انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 5:05pm

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 281 , 282 , 283 , 284 , 285 , 286 , 287 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

اینم یه عکس دیگه که تو قبلی جا نبود بذارمش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 23 آذر1393 - 10:43am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تک بزنی امدم...
درود جناب sajji
این خطوط متعلق به دورانی هست که بشر میخواست شروع کنه به نگارش و به همین خاطر از اشکال الهام میگرفت
تمامی خطوط از چینی یا ژاپنی یا میخی در ابتدار از اشکال انسانی و حیوانی الهام گرفتند و به مرور زمان تبدیل به خطوط منظم شده اند
این یافته شما اشاره به گنج نداره ولی ارزش تاریخی اون زیاده و نباید تخریب بشه
برای این که بهتر بهتون توضیح بدم در عکس شما قصد نگارنده این است که بگوید:
2 مرد از قبیله مرد بزرگ
2 پسر از پدر
البته در دورانی که این نقش شکل گرفته این افراد اشیا زرین و سیمینی نداشتند که در این محل یافت بشه
اما امکان این هم هست که در دوران دیگری در همین محل اقوامی ثروتمند یا مهم زندگی کرده باشند که باید بررسی کنید برای یافت آثار,نشانه ها و سمبل آنها
آرزوی پیروزی دارم براتون
@};-[/quote]

سلام ممنون ازجناب باستان شناس عزيز
پشت همين سنگ چند علامت به شكل مربع هست بازم خوشحال ميشم نظرتون رو بدونم
باتشكر فراوان

ﺧـــــﺪﺍیا از امسال دیگه ....
ﺍﮔــــﻪ ﺻـﻼﺡ ﻣﯿﺪﻭﻧﯽ؛ ﺍﯾـــــﻦ ﺩﺭ ﺣﮑﻤـــﺘﺖ ﺭﻭ ﯾﮑَــــﻢ ﺑﺒﻨــــﺪ...

اﻭﻥ ﺩﺭ ﺭﺣﻤـﺘﺘﻮ ﺑــﺎﺯ ﮐــــﻦ!قربونت برم

یکشنبه 23 آذر1393 - 11:02am

اساتید محترم خواهشا کمکی هم به من بکنید :( :( ممنون میشم .پستم صفحه قبلی بود. ولی از صفحه 280 شروع شده با عکس های بیشتر. تو را خدا یک نظری هم راجع به این عکس ها بده ممنون میشم برادر @};-
یک جوری راهنمایی کنید که بدون دستگاه بتونم پیداش کنم چون فکر کنم عمقش زیاده . اقای باستان شناس کمک لطفا به داد فقیر فقرا هم برسید ثواب داره :(( :((

یکشنبه 23 آذر1393 - 12:09pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
hasano نوشته است:
اساتید محترم خواهشا کمکی هم به من بکنید :( :( ممنون میشم .پستم صفحه قبلی بود. ولی از صفحه 280 شروع شده با عکس های بیشتر. تو را خدا یک نظری هم راجع به این عکس ها بده ممنون میشم برادر @};-
یک جوری راهنمایی کنید که بدون دستگاه بتونم پیداش کنم چون فکر کنم عمقش زیاده . اقای باستان شناس کمک لطفا به داد فقیر فقرا هم برسید ثواب داره :(( :((

دوست خوبم اگر شما دنبال قبرهای اینجا هستید بالاترین نقطه از لحاظ سطح و رو به طلوع آفتاب و همچنین در نظر گرفتن مسیر رود رو باید انتخاب کنید
نوع دیگر قرار گیری قبور در پایین جای میشه که آب جوغن ها به اونجا بعد پر شدن جاری میشه
اگر دنبال بار دیگری هستید باید علایم و نشانه های دیگری باشه تا بتونم راهنمایتون کنم
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

یکشنبه 23 آذر1393 - 4:08pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

pastoo نوشته است:
اینم یه عکس دیگه که تو قبلی جا نبود بذارمش

درود بر شما
تو عکس های که قرار دادید تنها این عکس آخری سنگ تراشیده است و اگر به عنوان سد برای جلوگیری از ریزش کوه در اون جوب ساخته نشده باشه میتونه مهم باشه
@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

یکشنبه 23 آذر1393 - 4:26pm

استاد عزیز خسته نباشید: کتاب جوغن ها را خواندم . با توجه به شیاری که در سمت چپ جوغن 1 است و حدود یک متر این شیار ادامه پیدا می کند ، بعد که شیار تمام میشود یه کم جلوتر جوغن دیگری هست که عمق زیادی ندارد قبلا تصویر انرا دیده اید. چون تصویر جدبد نداشتم تصویر را ادیت کردم.
رودخانه در کنار جوغن 1 و 2 پیچ 90 درجه ای دارد مانند شکل. شیار جوغن 1 زمینی که قبلا تپه در ان بوده را نشانه میرود . اگر به ازای هر سانت بخواهیم حدودا یک متر حساب کنیم با توجه به عمق 38 سانتی جوغن میشود حدود 38 متر. یعنی عمق قبر حدود 38 متر که از نظر بعید است ! فرمایشات حضرتعالی درست است روی تپه بلند قبر هایی وجود دارد که به دلایلی دنبال ان نیستم و دنبال راز این جوغن شماره 1 و 2 هستم که روی صخره در کنار زمین کشاورزیست. توضیحات کتاب جوغن ها اینجا به نظر من صدق نمی کند و از حضرتعالی تقاضای راهنمایی دارم. با تشکر

یکشنبه 23 آذر1393 - 4:52pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

sajji نوشته است:
درود جناب sajji
این خطوط متعلق به دورانی هست که بشر میخواست شروع کنه به نگارش و به همین خاطر از اشکال الهام میگرفت
تمامی خطوط از چینی یا ژاپنی یا میخی در ابتدار از اشکال انسانی و حیوانی الهام گرفتند و به مرور زمان تبدیل به خطوط منظم شده اند
این یافته شما اشاره به گنج نداره ولی ارزش تاریخی اون زیاده و نباید تخریب بشه
برای این که بهتر بهتون توضیح بدم در عکس شما قصد نگارنده این است که بگوید:
2 مرد از قبیله مرد بزرگ
2 پسر از پدر
البته در دورانی که این نقش شکل گرفته این افراد اشیا زرین و سیمینی نداشتند که در این محل یافت بشه
اما امکان این هم هست که در دوران دیگری در همین محل اقوامی ثروتمند یا مهم زندگی کرده باشند که باید بررسی کنید برای یافت آثار,نشانه ها و سمبل آنها
آرزوی پیروزی دارم براتون
@};-

سلام ممنون ازجناب باستان شناس عزيز
پشت همين سنگ چند علامت به شكل مربع هست بازم خوشحال ميشم نظرتون رو بدونم
باتشكر فراوان[/quote]

درود بر شما اینجا یک کتیبه بوده که به سرقت رفته

کانال تخصصی باستان شناسی

یکشنبه 23 آذر1393 - 4:55pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

hasano نوشته است:
استاد عزیز خسته نباشید: کتاب جوغن ها را خواندم . با توجه به شیاری که در سمت چپ جوغن 1 است و حدود یک متر این شیار ادامه پیدا می کند ، بعد که شیار تمام میشود یه کم جلوتر جوغن دیگری هست که عمق زیادی ندارد قبلا تصویر انرا دیده اید. چون تصویر جدبد نداشتم تصویر را ادیت کردم.
رودخانه در کنار جوغن 1 و 2 پیچ 90 درجه ای دارد مانند شکل. شیار جوغن 1 زمینی که قبلا تپه در ان بوده را نشانه میرود . اگر به ازای هر سانت بخواهیم حدودا یک متر حساب کنیم با توجه به عمق 38 سانتی جوغن میشود حدود 38 متر. یعنی عمق قبر حدود 38 متر که از نظر بعید است ! فرمایشات حضرتعالی درست است روی تپه بلند قبر هایی وجود دارد که به دلایلی دنبال ان نیستم و دنبال راز این جوغن شماره 1 و 2 هستم که روی صخره در کنار زمین کشاورزیست. توضیحات کتاب جوغن ها اینجا به نظر من صدق نمی کند و از حضرتعالی تقاضای راهنمایی دارم. با تشکر

درود بر شما
لطفا بر اساس این کتاب ها کار نکنید چون اکثرا توسط افرادی که @};-
اگر ما دنبال گور در چنین جای هستیم نباید گور بیشتر از 3 متر عمق داشته باشد چون روی کوه و تپه است نه در پایین
وگرنه باید تل خاکی باشه
ولی اگر دنبال مورد دیگری هستید باید راه رو پیدا کنید
اگر بر فرض سنگ آسیاب درب بوده و محل اون قبل سرقت یادتون هست یا اگر ندید از شخصی بپرسید بعد محاسبه کنید از کجا و کدام مسیر اومده اون محل رو از لحاظ پستی و بلندی بررسی کنید
@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

یکشنبه 23 آذر1393 - 5:17pm

با تشکر و سپاس : شیار جوغن منو راهنمایی کرد و باعث شد دومی را ببینم بعد به زمین کشاورزی ختم شد. سوال کردم دیدم قبلا تپه ای در این زمین بوده که تسطیح شده و الان نیست. ایا ممکن است قبر مربوط به این دو جوغن در زمین مجاورش که قبلا تپه داشته باشد ؟
همچنین این دو جوغن با بالای تپه فاصله زیادی دارند و به همین دلیل فکر می کنم مربوط به قبرهای سر تپه نمی باشد .با تشکر

یکشنبه 23 آذر1393 - 5:40pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

hasano نوشته است:
با تشکر و سپاس : شیار جوغن منو راهنمایی کرد و باعث شد دومی را ببینم بعد به زمین کشاورزی ختم شد. سوال کردم دیدم قبلا تپه ای در این زمین بوده که تسطیح شده و الان نیست. ایا ممکن است قبر مربوط به این دو جوغن در زمین مجاورش که قبلا تپه داشته باشد ؟
همچنین این دو جوغن با بالای تپه فاصله زیادی دارند و به همین دلیل فکر می کنم مربوط به قبرهای سر تپه نمی باشد .با تشکر

درود بر شما
اگر تپه نزدیک بوده باشه احتمالش زیاده که تو اون تپه بودند
@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

دوشنبه 24 آذر1393 - 5:36am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 281 , 282 , 283 , 284 , 285 , 286 , 287 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure