انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 1:00pm

پاسخ به موضوع  [ 98 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی
 تله (ساختار و عملکرد) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر دوستان گرامی
دستان جان ممنون از مطلبت ..اما من یکچیزی رو واقعا متوجه نشدم
شما میگی وقتی باد میره داخل هوا توی مخزن بزرگ قفل میشه و درواقع فقط ورودی به مخزنه و خروجی نداره
خوب همه میدونیم توی خلا قرار دادن باد با فشار زیاد باید خیلی با فشار زیاد باد درون مخزن جایگیری بشه
ی مثال ساده
تویوب دوچرخه رو در نظر بگیرید که یک مخزن برای جمع اوری باده!
حالا شما از طریق والف با دهان هی فوت کنید داخل والف هر چی فوت کنید در یک سطح و فشار ضعیفی دیگه باد تو نمیره تا با فشار جمع بشه چون فشاری که از دهان میاد کافی نیست برای پر کردن تویوب...حالی که در مقایسه با تویوب و دهان خیلی هم فشارمند محسوب میشه...
حالا برای جایی که خلا هستش و بدون انعطاف و به این بزرگی ...حالا گیریم قطر دهانه هم 10 متر باشه باز هم در طبیعت چنان فشاری وجود نداره که یهویی بره توی اون مخزنو پر کنه..شاید اگر کل بادهای اون منطقه بصورت ماورایی یه ان جمع بشن و بریزن تو اون لوله ورودی شاید ممکنه مخزن فقط پر بشه.که بازم محاله///
حالا بادی که میاد و به لوله میرسه بادی است ازاد با گردش ازادانه که وقتی به یه جایی برسه که مثلا قفل هوا داره به راحتی تغییر مسیر میده و برمیگرده..
فقط این مساله رو اگر میشه بیشتر توضیح بدید و از ساختار قفل بادی هم توضیح بدهید دستان جان
ممنون از شما

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

یکشنبه 5 آبان1392 - 11:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

راستی در مورد صدای مهیب که جناب دستان فرمودند هم باید عرض کنم وقتی تیرها یا نیزه ها بسمت جلو پرتاب میشن چون بخش کوچکی از هوای متراکم تخلیه میشه نباید صدای زیادی بلند شه و اون صدای انفجاری که موقع تخریب شنیدن باید بخاطر تخلیه ی یکباره ی تمام هوای متراکم اتاق بوده باشه و افتادن وزنه ی تعادل به کف اتاق...
یا حق.

دوشنبه 5 آبان1392 - 12:05am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام

در تصویر تله بادی که جناب دستان ترسیم نمودند،

آن اشکالات فنی برای فشرده سازی باد که دوستان اشاره نمودند، وجود دارد.

لیکن باید مکانیزم ابداعی دیگری برای فشرده سازی باد وجود داشته باشد

( مثلا" از ترکیب مواد شیمیایی با هم که گاز تولید می کنند - مثل باروت )

اینکه یک انباره بزرگ هوا داریم
و یک انباره کوچکتر که با پرتابه ها نزدیک است
و مسیرها ی لوله ای ، با دریچه های(شیرهای) یک طرفه ، کنترل می شوند

کاملا" با صنعت هوای فشرده امروزی سازگار است

لیکن در صنعت از پمپ هوای فشرده استفاده می شود تا هوا را درمخزن جمع و فشرده کند.

اینجا هنوز این مسئله واضح نیست ( چگونگی فشرده سازی هوا در انباره های فوق الذکر )

درود

دوشنبه 6 آبان1392 - 11:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان با خیالات نمیشه گفت قدیم باید چکار میکردن که اینجور بشه اونجور نشه چیزی که وجود خارجی نداره دیگه دلیل نمیخواد که کم و کیف کارشو بسنجیم که اینجوری بهتره اونجوری بهتره و چیزی هم که وجود داشته افراد خبره اون زمان به همه امورش واقف بودن و براساس عقلانیت و از روی هوش و ذکاوت کارها رو انجام میدادن و کاری نمیکردن که بنیه عقلانی نداشته باشه بلکه همه امور حساب شده بوده به زودی چندین مورد تله شایع رو قرار میدم انشالله :YMPEACE:

دوشنبه 6 آبان1392 - 11:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان لطفا در مورد نحوه خنثی کردن تله ها توضیح بدید فک کنم این بیشتر به درد دوستان بخوره

دوشنبه 6 آبان1392 - 4:15pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام
من فکر میکنم اینکه مثلا 1000 سال یه مخزن به حالت پلمب بتونه هوا یا گازی رو تحت فشار نگه داره درست نباشه و نظر من رو کمانهای زهی هستش که با روغنی مثل روغن خوک روغنکاری شده باشه که حتی گفته مشه خیلی بیشتر از این دوام داره که ضامن اون بوسیله یک اهرم به تله فشاری وصل باشه تا نظر اساتید چی باشه

موفق باشید

دوشنبه 6 آبان1392 - 8:44pm

با سلام خدمت دوستان
من فکر میکنم اصلاحیه ای که بینا جان گذاشتند درست تره . استدلال من به این شکله که عرض میکنم :
در حالت عادی هوای ازاد وارد اتاق بزرگ و کوچک میشه و با هوای ازاد فشار برابری داره ، وقتی تله فعال میشه هوای اتاق بزرگه با فشار زیاد از اتاق خارج میشه و تنها راه خروج رفتن به سمت اتاق کوچک هست ، هوای اتاق کوچک متراکم میشه و فشار خیلی زیادی داره و تنها راه خروج هوا همون سوراخهای پرتاب تیر یا نیزه میباشد و باعث پرتاب میشه .

آنچه می یافت نشود آنم آرزوست

سه شنبه 7 آبان1392 - 1:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عجب...مثل اینکه همه فضایی فکر میکنن :-o
دوستان گل اول ببینید چطوری میشه توی یه اتاق هوارو فشرده کرد بعد برید سر مسائل دیگه...اول اینو بررسی کنید که باد چطوری باید اینجا بمونه وهمچین قدرتی داشته باشه که این فشار رو به تله بیارهو پرتاب کنه.... @-)

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

سه شنبه 7 آبان1392 - 2:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
علمی که اون زمان مهندساشون داشتن باالان جور در نمیاد.یعنی سخته درک کردن فهم وشعور اونا با این دوران پیشرفته که حالا هستیم.والا اون موقع بدون ابزار آلات خیلیه. :YMALIEN: :YMALIEN:

سه شنبه 7 آبان1392 - 2:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در مورد اون سنگی که بینا عزیز اشاره کردند باید عرض کنم از محالاته
چون فرض کن اون سنگ بیوفته ببین باید چه دقت و کمپرسی داشته باشه که هوا رو کاملا بده به اتاق کوچک که با سنگ و اتاق ساروجی عملا نمیشه چون باید یه رینگ پیستونی حداقل دور اون سنگ انداخت تا هوا از اطراف سنگ در نره..

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

آخرین بار توسط ژنرال در سه شنبه 7 آبان1392 - 5:01pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 7 آبان1392 - 4:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 98 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure