انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:14pm

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 606 , 607 , 608 , 609 , 610 , 611 , 612 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سنه دژ نوشته است:
shahab_2006 نوشته است:
سنه دژ نوشته است:
اکثر تپه هایی که ورودی دارن ، یه نشونه ای دارن
در درجه اول سنگ
دوم درخت
گاهی هم هردو
نشونه ها نیز مقداری کمی دور هستن از ورودی
اگر هیچکدامو نداشت ، باید با سنجیدن منطقه اطراف و چگونگی قرارگیری تپه ، تشخیص داد که ورودی کجاست که سخته و کار هر کسی نیست بتونه تشخیص بده ( یجورایی ماورایی میشه )
گزینه آخر هم تپه هایی هستن که فقط مقبره هستن با هدایای ارزشمند . اما هدایا برای مرده نه شما :D
اینا رو یا خاک زیادی رو وردی ریختن یا اگه مقبره همیشگی باشه ، ورودی رو میریزن پائین که برای همیشه بسته بشه . بعد صدها سال ، دیگه خاکشم سفت میشه و فرقی زیادی با اطراف نداره . تشخیص اینا دیگه کار افراد ماورایی هست و بس

یبار با دستگاه مشخص شد که تو عمق ۸ متری یعنی تقریبا جایی که هم سطح میشه یچیزی وجود داره .یبار هم یه کار شناس اومد و با یه دستگاه اونم با یه متر اختلاف از اولی همون نقطه رو نشون داد گفت عمقشم زیاده .یسری هم یه بنده خدای ماورایی اومده و بعد کلی دعا و نجوا همون نقطه رو تقریبا گفته .حالا موندیم ک‌ چه بلایی سر این نقطه بیاریم

اگه اون نقطه رو از بالای تپه تائید کردن ، کاری از پیش نمیره . کارش زیاده و برید پائین میخورید به سنگهایی که با ابزار دستی شکسته نمیشن و فقط میشه با کار زیاد ، دورشون زد تا شاید سنگ ضعیفتری گیر بیاد
نقطه ی بالا رو خیلیها میتونن تائید کنن ، مهم تائید ورودی از بغل هست که تقریبا همون همسطح زمین باشه ( یا کمی بلندتر )
عمقش حداقل به اندازه ارتفاع تپه میشه
از سمت باریکتر تپه باید راه داشته باشه و بی نشونه هم نیست اگر سنگ نداره ، درخت رو نشون کردن

سمت باریکتر تپه تقریبا میشه روبروی طلوع خورشید ولی درختی ک قدمت زیادی داشته باشه نیست.سنگی هم کنار تپه نیست و انقدر فرسایش خورده خاک(بارون و علف و گیاهان شمال) که هیچ تفاوتی تو خاک پیدا نمیشه.احتمال داره ک ورودی از تپه دورتر باشه؟؟یا طلوعدخورشید در ماهدخاصی از سال میتونه کمکی بکنه؟

دوشنبه 2 اردیبهشت1398 - 9:33am
کاربر فعال
کاربر فعال

سنه دژ نوشته است:
shahab_2006 نوشته است:
دوستان سنگ‌ها دوشاخی ک گفته بودم.زیرشو کندن یه خاکک سفید رنگی داره
.محوطه هم پر از تیکه کوزه و سفال هستش.احتمال داره هدف همینجا باشه یا باز باید برم بالاتر

زیر سنگ چیزی نیست ، این سنگ نشان گورستانه
با ارزش بودن قبرستان هم بستگی به مردمش داره اما جایی که نشان داره ، چیز باارزش هم پیدا میشه
اگر تپه یا برامدگی در جایی بالاتر از این سنگ هست ( یعنی پشتش ) اونجا برای کاوش بهتره و مثل قبرهای دیگه نیست
از همون شیار میتونید خطی را به بالا فرض کنید و بلندی یا یک سنگ در اون خط باید دیده بشه

اون روزی ک خودم رفتم هوا ابری بود و نشد ک بالاتراز ایین سنگ رو کاوش کنم.تیکه کوزه هایی با قطر باریک و زخیم وجود داره ‌.با رنگ های نخودی نارنجی و سفالی .تو کوه روبرو هم یه ورودی باز شده ک فقط سربار بردن و بعدش به یه دوراهی خوردن ک نتونستن مسیر اصلی رو تشخیص بدن.حالا این وسط یه کتیبه سنگی هم پیدا شده ک قراره ببینیمش.

دوشنبه 2 اردیبهشت1398 - 9:36am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
در مورد ورودی تپه :
معمولا ورودی همسطح زمین هست و روی خود تپه بصورت افقی از بغل
در مورد احتمال دور بودن ورودی : بله امکان داره اما کم دیده شده . بدین صورت که از چندیدن متر دورتر از طریق چاه وارد زمین میشید و بعدش افقی میرید زیر تپه . چاه هم حتما نشانه داره
اما قبلا عرض کردم که اگر موضوع مقبره تموم شده باشه ، ممکنه هیچ اثری برای چاه یا برای ورودی روی تپه باقی نزارن و برای همیشه در آرامش باشه که اونوقت پیدا کردنش سخت میشه و گاهی حتی تصویری خوب هم ، نمیتونه چیزی نشون بده از ورودی و به علوم ماورا پناه میبرن
طلوع خورشید برای اینگونه تپه ها ، به جای خاصی نمیخوره که نقطه ی درب رو مشخص بکنه . فقط میخوره به خود تپه
مگر اینکه درخت یا سنگ نوک تیزی موجود باشه و در مسیر تابش خورشید باشه از شرق هم باشه و سایه ش راهنمایی بکنه
یا سنگ شکافدار که نور رو هدایت بکنه که معمولا این حالت کم پیدا میشه اما نشد نیست
--------------------------------------
وجود تکه کوزه ها چیز خاصی رو ثابت نمیکنه اما بد هم نیست و میشه دوره و ارزش محل و وقایعشو رو بررسی کرد
معمولا جاهایی که خیلی وسیع آلوده میشه و تکه ها با هم تفاوتها دارن ، نشون میده که درگیری رخ داده و ممکنه بر اثر غافلگیری ، جنسای باارزش ، هنوز سرجاشون باشن و صاحباشون مرده باشن
سفالها نیز لعابدار توشونه که نشون ارزشه اما جدیتر هم هستن

لا اله الا هو

سه شنبه 3 اردیبهشت1398 - 2:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

shahab_2006 نوشته است:
سنه دژ نوشته است:
shahab_2006 نوشته است:
دوستان سنگ‌ها دوشاخی ک گفته بودم.زیرشو کندن یه خاکک سفید رنگی داره
.محوطه هم پر از تیکه کوزه و سفال هستش.احتمال داره هدف همینجا باشه یا باز باید برم بالاتر

زیر سنگ چیزی نیست ، این سنگ نشان گورستانه
با ارزش بودن قبرستان هم بستگی به مردمش داره اما جایی که نشان داره ، چیز باارزش هم پیدا میشه
اگر تپه یا برامدگی در جایی بالاتر از این سنگ هست ( یعنی پشتش ) اونجا برای کاوش بهتره و مثل قبرهای دیگه نیست
از همون شیار میتونید خطی را به بالا فرض کنید و بلندی یا یک سنگ در اون خط باید دیده بشه

اون روزی ک خودم رفتم هوا ابری بود و نشد ک بالاتراز ایین سنگ رو کاوش کنم.تیکه کوزه هایی با قطر باریک و زخیم وجود داره ‌.با رنگ های نخودی نارنجی و سفالی .تو کوه روبرو هم یه ورودی باز شده ک فقط سربار بردن و بعدش به یه دوراهی خوردن ک نتونستن مسیر اصلی رو تشخیص بدن.حالا این وسط یه کتیبه سنگی هم پیدا شده ک قراره ببینیمش.

خیلی خیلی از راهنماییاتون ممنونم.میرم هر دو منطقه رو برسی میکنم اگه چیز جدیدی پیدا کردم‌ بهتون اطلاع میدم

سه شنبه 3 اردیبهشت1398 - 10:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت استاد سنه دژ عزیز استاد جان این تپه که در عکس میبینید گوشه سمت راستش چندتا کوزه شکسته پیدا کردم که با فلز جو یه قسمت رو میزد بعد از نیم متر کمتر یه لایه کوزه شکسته که بصورت تخت چیده شده بود برخورد کردم بعد از در اوردن دیگه دستگاه نزد چیزی رو با لوپ 60 تست کردم حالا عکس هارو ببنینید و بنظرتون چیز خاصی هست؟ یا چه دستوری میفرمایید با تشکر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 6 اردیبهشت1398 - 12:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت همه دوستان عزیز و استاد سنه عزیز
سنه دژ عزیز نظرتون راجب این سنگ چیه؟

شنبه 7 اردیبهشت1398 - 10:10pm

دوستان کسی هست بیاد کمک ما یا راهنمای کنه

دوشنبه 16 اردیبهشت1398 - 8:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر اساتید عزیز
این عکس ها رو که همگی در یه منطقه است رو تو یه تایپیک دیگه گذاشتم ولی جوابی نگرفتم لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر

پنج شنبه 19 اردیبهشت1398 - 7:38am
استاد
استاد
آواتار کاربر

saeed.jo نوشته است:
سلام خدمت استاد سنه دژ عزیز استاد جان این تپه که در عکس میبینید گوشه سمت راستش چندتا کوزه شکسته پیدا کردم که با فلز جو یه قسمت رو میزد بعد از نیم متر کمتر یه لایه کوزه شکسته که بصورت تخت چیده شده بود برخورد کردم بعد از در اوردن دیگه دستگاه نزد چیزی رو با لوپ 60 تست کردم حالا عکس هارو ببنینید و بنظرتون چیز خاصی هست؟ یا چه دستوری میفرمایید با تشکر

سلام
تپه کوچکتر که پائین است احتمال وجود بار را دارد . خوشبختانه کشور ما اینقدر قدمت داره ، که نمیشه وجود سفال را بعنوان علامت در نظر گرفت . تقریبا هر جای کوهها و تپه ها را کاوش کنید ، در اعماق کمی به سفال خواهید رسید که ممکنه به هر علتی اونجا شکسته باشه که ساده ترینش ، افتادن سفال از دست فرد و شکسته شدنش است
اما اگر کاوش وسیعتر باشد ، میتوان از روی سفالها و تعدادشون و نحوه شکستنشون ، تشخیص داد که چه اتفاقی افتاده ( کوزه ی آبی از دست دخترکی افتاده
یا حمله ای ناگهانی صورت گرفته و کل ساخته ها نابود شده
یا انبار شکسته ها را یافته اید
یا تکه کوزه ای خاص را برای نشان دادن مسیر هدف گذاشتن )
مثلا اگر کاوش شما وسیع و کامل باشد و عمق سفال بیشتر باشد ، خطوط روی همان تکه سفال ( موجود در عکس ) میتواند عمق عمودی یا افقی کار را مشخص کند
اول سعی کنید تکه کوزه ها را بهم وصل کنید و ببینید تکه هایی از یک کل هستند یا تک هستند

لا اله الا هو

شنبه 20 اردیبهشت1398 - 12:19am
استاد
استاد
آواتار کاربر

bavafa نوشته است:
دوستان کسی هست بیاد کمک ما یا راهنمای کنه

اگر کاربردی نباشه ، علامت خوبی محسوب میشه
اما اطلاعات بیشتری لازم است
چگونگی اطراف
اندازه ی کار
عمودی یا افقی بودنش
ارتفاعش از زمین

لا اله الا هو

شنبه 20 اردیبهشت1398 - 12:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 606 , 607 , 608 , 609 , 610 , 611 , 612 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure