انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:11pm

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

ممنون از تفسیر خوبتون استاد عزیز در ادامه شیار < ^:)^ شیب کوه هست و به احتمال زیاد گور دخمه باشه باید بازم بررسی کنم بازم ممنونم

شنبه 10 فروردین1392 - 2:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ariya نوشته است:
این جور مقبره ها عموما بصورت دالان ویا غارهای پلمپ هستند که بعضی هاشون هم راه رو هم خود غار پر از خاکه وتازه بعد از خالی کردن خاک باید یک حفاری دیگه انجام بشه برای رسیدن به هدف شما باید در همون اطراف به شعاع 15متر رو جستجو کنید شاید بتونید راه ورودی رو پیدا کنید کلا باید دید خوبی داشته باشی ممکنه از همون دیواره ها برای ورودی به کوه استفاده شده باشه ویا از همون نزدیکی جوغنها یااز زمین تونلی به طرف کوه باشه در هر حال علامت داره میگه که هدف درون کوه هستش دوست عزیز اینجور موارد قاعده خاصی نداره شما اگر توجه کنید هر روز یک نوع جوغن با ریزه کاری هایی جدید پیدا میشه مهم اینه که ما کلیات ومسیر یابی اونها رو میتونیم تشخیص بدیم وحتی بعضیهاشون هم دقیقا میشه خوده هدف رو تشخیص داد ولی اونهایی که مثل این نماد شما مهم هستند مطمین باش موارد ریزی برای پیدا کردن درب ورودی به کار میبرند که هرکسی نتونه اونو مشخص بده ودرب ورودی بسیارو بسیار طبیعی جلوه میکنه اما با این حال بازم اگردید خوبی داشته باشی احتمالا بتونی درب اونو پیدا کنی از ردیاب هم استفاده کن شاید نتیجه ای بده جون این امکان هم هست که ارامگاه توی خاک باشه

اقا ایا با نظرت در مورد وردی که از غار شاید باشه موافقم..این دوستمون نشونه هارو روی زمین دیده وهمون 3 جوقن مثلثی که نشانه قبر یه شخص بزرگ هست.من این مورد رو دیدم که ورودی در غار هست و بعد از حفاری به عمق 3 متر که خاک دست ریز بود به 3 جوقن مثلثی توی دیواره رسیدیم که حفاری اصلی و پیدا کرذن درب ورودی از اونجا شروع میشه..واقعا اینقد اون پایین طبیعی جلوه میکنه که نمیدونی کجارو باید شک کنی بهش...ما که هنوز در پی فهمیدن این ریزه کاری ها هستیم.ایشالا که موفق بشی رابین هود : :)

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

یکشنبه 11 فروردین1392 - 6:55pm
آواتار کاربر

استاد اریای عزیز این عکس یه مثلث هست که در 100 متری اون هم یه سنگ بزرگ شبیه قورباقه هست ایا ارتباطی بین اینها هست و این مثلت با 3 شبه جوغن نشانه چیست ممنونم موفق باشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 14 فروردین1392 - 8:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

yazdgerd نوشته است:
استاد اریای عزیز این عکس یه مثلث هست که در 100 متری اون هم یه سنگ بزرگ شبیه قورباقه هست ایا ارتباطی بین اینها هست و این مثلت با 3 شبه جوغن نشانه چیست ممنونم موفق باشید

با اجازه اقا اریا
جوقن هایی که به صورت مثلث هستند یعنی در 3 راس یک مثلث واقع شدند نشانه مقبره یک شخص والا مقام هست.در شکل زیر نحوه محاسبه جوقنی که شما گذاشتید اینجوری هست..یه سوال هم دارم که اون قورباغه که گفتید به سمت کدوم یک از جوقنها هست؟؟؟
عکسی که شما گذاشتید و یک جوقن وسطش هست توضیحش به این صورت هست
بازم اقا اریا نظرشون رو بگن بهتره
موفق باشید

آخرین بار توسط ALI.D در پنج شنبه 15 فروردین1392 - 4:49pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 15 فروردین1392 - 11:07am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: azarbayjan
سلام به همه دوستان

میخاستم نظر شما رو به این دو عکس بدونم
دو عکس اول مربوط به یک جایی بالای کوه هست که یکم کندنش و همونجوری که تو عکس دیده میشه اطلا آجر های خشتی هست

و سه عکس بعدی هم مربوط به 200 متر بایینتر از آن هست که عکس اولی از این عکس ها نمای بالای ان هست و عمس دومی نمای جانبی ان و عکس سومی هم یک سنک بغل آن هست

http://uploadax.com/images/46725976981673340909.jpg

http://uploadax.com/images/16783923066794385891.jpg

http://uploadax.com/images/49508247675939970340.jpg

http://uploadax.com/images/84854307202352721900.jpg

پنج شنبه 15 فروردین1392 - 3:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hadi-dindar نوشته است:
سلام به همه دوستان

دو عکس اول مربوط به یک جایی بالای کوه هست که یکم کندنش و همونجوری که تو عکس دیده میشه اطلا آجر های خشتی هست

و سه عکس بعدی هم مربوط به 200 متر بایینتر از آن هست که عکس اولی از این عکس ها نمای بالای ان هست و عمس دومی نمای جانبی ان و عکس سومی هم یک سنک بغل آن هست

http://uploadax.com/images/46725976981673340909.jpg

http://uploadax.com/images/16783923066794385891.jpg

http://uploadax.com/images/49508247675939970340.jpg

http://uploadax.com/images/84854307202352721900.jpg

دوست عزیز عکسهارو داخل خود انجمن اپلود کن...فوانین رو مگه نخوندید..لطفا داخل انجمن اپلود کنید و سایز عکسهارو هم کم کنید که بشه راحت دید عکسهارو
ممنون

پنج شنبه 15 فروردین1392 - 3:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: azarbayjan
سلام به همه دوستان

پنج شنبه 15 فروردین1392 - 5:42pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
سلام...
درقسمتی که کوه قرار دارد باید هنگامی که خورشید در حال غروب کردنه رو کوه جایی که پرتگاه یعنی سینه کوهی دنبال یه غار که تونل داره و دفینه اونجاست، و در قسمت معکوس کوه باید دنبال دفینه ای در خاک باشید، در اطراف سنگ آثار باید در مسیر انگشتان دنبال تخته سنگهایی که به صورت حفره های بین انگشتان قرار دارند بگردید و آنها را مورد برسب قرار دهید، همچنین باید قسمت پیچ خوردگی های مار را به دقت مورد برسی قرار داد و زبان مار نیز نباید فراموش شود باید 3 دفینه وجود داشته باشد، و حتما فاصله یک متری سنگ که درختان قرار دارد مورد بررسی قرار دهید

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

پنج شنبه 15 فروردین1392 - 11:16pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
جواب سوال مهدی 1684 نقوش دست مار و...
سلام...
درقسمتی که کوه قرار دارد باید هنگامی که خورشید در حال غروب کردنه رو کوه جایی که پرتگاه یعنی سینه کوهی دنبال یه غار که تونل داره و دفینه اونجاست، و در قسمت معکوس کوه باید دنبال دفینه ای در خاک باشید، در اطراف سنگ آثار باید در مسیر انگشتان دنبال تخته سنگهایی که به صورت حفره های بین انگشتان قرار دارند بگردید و آنها را مورد برسب قرار دهید، همچنین باید قسمت پیچ خوردگی های مار را به دقت مورد برسی قرار داد و زبان مار نیز نباید فراموش شود باید 3 دفینه وجود داشته باشد، و حتما فاصله یک متری سنگ که درختان قرار دارد مورد بررسی قرار دهید

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

پنج شنبه 15 فروردین1392 - 11:19pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان و استادان گل فروم
چند تایی عکس دارم که باهاشون به مشکل برخوردم و رمز گشایشون سخته.بعضیهاشون علامتی ندارن و بعضیهاشون رو فقط میخوام بدونم که اونی هستن که فکر میکنم یا نه.دوستان توجه بفرمایید که خودم کتابهایی مثل چشم طلایی و اسرار نشانه ها رو کامل خوندم و با خیلی از نشانه ها آشنایی دارم.منتها همونطور که میدونید مکان نشانه ها در رمز گشایشون میتونه متفاوت باشه و منم نظر یه استاد رو میخوام.بنده در غرب کشور هستم.

#1 این عکس رو میخوام فقط بدونم که به نظرتون کنده کاری هست یا خیر و اگه هست شکل چیه؟
(احتمال میره که کنده کاری نباشه چون بیشتر به فسیل شباهت داره و داره از یه قسمتهایی کنده میشه که تو عکس هم معلومه)
موقعیت سنگ: کنار محل تلاقی یک رود و یک چشمه داخل یه تنگه
پیوست:
1.JPG

#2 دوستان این عکس در مکان مهمی هست که انواع نشانه ها دوروبرش هستن.مثلا دقیقا کنار سراب هست.زمین کشاورزی قبلا کنارش بوده.پایینش 70 80 متری یه چنار 400 500 ساله هست.سمت راست چنار تومولوس هست.بالای همون تومولوس یه تومولوس دیگه هست و...
احتمال میره که قبر باشن فقط اون دایره وسط با یه نقطه وسطش یه کم شک بر انگیزه.به نظر خودم که اشاره به سنگ میکنه و باید با توجه به موقعیت سنگ نقاط دیگه رو هم به دست اوورد(شما بفرمایید که منظور چی هست.خودم میگیردم پیدا میکنم چون به مرور زمان نشانه هایی مثل سنگ چین و فرورفتگی از بین رفتن)
پیوست:
2.JPG

#3 این تصویر روی یه تپه هست.(فقط همینو میتونم بگم که روی تپه هست و روی تپه زمینهای کشاورزی هست و وزن اون سنگه هم احتمالا به 7 8 کیلویی برسه)
نظر دوستان چیه؟
پیوست:
3.JPG

#4 این تصویر روی یه کوه هست.کوه به صورتی اسم گذاری شده که نشون میده قبلا یه شاه روش زندگی کرده.در مورد سنگهای عمودی شنیده بودم که باید در پوش داشته باشن.به نظرتون این سنگ از هموناست یا خیر؟
از نکات قابل توجه اینکه: از هر محلی که به این کوه نگاه کنی(حتی از فواصل دور) این سنگ خودنمایی میکنه
با سنگها و صخره های اصراف از نظر شکل کاملا متفاوت هست
اسمهای متفاوتی داره از جمله یکی از اسمهاش به معنی وسیله ای برای نگهداری آرد هست که مال یک خان بوده.
اونطور که از قدیمی ها پرسیدم روی کوه قبلا قلعه بوده(ما که توی گوگل ارت چیزی ندیدیم) ولی به شخصه روی کوه آثار کوزه و راه هایی کنده شده پیدا کردم
ارتفاع سنگ تقریبا 5 الی 6 متر هست و عرضش هم نزدیک 3*3 هست
به نظر خودم اگه از این سنگ به عنوان محل دفن چیز با رزشی استفاده شده باشه قبلا به صورت صخره های اطراف بوده که بعد از اینکه داخلش رو از بالا خالی کردن و درش رو از بالا بستن اطرافش رو تا پایین تراشیدن و به این شکل در اومده.(در کل اینجا روی هر چی اسم میذارن یه چیز با ارزشی ازش درمیاد)
پیوست:
4.JPG

منتظر نظرات و کارشناسی های استادان خبره و کار درست هستم.پیشاپیش ازشون به خاطر زحمات بی وقفه و بدون چشم داشتشون تشکر میکنم

آخرین بار توسط Mahdi در شنبه 16 فروردین1392 - 2:26am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 16 فروردین1392 - 1:12am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure