انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 26 اردیبهشت1403 - 12:30am

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

ariya نوشته است:
mr7131 نوشته است:
ادامه...
دوستان به نظرتون این سنگ لاکپشت هست یا خیر
این سنگ نوک کوه هست.روش یا اطرافش هیچ نشونه دیگه ای نیست.
جلوش یا پشتش صخره ای نیست که بخواد بسته و پلمپ باشه.
با توجه به اطلاعات ناقص خودم اگه چیزی داشته باشه باید داخل خودش و یا زیرش باشه.
نظر استادان چیه؟ اگه چیزی داشته باشه چی میتونه باشه و اینکه گنجینه لاکپشت در این حالت بزرگ هست؟ و یا عمق تا چه حدی میتونه باشه؟
یه نکته دیگه این که تا جایی که میدونم فقط رومیها از لاکپشت به عنوان نماد استفاده میکردن و جالبه که این روی کوهیه که قسمتی از اسم کوه روم هست
ارتفاعش تقریبا 1.5 متر و طولش هم تقریبا 2.5 متر هست
پیوست:
5.JPG

پیوست:
6.JPG

پیوست:
7.JPG

اینم یه تصویر با پلان باز که جلو و عقب سنگ معلوم هست.میخوام که اساتید متوجه بشن چه جایی هست(البته سنگ خیلی تو دیده و از فاصله دور دیده میشه)
پیوست:
8.JPG

اینم تصویر آخر هست.اساتید و دوستان نگاه کنن ببینن اگه چیزی که من مد نظرم هست معلوم هست که بعدا با ذکر موقعیت از استادان درخواست بررسی میکنم.اگه هم نه که بذارید به حساب قوه تخیلی قوی من
(ضمنا شرمنده که حجم این عکس خیلی زیاد شد.حجمش رو کم کردم چیزی که میخواستم زیاد معلوم نبود.تمامی عکسها رو تا میتونستم فشرده کردم.حجم همشون کمتر از 1 مگ هست)
پیوست:
10.JPG

یک بار دیگه هم از تمامی اساتید و دوستانی که وقت خودشون رو میذارن و اظهار نظر میکنن نهایت تشکر رو دارم

تصویر لاک پشت به احتمال خیلی زیاد یک اثار نسخه ای هستش معمولا نماد لاک پشت اول اشاره به یک بلندی دارد وبعضی اوقات به یک غار ودر بیشتر اوقات در ابتدا باید وارد یک تونل شد این تصویر میتونه دو حالت داشته باشه یا در مسیر نگاه اون بدنبال جیز خاصی که به جشم بیاد ویا زیر یا عقب لاک پشت رو مورد توجه قرار داد توی این حالت گزینه های زیادی هست که باید کاوش گر دید خوب و تیزی داشته باشه تصویر اخری هم اگر واقعا بعنوان یک نماد ازش استفاده شده باشه اول باید در مسیر نگاه ان به جستجو بپردازید

استاد پس اون شکل 100% لاکپشت هست دیگه.درسته؟
و در مورد آخر هم اینکه شما چه چیزی توی تصویر دیدید؟

دوشنبه 26 فروردین1392 - 4:49pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

yazdgerd نوشته است:
استاد اریای عزیز این عکس یه مثلث هست که در 100 متری اون هم یه سنگ بزرگ شبیه قورباقه هست ایا ارتباطی بین اینها هست و این مثلت با 3 شبه جوغن نشانه چیست ممنونم موفق باشید

بله میتونه داشته باشه فقط شما باید یک کروکی ونحوه قرار گیری اونها رو رسم کنید تا ببینیم هدف میتونه در راستای کدام یک باشه

mantera

دوشنبه 26 فروردین1392 - 5:06pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

hadi-dindar نوشته است:
سلام به همه دوستان

میخاستم نظر شما رو به این دو عکس بدونم
دو عکس اول مربوط به یک جایی بالای کوه هست که یکم کندنش و همونجوری که تو عکس دیده میشه اطلا آجر های خشتی هست

و سه عکس بعدی هم مربوط به 200 متر بایینتر از آن هست که عکس اولی از این عکس ها نمای بالای ان هست و عمس دومی نمای جانبی ان و عکس سومی هم یک سنک بغل آن هست

درمورد اونجایی که کندن واجر در اومده واون سازه در واقع میتونه مربوط به هر جیزی باشه وباید حداقل از یک ردیاب استفاده بشه اما در مورد تصویر اول واون سنگی که زیر اون یک سنگ
دایره قرار گرفته در واقع یک نماد به حساب میاد واشاره به جیزی داره وشما باید اون محل رو بیشتر جستجو کنید تا مداراک بهتر ونشانه های مهمی تری رو پیدا کنید وبیشتر در قسمت روبروی نوک ان سنگ خوابیده جستجو کنید

mantera

دوشنبه 26 فروردین1392 - 6:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
باسلام .از عزیزان خواهشمندم در مورد این چند عکس نظراتشونو لطف کنن و راهنمایی کنن.ممنون.(در واقع یک چشم روی سنگ به طرف تپه رو نگاه میکرده که نشانه ها در پشت تپه در عکس مشخص میباشد و و دو سنگ تخم مرغی بزرگ به طرف چند کومه سنگ که در زیرش حفره و جنازه ای که کله اش بطرف بیرون و اول عضو که به آن دست پیدا کردند و در آخر جنازه ،سنگ چین که با ضربه زدن به آن ،سنگ بزرگ روی سرش بازی میکند و تکان میخورد.)شماره عکسها با کروکی کلی نشانگر نقاط است.
پیوست:
000.JPG
پیوست:
1.JPG
پیوست:
2.JPG
پیوست:
3.JPG
پیوست:
3 3.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 29 فروردین1392 - 11:17am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

اقارضااین تصاویر شما تجربه خوبی هستش برای کاوشکران که اینکه وقتی یک علامت روبروش یک تپه قرار میگیره پشت اونم رومدنظر داشته باشند اما در واقع علامتهایی که به صورت اریب روی سنگ گذاشته میشن مثل همین جوغنی که شما گذاشته اید میتونه جندین معنی داشته باشه اول اینکه به شما میگه در روبرو دنبال یک تپه بگردید که نشان بعدی یا هدف در اون تپه هستش دوم اینکه هذف در زیر تا سه متری همین نشانه هستش ودر بعضی اوقات همجین سنگ اریبی که یک نشانه هم روش هستش در زیرش درب یک تونل یا اتاقک قراردارد اما باید یک مقدار این جوغن از اینی که هست کوجکتر باشه در کل شما ظاهرا هدف که همون قبر باشه رو پیدا کردید وبرای احتیاط سعی کنید روبروی این جوغن در تپه هم کاوش کنید امااون جوغنهایی که بصورت پلمپ برای شما تداعی شدند در واقع من فکر نمیکنم جنین جیزی باشن وبیشتر به طبیعی میخورند اما شما میتونید بازم به راحتی با تست کردن انها مطمین بشید

mantera

پنج شنبه 29 فروردین1392 - 2:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ariya نوشته است:
اقارضااین تصاویر شما تجربه خوبی هستش برای کاوشکران که اینکه وقتی یک علامت روبروش یک تپه قرار میگیره پشت اونم رومدنظر داشته باشند اما در واقع علامتهایی که به صورت اریب روی سنگ گذاشته میشن مثل همین جوغنی که شما گذاشته اید میتونه جندین معنی داشته باشه اول اینکه به شما میگه در روبرو دنبال یک تپه بگردید که نشان بعدی یا هدف در اون تپه هستش دوم اینکه هذف در زیر تا سه متری همین نشانه هستش ودر بعضی اوقات همجین سنگ اریبی که یک نشانه هم روش هستش در زیرش درب یک تونل یا اتاقک قراردارد اما باید یک مقدار این جوغن از اینی که هست کوجکتر باشه در کل شما ظاهرا هدف که همون قبر باشه رو پیدا کردید وبرای احتیاط سعی کنید روبروی این جوغن در تپه هم کاوش کنید امااون جوغنهایی که بصورت پلمپ برای شما تداعی شدند در واقع من فکر نمیکنم جنین جیزی باشن وبیشتر به طبیعی میخورند اما شما میتونید بازم به راحتی با تست کردن انها مطمین بشید

آقا آریا ممنون از راهنماییتون.اول فکر کردم جواب منو ندادید آخه خطاب به آقا رضا بود و من علی هستم.اما گلم با توجه به متن موضوع مطمین شدم خودمم.آقا آریا سنگ چین رو نمیشه دست زد احتمال افتادن سنگ بزرگ که سنگ چین پایه اون هست زیاده.بنظر شما تله نیست؟از بالا هم اگه مستقیم به پاین حفر شه فاصله خیلی زیاده.نظر شما چیه گلم؟ممنون @};- ( راستی اون دوتا که من فکر کنم پلمپ باشن دوتایی که در زیر اون کله صخره ای ه هستن و د ربالای اون ها چوغن سوم.و اون که نگاهش به تپه است شبیه چشم هست.داخل نقاشی دستی خیلی مشخص نتونستم بکشم به بزرگی خودتون ببخشید)

پنج شنبه 29 فروردین1392 - 2:19pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

ببخشید اقا علی من اشتباه رضا خطاب کردن
یک نکته لازمه که بهش اشاره کنم اینه که درواقع مهم جشم یا مربع یا دایره یا مستطیل نیست مهم نوع قرار گیری سنگ هستش اگر بجای این دایره یا جشم یا مربع یا مستطیل هم بود باید دنبال یک تپه گشت ومهم اریب قرار گرفت سنگ هستش واین نکات ریزواسرار کار هست که هر کسی متوجه اون نمیشه در مورد جوغن دوم هم من فکر میکنم همینی هست که مسیر قبر رو نشون میده واگر اون شیار کوجک روبروی قبر هستش خوب یعنی مربوط به همین قبره
اما در مورد سنگها واینکه تله باشه یانباشه واقعا من الان نمیتونم نظر بدم جون از نزدیک اونجا رو ندیدم وواقعا برای من سخته که بخوام تصویری از اون منطقه رو مجسم کنم اما اگر فکر میکنید که این سنگها تله هستند بهتره که این تله رو بکار بندازید تا خنثی بشه البته اگر بعدا بتونید سنگهارو جابجا کنید اگر هم راهی نداره احتمال خیلی زیاد باید یک راه امن نیز وجود داشته باشه که بصورت مخفی وسری هستش که باید اونو پیدا کرد جون بعضی از مکانها علاوه بر راه تله دار راههای اصلی وامن هم براشون میذاشتند وبعضی هم فقط همون یک راه رو دارند که دارای تله نیز میباشد

mantera

پنج شنبه 29 فروردین1392 - 2:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش میکنم آقا آریا.ممنون از راهنماییتون.خیلی لطف کردید.ببینم چطور میشه.قربونت

پنج شنبه 29 فروردین1392 - 5:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ariya نوشته است:
amir6m نوشته است:
داخلشون راسه وضوح بیشتر رنگ شده
لطفا نظر

تا جایی که من تحقیق کردم این تصاویر مربوط به دفینه نیستند وبیشتر اونها به قبل از عصر تمدن ربط دارند ونمادهای اعتقادی محسوب میشن

آقا ممنون از جوابتون

............................... بیا گنــاه کنیــم، جایی که خــدا نباشد..........................

جمعه 30 فروردین1392 - 2:18pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: آذربایجان دیاری
با سلام
از استاد آریا خواهشمنندم این کتیبه رو که تو عمق 1.50 متری دوستام دراوردن رو بفرماییند چی میتونه باشه
کتیبه سنگیه که تصویرش هم براتون فرستادم فقط اون تو تصویر شبیه دو تا پاست که کنارش یه خنجره و اون یکیا هم که کاملا معلومه.
لازم بذکره که حاشیه های این کتیبه 7-8 استمثل اینکه فارسی رو هفت هشت بنویسین و کنار هم قرار بدین
ممنونم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

الم یعلم بان الله یری

شنبه 31 فروردین1392 - 9:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure