انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 12:49pm

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 285 , 286 , 287 , 288 , 289 , 290 , 291 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ايران سرای من است
باستانشناس نوشته است:
shayanii نوشته است:
سلام ودرود به شمااستادعزیز جناب باستانشناس
استادعزیز اآیا این علامت صلیب است ؟ آیا ربطی به دفینه وقبر داره یانه؟ ممنون وخسته نباشیدانشاالله

درود بر شما
خير نشان صليب و دفينه نيست
@};-

ممنونم استادعزیز وخسته نباشید

دوشنبه 1 دی1393 - 6:55am

باستانشناس نوشته است:
hamed_cruiser نوشته است:
پیوست:
۲۰۱۴۱۲۲۰_۱۰۱۹۴۰ - Copy.jpg

سلام.این دو جوغن در دیواره سنگی قرار گرفته اند.امتداد دید چشم جنوب را نشان میدهد.
2 سوال داشتم.
1- کنار جوغن بزرگ آبراه میباشد یا خیر؟
2- کنار جوغن کوچک مثلث طبیعی است یا نشانه است؟
عمق و قطر جوغن بزرگ 5.5 سانتیمتر است.
ممنون اساتید
اینم یک عکس دیگه که رو به جنوب غربی گرفته شده.و دو جوغن و یک جوغن که به نظر طبیعی و کار فرسایش طبیعت بوده را نشون میده.

درود بر شما
اگر مورد شما قبلا مورد غارت قرار نگرفته باشه يك مورد كوچك سمت سوراخ كوچك و يك مورد بزرگ سمت سوراخ بزرگ قرار دارد نشان هم از سنگ همين محل برش داده و در محل آنها نصب شده
فاصله بار كوچك نزديك و فاصله بار بزرگ دور تر است

پيروز باشيد
@};-

سلام.ممنون استاد. سوالی که داشتم اینه.مورد بزرگ به قطر دایره به متر هست در جهت شیار؟و مورد کوچک که گفتید در جهت سر تیز مثلث هست به قطر دایره کوچک؟

دوشنبه 1 دی1393 - 7:11am

درود بر شما
براي مشخص كردن محل برش ها
ولي در نزديكي اين محل جاي بسيار مهمي قرار داره كه از سنگهاي اينجا در معماري اون محل استفاده شده
@};-[/quote]
سپاس.
ولی در اون محل هیچ اثاری وجود نداره چه از ساخت و ساز چه از برش سنگ برای ساخت و ساز.و جایی هم هست که جابجا کردن سنگ برش خورده کار سختیه

دوشنبه 1 دی1393 - 1:24pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
hamed_cruiser نوشته است:
باستانشناس نوشته است:
hamed_cruiser نوشته است:
پیوست:
۲۰۱۴۱۲۲۰_۱۰۱۹۴۰ - Copy.jpg

سلام.این دو جوغن در دیواره سنگی قرار گرفته اند.امتداد دید چشم جنوب را نشان میدهد.
2 سوال داشتم.
1- کنار جوغن بزرگ آبراه میباشد یا خیر؟
2- کنار جوغن کوچک مثلث طبیعی است یا نشانه است؟
عمق و قطر جوغن بزرگ 5.5 سانتیمتر است.
ممنون اساتید
اینم یک عکس دیگه که رو به جنوب غربی گرفته شده.و دو جوغن و یک جوغن که به نظر طبیعی و کار فرسایش طبیعت بوده را نشون میده.

درود بر شما
اگر مورد شما قبلا مورد غارت قرار نگرفته باشه يك مورد كوچك سمت سوراخ كوچك و يك مورد بزرگ سمت سوراخ بزرگ قرار دارد نشان هم از سنگ همين محل برش داده و در محل آنها نصب شده
فاصله بار كوچك نزديك و فاصله بار بزرگ دور تر است

پيروز باشيد
@};-

سلام.ممنون استاد. سوالی که داشتم اینه.مورد بزرگ به قطر دایره به متر هست در جهت شیار؟و مورد کوچک که گفتید در جهت سر تیز مثلث هست به قطر دایره کوچک؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

دوشنبه 1 دی1393 - 2:19pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

mehdi1717 نوشته است:
درود بر شما
براي مشخص كردن محل برش ها
ولي در نزديكي اين محل جاي بسيار مهمي قرار داره كه از سنگهاي اينجا در معماري اون محل استفاده شده
@};-

سپاس.
ولی در اون محل هیچ اثاری وجود نداره چه از ساخت و ساز چه از برش سنگ برای ساخت و ساز.و جایی هم هست که جابجا کردن سنگ برش خورده کار سختیه[/quote]
درود بر شما
اگر مكاني تا شعا 1 كيلومتري پيدا نكرديد مكان مورد نظر شما داخلي هست و اين سنگها در داخل استفاده شده
مثل معبد
به سطح سنگها دقت كنيد سنگ هاي زيادي از اين منطقه برداشته شده و شما كف سنگ ها رو مي بينيد
منظقه را خوب بررسي كنيد
@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

دوشنبه 1 دی1393 - 2:40pm

سلام استاد.من امروز صبح رفتم اونجا و دنبال نشونه ها در امتداد نوک تیز مثلث گشتم که میشه همون جهتی که نشون دادید حدودا.یعنی سمت غرب این جوغن ها
50 متر به سمت غرب که رفتم به این سنگ با ارتفاع 50 سانتی متر و وجه های تیز و عمق جوغن 8 سانتی متر برخوردم. و در اون حوالی سنگ دیگه ای جز این سنگ نیود.حداقل به شعاع 20 متر
پیوست:
۲۰۱۴۱۲۲۲_۱۱۱۳۵۲.jpg

30 متر بعد از این سنگ در همون امتداد به این صخره رسیدم که این حفره داخلش بود و شاید کار طبیعت باشه.
پیوست:
۲۰۱۴۱۲۲۲_۱۱۱۸۲۵.jpg

20 متر بعد از اون صخره در همون امتداد به این سنگ ها رسیدم
پیوست:
1.jpg

دوشنبه 1 دی1393 - 4:11pm

hamed_cruiser نوشته است:
سلام استاد.من امروز صبح رفتم اونجا و دنبال نشونه ها در امتداد نوک تیز مثلث گشتم که میشه همون جهتی که نشون دادید حدودا.یعنی سمت غرب این جوغن ها
50 متر به سمت غرب که رفتم به این سنگ با ارتفاع 50 سانتی متر و وجه های تیز و عمق جوغن 8 سانتی متر برخوردم. و در اون حوالی سنگ دیگه ای جز این سنگ نیود.حداقل به شعاع 20 متر
پیوست:
۲۰۱۴۱۲۲۲_۱۱۱۳۵۲.jpg

30 متر بعد از این سنگ در همون امتداد به این صخره رسیدم که این حفره داخلش بود و شاید کار طبیعت باشه.
پیوست:
۲۰۱۴۱۲۲۲_۱۱۱۸۲۵.jpg

پیوست:
1.jpg

در دو متری جوغن های اولیه به سمت شمال غربی این سنگ با طول 3 متر بود که از همون صخره کنده شده بود.اما نفهمیدم چطوری به اونجا رفته

دوشنبه 1 دی1393 - 4:15pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

hamed_cruiser نوشته است:
پیوست:
۲۰۱۴۱۲۲۲_۱۱۱۳۵۲.jpg

پیوست:
۲۰۱۴۱۲۲۲_۱۱۱۸۲۵.jpg

پیوست:
1.jpg

درود بر شما
به احتمال زياد اين همون سنگي هست كه از محل براي نشانه گذاري جدا شده ولي اين سنگ از محل نشانه جا به جا شده و اگر جابجا نشده بود بايد زيرش رو كاوش ميكرديد
در موردي هم كه نزديك جوغن ها صخره جدا شده به احتمال زياد محل مورد كوچك ايجاد شده بررسي كنيد ببينيد ملات به جاي صخره كاره شده يا نه دقيقا همرنگ صخره ميشه اگر نشكسته باشند مورد ك.چك همونجا بايد باشه
@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

دوشنبه 1 دی1393 - 4:31pm

باستانشناس نوشته است:
hamed_cruiser نوشته است:
پیوست:
۲۰۱۴۱۲۲۲_۱۱۱۳۵۲.jpg

پیوست:
۲۰۱۴۱۲۲۲_۱۱۱۸۲۵.jpg

پیوست:
1.jpg

درود بر شما
به احتمال زياد اين همون سنگي هست كه از محل براي نشانه گذاري جدا شده ولي اين سنگ از محل نشانه جا به جا شده و اگر جابجا نشده بود بايد زيرش رو كاوش ميكرديد
در موردي هم كه نزديك جوغن ها صخره جدا شده به احتمال زياد محل مورد كوچك ايجاد شده بررسي كنيد ببينيد ملات به جاي صخره كاره شده يا نه دقيقا همرنگ صخره ميشه اگر نشكسته باشند مورد ك.چك همونجا بايد باشه
@};-

ممنون از جوابتون.استاد این سنگ جدا شده نزدیک جوغن ها به نظر از این قسمت جدا شده بود
پیوست:
2.jpg

اون سنگ جدا شده هم که جوغن داشت حدود 200 کیلو وزنش هست استاد.نمیشد تکونش داد.فکر میکنید جا به جا شده؟

دوشنبه 1 دی1393 - 5:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان کمک فوری نیاز دارم . سنگ عین کوزه-منطقه هم قبر زیاد داره . به بنظرتون چیکار کنم؟؟؟؟؟؟
ابعاد سنگ تقریبا 70-80 و 120 سانتی هست

گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است
گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود

دوشنبه 1 دی1393 - 9:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 285 , 286 , 287 , 288 , 289 , 290 , 291 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure