انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 1:55am

پاسخ به موضوع  [ 98 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی
 تله (ساختار و عملکرد) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
amir1377 نوشته است:
با سلام خدمت دوستان . ما جایی داریم کار میکنیم که یک تپه تومولس هست . ما دقیقا بالای سر اتاق هستیم . طبق سند یک شاه مار سر این بار خوابیده. چه راهی برای مقابله با این مار هست؟؟ایا راهی وجود داره که بشه سر(بی حس) کرد اون رو و بعد گرفتش؟؟

یک تله دیگه که هست بین دو اتاق هست که بهش میگن سنگ چرخ و این تله تکراری هست و برای یک بار نیست. دوستان راه مقابله با این تله چطوره؟؟

سلام دوست گرامی
اون چیزی که در سند شما ذکر شده مار واقعی نیست موکل هست بصورت مار ظاهر میشه و در آخر نسخه ها در مورد روش از بین بردنش توضیحاتی میده ولی طلسمی وجود نخواهد داشت چون این چیزهایی که اینا قرار میدادند مدت دار بوده و خود بخود تاریخ انقضاش که تموم بشه از بین میره
اکثر طلسم ها از بین رفته و فعلا فقط توجیه خوبی شده برای کسانی که در این کار موفق نمیشند شما هم با خیال راحت اتاق رو باز کنید
موفق باشید

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

چهارشنبه 20 آبان1394 - 1:00pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
خدمت دوستان عرض کنم که نمیشه همینطوری نظر داد که مار چیه . شاید طلسم مار باشد و شاید هم تله ی مار باشد . اگر در نسخه مستقیم به طلسم اشاره نشده باشد ، هر نوعی امکان دارد که باشد .
ضمنا طلسم مثل تله نیست که آهنش زنگ بزنه و با گذشت زمان از کار بیافته . نمیشه طبق یک نظر اشتباه درب را باز کرد . امکان دارد بغیر از طلسم تله های دیگری هم سر راه هدف گذاشته باشند و در نسخه قید نشده باشه . در این صورت باید به علائم هشداردهنده توجه کرد . اگر کسی توانایی قرار دادن طلسم واقعی را داشته ، مطمئنا توانایی ابدی کردنش هم برایش دور از انتظار نیست . ما با خیال راحت تایپ میکنیم و نظر میدیم ، غافل از اینکه طرف دارد با تونل و تله و خطر جدی دست و پنجه نرم میکند . همینطوری دستی دستی بچه ی مرد را به کام مرگ نفرستید .
موفق باشید @};-

لا اله الا هو

چهارشنبه 20 آبان1394 - 1:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه جان این رو خودم شخصا قول میدم کسی چشم بسته کاری نمیکنه که واسش خطری ایجاد کنه اما بایدم هم احتیاط کرد حرفت منطقیه اما اگه ریسک هم نکنی که فایده ایی نداره .خب پیر دانای عزیز هم بیراه نگفتن احتمال داره مار واقعی نباشه وطلسم باشه اما این رو هم میدونیم که مارها کلا از دفینه بدشون نمیاد پس دوتا احتمال بدین هم مار واقعی وهم فرضی اما تله رو دیگه خدایش سنه جان درست میگن احتمال داره همیشه به تله اشاره نشه پس باید تا میتونین دقت کنین وگرنه X_X
خلاصه مطلب از شما دو دوست عزیز متشکریم بابت اطلاع رسانی خوب وبجا :ymapplause:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 20 آبان1394 - 7:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست گرامی من
جناب سنه دژ
بحث طلسم در این تاپیک نمیگنجه همچنین مبحث نسخه شناسی، خط خوانی، تشخیص نسخ اصل از بدل، سرنسخه ها، اشکال مصوت، نیم فرقچ ها و ....... که ایجاب میکنه در تاپیک مربوط به خودش مورد بررسی علمی قرار بگیره نه شنیده ها و گفتارها
اما اختصارا در مورد طلسم ها اینکه بنده با یک آدم متبحر و البته دین باخته ای که در بعضی از حفاری های میراث اینها رو کمک میکرد چندین جلسه و مفصلا صحبت کردم من جمله اینکه چرا مثلا وقتی طوماری ترجمه میشه و در آخر نسخه ذکر میشه این اشکال (مثلا طلسمات ابتثی) را بر پوست شتر بنویسید و بسوزانید تا فلان طلسم باطل بشه یا اینکه مثلا میگه خون گوسفند سیاه یک له را بپاشید تا فلان طلسم باطل بشه ولی حفاری میشه بار هم تخلیه میشه ولی از طلسم خبری نیست!!! ایشون میگفت غالب طلسمات از بین رفته چون انقضاء داره این نیست که تا ابد اون موکل اونجا باشه فقط یک تعداد بسیار بسیار محدود هستند که اینها طلسمشون باقی میمونه و باطل کردنشون هم با انجام یکسری کارهای خلاف شرع که توضیحش واقعا خلاف ادبه از بین میره که این آقا خودش اهل این کار بود...!
این حرف از نظر من کاملا درسته بنده مکرر در مکرر دیدم که با نسخه خزانه ها و اتاق هایی رو خالی کردند که اصلا خبری هم از طلسم نبوده، گیر کار جای دیگه ست این حرف ها بهونه و توجیه واسه یک عده عوامه
نکته آخر اینکه ما نسخه ی ناقص نداریم فقط یک حالت وجود داره اینکه نسخه ها ممکن هست دو قسمتی باشه که قسمت اول کلیات باشه و آدرس قسمت دوم نسخه که مشتمل بر جزئیات به نحو اتم هست رو بده، اونی که بعضی از دوستان بهش میگن نسخه ناقص بنده بهش میگم کاغذ پاره، عکس یک نمونه تکمیل کننده نسخه رو برای آشنایی دوستان اینجا قرار میدم
خط شجر ایستاده که یکی از دکتران سایت با درخت کاج اشتباه گرفته بود!
یاعلی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 20 آبان1394 - 8:47pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

با تشکر از شما @};-
اون آدم که میفرمائید دین باخته بود ، که مطمئنا عقیده ای به طلسم نداشته و اطلاعات ناقص و اشتباهی داشته . بنده بر اساس حرف چنین آدمی نظر نخواهم داد و سعی میکنم با دلیل یا بر اساس دیده ها سخن بگم.

در مورد فاسد شدن طلسمها :
اول آقا اول باید بداند که چه نیروهایی ، قدرت و اجرای طلسم را برعهده دارند و طول عمر آن موجودات چقدر است . بعد بگوید نیروها فاسد میشوند یا خودبخود از بین میروند .
اگر طلسم واقعی باشد ، با گذشت زمان و به این راحتیها از دستش خلاص نخواهیم شد . تنها چیزهایی که طلسم را باطل میکنند ، باطل الطلسم یا از بین بردن منبع طلسم است . یعنی آن چیزی که طلسم بر آن نوشته یا اجرا شده . این احتمال را قبول دارم که بندرت در بعضی طلسمها که نوشتنی هستند و بر پوست یا کاغذ نوشته شده باشند ، با گذشت زمان پوست پوسیده شود و آن موجودات از دست اجبار رها شوند . اما مسئله ی فرسایش و پوسیدگی از چشم طلسم کننده ها دور نبوده و بیشتر این طلسمها بنحوی ایجاد شده اند که از نوشته استفاده نشود و از بین نمیروند .
محض اطلاع علاقه مندان : حتی شاخه ای از طلسم ها وجود دارند که برای وحشت ، در ورودی گنج ایجاد شده اند . گنج را سالهاست که برداشته اند و برده اند اما هنوز طلسم دارد کار خودش را انجام میدهد . :-?

این هم بگم که طلسم واقعی وجود دارد اما چون کمیاب است ، در کمترین جاهایی به طلسم واقعی برخورد خواهیم داشت و بیشتر مانعها بصورت تله هستند . البته کاوشگران نیز هنگام حفاری ،بمحض روبروشدن با هر ناشناخته ای فورا لقب طلسم بر آن میگذارند و بعدا که معلوم میشود تله بوده ، به طلسم بی اعتمادتر میشوند .
---------------------------------------------------------------
برای باطل کردن طلسمات
گفته ی اون آقا را قبول ندارم چون ، برای باطل کردن طلسم ، انجام دادن کارهای شیطانی و خلاف شرع لازم نیست . برعکس اغلب طلسمات شیطانی با کارهای قرآنی باطل میشوند و بغیر از نداشتن گناه ، باطل کردنشان ثواب هم دارد .
-----------------------------------------------------------------------
در مورد قید شدن تله و طلسم در نسخه ها
درست است که در اغلب نسخه ها تله و طلسم و نحوه ازکارانداختن و باطل کردن قید شده . اما مطمئن باشید که همه ی نسخه ها اینطور نیستند و در جاهای مختلف ایران و حکومتهای مختلف فرق میکنه
نسخه سنگی وجود دارد که درست هم هست و فقط با ترسیم کوهها و چشمه ها ، مسیر ورودی را نشان داده . بعد از باز کردن ورودی ، تله واقعی هم بوده که هیچ کجای نسخه اشاره نشده بوده . حالا علتهای مختلفی برای قید نشدن میتواند وجود داشته باشد ، از جمله بی اعتمادی اعضای حکومتی به هم ، یا پنهان کردن راز طلسم یا تله توسط حکومتیها از عوام .
بعضی از تله هایی که در طی مسیر علائم هشدار دهنده ی خطر دارند ، در نسخه ها ذکر نشده اند . بخصوص آنهایی که در دیوارها و در معرض دید هستند . آداب تله گریزی ، یک اصل است که شخص نسخه دار باید خودش اطلاع داشته باشد . بعضی از جاها هم که اصلا نه خبری از تله هست نه طلسم . اما هر چه با دانش بیشتری کار کنید موفقتر خواهید بود . جاساز کردن یک سنگ چند کیلویی در سقف یک تونل باریک و خوردنش تو سر اپراتور محترم ، یا گذاشتن یک چاه پر از سیخ سر راه گنج و ... برای قدیمیها کاری نداشته . علاقه مندان فکر نکنند که روی چاه رو با کاغذ گلاسه پوشیدن و مشتی خاک پاشیدن روش و فورا جاشو میفهمید . یک سنگ ضخیم میزارن روش که با لگد هم بزنی معلوم نمیشه ، تا وقتی که برسی به اون طرف ترازو و بیفتی توی چاه و سنگ هم بدنبالت بیاد تو چاه ، اونوقت واحد تله رو پاس کردی اما چند لحظه قبل از پاس کردن افتادی @-)
موفق باشید @};- @};- @};-

لا اله الا هو

چهارشنبه 20 آبان1394 - 10:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست گرامی بنده ترجیح میدم این بحث رو ادامه ندم
از دوستان هم عذرخواهی میکنم که مسیر تاپیک از تله به طلسم و نسخه رسید برای شما هم آرزوی موفقیت دارم

پنج شنبه 20 آبان1394 - 2:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
خدمت دوستان عرض کنم که نمیشه همینطوری نظر داد که مار چیه . شاید طلسم مار باشد و شاید هم تله ی مار باشد . اگر در نسخه مستقیم به طلسم اشاره نشده باشد ، هر نوعی امکان دارد که باشد .
ضمنا طلسم مثل تله نیست که آهنش زنگ بزنه و با گذشت زمان از کار بیافته . نمیشه طبق یک نظر اشتباه درب را باز کرد . امکان دارد بغیر از طلسم تله های دیگری هم سر راه هدف گذاشته باشند و در نسخه قید نشده باشه . در این صورت باید به علائم هشداردهنده توجه کرد . اگر کسی توانایی قرار دادن طلسم واقعی را داشته ، مطمئنا توانایی ابدی کردنش هم برایش دور از انتظار نیست . ما با خیال راحت تایپ میکنیم و نظر میدیم ، غافل از اینکه طرف دارد با تونل و تله و خطر جدی دست و پنجه نرم میکند . همینطوری دستی دستی بچه ی مرد را به کام مرگ نفرستید .
موفق باشید @};-

Likeeeeeeeee @};-

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

پنج شنبه 21 آبان1394 - 10:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سید جواد نوشته است:
دوست گرامی بنده ترجیح میدم این بحث رو ادامه ندم
از دوستان هم عذرخواهی میکنم که مسیر تاپیک از تله به طلسم و نسخه رسید برای شما هم آرزوی موفقیت دارم

سلام سید جان اتفاقا نظر من اینه یک تایپک خودت بزنی ودر مورد نسخه ها وخطها بحث کنین خیلی مطالب جالبی رو بیان کردین از شما استاد عزیز خواهش میکنم پیگیر این مسئله باشین چون قبلا هم دیدم که بیشتر در این مقوله بحث داشتین ومشخصه در این کار تبحر دارین همچنین از جناب سنه دز هم دعوت میکنم که اطلاعات خودشون رو در مورد تله ها واز کار انداختنشون توی همین تایپیک بیان کنن..یک نظر شخصی هم دارم که میگم در واقع در مورد تله ها و نسخه ها شبهات زیادی هست و همینطور خط خوانی پس خواهش میکنم بحثها رو شخصی نکنین و اطلاعات مفیدی که به درد دوستان میخوره هر چند شاید با گفته های همدیگه جور نباشه بزنین ودر موردش بحث کنین واز داخل این بحثها میشه به نکات مهمی دست پیدا کرد اما بحثهای دوستانه :) @};- @};- :ymapplause:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 21 آبان1394 - 12:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان خواهشا یکی بگه من چه گلی تو سرم بگیرم؟؟؟ X_X

روش بی حس کردن مارها به چه صورته؟؟؟

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

پنج شنبه 21 آبان1394 - 1:12pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

لطفا به خصوصیتون مراجعه کنید .
با عرض پوزش از دوستان . خصوصی کردن بعضی مسائل واقعا لازمه چون اگر بعضی مطالب عمومی بشه ، افرادی پیدا میشن که در راه اذیت و آزار و پول آوری و غیره استفاده میکنند و گناهش پای آدمو میگیره .
@};- @};- @};-

لا اله الا هو

پنج شنبه 21 آبان1394 - 1:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 98 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 69 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure