انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 4:54pm

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 453 , 454 , 455 , 456 , 457 , 458 , 459 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ناصر دریابار نوشته است:
سلام دوستان. من تازه عضو شدم یه مورد عکس جوغن داشتم خواستم کمکم کنید. در این عکس شما یه تخته سنگ رو می بینید که اون رو در زمین فرو کردن . در یک قسمت سه تا جوغن کوچک به صورت مثلث وجود داره که تقریبا فرسایش یافتن. یه جوغن هم در گوشه سنگ هست که عمیق تره. دو تا رد پای سگ یا پلنگ هم در کنار هم روی سنگ هست. اگه نظری دارید لطفا بگید و اگه نشانه قبر یا قبرهایی هست آیا شانس داشتن بار وجود داره یا نه.

سلام اقا ناصر.
توی این مورد نه پای سگی هست نه سه تا جوغن به شکل مثلث(کلا فرسایشه)فقط یک مورد هست اونم جوغن عمیق که توی مسیر مشخص شده بدنبال سنگ چین/تورفتگی یاسنگ ثابت با یک تک جوغن روش و...باشید اگر موارد مورد اشاره تا 20 قدمی نبود به احتمال قوی دقیقا جلو سنگ باید کاوش بشه.
پیوست:
1425892241990.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

پنج شنبه 23 مهر1394 - 11:53am

از توضیحتون ممنونم. دور و بر این سنگ چند تا تپه کوچیک داره ولی سنگ ثابت یا جوغن نه. دقیقا در فاصله ۲۰ متری ولی درست در امتداد اون ردپاها که گفتم یه تپه با ارتفاع تقریبا بیش از دو متر وجود داره که انگار دست ساز باشه. من دقیقا سر اون تپه رو کندم رفتم پایین. تقریبا چهار متر ولی سنگچین نبود. فقط تخته سنگ های بزرگ و بهم ریخته. هیچ آثاری هم در نیومد.فقط محل این سنگ در حدود ۱۰۰ متر مربع زمین تخت هست و دورش تپه هست. در امتداد اون جوغن که علامت زدین بعد از تقریبا ۱۰ متر سراشیبی هست.

پنج شنبه 23 مهر1394 - 1:32pm

لطفا نظرتونو در مورد این عکس ها بیان کنید.
عکس های گذاشته شده در یک منطقه باستانی در بالاترین قسمت کوه واقع شده اند وجنس صخره ها خیلی محکم و صفت هستند.
هر سوالی هم باشه در خدمتم.

پنج شنبه 23 مهر1394 - 2:03pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
با اجازه استادان گرامی
دوست عزیز از جنس سنگ معلومه که طبیعیه .
با توجه به چیزی که در عکس مشاهده کردم ، برای اطمینان کف چاله ی بزرگ در عکس اول را بکنید . اگر به ماده ی سیاهی برخورد کردید یا در رگه های سنگ ، سیاهی وجود داشت ، کار طبیعته .

چاله ی چاکدار در عکس آخری را امکان دارد که برای منظوری خاص ، با دست تغیر داده باشند .

لا اله الا هو

پنج شنبه 23 مهر1394 - 2:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام بر استاد
استاد ممنون میشم در مورد دو تصویر زیر نظر بدید.
این تصویر سنگ به شکل تخم مرغ
http://s3.picofile.com/file/8217269576/ ... 140322.jpg
این تصویر سنگ به شکل لاکپشت
http://s6.picofile.com/file/8217268984/ ... 140914.jpg

قدرت یعنی توان انجام هر کاری در زمان حال و اینکه افکار آدمی آفریننده تمام اتفاقات زندگی اوست.

پنج شنبه 23 مهر1394 - 3:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ناصر دریابار نوشته است:
از توضیحتون ممنونم. دور و بر این سنگ چند تا تپه کوچیک داره ولی سنگ ثابت یا جوغن نه. دقیقا در فاصله ۲۰ متری ولی درست در امتداد اون ردپاها که گفتم یه تپه با ارتفاع تقریبا بیش از دو متر وجود داره که انگار دست ساز باشه. من دقیقا سر اون تپه رو کندم رفتم پایین. تقریبا چهار متر ولی سنگچین نبود. فقط تخته سنگ های بزرگ و بهم ریخته. هیچ آثاری هم در نیومد.فقط محل این سنگ در حدود ۱۰۰ متر مربع زمین تخت هست و دورش تپه هست. در امتداد اون جوغن که علامت زدین بعد از تقریبا ۱۰ متر سراشیبی هست.

سلام.
شما تست کنید ببینید خاک تپه با خاک اطراف فرق داره یانه(اگر متفاوت باشه دستی هست)/خاکی که کاوش کردین ایا از لابه لاش قلوه سنگ و سنگهای نامنظم بدست اومده یانه(اگر باشه دستی بودن منتفی میشه:درزمانهای قدیم هم کشاورزی وجود داشت و اون تپه احتمالا براخاطر جمع شدن سنگهادرایام گذشته و نشست خاک روشون به شکل تپه دروامدن.)/اون جوغن به اون تپه فکر نکنم دلالت کنه چون مسیرشیب دار بودن به سمت تپه نیست مگر اینکهشیب دادن بهش جهت گمراهی باشه(که خیلی ضعیفه) و خوش تراش هم نیستو موردی هم داشته باشه فکر نکنم ارزش کاوش داشته باشه.
این نظر من بود حالا نظر اساتیدهم جویا بشید بهتره @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

پنج شنبه 23 مهر1394 - 4:35pm

سلام مجدد خدمت دوستان. چند تا عکس میزارم از یه سنگ متحرک که روش یه کاسه داره که کمی مایل به سطح زمینه. سنگ روی یه تپه کوچیک ودر راستای طلوع آفتاب قرار داره. تقریبا در فاصله ۳۰ متری روبروی سنگ یه رودخونه وچود داره. دوستان نظر بدن.

پنج شنبه 23 مهر1394 - 9:12pm

ناصر دریابار نوشته است:
سلام مجدد خدمت دوستان. چند تا عکس میزارم از یه سنگ متحرک که روش یه کاسه داره که کمی مایل به سطح زمینه. سنگ روی یه تپه کوچیک ودر راستای طلوع آفتاب قرار داره. تقریبا در فاصله ۳۰ متری روبروی سنگ یه رودخونه وچود داره. دوستان نظر بدن.

پنج شنبه 23 مهر1394 - 9:15pm

ناصر دریابار نوشته است:
ناصر دریابار نوشته است:

پنج شنبه 23 مهر1394 - 9:17pm

ناصر دریابار نوشته است:
ناصر دریابار نوشته است:

پنج شنبه 23 مهر1394 - 9:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 453 , 454 , 455 , 456 , 457 , 458 , 459 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure