انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 3:55am

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 527 , 528 , 529 , 530 , 531 , 532 , 533 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سنگ هایی که آقای آراز گذاشتن دقیقا سنگ آسیاب میباشند و بنده از همین جنس سنگ آسیاب با همین رنگ را به عینه دیدم که کاربرد آسیاب کردن غلاتی مثل گندم را دارند .
موفق باشید. @};-

یکشنبه 18 مهر1395 - 9:28pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بله بنده هم همین رو عرض کردم و از نزدیک دیدم و باهاش کار هم کردم
در سنگ آراز
- جای دسته ی چوبی تنگتر هست
- سطح بالایی سنگ آسیاب تخت هست
- اطراف سنگ گرد و خوش تراش است
- همه سنگ زیرین هستند
اما سه نکته ی ریز داره ( بغیر از اون سه موردی که قبلا عرض کردم ) که مشکوکه ، بخاطر اون عرض کردم . یکیش میتونه از عوامل طبیعی باشه اما دو تای بعدی خیر

لا اله الا هو

یکشنبه 18 مهر1395 - 9:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

شما درست میفرمایید :ymapplause: و احتمالا بابت کوچ کردن از مکان این سنگها جا موندن و بدلیل سنگینی دوری مسیر یا غیره رها شدن لطفا توی تلگرامی که برای اعضای انجمن ایجاد شده به جمع دیگر اعضای انجمن بپیوندید و مارو راهنمایی کنید .
موفق باشید. @};-

یکشنبه 18 مهر1395 - 10:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

tisto نوشته است:
سلام به همه اساتید
ممنون میشم اگه در مورد این عکسها نظر بدین .
(1) در چند سال قبل یک نفر با یک کتاب ( البته به گفته دوستان محلی ) اومده و سراغ نقاط مختلفی ، از جمله همین سنگ رو میگرفته . تصاویر چهار نمای اطراف این سنگ هم موجوده .
ممنونم

سلام دوست عزیز
تصویر شما جفت پا هست به معنی ایست هست
خب در کنار جفت پا یک جوغن دایره هست که جهت رو مشخص می کنه دقیقا در راستا زاویه جوغن شما باید منطقه رو بررسی کنید
وهمچنین در جلوی تصویر جفت پا تصویر قلب رو دارید که نشانه خطر یا تله رو میده پس در حین کار مواظب باشید نوع تله ریزشی به دلیل منطقه کوهستانی

دوشنبه 18 مهر1395 - 12:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arraz نوشته است:
با سلامی دوباره فکر کنم این سری شد

سلام دوست عزیز اینها سنگ عصاری هستن که در اسیاب استفاده میشده

دوشنبه 18 مهر1395 - 12:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
سلام به همه.راستش نمیخواستم این عکسهارو بزارم چون تا حدودی در مورد استفاده این علائم گفتین که در واقع زیاد کاربردی نیست یا بیشتر به خاطر سنگ زیرین اسیاب حفاری میشه اما نمیدونم این سنگ اصلا به اسیاب مربوط میشه یا نه برای همین پیوست کردم نظرتون چی هست

سلام بهرام جان
نه مربوط به اسیاب نمیشه نشان قبر هست یا همون جوغن
سنگچین های اطراف رو بررسی کن

دوشنبه 18 مهر1395 - 12:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
بهرام نوشته است:
سلام به همه.راستش نمیخواستم این عکسهارو بزارم چون تا حدودی در مورد استفاده این علائم گفتین که در واقع زیاد کاربردی نیست یا بیشتر به خاطر سنگ زیرین اسیاب حفاری میشه اما نمیدونم این سنگ اصلا به اسیاب مربوط میشه یا نه برای همین پیوست کردم نظرتون چی هست

سلام استاد
سنگ جوغاندار شما با سنگهایی که جناب آراز در ادامه گذاشتن بهیجوجه مثل هم نیستند ( در واقع کلمه ی جوغان همین سنگی هست که شما گذاشته اید که متاسفانه باب شده که همه به هر چاله ای میگن جوغان )
سنگهای ایشان برای آسیاب بوده البته اونم مقداری مشکوک هست (چون تعداد زیاده - جنسشون دانه دانه ست - و سنگ بالایی ندارند) حالا شاید موقع کوچ یا وقت فرار بخاطر سنگینی جاشون گذاشتن
اما سنگ شما مربوط به آسیاب نمیشه و خصوصیات آسیاب رو نداره
اگر سنگینتر بود نشان از ورودی چاه مانندی روی همون مکان داشت اما سنگین بنظر نمیرسه
در صورت سبک بودن بیشتر زیر زمین نشونه محسوب میشه نه روی زمین
به هر حال روی زمین میتونه استفاده ی کاربردی هم داشته باشه بهمین خاطر نمیتوان با قطعیت گفت که نشانه است

سلام به استاد عزیز و دوست داشتنی سنه جان برادر گلم.اول اینکه تورو جون هر کسی که دوست دارین نگین استاد که کلا از این القاب ........چون در حدش نیستم :) دوم اینکه دقیقا من هم به همین شک داشتم که نشونه سنگ اسیاب نیست وباید بگم توضیحاتت بقدری به دلم نشست که خودت نشستی :-* البته خیلی قبلتر به شما ودوستان ارادت داشتیم ^:)^ .خب من تنها راهی که به نظرم میرسه این هست که دوباره برم و این بار سیستم هم ببرم چون این سنگ تو زمین کشاورزی افتاده و پشت همین زمینها یک دره متروکه هست که کمتر کسی پا گذاشته اونجا چون تو دید نیست وبکر محسوب میشه چندتا نشونه دیگه هم دیدم که به نظر طبیعی بودن اما یکیش نه و اگه درست حدس زده باشم باید نشان کل باشه .یک کاسه بزرگ تو سینه صخره درست کردن و چیزی حدود 50 تا 70 سانت به نظر میاد بزرگیش باشه و صخره هم سیقلی هست اما از پایین صخره نگاه کردن یک چیزه و نزدیک نشونه یک چیزه دیگه.به هر حال این عکسها همشون بهونه گذاشتن دارن تا مارو به دوستان خوبی مثل شما نزدیک کنن @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 18 مهر1395 - 1:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

javads2aa نوشته است:
بهرام نوشته است:

سلام بهرام جان
نه مربوط به اسیاب نمیشه نشان قبر هست یا همون جوغن
سنگچین های اطراف رو بررسی کن

ممنون جواد جان دست شما ودوستانی که راهنمایی میکنن درد نکنه انشالله سرم خلوت بشه میرم ببینم نتیجه چی میشه :) @};- @};-

دوشنبه 18 مهر1395 - 1:06am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
خیلی ممنون
نفرمائید ، شما هم تو الکترونیک استاد هستید
قبلا در مورد قبرستانهای گمشده خدمتتون بودم
در مورد سنگ شما
بله ممکنه که این گونه نشانها را از جاشون تکون بدن یا از بالای تپه ای بغلتونن بره پائین اما گم نمیشن( یه مدل از نشانهای غیر ثابت که مطمئنا خیلی از دوستان تا حالا نشنیدن )اما نشان به نشان دارند .
جوغنش نشانه هست و باید شبیهشو پیدا کنید که ظاهرا موفق شده اید :-BD
دنبال در مخفی باشید در تنگترین دید همون دره
اگر نشان بزرگ را درست یافته باشید شاید اونجا مسیر بهتون بده وگرنه خدمتتون عرض میکنم که دنبال چی بگردید

لا اله الا هو

دوشنبه 18 مهر1395 - 1:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم تو همین انجمن تو تایپیکهای زیادی راهنمای ما بودین و جای خوشحالی ومایه افتخار هست.بله حق با شماست احتمال جابجایی این نشونه ها زیاده و باید خوب و دقیق منطقه رو اسکن کرد. راستش این کاسه بالای صخره که ورودی دره هم هست قرار داره که امیدوارم طبیعی نباشه فاصله اون نشون تا زمین چیزی حدود 20تا 30متر میشه که چون با یکی از دوستان برای تفریح رفته بودیم اونجا ویک چشمه اب قدیمی هم هست دیدم و نتونستم برم جلو و از نزدیک چک کنم حتما یک بار دیگه میرم و خوب ارزیابیش میکنم.استاد اگه چیز دیگه ایی هست که باید بهش توجه کنم و مهم هست تو منطقه بگید :YMPEACE:

دوشنبه 19 مهر1395 - 12:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 527 , 528 , 529 , 530 , 531 , 532 , 533 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure