؟خوب میکردند یا انتخاب میکردیم و یا رد میکردیم...پس چرا این هم جنگ و جنایت؟

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

دوشنبه 30 تیر1393 - 11:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
دوستان شرمنده شاید مثالی که زدم خوب نبود , اما خاستم خیلی ساده مساله را عنوان کنم. بازگشت ههمون به سوی اوست اما راها فرق داره بعد مرگ میریم پیش خودش ...این اعتقاد قلبی من هست . خداوند چه نیاز به خوبی من شما داره , این اعمالی که تو هر دین و مذهبی هست که میگه انجام بدین برای این که من و شما ثواب کنیم نیست ..چه نیازی به ثواب من و شما داره .اعمال خوب ما مثل مشتی ریگ هست که قراره با خودمان به جهانی پر لعل و جواهر ببریم.... خودش گفته من بی نیازم , پس خداوند چیزی که از ما میخاد فقط نیاز هست .......اعمال ما باید برای برآورده شدن نیاز بنده هاش باشه ,نه از برای ثواب . ( خدا هست )

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

دوشنبه 30 تیر1393 - 11:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
دوستان شرمنده شاید مثالی که زدم خوب نبود , اما خاستم خیلی ساده مساله را عنوان کنم. بازگشت ههمون به سوی اوست اما راها فرق داره بعد مرگ میریم پیش خودش ...این اعتقاد قلبی من هست . خداوند چه نیاز به خوبی من شما داره , این اعمالی که تو هر دین و مذهبی هست که میگه انجام بدین برای این که من و شما ثواب کنیم نیست ..چه نیازی به ثواب من و شما داره .اعمال خوب ما مثل مشتی ریگ هست که قراره با خودمان به جهانی پر لعل و جواهر ببریم.... خودش گفته من بی نیازم , پس خداوند چیزی که از ما میخاد فقط نیاز هست .......اعمال ما باید برای برآورده شدن نیاز بنده هاش باشه ,نه از برای ثواب . ( خدا هست )

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
@};- @};- @};-

دوشنبه 30 تیر1393 - 11:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
بردیا جان دیگه از شما انتظار نداشتم
تصور میکردم شما بهتر از هر کس دیگری این موضوعاتو برای خودتون حل کردید
اگه عمری باقی بود جواب این سوالاتتو برات میفرستم

بازم از شما معذرت میخوام
واقعیتش اینه که من اصلا نباید توی این بحثها شرکت کنم چون واقعا بحثهای مذهبی چیزیه که با تعصب و دل همراه هستش و منطق توی بحثها دامنه کمی داره(البته عادی هم هستش فقط جسارت محسوب نشه)
من طرفدار مناظره بر پایه منطق و شواهد هستم...مثلا بیایم چند تا آیه از قرآن رو منطقی تفسیر کنیم تا ببینیم به کجا میرسیم.
@};-

دوشنبه 30 تیر1393 - 11:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
arash22 نوشته است:
ariana2014 نوشته است:
arash22 نوشته است:
جناب کانی بعد مرگ هیچ خبری نیست خودت رو گرفتار این افکار پوچ نکن بجایی نمیرسی همونطور که هزاران ساله افرادی که برای بعد مرگ قصه بافی کردن والان مادریم داستانهاشون رو نگاه میکنیم و فقط داستان برامون مونده حقیقت رو قبول کن ، می خوای زنده بشی که چه بشه بری توی بهشت خانوم بازی بکنی یا توی جهنم حسن کبابی راه بندازن ، اگه خانوم بازی چیز خوبیه چرا اینجا بد هست اگه شیر و شراب خوبه خوب اینجا که هم پاستور یزش هست هم بهترین شراب ، چرا ما انسانها برای خودمون توی این جهان شرایط وظوابطی قرار دادیم اما پیش خدا و توی بهشتش هیچ قانونی وجود نداره مثل خروس سر هر کسی می خوای میپری این خجالت اوره . بله ما کارمون بهتر از اون خدایی هست که بهشت داره چرا چون خدایی که من بهش اعتقاد دارم انسان رو افریده تا خود انسان بکمال برسه با همین قانونهایی که برای خودش وضع میکنه انسان امروز رو با 500 سال قبل مقایسه بکنی ، اینهایی که خدا رو اینطور ذلیل میبینن که نشسته روز شب بکار ما چشم دوخته که چکار میکنیم یا نیمکنیم اندر خم یک کوچه بن بست هستند و هنوزم نفهمیدن که این کوچه بن بست هست . خدا رو مثل یک انسان گنده به اندازه صد تا انسان روی هم نبین این چیزی که ادیان ابراهیمی بهش نگاه میکنن خدا نیست یک توهم هست خدای بزرگ احتیاجی به ما ها نداره ، متاسفانه گروهی که اینطور به خدا اعتقاد دارن همش طلبکارانه به همه وقایع نگاه میکنن اگه به کسی کمک کنن یا از خودش طلب میکنن یا از خدا ، اینجور اعتقاد اشتباه هست ، فقط می تونم به شما بگم که خداوند اونچیزی نیست که شما بهش فکر میکنی

به به !!! احسن!!باریکلا!!! افرین!!!

من با این پست بشما ایمان اوردم !! بخشید مسلک و مکتب شما کجاست؟ مرید نمیخاید؟

شما بهتره هست همه چیز رو به مسخره نگیرید من مسلکی ندارم و از مرید بازی بشدت متنفرم ، برای من توی این دنیا فقط یک خدای بزرگی هست که چیزی بنام بهشت و جهنم نداره ، و احتیاجی به ما انسانها هم نداره ، مثل نیاکان خودمون که شما فکر نکنم چیز ازشون بدونید . کاری بکار اعتقادات دیگران تا جایکه به مردم اسیب نرسونه ندارم هر کسی به مرام و مسلکی که داره ادامه بده به من هیچ ربطی نداره ، الگوی من هم رفتار کورش بزرگ در برابر مردم بابل هست

اقا جان شما دارید عقاید خودتون رو به زور به مردم تحمیل میکنید بعد با مزاح بنده ناراحت میشید :-? شما عجب ادمی هستید که حتی تحمل مزاح رو ندارید حالا چطور می تونید ظرفیت رسالت عقاید ذهن خودتون رو به دیگران داشته باشید !!

متاسفانه باید بگم بعضی افراد ذهنیت بیماری دارند!! و اسفناکتر این است که نمیدونن به این بیماری مبتلاین !!
بحث کردن خیلی خوبه و به چالش کشوندن بعضی مسائل خیلی از چیزا رو روشن میکنه ولی اینکه یه عهده میان افکاری چون داورین و ...دارن و میخان به دیگران تحمیل کنن باید بگم ادم های خودخواهی هستن که حتی خودشون رو نشناختن بخاطر همین گاهی اوقات میبینی در پستهاشون سکندری میزنن!

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

دوشنبه 30 تیر1393 - 11:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان من رو با آرش 22 اشتباه نگيريد لطفا

دوشنبه 30 تیر1393 - 12:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
arash99 نوشته است:
دوستان من رو با آرش 22 اشتباه نگيريد لطفا

خدایی یکم دیرتر گفته بودی تا افسریه تهران اومده بودم برات :))

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

دوشنبه 30 تیر1393 - 12:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این اسلامی که الان تو کشور ماست متاسفانه اصلا اسلام نیست و بنده به نوبه خودم بشدت ردش میکنم
اسلام واقعی چیزی فراتر از اون چیزی هست که دارن به ما تحمیل میکنند,اما در رد نظریه تناسخ به همین یک ایه قران بسنده میکنم و تو این تاپیک دیگه نمی یام چون میبینم که متاسفانه افراد بی دین و محلد اینجا هم کم نیستند.
در قران بطور مکرر در ایات مختلف بیان شده که هنگامی که ظالمان و گناهکاران رو به جهنم میبرن اون اشخاص از خداوند درخواست میکنند که یک بار دیگر انها را به دنیا باز گرادنند تا کارهای شایسته و نیکو انجام دهند و...
ایا این ایه بیانگر پوچی نظریه تناسخ نیست ؟
ایا پذیرفتن تناسخ به معنای انکار قران و خدا نیست ؟
اقای رضا نقطه زن در جایی گفتن برای درک تناسخ باید دین و مذهب و اعتقاد رو کنار گذاشت ,میشه بفرمایید ما اگر این موارد رو کنار بگذاریم داریم برای چی زنگی میکنیم ؟

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

دوشنبه 30 تیر1393 - 2:05pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
نظرات جالبی دوستان مطرح کردن ولی من خلاصه عرض میکنم.
روح بالاخص روح انسانی در جهت اعتلای خود از ازل تا ابد در حال سیر عوالم مختلف هست .
این موضوع که دوستان مطرح کردن بیشتر بعد عرفانی مطرح بود تا علمی .
روح هرگز نمیتونه در دورانهای مختلف بر اشخاص مختلف در نظر گرفته بشه .
این درسته که انسان روزی میمره و و روزی هم زنده خواهد شد ولی این به مفهوم تناسخ نیست بلکه موضوع به معاد برمیگرده که به قول شاعر »
هر کسی کو دور ماند از اصل خویش باز جوید روزگار وصل خویش.
روح انسان از خداست بنابراین نهایتا در او فنا خواهد شد و به او بازخواهد گشت.
بیشترین نظریات در باب تناسخ فقط برای ایجاد شبه و شک و تردید در بین انسانها بیان شده و فقط دلایل نسبی میتونن براش بیارن .
بنابراین بهتره با دیدی باز و با مطالعه در کتابهای منبع و کتب دینی این موضوع رو بررسی کنین.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 30 تیر1393 - 2:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 98 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure