انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 4:51am

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

amir6m نوشته است:
داخلشون راسه وضوح بیشتر رنگ شده
لطفا نظر

تا جایی که من تحقیق کردم این تصاویر مربوط به دفینه نیستند وبیشتر اونها به قبل از عصر تمدن ربط دارند ونمادهای اعتقادی محسوب میشن

mantera

یکشنبه 25 فروردین1392 - 8:47pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

amir6m نوشته است:
با سلام
دوستان لطفا نظر بدین

لطفا توضیحات کامل بدید که اینکه کدوم ار تصاویر نزدیک به غار هستند ودر جه فاصله وجهتی وسعی کنید حداقل یک کروکی بکشید جون بیشتر نشانه هااز یک فرمول تبعیت نمیکنند وباید حتما نشانه هایی که پیدا میشه بصورت دقیق همراه با یک کروکی دربارشون توضیح داده بشه ومحیط اطراف رو هم مورد توجه داشته باشید

mantera

یکشنبه 25 فروردین1392 - 9:16pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

ژنرال نوشته است:
سلام
اقا اریا و دوستان لطفآ اگه نظری در مورد این سنگ بود،دریغ نکنید ;;)

این مورد بصورت شتری هست که سرش رو به بالا هستش ودر واقع به دو صورت تفسیر میشه یکی اینکه حداقل تا فاصله 50متری باید یک برامدگی یا تخته سنگ یاتپه یافرو رفنگی باشه که هدف در اونجاست وتفسیر بعدی اینه که هدف از یک متری تا پنج متری در جلوی خود نماد قرار میگیره اما شما سعی کنید تمام اطراف رو مد نظر داشته باشید مخصوصا عقب شتر را

mantera

یکشنبه 25 فروردین1392 - 9:57pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

yazdgerd نوشته است:
دوستان فکر کنم قسمتی از علایم رو به علت کیفیت پایین تصویر ندیدن ایا حالا نظر دیگه ای دارین

اگر مطمین هستی که این مثلث کار دسته در راس مثلث تا فاصله50متری به دنبال یک نشاته دیگه باش مثل ضربدر یا یک جوغن دیگه یا یک سنگ ایستاده در بعضی موارد هم توی یک مثلث یا مربع یا مستطیل یک سوراخ یا یک جوغن کوجیک میذارند مثل این تصویر شما که میشه جندین تفسیر براش انجام داد یکی همونی هست که براتون تفسیر کردم ویکی دیگش یعنی اینکه در این منطقه یک هدف وجود داره یا در یک اتاقک یا ارامگاه هدف یا اشیاع وجود داره ومثلا اگر این دایره کوجک یا سوراخ یا جوغن کوجک یا تقریبا نقطه در کنار یا بیرون مثلث یا مربع یا مستطیل باشه یعنی هدف در اتاق یا ارامگاه نیستش وشما باید خارج از مکان ودر اطراف همون اتاق یا ارامگاه بدنبال هدف باشید اما در مورد تصویر شما فکر نکنم این مورد صادق باشه جون جوغنی که در مثلثل وجود داره بیشتر از حد بزرگه وشما روی همون تفسیر اولی تکیه کنید

mantera

یکشنبه 25 فروردین1392 - 10:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد اریا خسته نباشی..ممون که سولات رو بیجواب نمیزارید
نظرتون در مورد جوقن مستطیل که یک سوراخ در کف اون قرار داره چی هست؟؟ایا این نشانه مثل جوقن گرد که نقطه ای در اون وجود داشته باشه تاکید بر مهم بودن اون دارد داره یا چیز دیگر هست..

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

یکشنبه 25 فروردین1392 - 10:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ariya نوشته است:
ژنرال نوشته است:
سلام
اقا اریا و دوستان لطفآ اگه نظری در مورد این سنگ بود،دریغ نکنید ;;)

این مورد بصورت شتری هست که سرش رو به بالا هستش ودر واقع به دو صورت تفسیر میشه یکی اینکه حداقل تا فاصله 50متری باید یک برامدگی یا تخته سنگ یاتپه یافرو رفنگی باشه که هدف در اونجاست وتفسیر بعدی اینه که هدف از یک متری تا پنج متری در جلوی خود نماد قرار میگیره اما شما سعی کنید تمام اطراف رو مد نظر داشته باشید مخصوصا عقب شتر را

ممنون برادر که جواب دادی
راستش اینو گذری گرفتم چون مشکوک بود//فرصت بعدی چنتا عکس بهتر از اطرافش میگیرم قرار میدم :-*

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

یکشنبه 25 فروردین1392 - 10:37pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

mr7131 نوشته است:
سلام خدمت دوستان و استادان گل فروم
چند تایی عکس دارم که باهاشون به مشکل برخوردم و رمز گشایشون سخته.بعضیهاشون علامتی ندارن و بعضیهاشون رو فقط میخوام بدونم که اونی هستن که فکر میکنم یا نه.دوستان توجه بفرمایید که خودم کتابهایی مثل چشم طلایی و اسرار نشانه ها رو کامل خوندم و با خیلی از نشانه ها آشنایی دارم.منتها همونطور که میدونید مکان نشانه ها در رمز گشایشون میتونه متفاوت باشه و منم نظر یه استاد رو میخوام.بنده در غرب کشور هستم.

#1 این عکس رو میخوام فقط بدونم که به نظرتون کنده کاری هست یا خیر و اگه هست شکل چیه؟
(احتمال میره که کنده کاری نباشه چون بیشتر به فسیل شباهت داره و داره از یه قسمتهایی کنده میشه که تو عکس هم معلومه)
موقعیت سنگ: کنار محل تلاقی یک رود و یک چشمه داخل یه تنگه
پیوست:
1.JPG

#2 دوستان این عکس در مکان مهمی هست که انواع نشانه ها دوروبرش هستن.مثلا دقیقا کنار سراب هست.زمین کشاورزی قبلا کنارش بوده.پایینش 70 80 متری یه چنار 400 500 ساله هست.سمت راست چنار تومولوس هست.بالای همون تومولوس یه تومولوس دیگه هست و...
احتمال میره که قبر باشن فقط اون دایره وسط با یه نقطه وسطش یه کم شک بر انگیزه.به نظر خودم که اشاره به سنگ میکنه و باید با توجه به موقعیت سنگ نقاط دیگه رو هم به دست اوورد(شما بفرمایید که منظور چی هست.خودم میگیردم پیدا میکنم چون به مرور زمان نشانه هایی مثل سنگ چین و فرورفتگی از بین رفتن)
پیوست:
2.JPG

#3 این تصویر روی یه تپه هست.(فقط همینو میتونم بگم که روی تپه هست و روی تپه زمینهای کشاورزی هست و وزن اون سنگه هم احتمالا به 7 8 کیلویی برسه)
نظر دوستان چیه؟
پیوست:
3.JPG

#4 این تصویر روی یه کوه هست.کوه به صورتی اسم گذاری شده که نشون میده قبلا یه شاه روش زندگی کرده.در مورد سنگهای عمودی شنیده بودم که باید در پوش داشته باشن.به نظرتون این سنگ از هموناست یا خیر؟
از نکات قابل توجه اینکه: از هر محلی که به این کوه نگاه کنی(حتی از فواصل دور) این سنگ خودنمایی میکنه
با سنگها و صخره های اصراف از نظر شکل کاملا متفاوت هست
اسمهای متفاوتی داره از جمله یکی از اسمهاش به معنی وسیله ای برای نگهداری آرد هست که مال یک خان بوده.
اونطور که از قدیمی ها پرسیدم روی کوه قبلا قلعه بوده(ما که توی گوگل ارت چیزی ندیدیم) ولی به شخصه روی کوه آثار کوزه و راه هایی کنده شده پیدا کردم
ارتفاع سنگ تقریبا 5 الی 6 متر هست و عرضش هم نزدیک 3*3 هست
به نظر خودم اگه از این سنگ به عنوان محل دفن چیز با رزشی استفاده شده باشه قبلا به صورت صخره های اطراف بوده که بعد از اینکه داخلش رو از بالا خالی کردن و درش رو از بالا بستن اطرافش رو تا پایین تراشیدن و به این شکل در اومده.(در کل اینجا روی هر چی اسم میذارن یه چیز با ارزشی ازش درمیاد)
پیوست:
4.JPG

منتظر نظرات و کارشناسی های استادان خبره و کار درست هستم.پیشاپیش ازشون به خاطر زحمات بی وقفه و بدون چشم داشتشون تشکر میکنم

تصویر اولی جیز خاصی نیست تصویر دومی اون دایره ونقطه ای که وسطش هست در واقع شما رو به یک سنگ جین یا سخره در اطراف هدایت میکنه که هدف یا نشانه بعدی در اونجاست بعضی مواقع هم همجین دایره با یک دایره کوجک در وسط حالا جه بصورت برجسته ویا جه بصورت جوغن اشاره به هدف در زیر خودش داره اما در این مورد صدق نمیکنه تصویر سومی تمام شواهد برا اینه که هدف در زیر ویا اطراف این سنگ حداقل تا 3متری هستش اگر نبود حداقل در 5تا 10متری رو بروی این جوغن دنبال یک سنگ یا یک سنگ جین داره باش که با سنگ های تقریبا کوجک درست شده وتصویر جهارمی در واقع میشه جندین تفسیر براش ارایه داد مثلا میشه سایه اون رو مورد برسی قرار داد ونوک سایه رو مد نظر گرفت ویا در جهت غروب یا طلوع ان کاوش کرد معمولا همجین سنگهای که بصورت ایستاده هستند در پایین وپای اون از سنگهای کوجک دیگه دورتا دور ان استفاده میکنند که میشه مطمین شد که اون سنگ واقعا نشانه هستش

mantera

یکشنبه 25 فروردین1392 - 11:02pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

ژنرال نوشته است:
سلام بر عزیز دل استاد اریا :x
داداش ببین این سنگ شبیه به چیزی هست؟؟

فرهاد جان من متوجه شکلی خاص نشدم که بشه روش حساب کرد اما همجین سنگهایی که مکمولارنگهای خاص ویک مقدار شکل ظاهری اونها هم توی دید هست حتما باید مورد توجه قرار بگیره که در این صورت یک ردیاب میتونه کمک کنه

mantera

یکشنبه 25 فروردین1392 - 11:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون برادر ..سنگ کوچیکیه و همونطور هم گفتی زیاد قابل توجه نیست...فقط یه سنگ بزرگ پایینش بود گفتم شاید چیزی باشه...به هر حال همون سنگ شتره جای کار داره
ممنون :x

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

دوشنبه 25 فروردین1392 - 12:01am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

mr7131 نوشته است:
ادامه...
دوستان به نظرتون این سنگ لاکپشت هست یا خیر
این سنگ نوک کوه هست.روش یا اطرافش هیچ نشونه دیگه ای نیست.
جلوش یا پشتش صخره ای نیست که بخواد بسته و پلمپ باشه.
با توجه به اطلاعات ناقص خودم اگه چیزی داشته باشه باید داخل خودش و یا زیرش باشه.
نظر استادان چیه؟ اگه چیزی داشته باشه چی میتونه باشه و اینکه گنجینه لاکپشت در این حالت بزرگ هست؟ و یا عمق تا چه حدی میتونه باشه؟
یه نکته دیگه این که تا جایی که میدونم فقط رومیها از لاکپشت به عنوان نماد استفاده میکردن و جالبه که این روی کوهیه که قسمتی از اسم کوه روم هست
ارتفاعش تقریبا 1.5 متر و طولش هم تقریبا 2.5 متر هست
پیوست:
5.JPG

پیوست:
6.JPG

پیوست:
7.JPG

اینم یه تصویر با پلان باز که جلو و عقب سنگ معلوم هست.میخوام که اساتید متوجه بشن چه جایی هست(البته سنگ خیلی تو دیده و از فاصله دور دیده میشه)
پیوست:
8.JPG

اینم تصویر آخر هست.اساتید و دوستان نگاه کنن ببینن اگه چیزی که من مد نظرم هست معلوم هست که بعدا با ذکر موقعیت از استادان درخواست بررسی میکنم.اگه هم نه که بذارید به حساب قوه تخیلی قوی من
(ضمنا شرمنده که حجم این عکس خیلی زیاد شد.حجمش رو کم کردم چیزی که میخواستم زیاد معلوم نبود.تمامی عکسها رو تا میتونستم فشرده کردم.حجم همشون کمتر از 1 مگ هست)
پیوست:
10.JPG

یک بار دیگه هم از تمامی اساتید و دوستانی که وقت خودشون رو میذارن و اظهار نظر میکنن نهایت تشکر رو دارم

تصویر لاک پشت به احتمال خیلی زیاد یک اثار نسخه ای هستش معمولا نماد لاک پشت اول اشاره به یک بلندی دارد وبعضی اوقات به یک غار ودر بیشتر اوقات در ابتدا باید وارد یک تونل شد این تصویر میتونه دو حالت داشته باشه یا در مسیر نگاه اون بدنبال جیز خاصی که به جشم بیاد ویا زیر یا عقب لاک پشت رو مورد توجه قرار داد توی این حالت گزینه های زیادی هست که باید کاوش گر دید خوب و تیزی داشته باشه تصویر اخری هم اگر واقعا بعنوان یک نماد ازش استفاده شده باشه اول باید در مسیر نگاه ان به جستجو بپردازید

mantera

دوشنبه 26 فروردین1392 - 4:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure