انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 8:24am

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 449 , 450 , 451 , 452 , 453 , 454 , 455 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamsafar نوشته است:
با عرض ادب و احترام خدمت استاد گرامی. چند علامت فوق در یک منطقه نزدیک به هم میباشند.هلال و خانه روی یک سنگ بزرگ به فاصله تقریبا 3-2 متر. و دو جوغن نزدیک به هم روی یک سنگ بزرگ دیگر. (تخته سنگهای بزرگ کنار هم به فاصله30-20 سانتی متر میباشند). آیا با توجه به این تصاویر امکان راهنمایی وجود دارد؟

سلام اقای همسفر راجه به عکس اخرتون که شباهت زیادی با نشان نهرشاهی یا جای پای حاکم به تفسیر از استاد باستان شناس هست توضیحاتی هست که امیدوارم به مورد شماهم صدق کنه اما جهت اطمینان بیشتر بهتره استاد خودشون هم نظر بدهند که ایا صدق میکنه یانه:
پیوست:
11.jpg

نهر شاهي و جاي پاي حاكم
اتاقكي در عمق بالا قرار دارد
كار بسيار دشواري است روي محل اتاقك با چند سنگ بزرگ مشخص مي شود كه در باستان با معادلات هندسي انجام مي شد
ولي كار دقيق از آن محل تقريبا محال است و بايد راه ورود كشف شود
راه ورودي اين اتاقك ها با احتمال بالا در جنوب غرب و با احتمال كم در جنوب شرقي مي باشد
اگر در جنوب غربي باشد به هنگام غروب در اواخر خرداد و اوايل تيره ماه مسير ورودي تا سنگ ها نشان مشخص مي شود
و اگر در جنوب شرقي باشد عكس اين عمل در طلوع آفتاب رخ خواهد داد
محل بررسي كوه يا تپه اي كه اين نشان ها بر روي آن قرار گرفته اند
بهره شمام اگر موقعیت دارید این دومسیر رو مورد ارزیابی قرار بدیند:
پیوست:
IMG_20150916_174739.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

سه شنبه 14 مهر1394 - 4:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام و ادب @};-
از برادر ارجمند جناب استاد rohollahmohamady سپاسگذارم. خداوند به شما جزای خیر بده!
تفسیر این تصاویر را یکی از من دوستان از من خواست و من هم تفسیر شما رو ارائه دادم . ولی جهت اطمینان بیشتر خواستم نظر مبارک شما رو بدونم.
در مورد او عکسی که یه سنگ عمودی روی اونه و سنگ صندلی و سنگی که ره صورت جدول خط خطی شده، میشه نظر مبارکتونو ارائه بدین لطفا؟
آیا در قسمت جلوی سنگ صندلی میتونه هدفی باشه؟
آیا اون سنگ عمودی و مشجر میتونه علامت گنج باشه و تفسیرش لطفا؟
با سپاس از محبت و ایثار شما.
در پناه الله مستعان و ارحم الراحمین باشید. @};- @};- @};-

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

سه شنبه 14 مهر1394 - 5:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان

ديروز يكي از دوستانم داشت پي ساختمان ميكند كه به يه كوزه برخورد كرد ;;) اين زمين رو تازه خريده و خود صاحب زمين هم بهش گفته بود كه اينجا يه خبراتي هستش چون سنش زياد بود بيخيال اين قضيه شده بود :-? من هم ديشب رفتم ديدم جا رو دير وقت بود و زمين هم يكم رطوبت داشت اين كوزه تو 50 سانت پيدا شده و من هم چند تا عكس از كوزه گرفتم ميخواستم بدونم ايا اينجا ارزش داره كه دستگاه ببرم يا نه ؟ صاحب زمين كه ميگفت اينجا بايد چند تا قبر باشه اگه امكان داره منو راهنمايي كنيد تا ببينم داستان اين كوزه چي ممنون ميشم @};-

سه شنبه 14 مهر1394 - 6:20pm

سلام تو را خدا یکی جواب ما را بده ممنون از لطفتون

سه شنبه 14 مهر1394 - 11:06pm

rohollahmohamady نوشته است:
فریاد نوشته است:
دوستان و استاتید بزرگوار لطف کنن راهنمایی بفرمایند ممنون می شم/ http://uupload.ir/files/4xlx_2016-05-17-4248_copy.jpg http://uupload.ir/files/lbr7_2016-05-17-4249_copy_2.jpg http://uupload.ir/files/h69_2016-06-26-4303_copy.jpg http://uupload.ir/files/1irb_lk_copy_4.jpg این سنگ جوغن در یک منطقه بکر دست نخورده در جنوب ایران میباشد امتداد این سنگ جوغن دار که در امتداد شمال شرقی قرار دارد و امتداد جوغن کم عمقی که بر لبه یک حوض سنگی حک شده در جهت شرق به غرب قرار دارد و در گوشه راست ان حوض واقع هست (این حوض در ضلع شمالی سنگ به فاصله تقریبی ۶ متر از سنگ جوغن در بشت اطاق قرار دارد)یکدیگر را در فاصله ۱۵ متری قطع میکنن که در ان نقطه اثار سنگ چین به صورت چهار گوش بیداست //در ضمن در روبروی سنگ جوغن رشته کوهی قرار دارد که اثار دیوار قلعه و یک غار بوضوع بیداست که البته من هنوز بالا نرفتم / http://uupload.ir/files/e73e_2016-06-26-4304_copy.jpg در فاصله جنوب این منطقه تنگه ای وجود داره که اثار یک برجک و دیوار حفاظتی به خوبی بیداست و قسمتی از ان هنوز سالم و از سنگو ساروج است و در کنار برجک اثار زیادی از قبور بیداست /عکسها بیوست میباشد //به تجارب شما دوستان نیازمندم http://uupload.ir/files/9fok_pp_copy.jpg

سلام اقا فریاد جوغنها در روی سنگ ثابت به احتمال قوی به دوقبر مهم میان اون قبور اشاره داره:
شما قسمتهایی که مشخص شده و خودتون هم گمانه زدیندرو با سیستم چک کنید:

پیوست:
9fok_pp_copy.jpg

درعکس زیرهم اطراف اون سنگ ثابت که کنارش درخت هم هسترو چک کنید.

پیوست:
h69_2016-06-26-4303_copy.jpg

درعکس زیر هم اون محوطه رو چک کنید.

پیوست:
lbr7_2016-05-17-4249_copy_2.jpg

درعکس زیر اگر اون قسمت غار هست حتما داخل غارو هم بررسی کنید.

پیوست:
e73e_2016-06-26-4304_copy.jpg

حوض و سنگهایی از ان قبیل که از جای خود تکان خورده باشند نمیتونند مبنای علامت گذاری قرار بگیرن اما اگر سیستم بود اتاقکی که حوض در ان وجود داره رو چک کنید.

نقل قول:
سلام ممنون اقای محمدی از توجهتون /اون عکس قبور با سنگ جوغن دار خیلی فاصله داره حدود ۳۰۰ متر و اون قبرها بین یه تنگه در ارتفاع وابتدای ورودی به این منطقه قرار داره و اون غاری که مشاهده میکنید در دیواره یه رشته کوه روبروی سنگ جوغن قرار داره که اثار دیواره قلعه بر روی ان از بایین به وضوع بیداست در ضمن یه سری تصاویر حکاکی در فاصله نزدیک به سنگ جوغن قرار داره که متاسفانه ازش عکس ندارم ولی بعد از تهیه عکس باز مزاحمتون میشم /موفق باشید

آخرین بار توسط فریاد در چهارشنبه 14 مهر1394 - 12:36am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 14 مهر1394 - 12:27am

[size=150]سلام اقای محمدی التفاتی داشته باشید ممنون میشم[/size] [/ http://uupload.ir/files/1mil_2016-07-01-4337.jpg http://uupload.ir/files/po3_2016-07-01-4336.jpg http://uupload.ir/files/fc15_2016-07-01-4335.jpg

چهارشنبه 14 مهر1394 - 12:32am

با تشکر جناب محمدی، ممنونم

چهارشنبه 14 مهر1394 - 1:26am

سلام استاد خوب هستین یه بزرگواری کنین نطرتونا در این مورد بگین ممنون

چهارشنبه 15 مهر1394 - 9:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

افشین1 نوشته است:
با سلام و ادب @};-
از برادر ارجمند جناب استاد rohollahmohamady سپاسگذارم. خداوند به شما جزای خیر بده!
تفسیر این تصاویر را یکی از من دوستان از من خواست و من هم تفسیر شما رو ارائه دادم . ولی جهت اطمینان بیشتر خواستم نظر مبارک شما رو بدونم.
در مورد او عکسی که یه سنگ عمودی روی اونه و سنگ صندلی و سنگی که ره صورت جدول خط خطی شده، میشه نظر مبارکتونو ارائه بدین لطفا؟
آیا در قسمت جلوی سنگ صندلی میتونه هدفی باشه؟
آیا اون سنگ عمودی و مشجر میتونه علامت گنج باشه و تفسیرش لطفا؟
با سپاس از محبت و ایثار شما.
در پناه الله مستعان و ارحم الراحمین باشید. @};- @};- @};-

اقا افشین فدای کرامتت عزیز بنده استاد نیستم بلکه یک کاربر عادی هستم که خودم بیشتر وقتها اگر بخوام روی موردی کار کنم از اساتیدو دوستان بامجرب عزیز چه خصوصی چه عمومی راهنمایی و مشورت میخوام(حتی اگر مکان اصلیرو بدونم)و اگراینجا پاسخی داده میشه صرفا تجارب دیگرانو خودمو نطق برداری از پرسشو پاسخهای اساتید به دوستان هست که اگر درست باشه کار بشه اگر جای شبهه باشه منتظر نظر قطعی اساتید باشند:
دلیل اینکه من در عکسی که باضربدر نشون دادم چک بشه برا خاطر سنگ چینی هست که مقابل اون سنگ هست و شیاری که از اون شکاف به سمت مقابل سنگ میره. وگرنه چون تاحدودی علایم نسبی هست میشه تفاسیر زیادی براشون گفت نمونه:
جاهایی جهت بستن افسار حیوانات تاحدودی مشابه مورد شما:
پیوست:
1 (2).jpg

این هم در دیواره یک صخره بزرگ هست:
پیوست:
1 (3).jpg

این مورد زمانی صدق میکنه که اونجا زمانی کاروانسرا یا ماکنی جهت نگهداری حیوانات باشه و وسط اون شکافها سوراخ معقولی باشه.
تفسیر دیگه:
پیوست:
02.jpg

اگر سنگی که به صورت مثلث هست از سنگ اصلی جدا شده باشه نمیتونه نشانه باشه (نحوه فهمیدن چک کردن بوسیله یک کلنگ)اما اگر کنده کاری عمیقی باشه در جهت مشخص شده بهتره بدنبال نشان بعدی باشید که نشانه بعدی هرچیزی میتونه باشه:تک جوغن/سنگ چین/سنگ ثابت/سنگی دارای نشانه/تورفتگی مشکوک و...
واگر در قسمتی که با ستاره مشخص شده سوراخی نباشه در مسیری که طرف دیگر مشخص شده بهتره باز بدنبال نشان دیگری باشد.
.
رخ:
از دور رخ هست اگر میخواهید بدونید که ایا نشانه هست یانه برین دقیقا مقابلش بایستید اگر درجهت نگاهتون مورد خاصی بود غار/تپه یا درجهتش نشانه های دیگری که بالا گفتم نشانه بودنش تایید میشه اما اگر نبود محص احتیاط خود اون حفره ها(پشتشون)و یک قدم مقابلش با سیستم چک بشه.
مورد صندلیرو والا من نشد ببینم.
درمورد سنگی که یک جوغن داره با یک جوغن دیگرو یک شیار:
پیوست:
05.jpg

یک جوغن وسط سنگ داریم و یک جوغن با انحرافی به سمتی که بافلش نشون دادم پس مسیرو نشون میده اما چرا به اون ابراه اشاره نکردم براخاطر اینکه بیشتر به طبیعی بودن میخوره.
البته اینها نظر من هست تا نظراساتید عزیز چی باشه.
بازهم سوالی بود درخدمتم. @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

چهارشنبه 15 مهر1394 - 3:58pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

وحید60 نوشته است:
سلام استاد خوب هستین یه بزرگواری کنین نطرتونا در این مورد بگین ممنون

مورد شما ارزش داره.

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

چهارشنبه 15 مهر1394 - 4:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 449 , 450 , 451 , 452 , 453 , 454 , 455 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure