انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 9:45am

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 460 , 461 , 462 , 463 , 464 , 465 , 466 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام

اساتید عزیز من این عکس جوغن رو کنار یه گورستان و قبر خیلی قدیمی پیدا کردم .... که بالای یه تپه ی بود (تومولوس نبود) تپه ی معمولی ........ و حدودا 50 متر هم با رودخانه فاصله داره ........ عکس باز هم ندارم . چون اطراف به غیر از قبر چیز دیگه ی نبود ................. فقط این نشان جوغن در بالاترین نقطه تپه قرار داره و کمتر از یک متر با یه قبر که سنگ چین داره واقع شده ........... لطفا راهنمایی بفرمایید ............. با تشکر

http://s6.picofile.com/file/8221280084/4.jpg

http://s6.picofile.com/file/8221280184/5.jpg

http://s6.picofile.com/file/8221280226/6.jpg

جمعه 15 آبان1394 - 3:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام به دوستان واساتید
عکسهای زیر مربوط به یه منطقه است که پایین کوه یک ابراهه با یک جوغن وجود داره
ایا این سنگ میتونه لاک پشت باشه؟
در ضمن روی قسمت راست همین تخته سنگ سه تا جوغن وجود داره که عکس اونو ندارم ولی کاملا کار دسته و بصورت افقی حفر شده
از اینکه نظر میدین ممنونم
پیوست:
IMG-20151107-WA0005.jpg

پیوست:
IMG-20151107-WA0004.jpg

پیوست:
IMG-20151107-WA0003.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 17 آبان1394 - 2:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان کسی جواب نداد این علائم چی رو میخواد بگه تو کتاب چشم طلا هم مشابه این علامت هست اما معنیش رو ننوشته.راستی کسی میدونه جز کتاب چشم طلا که دانلود کردم کتابی هست که علائم وسمبلهارو کامل شرح داده باشه جایی هست دانلود کنم ممنون

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

آخرین بار توسط بهرام در یکشنبه 17 آبان1394 - 4:49pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 17 آبان1394 - 4:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

البته این مطلب رو تو تایپیک اقای پارسی گفتم که کسی جواب نداد گویا یکی قبل از من این علامت رو با چیزی پرزنگتر کرده تا متوجه بشه چی هست من هم مجبور شدم با دست لمس کنم مشخص بشه جای حفره کنده کاری شده یا خش خوردگی رو درست کردن که کاملا درست هست وشیار کاملا درست شده.

یکشنبه 17 آبان1394 - 4:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چرا تایپیکها اینقدر بی جون شدن ~X( مگه همه رفتن کاوش که سایت اینقدر خلوت شده :-w

یکشنبه 17 آبان1394 - 6:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تهم نوشته است:
با سلام به دوستان واساتید
عکسهای زیر مربوط به یه منطقه است که پایین کوه یک ابراهه با یک جوغن وجود داره
ایا این سنگ میتونه لاک پشت باشه؟
در ضمن روی قسمت راست همین تخته سنگ سه تا جوغن وجود داره که عکس اونو ندارم ولی کاملا کار دسته و بصورت افقی حفر شده
از اینکه نظر میدین ممنونم
پیوست:
IMG-20151107-WA0005.jpg

پیوست:
IMG-20151107-WA0004.jpg

پیوست:
IMG-20151107-WA0003.jpg

سلام اقا تهم.
انگاری همه تاپیکها فعالند جز قسمتهای کارشناسی علایم و نشانه ها که ایکاش دوستان باتجربه و اساتید عزیز به یاری بیاندو کمک حال ماو دوستان باشند.
این نشون میتونه بله نشان لاکپشت بدون دستو پا باشه شما وقتی بایک نشانی روبه رو میشید صرفا جهت اطمینان خاطر خودتون و پرسشهایی که اساتید میکنند حتما اطراف نشونه رو بررسی کنید مثلا:
الان تنها چیزیکه گفته میشه این هست ایا درجهت نگاه همین مورد ایا تپه یا غری هست؟
اگر جواب بله هست حتما اونجارو بررسی کنید.اگر چیزی نبود میریم سراغ تفسیر دوم یعنی نشانه هدایتی که روی اون سنگ هست:
اون جونها روی لاکپشت مسلماجهت راهنمایی هستند خوب حالا اگر عکسی ندارید حدودی بگیند به چه شکلی هستند؟از بزرگ به کوچیک؟چیدمانشون به چه طریقی هست؟حدودی مواردی میگم ایشالا مفید باشه:جوغنها میتونند:
به سه سنگ خاص/ سه تپه /چیدمان سنگو...اشاره کنه.
حالا جوغنها اگر تشکیل مثلث دادندو راسش میشه جهت نگاه لاک پشت پس حتما در اون مسیر میتونه در یک سطح صاف یا کمره کوه موردی باشه مثلا یک سنگ مثلثی و.../اگر از بزرگ به کوچیک هست و چیدمانشون نامنظم شما درجهت جوغن کوچیکتر حرکت کنید ببینید موردی هست یانه.
زیر گردن سنگ لاک پشت مانندهم اگر شدو تونستید نگاه کنید ببینید مورد خاصی مثل پلمپ هست یانه چون انگاری زیر گردنش که صخره ای هست صافو انگار تراش خوردس.
دراخرسر نظر اساتیدم جویابشید @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

یکشنبه 17 آبان1394 - 7:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
دوستان کسی جواب نداد این علائم چی رو میخواد بگه تو کتاب چشم طلا هم مشابه این علامت هست اما معنیش رو ننوشته.راستی کسی میدونه جز کتاب چشم طلا که دانلود کردم کتابی هست که علائم وسمبلهارو کامل شرح داده باشه جایی هست دانلود کنم ممنون

سلام اقا بهرام.
این نشون فکر نکنم به مورد خاصی اشاره کنه و ارزش کاوشم داشته باشه کما اینکه یکجورایی هم به جدید بودن میخوره توجه کنید:
پیوست:
tt.jpg

البته رو قسمتG یکجورایی شک دارم.
اما اگر نگاه کنید ازقسمت مربع به سمتAیک فلشی هم کشیده شده.
حالا ما مبنارو میزاریم که قسمت مربعی قدیمی هست به همراه فلش:
در جهت فلش ببینید ایا نشانو مورد خاصی هست یانه.
اگر نبود و بخوایم کتابی حرف بزنیم در رمزیاب گفته هدف در دامنه کوه یاغار میباشد:اما در کنار این نشان ما نشان دیگری نداریم پس کدوم هدف؟پس این مورد اینجا نقض میشه.
درکل اگر اطراف این نشان چیزه خاصی نباشه بهتره روش وقت نزارید اون شیاریهم که در عکس دوم هست(عکستون واقعا طوری گرفته شده که اگر نشانی هم باشه نامشخصه) اگر تک شیار باشه بدون هیچ نشانی باید بگیم متراژو میگه مثلا یک قدم اما اگرنزدیکو چسبیده به این مربع نباشه چیزی نمیتونه باشه.مگر اینکه یک طرفش پیکانی باشه و جهت بده وگرنه یک شیار بدون نشان دیگر چه معنا و مفهومی میخواد داشته باشه.
نظر شخص من بود.
راجع به سوال دومتون درقسمت دانلود کتابها اسرار و نشانه ها هست و گنج باستان که دانلود کنید بخونید خوبه ذهنیتو باز میکنه نسبت به علایم اما هیچوقت به این اتکا نکنید که هرچی در اونها نوشته شده دقیقا در طبیعت با همانها مواجه خواهیم شدو صد در صدی هستند.نه بلکه کتابی خوانده بشه صرفا جهت باز شدن ذهنیت هست نسبت به علایم @};-

یکشنبه 17 آبان1394 - 8:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام اقا بهرام.
این نشون فکر نکنم به مورد خاصی اشاره کنه و ارزش کاوشم داشته باشه کما اینکه یکجورایی هم به جدید بودن میخوره توجه کنید:
پیوست:
tt.jpg

البته رو قسمتG یکجورایی شک دارم.
اما اگر نگاه کنید ازقسمت مربع به سمتAیک فلشی هم کشیده شده.
حالا ما مبنارو میزاریم که قسمت مربعی قدیمی هست به همراه فلش:
در جهت فلش ببینید ایا نشانو مورد خاصی هست یانه.
اگر نبود و بخوایم کتابی حرف بزنیم در رمزیاب گفته هدف در دامنه کوه یاغار میباشد:اما در کنار این نشان ما نشان دیگری نداریم پس کدوم هدف؟پس این مورد اینجا نقض میشه.
درکل اگر اطراف این نشان چیزه خاصی نباشه بهتره روش وقت نزارید اون شیاریهم که در عکس دوم هست(عکستون واقعا طوری گرفته شده که اگر نشانی هم باشه نامشخصه) اگر تک شیار باشه بدون هیچ نشانی باید بگیم متراژو میگه مثلا یک قدم اما اگرنزدیکو چسبیده به این مربع نباشه چیزی نمیتونه باشه.مگر اینکه یک طرفش پیکانی باشه و جهت بده وگرنه یک شیار بدون نشان دیگر چه معنا و مفهومی میخواد داشته باشه.
نظر شخص من بود.
راجع به سوال دومتون درقسمت دانلود کتابها اسرار و نشانه ها هست و گنج باستان که دانلود کنید بخونید خوبه ذهنیتو باز میکنه نسبت به علایم اما هیچوقت به این اتکا نکنید که هرچی در اونها نوشته شده دقیقا در طبیعت با همانها مواجه خواهیم شدو صد در صدی هستند.نه بلکه کتابی خوانده بشه صرفا جهت باز شدن ذهنیت هست نسبت به علایم @};-[/quote]

سلام ممنون که جواب دادین.نه خیالتون راحت من هم تو دید اول فکر کردم ساختگی باشه اما فرورفتگی داره و یکی قبل از من خواسته خطوط رو خوب مشخص کنه واینکه دقیقا این سنگ در ارتفاع نسبتا بلند و وسط دوتا تپه قرار گرفته که به هم متصل هستن و رو به روش هم یک کوه کاملا مشکوک هست با فاصله 100متر که از دوطرف اون دوتا رودخونه به هم متصل میشه ودوتا دره هست که یکی عمیقتر و طولانی تر از دره کناریش هست کلا منطقه جالبی هست جنس هم زیاد بردن از اینجا اما بیشتر از کنارهای رودخونه بوده.میتونم کروکیش رو یک عکس بکشم واستون.اون خط تنها هم دقیقا کناره سنگ هست وعلامت مربع هم روبه روی سنگ که فاصله 40 سانتی با هم دارن عکس کاملش رو میزارم تا بهتر بتونین نظر بدین

یکشنبه 17 آبان1394 - 11:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این هم کوروکی منطقه

یکشنبه 17 آبان1394 - 11:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
این هم کوروکی منطقه

سلام خواهش میکنم انجام وظیفست ایکاش که راهنماییها مفید باشه.
شما خودتون که منطقه رو دیدن و سنگرو هم رویت کردین ببیند این موارد میتونه رو سنگ درست باشه؟یکجورایی فرسایش کارشو کرده اما اگر میتونند درست باشن تو دو مسیر مشخص شده اگر هرچیز خاصی بود کنارش سیستم بزنید.
دروهله اول اگر فلش درست باشه در جهت نوکش حرکت کنید اگر چیزی نبود در جهت اون خمیدگیش:
پیوست:
03022007085 (1).JPG

نمونه های فلش که در عکستون مشخص کردم:
پیوست:
223jj 2h2k341k4.jpg

فایل wordاز سایت ترکیه ای:
پیوست:
3 f f3.rtf

اینم کتابی:
پیوست:
435 4t gt.jpg

اون کوه خاص و یا حتی اطراف همین سنگ اگر چیدمان سنگهایی با ارتفاع نیم مترو یک متر و با متراژهای 20 متر در 20 متر یا ده متر در متر وهمین حدودها بود اون منطقه منطقه ییلاق و زندگی در گذشته هست.
این زور اخر من بودنسبت به اون نشانتون از دوستانو اساتید اگر نظری بدهندخوب میشه. @};-

دوشنبه 18 آبان1394 - 7:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 460 , 461 , 462 , 463 , 464 , 465 , 466 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure