انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 10:58pm

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 518 , 519 , 520 , 521 , 522 , 523 , 524 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

سلام بر دوستان و اساتید گرامی
من تازه با این انجمن آشنا شدم .به مباحث تاریخی و دفینه و ... علاقمندم . امیدورام در محضر دوستان مطالب بیشتر و جدید تری یاد بگیرم . @};-

برای شروع یه سوال داشتم :
آیا تصاویر زیر یک تومولوس هست ؟ ارتفاع حدود 30 متر . خاک دست ریز . بسیار مرموز .
البته این مکان تحت حفاظت شدید نیروی انتظامی ، میراث و ... هست . صرفا جهت اطلاعات عمومی میپرسم . اگر از نظارت دولتی هم بگذریم ، مردم این آبادی خودشان یه لشگر زرهی به حساب میان ! :

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 20 شهریور1395 - 6:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام و خسته نباشید به اساتید این بخش
یکی از دوستام چند تا سکه داره لطفا قدمت و ارزش ریالی این سکه ها رو برام بفرمائید .ممنون میشم

یکشنبه 21 شهریور1395 - 1:10pm
آواتار کاربر

علی بابا نوشته است:
سلام بر دوستان و اساتید گرامی
من تازه با این انجمن آشنا شدم .به مباحث تاریخی و دفینه و ... علاقمندم . امیدورام در محضر دوستان مطالب بیشتر و جدید تری یاد بگیرم . @};-

برای شروع یه سوال داشتم :
آیا تصاویر زیر یک تومولوس هست ؟ ارتفاع حدود 30 متر . خاک دست ریز . بسیار مرموز .
البته این مکان تحت حفاظت شدید نیروی انتظامی ، میراث و ... هست . صرفا جهت اطلاعات عمومی میپرسم . اگر از نظارت دولتی هم بگذریم ، مردم این آبادی خودشان یه لشگر زرهی به حساب میان ! :

ظاهرا کسی نیست جواب سوالهای ما را بده . فکر میکردم اینجا انجمن فعالی باشه :|

یه سوال دیگه :
به نظر شما اساتید گرامی ، این سوراخی که شبیه قلب است ، جوقن قلبه ؟ اندازه اش حدود 25 سانتیمتر است و داخلش هم حدود 30 سانتمیتر خالی است .

این سوراخ قلب شکل در فاصله حدود 100 متری یک نقش برجسته 4000 ساله است که اون نقش برجسته تحت حفاظت میراث هست . البته در فاصله حدود 5 متری این سوراخ یه نقش برجسته دیگه هم من پیدا کردم که تحت حفاظت نیست . نه من و نه هیچ کس دیگه در این منطقه امکان کاوش نداره . سوال صرفا جهت افزایش اطلاعات ام هست .

ممنونم از دوستانی که راهنمایی میکنند .

دوشنبه 22 شهریور1395 - 12:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به نظر بنده سنگ شما طبیعیه چون کلا سنگ فرسایش داره و یه جای سالم تو بدنش نمونده.
تپه هم به نطر بنده دست ریزه.
باز نظر اساتیت به نظر بنده ارجع تره

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

دوشنبه 22 شهریور1395 - 1:52pm
آواتار کاربر

ممنونم جناب هنرجو که نظر دادید .
در تصویر اول یه نقش برجسته هست که دو نفر در تصویر مشاهده میشه . این سنگ نقش برجسته به فاصله 5 متری این سوراخ قلب هست . اگر این سنگ ها فرسایشی بودند باید تا الان اثری از این نقش برجسته 4000 ساله باقی نمانده بود . با این حال خودم هم مطمئن نیستم که جوقن باشه X_X

سوال دیگه : :) ( اگر سوالات من مشکلی داره لطفا بگین که ادامه ندم )

به نظر شما اساتید گرامی ، این ستون ها و سنگ های داخل امامزاده ! ( چار تاقی آتشکده ) ، معنی خاصی داره یا نشانه چیزی هست ؟!

دوشنبه 22 شهریور1395 - 2:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ba.davood نوشته است:
یکی از دوستام چند تا سکه داره لطفا قدمت و ارزش ریالی این سکه ها رو برام بفرمائید .ممنون میشم

سلام سکه ایلمایی هست در شوش

دوشنبه 22 شهریور1395 - 4:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

علی بابا نوشته است:
ممنونم جناب هنرجو که نظر دادید .
در تصویر اول یه نقش برجسته هست که دو نفر در تصویر مشاهده میشه . این سنگ نقش برجسته به فاصله 5 متری این سوراخ قلب هست . اگر این سنگ ها فرسایشی بودند باید تا الان اثری از این نقش برجسته 4000 ساله باقی نمانده بود . با این حال خودم هم مطمئن نیستم که جوقن باشه X_X

سوال دیگه : :) ( اگر سوالات من مشکلی داره لطفا بگین که ادامه ندم )

به نظر شما اساتید گرامی ، این ستون ها و سنگ های داخل امامزاده ! ( چار تاقی آتشکده ) ، معنی خاصی داره یا نشانه چیزی هست ؟!

سلام پایه ستون هستن و ربطی به چهارطاق نداره ستون ها نشان یک بنا در قدیم بوده که بعد امامزاده شده

دوشنبه 22 شهریور1395 - 4:15pm
آواتار کاربر

مخلص آقا جواد
برای خودم هم جای سوال است چرا این ستون ها وسط چارتاقی هستند !
قدیمی ها میگن از قدیم الایام این ستون ها همین جا بوده اند .
نا گفته نماند که این بنا یک آتشکده مربوط به دوران ساسانی است که الان در باور مردم محلی یک امامزاده است و دخیل میبندند ( که صد البته باور مردم برای خودم هم قابل احترام است )
نکته جالب اینجاست که یه احساسی دارم که از یه نقطه ای که مد نظرم است یه در ورودی به زیر آتشکده راه داره که گفتم شاید دوستان نظری داشته باشند .

دوشنبه 22 شهریور1395 - 6:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

javads2aa نوشته است:
ba.davood نوشته است:

سلام سکه ایلمایی هست در شوش

ممنون دوست عزیز ارزش ریالی چقدره .

دوشنبه 22 شهریور1395 - 6:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

علی بابا نوشته است:
مخلص آقا جواد
برای خودم هم جای سوال است چرا این ستون ها وسط چارتاقی هستند !
قدیمی ها میگن از قدیم الایام این ستون ها همین جا بوده اند .
نا گفته نماند که این بنا یک آتشکده مربوط به دوران ساسانی است که الان در باور مردم محلی یک امامزاده است و دخیل میبندند ( که صد البته باور مردم برای خودم هم قابل احترام است )
نکته جالب اینجاست که یه احساسی دارم که از یه نقطه ای که مد نظرم است یه در ورودی به زیر آتشکده راه داره که گفتم شاید دوستان نظری داشته باشند .

سلام دوست عزیز
در مورد تصویر شما فرض می گیریم که چهار طاق باشه در این صورت در اطراف اون باید اتش دان هم باشه که این خیلی میتونه ما رو به موضوع نزدیک کنه اما در تصویر شما پایه های ستون هستن که در دوره اسلامی از شاه اسماعیل صفوی که دوره شیعه در ایران شکل خاصی گرفت و بیشتر امامزاده از این دوره تا به امروز متولد شدن که این خودش جای بحث داره یک نمونه تهاجم فرهنگی اسلامی به اثار ملی ایران هست چرا چون هر نوع نگار کند و یا تصویری که از شاهان در هر جایی بوده برای مسلمانان اون دوران نشان از بت پرستی بوده نمونه واضح اون در این دوران میشه به داعش اشاره کرد که دست به تخریب اثار باستانی میزند
دو فرضیه میشه در مورد تصویر شما داشت مکانی سر ستون های بلند همچون تخت جمشید وبعد از ورود اسلام تخریب شده ومکانی مذهبی نامگذاری شده
فرضیه بعد عبادت گاهی که ستون های کوتاهی داشته مردم نذورات خودشون رو در اون قرار میدادند اما این موضوع هیچ ربطی به دوره اسلامی ندارد

سه شنبه 22 شهریور1395 - 12:25am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 518 , 519 , 520 , 521 , 522 , 523 , 524 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure