انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 1:10pm

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 573 , 574 , 575 , 576 , 577 , 578 , 579 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام

سلام اساتید و دوستان گرامی
از استاد آریا و بقیه اساتید خواهشمندم ک من رو در این مورد کمک کنن
در بایی یک صخره بزرگ و مرتفع دو تا جوغن خیلی بزرگ هست یکیش رو ی صخره و دو تا دیگه هم رو صخره دیگه کنار همین صخره و چسبیده به هم.صخره جنوبی ک ی جوغن بیضی شکل داره ک قطر بزرگش 135سانت و قطر کوچیک ترش 104(چون ب شکل بیضی هستش دو تا قطر گرفتم)و ارتفاشم 30 سانت
چسیبیده ب همین صخره یعنی در شمالش صخره دیگه ای هست ک دو تا جوغن گرد روشه یکیش قطر 80 سانت داره و عمق تقریبا 40 سانت و درلبه تقریبا شمال شرقیش یک لبه مثل جهت داره کنار همین جوغن بزرگ یه جوغن کوچکتر نسبت ب اینا هست ک زیاد مثل این جوغن شکیل نیست و قطرش حدود 35 و عمقش هم 20
حالا پایین روی سطح زمین تو همون جهت لبه جوغن بزرگ گرد حدود 30 متر جلو تر صخره ای هست ک وقتی ردیابی کردم یکجا رو نقطه گرفتمممنون میشم اساتید کمکم کنند
در ضمن سمت جنوب این جوغن ها در فاصله 70 یا 80 متری رود خونه وجود داره و همچنین در غربشون هم رودخونه هست ب فاصله 150 متری

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 12 تیر1396 - 6:24pm

ک در اخر این جا رو انتن ما زد

سه شنبه 12 تیر1396 - 12:27am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
hamed-boyka نوشته است:
سلام اساتید و دوستان گرامی
از استاد آریا و بقیه اساتید خواهشمندم ک من رو در این مورد کمک کنن
در بایی یک صخره بزرگ و مرتفع دو تا جوغن خیلی بزرگ هست یکیش رو ی صخره و دو تا دیگه هم رو صخره دیگه کنار همین صخره و چسبیده به هم.صخره جنوبی ک ی جوغن بیضی شکل داره ک قطر بزرگش 135سانت و قطر کوچیک ترش 104(چون ب شکل بیضی هستش دو تا قطر گرفتم)و ارتفاشم 30 سانت
چسیبیده ب همین صخره یعنی در شمالش صخره دیگه ای هست ک دو تا جوغن گرد روشه یکیش قطر 80 سانت داره و عمق تقریبا 40 سانت و درلبه تقریبا شمال شرقیش یک لبه مثل جهت داره کنار همین جوغن بزرگ یه جوغن کوچکتر نسبت ب اینا هست ک زیاد مثل این جوغن شکیل نیست و قطرش حدود 35 و عمقش هم 20
حالا پایین روی سطح زمین تو همون جهت لبه جوغن بزرگ گرد حدود 30 متر جلو تر صخره ای هست ک وقتی ردیابی کردم یکجا رو نقطه گرفتمممنون میشم اساتید کمکم کنند
در ضمن سمت جنوب این جوغن ها در فاصله 70 یا 80 متری رود خونه وجود داره و همچنین در غربشون هم رودخونه هست ب فاصله 150 متری

درود بر شما
این سنگ شاخص,کاسه سنگ بزرگ آیینی روی آن و چیدمان دور اون نشان از وجود گور شخص مهم و بزرگ قوم ساکن این منطقه هست
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

سه شنبه 13 تیر1396 - 11:37pm

خب استاد میشه بگید کدوم سمت باید دنبالش بگردم؟ایا گور دخمس؟؟دستگاه اسکن لازمه ببرم؟؟میشه یه راهنمایی جامع بکنید
میدونم ک عکس برداریم زیاد خوب نبوده ولی ممنون میشم جامع تر راهنماییم کنید

چهارشنبه 13 تیر1396 - 12:28am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

درود بر شما
در چنین گورهایی ما دو حالت داریم یا زیر سنگ ایســـتاده گور رو ایجاد میکردن یا برای جلوگیری از غارت و تجاوز به گور آن شخص گور رو با فاصه چند متر عقب تر ایجاد میکردن ,ابتدا از ردیاب مناسبی استفاده کنید سپس اگر گور را در خارج از محیط سنگ چین نشان داد از اسکن استفاده کنید تا عمق دقیق مشخص بشه
@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

چهارشنبه 14 تیر1396 - 1:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادعزیزدرود
استادیه ییلاق باستانی .یه سنگ بزرگ اونجاهست شانسی ازداخل سنگ سه تاسکه طلادرمیاد.ایا این سرباره .نشون باراصلیه ولی نشون نشده .وسنگم اینقدبزرگ تابلوهست .لطفا راهنمایی کنید.هیچ عکسی هم دردسرس ندارم

چهارشنبه 14 تیر1396 - 2:20pm

باستانشناس نوشته است:
درود بر شما
در چنین گورهایی ما دو حالت داریم یا زیر سنگ ایســـتاده گور رو ایجاد میکردن یا برای جلوگیری از غارت و تجاوز به گور آن شخص گور رو با فاصه چند متر عقب تر ایجاد میکردن ,ابتدا از ردیاب مناسبی استفاده کنید سپس اگر گور را در خارج از محیط سنگ چین نشان داد از اسکن استفاده کنید تا عمق دقیق مشخص بشه
@};-

درود و خسته نباشید استاد
استاد این ک میفرمایید گور رو با فاصله چند متر عقب تر میذاشتن منظورتون رو توضیح میدی؟و این ک من طبق جهت لبه جوغن گرد دنبال سنگ ایستاده یا نقطه هدف باشم یا این ک زیر صخره ای ک این جوغن ها روش هستن؟

پنج شنبه 14 تیر1396 - 1:04am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

جواد64 نوشته است:
استادعزیزدرود
استادیه ییلاق باستانی .یه سنگ بزرگ اونجاهست شانسی ازداخل سنگ سه تاسکه طلادرمیاد.ایا این سرباره .نشون باراصلیه ولی نشون نشده .وسنگم اینقدبزرگ تابلوهست .لطفا راهنمایی کنید.هیچ عکسی هم دردسرس ندارم

درود بر شما
میتونه محل مقدسی بوده باشه که مردم برای قبولی حاجت این کار رو کردن و...مثل امامزاده های امروزی ,سربار یا اصطلاح درست اون که میشه خرجی در نزدیکی پل ها,قلعه ها و البته خزانه های دولتی قرار می گرفت که بودجه ای برای تامین سپاه و ارتش جهت امور مربوطه باشه ,این تعداد برای این امر کم هست,باز تا بررسی میدانی نشه نمیشه نظر دقیق در این مورد داد
@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

پنج شنبه 15 تیر1396 - 3:43am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

hamed-boyka نوشته است:
باستانشناس نوشته است:
درود بر شما
@};-

درود و خسته نباشید استاد
استاد این ک میفرمایید گور رو با فاصله چند متر عقب تر میذاشتن منظورتون رو توضیح میدی؟و این ک من طبق جهت لبه جوغن گرد دنبال سنگ ایستاده یا نقطه هدف باشم یا این ک زیر صخره ای ک این جوغن ها روش هستن؟

کانال تخصصی باستان شناسی

پنج شنبه 15 تیر1396 - 4:00am

ممنون استاد من برای عکاسی بیشتر میرم هم از زیر سنگ ایستاده هم اطرافش عکس میندازم و میذارم اینجا ک اگه شد بازم کمکم کنمید خیلی ممنون استاد

پنج شنبه 15 تیر1396 - 1:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 573 , 574 , 575 , 576 , 577 , 578 , 579 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure