انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 4:36pm

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 503 , 504 , 505 , 506 , 507 , 508 , 509 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام

اینم یه نمای دیگه از همون لاک پشت

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 18 اردیبهشت1395 - 4:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت استاد خودم جناب باستانشناس عزیز ، از اینکه وقت ارزشمند خودتون رو برای پاسخگویی به سوالات ما صرف میکنید کمال تشکر رو دارم و امیدوارم همیشه سالم و پیروز باشید . استاد عزیز سوالی ذهنم رو مشغول کرده که هرکسی نظری درباره اون داره . از اونجایی که دلایل شما علمی و از روی منابع تاریخی و باستانشناسی بیان میشه از شما میپرسم ، آیا در کشور ما ایران چیزی به اسم مومیایی وجود داره ؟ چون با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگ و اعتقادات بومی و منطقه ای ایران چنین چیزی به نظر بنده غیر ممکن بنظر میرسه . تا جایی که من اطلاع دارم مسئله مومیایی بیشتر مربوط به تمدن مصر هست و بنده نشنیدم که هیچ فرد و یا شاه ایرانی این کار رو انجام داده باشه . لطفا شما هم نظر خودتون رو بفرمایید تا این موضوع بیشتر روشن بشه . ممنون از لطف شما . @};-

شنبه 18 اردیبهشت1395 - 5:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

باسلام وارادت خدمت دوستان وجناب باستان شناس
وممنون از پاسخ جناب عالی ویک سوال داشتم. اگه لاک پشتی که عرض کردم خدمتتون قسمتی صخره خود کوه وقسمتی از اجزای بدن از سنگهای چیده شده باشه بازم جای شک داره که لاکپشت باشه یا نه .یاباید از زوایای دیگه عکس تهیه کنم تا کارشناسی راحت تر باشه.
ممنون وببخشید اگه مزاحم وقت عزیزتون شدم.

یکشنبه 19 اردیبهشت1395 - 11:42am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
pejhvak نوشته است:
با سلام خدمت استاد خودم جناب باستانشناس عزیز ، از اینکه وقت ارزشمند خودتون رو برای پاسخگویی به سوالات ما صرف میکنید کمال تشکر رو دارم و امیدوارم همیشه سالم و پیروز باشید . استاد عزیز سوالی ذهنم رو مشغول کرده که هرکسی نظری درباره اون داره . از اونجایی که دلایل شما علمی و از روی منابع تاریخی و باستانشناسی بیان میشه از شما میپرسم ، آیا در کشور ما ایران چیزی به اسم مومیایی وجود داره ؟ چون با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگ و اعتقادات بومی و منطقه ای ایران چنین چیزی به نظر بنده غیر ممکن بنظر میرسه . تا جایی که من اطلاع دارم مسئله مومیایی بیشتر مربوط به تمدن مصر هست و بنده نشنیدم که هیچ فرد و یا شاه ایرانی این کار رو انجام داده باشه . لطفا شما هم نظر خودتون رو بفرمایید تا این موضوع بیشتر روشن بشه . ممنون از لطف شما . @};-

درود بر شما
سپاس از لطف و محبتتان
با بررسی اشکال تدفین در تمامی دوران تاریخی ایران زمین به تدفین به شکل و روش مومیایی کردن برخورد نخواهیم کرد برای اثبات این موضوع هم تک به تک سلسله ها را میتوان بررسی کرد همچنین گورستان های عامیانه تا گورهای سلطنتی هر دوره را مجزا بررسی کرد که همه موجود و قابل پژوهش هستند
از گورهای شهر سوخته بگیرید با قدمت 5000 ساله تا گورهای عصر آهن دوم ,سوم تا شروع امپراطوری ها با امپراطوری ماد که گور دخمه ها شروع شدن و همچنین هخامنشیان این روش را ادامه دادند تا اشکانیان که از اشکال مختلف تدفین گور خمره,جسد نشسته و...همینطور ساسانیان با تدفین در صخره ها به تکرار این امر برگرفته از نیاکان خود تا خاموش خانه ها و بعد هم تدفین های اسلامی ,باستان شناسی و باستان شناسان با دلیل و مدرک وجود مومیایی را در ایران رد می کنند و تنها نمونه هایی که در ایران دیده شده اند یا طبیعی بوده اند مثل مردان نمکی در زنجان یا نمونه هایی که در کویر کشف شده اند و به دلیل شرایط جوی و خاص آن منطقه گوشت بر روی استخوان خشکیده و به همان حالت باقی مانده و مومیایی طبیعی را بوجو آورده ,چند نمونه دیگر هم که بوده از جسد تازه فوت شده استفاده شده هست که نمونه مشهور آن هم Persian Princess در سال 2000 میلادی بود که با بررسی آن توسط باستان شناسان و کارشناس خطوط کتیبه ای جعلی و جدید بودن آن مشخص شد,هر جایی چنین سخنی از شخصی شنید که دیده است یا وجود دارد بدانید که دامی بیش نیست
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

یکشنبه 19 اردیبهشت1395 - 3:30pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
sina45563 نوشته است:
باسلام وارادت خدمت دوستان وجناب باستان شناس
وممنون از پاسخ جناب عالی ویک سوال داشتم. اگه لاک پشتی که عرض کردم خدمتتون قسمتی صخره خود کوه وقسمتی از اجزای بدن از سنگهای چیده شده باشه بازم جای شک داره که لاکپشت باشه یا نه .یاباید از زوایای دیگه عکس تهیه کنم تا کارشناسی راحت تر باشه.
ممنون وببخشید اگه مزاحم وقت عزیزتون شدم.

درود بر شما
برای اطمنیان از محلتان تصاویر بیشتری تهیه کنید
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

یکشنبه 19 اردیبهشت1395 - 3:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

باستانشناس نوشته است:
pejhvak نوشته است:

درود بر شما
سپاس از لطف و محبتتان
با بررسی اشکال تدفین در تمامی دوران تاریخی ایران زمین به تدفین به شکل و روش مومیایی کردن برخورد نخواهیم کرد برای اثبات این موضوع هم تک به تک سلسله ها را میتوان بررسی کرد همچنین گورستان های عامیانه تا گورهای سلطنتی هر دوره را مجزا بررسی کرد که همه موجود و قابل پژوهش هستند
از گورهای شهر سوخته بگیرید با قدمت 5000 ساله تا گورهای عصر آهن دوم ,سوم تا شروع امپراطوری ها با امپراطوری ماد که گور دخمه ها شروع شدن و همچنین هخامنشیان این روش را ادامه دادند تا اشکانیان که از اشکال مختلف تدفین گور خمره,جسد نشسته و...همینطور ساسانیان با تدفین در صخره ها به تکرار این امر برگرفته از نیاکان خود تا خاموش خانه ها و بعد هم تدفین های اسلامی ,باستان شناسی و باستان شناسان با دلیل و مدرک وجود مومیایی را در ایران رد می کنند و تنها نمونه هایی که در ایران دیده شده اند یا طبیعی بوده اند مثل مردان نمکی در زنجان یا نمونه هایی که در کویر کشف شده اند و به دلیل شرایط جوی و خاص آن منطقه گوشت بر روی استخوان خشکیده و به همان حالت باقی مانده و مومیایی طبیعی را بوجو آورده ,چند نمونه دیگر هم که بوده از جسد تازه فوت شده استفاده شده هست که نمونه مشهور آن هم Persian Princess در سال 2000 میلادی بود که با بررسی آن توسط باستان شناسان و کارشناس خطوط کتیبه ای جعلی و جدید بودن آن مشخص شد,هر جایی چنین سخنی از شخصی شنید که دیده است یا وجود دارد بدانید که دامی بیش نیست
@};-

کامل و جامع بود ، بسیار ممنون . همیشه پایدار باشید . @};- @};- @};-

یکشنبه 19 اردیبهشت1395 - 4:21pm

باستانشناس نوشته است:
samanta نوشته است:
لطفا اساتید محترم و تمام دوستان عزیز اگه میشه راهنمایی کنید اخه دیگه نمیدونم چیکار کنم...

درود بر شما
شما در حال حفاری در یک محوطه باستانی هستید که در حال عبور از لایه های این محل و مشاهده آثار دوره های تاریخی در اینجا هستید که هیچ ارتباطی با نشانه گذاری یا نشان دادن مسیر دفینه و گنج نیست ,در چنین محلی لایه های مختلف همراه با اشیاء پراکنده ای مربوط به ادوار مختلف خواهد بود
اما بدون شناخت از یک محل اقدام به حفاری نکنید تا موجب آسیب به آثار و سازه های تاریخی هم نشوید
@};-

درود
ممنون از پاسخ و راهنمایی کامل و خوبتون
استاد بزرگوار مکان داخل شهر منزل مسکونی هست
در بعضی جاهای خاک مثل شیشه هست که با خاک مخلوط شده و در عمق 7 متری به ماسه بادی برخورد کردم که مثل زردچوبه زرده و با کل خاک فرق داره هم از نظر رنگ و از نظر سفتی که با کلنگ بسختی کنده میشه....
استاد بزرگوار اگه امکانش هست درباره ماسه بادی در لایه گزاری دفینه توضیح بدید که با برخورد به ماسه بادی باید چکار کرد ....ممنون و سپاسگزارم

دوشنبه 19 اردیبهشت1395 - 2:47am

سلام استاد عزیز لطفا یک بار دیگه از این زاویه ها به این عکسها نگاه کنید کاملا مشخص هستش که کار دست انسان هستش

دوشنبه 20 اردیبهشت1395 - 6:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با درود
در تصویر زیر یک جوغن حدود 30 سانت قطرش هست و یک جوغن نصفه گوشه سنگ قرار داره که شکسته شده من با خط مشخصش کردم و اندازه سنگ حدود 1.5 در 1.5 متر هست و در شیب قرار گرفته حدود یک متر سر خورده اومده پایین . روی سنگ کاملا صاف هست اما ته سنگ بشکل قلوه ای هست زیرش یک متر حفاری شده و به زمین طبیعی و سنگلاخی رسیده شده . لطفا راهنمای بفرماید که اصلا چیزی داره.

http://uupload.ir/files/z4dl_img_201601 ... 32_503.jpg

http://uupload.ir/files/9se3_img_201601 ... 25_058.jpg

دوشنبه 20 اردیبهشت1395 - 10:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استاد عزیز با عرض پوزش میشه نظر خودتونه راجب این سنگ بگید

دوشنبه 20 اردیبهشت1395 - 3:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 503 , 504 , 505 , 506 , 507 , 508 , 509 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure