انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 8:08pm

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 446 , 447 , 448 , 449 , 450 , 451 , 452 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

دوستان و اساتید عزیز و خواهشمندم نسبت به ترجمه و یا تفسیر عکس زیر بنده را راهنمایی کنید . با تشکر

البته هر دو تصویر جدا از یکدیگر میباشند سپاس
دوست عزیز حتما از خود نشان باید عکسشو بزاری از روی نشان بهتر میشه نظر داد تا اینکه بصورت نقاشی بخواد توضیح داده بشه.شاید از نظر شما نشان رد پا باشه ولی از نظر ما یه عامل طبیعی باشه.

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

دوشنبه 6 مهر1394 - 12:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

abasx6 نوشته است:
با عرض سلام خدمت اساتید
ما مشغول حفاری در چاهی شدیم که یک گروه دیگر قبل از ما به استناد نسخه وارد عمل شده بودند ولی در عمق شش الی هفت متری کارشان را رها کردند
هم اکنون ما تا عمق ده متری پیش رفتیم که در خاک پس از انجام یک متر حفاری به یعنی حدودا هشت متری به براده های زرد رنگ که پس از انجام ازمایش از طلا بودن ان مطمعنیم ( ازمایش حرارت و اهن ربا که نه تغییر رنگ داد ونه جذب اهن ربا شد که اگر پریت بود نباید اینگونه میشد)
وسپس به یک سنگ طوسی رنگ مکعبی برخورد کردیم
و در عمق نه متر به تکه های سیاه رنگ وسوراخهایی که ماننند سوراخ حشرات است و درون سوراخ ها سیاه رنگ میباشد و در ادامه به رگه های سبز و ابی کمرنگ که شبیه به کپک میباشند و بقیه خاک ترکیبی از همه موارد بالا بوده و در ضمن دور تا دور چاه زرد رنگ وحالت زرد چوبه دارد
این زردی حدودا دو متر است و سپس در کف چاه رنگ خاک عادی شده
در ضمن به شفته های پراکنده نیز برخورد کردیم
هم اکنون سوال من از شما در مورد چگونگی پیدا کردن بار اصلی است
با تشکر

سلام اقا عباس.
توده زرد رنگی که دور چاها هست میتونه ملات باشه اگر چاها ملاتی هستند و وقتتون شد از کف چاه که تمام شده ملات دور چاهرو با کلنگ بردارید ببینید کدوم قسمت ملاتش از قسمتهای دیگه بیشتر هست احتمالا با یک قسمتی مواجه بشید که ملاتش تقریبا یک متر د یک متر به صورت درب باشه که بعد کاوش اون قسمت تا نهایت سه متر باید برسید به اتاقی یا چاه دیگری یا نشان دیگری.
اگر همچین موردی نبود اگر داخل چاه نشانه هایی هست طبق اون نشانه ها باید کاوش بشه اگر نیستو شانس باهاتون یار باشه و عمق بار در دیواره ها بیشتر نباشه تا دومتری از نقطه زن پالسی با لوپ 35 یا 40 برا اسکن دیواره ها استفاده کنید تا دومتری اگر جنسی باشه نشون میده.
اون سوراخهای ریز هم که فرمودین نشات گرفته از رطوبت میتونه باشه و سستی خاک.

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

دوشنبه 6 مهر1394 - 12:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فرشاد نوشته است:
داشتم تو محوطه گشت میزدم یه چی نظرمو جلب کرد
بالایه سنگی جوغن و پایین سنگ روبه رو یه نشسته گی و فرورفتگی وجود داره
به نظر شما این نشسته گی جای جنس ،قبر و نشون میده ؟ متسفانه دستگاه ندارم بزنم
ممنون میشم یه نظری بدید ... @};-

سلام اقا فرشاد.
طبق جوغن نظر دادن سخت هست چون دچار فرسایش اساسی شده.
اگر توده سنگها به صورت مستطیلی مثل قبور هستند احتمالش زیاد هست که بله قبر باشه البته اگر اطرافش توده سنگهای دیگری هم باشه که احتمال قبر بودنش 100 درصد هست.
اگر هم توده سنگهای دیگری نیست یک متر کاوش کنید مشخص میشه @};-

دوشنبه 6 مهر1394 - 1:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

احمد تری دی نوشته است:
سلام دوست عزیز-خسته نباشید.من چند تا عکس دارم که از اساتید خواهش میکنم منو راهنمایی کنن.یک دنیا سپاس

سلام اقا احمد این دوجارو بهتره با سیستم چک کنیدایشالا خالی از لطف نمیشه.
پیوست:
03.jpg

پیوست:
05.jpg

سنگ شبیه لاکپشت روبه روش اگر تپه ای غاری یا نشان اخری مثل ضربدر روی سنگ ثابت غیرقابل حمل هست اونجارم حتما بررسی کنید اگر نه این دوجوغن به دو قبر میتونه اشاره کنه که احتمال80 درصد اون دوقسمت بالایی هست. @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 6 مهر1394 - 1:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

maka171 نوشته است:
روش کار من اينه اول ردياب میزنم بعد دنبال علائم میگردم. با ردياب مکانی رو سنس کرده بودم ولی بدلیل رفت و آمد زیاد نميشد رفت و دنبال نشانه های محیطی گشت از این جریان حدودا هشت ماه میگذره چن روز پیش رفتم و از مکان فیلم گرفتم و اومدم فيلمهارو نگا کردم با دقت بیشتر. دقیقا روی همون تپه و طرف مقابل هدفی که من سنس کرده بودم سنگ یک در یک بزرگی بود که عکسشو براتون میزارم انگار یک دست اسب روش نقش کردن و نوک سم دقیقا مکانی رو نشون ميده که من سنس کردم و دقیقا همونجا يه سنگ ساروج چهل سانتی با چن تا سنگ چال کردن و سنگ بزرگ ديگه ای هست که قسمتی از سطح خود سنگ بلندتر و اندازه ی نصف آجره و حدود پنج سانت از سطح خود سنگ بلندتره اينا خیلی توجهم جلب کردن و تمام. فقط اساتید در مورد عکسی که میزارم نظر بدن. ممنونتون میشم

سلام اقا maka171 این موردتون طبیعیه اون سوراخها هم دراثر فرسایش بوجود اومده اگر ردیاب اونجارو زده احتمالا سنگ اهنی چیزی هست که زده البته حجم داده شده و فرکانسی که زده رو بگیند و چه مودهاییرو زده میشه یه حدسایی زد اما در کل این مورد نشانه نمیتونه باشه.البته نظر اساتید درارجحیته @};-

دوشنبه 6 مهر1394 - 1:18pm

با سلام، لطفا اساتید نظر بدن، در عکس تعدادی جوغن شکیل با نظم خاصی وجود دارد، در دو طرف آنها نیز دو عدد جوغن بزرگ و صیقلی وجود دارد، فلسفه وجود اونا رو کسی میدونه؟ باید دنبال چه چیزی بگردم در این مکان. با تشکر

دوشنبه 6 مهر1394 - 5:49pm

لطفا نظرتون رو درباره این عکسا هم بگید، یه جوغن مربع روی سطح یک صخره، دیگری یک جوغن گرد عمیق در لبه یک صخره دیگر، با تشکر

دوشنبه 6 مهر1394 - 5:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام آقا روح الله از اینی که ميگم ناراحت نشین ولی این عکسهای که من گذاشتم بارشو در آوردن و ثبت میراث شده من رفتم دورو برش فیلم گرفتم آوردم خونه تمرین کنم نگا کردم تا ببینم آثارش چی بودن که اونا تونستن پیدا کنن این سنگه چشممو گرفت بعداز چن مدت متوجه نشانه هاش شدم گذاشتم ببینم شما هم متوجه میشین یا نه که شما متوجه نشدین البته عکسا کم بود و الان میزارم ضمنا بارشو میراث در آورده و از این سنگ حدودا پانزده متر فاصله داره. من فقط همنقدر متوجه شدم.
موفق و سربلند باشید

سه شنبه 6 مهر1394 - 12:32am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

لطفا نظر بدین درست تشخیص دادم یا نشانه چیز ديگه ایه. :ymhug:

سه شنبه 6 مهر1394 - 12:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

maka171 نوشته است:
سلام آقا روح الله از اینی که ميگم ناراحت نشین ولی این عکسهای که من گذاشتم بارشو در آوردن و ثبت میراث شده من رفتم دورو برش فیلم گرفتم آوردم خونه تمرین کنم نگا کردم تا ببینم آثارش چی بودن که اونا تونستن پیدا کنن این سنگه چشممو گرفت بعداز چن مدت متوجه نشانه هاش شدم گذاشتم ببینم شما هم متوجه میشین یا نه که شما متوجه نشدین البته عکسا کم بود و الان میزارم ضمنا بارشو میراث در آورده و از این سنگ حدودا پانزده متر فاصله داره. من فقط همنقدر متوجه شدم.
موفق و سربلند باشید

سلام دوست عزیزم @};-
نه داداشم چرا باید ناراحت بشم اینجا زمانیکه عکسی گذاشته میشه حالا جز اساتید اهل فن که پاسخ جزمی از طرفشون داده میشه دوستان دیگری اگر نظری بدهند مثل من یک نظری هست که نشات گرفته از:تجارب بقیه/تجربه شخصی/دیده ها و یقینات واخرسر تفسیرات شخصی معقول گفته میشه نه چیز دیگری. و هیچ قطعیتی وجود نداره. و در وهله اخر نظر قطعیرو اساتید بامجربو اهل فن میگن.
تصاویر ارسالی شما بنده بازهم میگم نمیتونه نشونه باشه به موردیکه گذاشتیند نگاه کنید:

پیوست:
Screenshot_2015-09-26-12-43-49_20150928233125970.jpg

اگر تا حدودی توی این حرفه دست گذاشته باشید توی اکثر روستاها یکسری سنگهایی هستند که روشون اسامی عجیبی هست مثل سنگ قورباغه/ سنگ اژدها/سنگ علی و....اما وقتی از نزدیک سنگ موردنظرو مشاهده میکنید میبینید با اصول اولیه نشانه بودن سنگ خیلی تضاد دارن چه از نظر شباهت چه اندازه و...اما ازهمینها بیشتر برای نسخ و مخفی کردن دفاین استفاده میشده یا نشانه ای برای دفینه بی انکه سنگ مورد نظر به اون اسامی شباهت داشته باشه امابرمبنای اسمی که روش هست ازش به عنوان نشانه استفاده شده.
نمونه:
سنگ زیر توی استان فارس هست ایزدبانو درنگاه اول روش چیز خاصی دیده نمیشه اما باکمی توجه یک بانویی که ایستاده مشاهده میشه واطرافشم خوب کاوش کردند...
حال این مورد اگر از طرف دوستان ارسال میشد به احتمال زیاد توسط اساتیدو دوستان نشانه بودن نفی میشد اماچون طی گفته های قدیمیان گشته و گشته به زبان امروزیان رسیده مورد قبول واقع میشه وشما توجه کنید روی سنگ اول قشنگ سیقل داده شده بعدا وسط سنگ نشان بانو به صورت برجسته درست شده.

پیوست:
12.jpg

این سنگ شماهم:از جای اصلی خودش اونطور که دیده میشه تا حدودی تکان خورده/نشانه ای روی سنگ وجود نداره اگرهم باشه دچار فرسایش شدیدی شده...
تااونجاهم که اطلاع دارم اعضای میراث بیشتر روی تپه های ثبت شده کار میکنند مثل اکثر تپه های جیرفت و تپه هایی که حالت زیگوارتی دارندو گورستانهای باستانی نه کاوش براساس یک نشان...
البته دوست خوبم اینها صرفا نظر بنده بود نظر اخرو اساتید عزیز میگند موفق باشید @};-

سه شنبه 7 مهر1394 - 9:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 446 , 447 , 448 , 449 , 450 , 451 , 452 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure