انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 10:10am

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 451 , 452 , 453 , 454 , 455 , 456 , 457 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

ببخشید قاطی شد همه حرفام ..
عکسها تو صفحه 451 موجوده ...یه نظر بدین ممنون میشم
سپاس

جمعه 17 مهر1394 - 4:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

raminnn نوشته است:
درود بر همه دوستان و اساتید محترم
دوستان یکسری عکس دارم میخواستم نظرتونو بگین با تشکر

سلام اقا رامین مسیری که مشخص شده در اون مسیر بدنبال سنگ چینی تورفتگیو هر نشان خاص دیگری باشید اگر نبود اون قسمتی که خودتونم بهش شکاکیدو مثل تپه هست رو چک کنید.
و همچنین اون سنگی که بغل تیرک هست اگراز جاش تکان نخورده و روش نشان خاصی بود اونم چک کنید(به شرطیکه دهانه جوغن نزدیک بهش به سمتش باشه).
پیوست:
1.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

جمعه 17 مهر1394 - 7:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

افشین1 نوشته است:
با سلام محضر دوستان بخصوص برادر ارجمند، جناب rohollahmohamady عزیز @};-
از اظهار لطف شما بی نهایت ممنونم. @};-
خیلی ممنون میشم نظر مبارکتون رو در مورد عکسهای زیر بدونم. منظورم در مورد او عکسی که یه سنگ عمودی روی اونه و سنگ صندلی و سنگی که به صورت جدول خط خطی شده( مشجر). میشه نظر مبارکتونو ارائه بدین لطفا؟
آیا در قسمت جلوی سنگ صندلی میتونه هدفی باشه؟
آیا اون سنگ عمودی و مشجر میتونه علامت گنج باشه و تفسیرش لطفا؟
اون کی هم بنظرم سنگ ماره. درسته؟
با سپاس از محبت و ایثار شما.
در پناه الله مستعان و ارحم الراحمین باشید. @};- @};-

سلام با اجازه از اساتیدو دوستان @};-
اقا افشین به ترتیب شماره عکسهاتون:
01:اطراف اون سنگ بدنبال قبور با نشانه سنگ چین باشید.
...
02:این نشون بیشتر شبیه آلت زنانه هست و تاحدودی سم که چون نزدیک به سطح زمین هست نشان بعدی(سنگ چین/تک جوغن /الت مردانه/سنگ غریب و...)بهش نزدیک هست. شاید از ده قدم هم بیشتر تجاوز نکنه.
اما موردی شبیه به اینرو استاد باشتان شناس راهنمایی کردند که اون روی سنگ بود نه بغل سنگ این:
اگر گفته ها شبیه باشه پس میتونه به مورد شمام صدق کنه:
پیوست:
11.jpg

توضیحات:
در جنوب غرب همان كوه بايد به دنبال وروديه يك اتاقك زير زميني باشيد
اين علامت و سمبل مربوط به نشانه گذاري دوران هجوم اسكندر مقدوني و حكومت سلوكيان مي باشد
بيشتر در غرب ايران بارها و تل هايي دارند كه با اين علامت مشخص كرده اند
...
03:مقابل سنگ نشان خاصی نیست مگر اینکه تورفتگی یا سنگ چینی باشه و نسخه ای باشه و توش ذکر شده باشه که مقابلشم تا دوسه قدم سرباری باشه و حتی پشتش!!
روبه روی سنگ بنشینید هرچیز مشکوکی دیدن هدف اونجاست یا منتهی به نشان بعدی میشه نبود چپو راست.البته سمت چپ سنگ صندلی یک تخته سنگ دیگریم هست اونم بررسی کنید بابت نشانه داشتن یانه خالی از لطف نیست.
...
06:اون سه جوغنو نگا کنید ببینید در مسیر مشخص شده نشان خاصی هست یانه مخصوصا در جهت جوغن کوچیک نشانه ها:تک جوغن روی سنگ ثابت/سه عدد سنگ چین به شکل مثل/سنگ چین معمولی/سنگ تراش خورده نوک تیز مثلثی و...
البته اطراف این سنگ هم انگار یکسری سنگهای چیده شده هم وجود داره که بررسی اجمالی کنید بهتره.

پیوست:
06.jpg

...
07:اگر بخوایم بگیم نشان کانل یا ابراه هست که چشم بسته گفته میشه شما بینید اگر اطراف اون نشان یا مورد خاصی باشه میتونه چیزی باشه ولاغیر فکر نکنم مورد بخصوی جز یک سنگ چین نباشه.
...
04 1 و 2:رو سنگ نشان خاصی نیست اما انگاری جنس سنگ با سنگهای منطقتون غریب هست اطرافش تا سه چهار قدمی با سیستم چک بشه بهتره.
...
05 1 و2:اون خطوط بیشتر به طبیعی بودن داره و نظری راجع بهش نمیشه داد.
درکل نظر اساتید راجع به مواردتون در اولویت هست @};-

جمعه 17 مهر1394 - 8:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

علي مولايي نوشته است:
سلام خدمت دوستان

ديروز يكي از دوستانم داشت پي ساختمان ميكند كه به يه كوزه برخورد كرد ;;) اين زمين رو تازه خريده و خود صاحب زمين هم بهش گفته بود كه اينجا يه خبراتي هستش چون سنش زياد بود بيخيال اين قضيه شده بود :-? من هم ديشب رفتم ديدم جا رو دير وقت بود و زمين هم يكم رطوبت داشت اين كوزه تو 50 سانت پيدا شده و من هم چند تا عكس از كوزه گرفتم ميخواستم بدونم ايا اينجا ارزش داره كه دستگاه ببرم يا نه ؟ صاحب زمين كه ميگفت اينجا بايد چند تا قبر باشه اگه امكان داره منو راهنمايي كنيد تا ببينم داستان اين كوزه چي ممنون ميشم @};-

سلام.
علی اقا این پیه سوز باید باشه و هیچوقت نشانرو همینجوری داخل خاک نمیزارنو این موردم نمیتونه نشان دفینه باشه مگر به نا به شرایطی:
این پیه سوز داخل قبر نبوده باشه/توسط خاک شفته یا اجر یا سنگ چین این سفال محکم شده باشه که طی زمان نوکش تغییر نکنه.داخل خمره یا سفال بزرگتری که خودشم محکم شده باشه وگرنه نشان نیست.
اون مکان هم درسته باستانیست اما تا سیستم نزدنید کاوشهاباچشم بسته و شانسی میشه.

جمعه 17 مهر1394 - 8:13pm
آواتار کاربر

rohollahmohamady نوشته است:
raminnn نوشته است:

سلام اقا رامین مسیری که مشخص شده در اون مسیر بدنبال سنگ چینی تورفتگیو هر نشان خاص دیگری باشید اگر نبود اون قسمتی که خودتونم بهش شکاکیدو مثل تپه هست رو چک کنید.
و همچنین اون سنگی که بغل تیرک هست اگراز جاش تکان نخورده و روش نشان خاصی بود اونم چک کنید(به شرطیکه دهانه جوغن نزدیک بهش به سمتش باشه).
پیوست:
1.jpg

درود به استاد عزیزrohollahmohamady
ممنونم از جوابتون اون سنگی که علامت زدید میگن از زیرش بار در اومده یه سری عکس جدید
گرفتم از پایین اگه نظرتون مثبت بود بزارم یه نظری بدین
ممنون از لطفتون که پاسخم رو دادید

جمعه 17 مهر1394 - 9:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

افشین1 نوشته است:
با سلام محضر دوستان بخصوص برادر ارجمند، جناب rohollahmohamady عزیز @};-
از اظهار لطف شما بی نهایت ممنونم. @};-
خیلی ممنون میشم نظر مبارکتون رو در مورد عکسهای زیر بدونم. منظورم در مورد او عکسی که یه سنگ عمودی روی اونه و سنگ صندلی و سنگی که به صورت جدول خط خطی شده( مشجر). میشه نظر مبارکتونو ارائه بدین لطفا؟
آیا در قسمت جلوی سنگ صندلی میتونه هدفی باشه؟
آیا اون سنگ عمودی و مشجر میتونه علامت گنج باشه و تفسیرش لطفا؟
اون کی هم بنظرم سنگ ماره. درسته؟
با سپاس از محبت و ایثار شما.
در پناه الله مستعان و ارحم الراحمین باشید. @};- @};-

سلام با اجازه از اساتیدو دوستان @};-
اقا افشین به ترتیب شماره عکسهاتون:
01:اطراف اون سنگ بدنبال قبور با نشانه سنگ چین باشید.
...
02:این نشون بیشتر شبیه آلت زنانه هست و تاحدودی سم که چون نزدیک به سطح زمین هست نشان بعدی(سنگ چین/تک جوغن /الت مردانه/سنگ غریب و...)بهش نزدیک هست. شاید از ده قدم هم بیشتر تجاوز نکنه.
اما موردی شبیه به اینرو استاد باشتان شناس راهنمایی کردند که اون روی سنگ بود نه بغل سنگ این:
اگر گفته ها شبیه باشه پس میتونه به مورد شمام صدق کنه:
پیوست:
11.jpg

توضیحات:
در جنوب غرب همان كوه بايد به دنبال وروديه يك اتاقك زير زميني باشيد
اين علامت و سمبل مربوط به نشانه گذاري دوران هجوم اسكندر مقدوني و حكومت سلوكيان مي باشد
بيشتر در غرب ايران بارها و تل هايي دارند كه با اين علامت مشخص كرده اند
...
03:مقابل سنگ نشان خاصی نیست مگر اینکه تورفتگی یا سنگ چینی باشه و نسخه ای باشه و توش ذکر شده باشه که مقابلشم تا دوسه قدم سرباری باشه و حتی پشتش!!
روبه روی سنگ بنشینید هرچیز مشکوکی دیدن هدف اونجاست یا منتهی به نشان بعدی میشه نبود چپو راست.البته سمت چپ سنگ صندلی یک تخته سنگ دیگریم هست اونم بررسی کنید بابت نشانه داشتن یانه خالی از لطف نیست.
...
06:اون سه جوغنو نگا کنید ببینید در مسیر مشخص شده نشان خاصی هست یانه مخصوصا در جهت جوغن کوچیک نشانه ها:تک جوغن روی سنگ ثابت/سه عدد سنگ چین به شکل مثل/سنگ چین معمولی/سنگ تراش خورده نوک تیز مثلثی و...
البته اطراف این سنگ هم انگار یکسری سنگهای چیده شده هم وجود داره که بررسی اجمالی کنید بهتره.

پیوست:
06.jpg

...
07:اگر بخوایم بگیم نشان کانل یا ابراه هست که چشم بسته گفته میشه شما بینید اگر اطراف اون نشان یا مورد خاصی باشه میتونه چیزی باشه ولاغیر فکر نکنم مورد بخصوی جز یک سنگ چین نباشه.
...
04 1 و 2:رو سنگ نشان خاصی نیست اما انگاری جنس سنگ با سنگهای منطقتون غریب هست اطرافش تا سه چهار قدمی با سیستم چک بشه بهتره.
...
05 1 و2:اون خطوط بیشتر به طبیعی بودن داره و نظری راجع بهش نمیشه داد.
درکل نظر اساتید راجع به مواردتون در اولویت هست @};-

با سلام و ادب و سپاس فراوان از لطف شما @};- @};-
چون عکسها رو دوستان گرفتن، به نظرم عکس شماره 02 کلۀ ماره و برداشتن هدف کار آسونی به نظر نمیاد!
عکس شماره 03 را من آلت مردانه میدونم. آیا به تنهایی میتونه نشانه باشه یا لزوما باید همراه آلت زنانه باشه؟
عکس شماره 05 به صورت جدوله و در تفسیر جدول، اتاق امده. نظرتون چیه؟
عکس شماره 07 به نظرم حیونی شبیه پلنگ یا گوساله است که شکمش بزرگه و انگار حامله است و به زمین نگاه میکنه که میتونه به زیرش اشاه کنه!
تفسیر تون تا چه حد با من موافقه؟
با سپاس از بزرگواری شما که وقت میزارین. @};- @};-

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

شنبه 18 مهر1394 - 4:40pm
آواتار کاربر

محل اقامت: فیروزاباد فارس
با سلام خدمت دوستان عزیز
خواهشا نظرتون را راجع به عکس زیر بگذارید.ممنون
با توضیح اینکه نماد لاک پشت در عکس مشرف بر برج نگهبانی تراشیده شده از سنگ بر بالای تپه ای روبروی ان است
روی لاک پشت هم کلا جای رد پا هست که در تصویر مشخص است و یه سری علامت هم هست که من میخواستم مطمئن بشم و یه چشمه هم تو فاصله 50 متری لاک پشت هست

شنبه 18 مهر1394 - 11:46pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohamad25 نوشته است:
با سلام خدمت دوستان عزیز
خواهشا نظرتون را راجع به عکس زیر بگذارید.ممنون
با توضیح اینکه نماد لاک پشت در عکس مشرف بر برج نگهبانی تراشیده شده از سنگ بر بالای تپه ای روبروی ان است
روی لاک پشت هم کلا جای رد پا هست که در تصویر مشخص است و یه سری علامت هم هست که من میخواستم مطمئن بشم و یه چشمه هم تو فاصله 50 متری لاک پشت هست

سلام اقا محمددرسته که نشان لاک پشت دیده میشه(شباهت) اما شما توجه کنید سنگهااکثرشون دچار فرسایش شدیدی شدند حتی همه اون خطوط سبزی هم که نشانه زدید دچار فرسایش شدندو به عنوان یک کاربر نظرم این هست که طبیعیه و مورد خاصی وجود نداره.امااگر براتون مقدور باشه عکسهای خوبو بازتری بگیرین مخصوصا برج نگهبانی/اثار ردپا روی لاکپشت و پشت و روبه روی لاکپشت از نزدیک اما اگر مقدور نبود باز جهت اطمینان منتظر نظر اساتید باشید @};-

دوشنبه 20 مهر1394 - 11:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
با سلام و ادب و سپاس فراوان از لطف شما @};- @};-
چون عکسها رو دوستان گرفتن، به نظرم عکس شماره 02 کلۀ ماره و برداشتن هدف کار آسونی به نظر نمیاد!
عکس شماره 03 را من آلت مردانه میدونم. آیا به تنهایی میتونه نشانه باشه یا لزوما باید همراه آلت زنانه باشه؟
عکس شماره 05 به صورت جدوله و در تفسیر جدول، اتاق امده. نظرتون چیه؟
عکس شماره 07 به نظرم حیونی شبیه پلنگ یا گوساله است که شکمش بزرگه و انگار حامله است و به زمین نگاه میکنه که میتونه به زیرش اشاه کنه!
تفسیر تون تا چه حد با من موافقه؟
با سپاس از بزرگواری شما که وقت میزارین. @};- @};-

سلام اقا افشین برداشت من از نشانه هاتون با مواردیکه گفیند کلا تضاد داره.
من خودم برای اینکه به صحت و سقم یک نشانه پی ببریم همیشه میام بدنبال نشانه های بعد اونها میگردم اگر بود درسته اگر نبود یا تفسیر از نشانه اشتباه بوده یا کلاشباهتی بیش نبوده.
خوب حالا مورد02 رو شما میگین کله مار:
توی اکثر نشانه های مارها دیده شده اساتید گفتند درجهت نگاه باید غار/چاه(به نسبت نشانه ها)/اتاقک زیرزمینی/دالانهای زیرزمینی/تپه و...اشاره داره حالا شما نگاه کنید ببینید درجهت نگاه مار که تشبیه کردید همچین مواردی وجود داره یانه.
امابنظر من کله ماربودن منتفیه.
03 هم سنگ صندلی آشکار هست.
05هم بیشتر به طبیعی بودن میخوره تا نشان کنده کاری...حال اگر شک دارید اطراف بدنبال نشانه های تثبیتی این مورد باشید چاهی که منتهی به اتاقها یا دالانهایی تودرتو بشه/وجود تعداد زیادی مقبره دراطراف و...
اما بنظر من طبیعیه.

07 هم اگر اطراف موردی باشه مثل جوغن یا نشان دیگری که درجهتش به این سنگ چین میرسین میتونه زیرش مهم باشه و الا چیزی نیست.
باز دوست خوبم اینها نظرمن بود شما جهت اطمینان نظر اساتیدم جویا بشید. @};-

دوشنبه 20 مهر1394 - 11:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

raminnn نوشته است:
raminnn نوشته است:

پیوست:
1.jpg

درود به استاد عزیزrohollahmohamady
ممنونم از جوابتون اون سنگی که علامت زدید میگن از زیرش بار در اومده یه سری عکس جدید
گرفتم از پایین اگه نظرتون مثبت بود بزارم یه نظری بدین
ممنون از لطفتون که پاسخم رو دادید

سلام داداش رامین فدات عزیز من استاد نیستم کاربرمعمولی هستمو بس @};-
فقط اینو بگم که هیچوقت به حرفهای اینو اون که از فلان جا بار درواردنو فلان سنگ زیرشو حفاری کردنو...یامیگن فلان جا جنس هستو فلان هستو... تن ندید بشنو اما توجه نکنو مثل وز وز کردن زنبور از یک گوشت بشنو از اون یکی زود بندازش دور.
چه جاهایی که کاوشهای بیهوده کردندو تاچندروز بعدش پیچیده از فلان جا جنس دراوردن بعد چندمدت حتی جنس اجنساوتعدادو وزنواندازه هاو... میگن و حتی قیمتهایی که به فروش رسیده... :D @};-

دوشنبه 20 مهر1394 - 11:54am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 451 , 452 , 453 , 454 , 455 , 456 , 457 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure