انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:09pm

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 611 , 612 , 613 , 614 , 615 , 616 , 617 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
با سلام و دورود خدمت اساتید عزیز فلزجو
من دیروز تو منطقه ای کار میکردم که یه پلمپی رو حدود یه سال قبل باز کرده بودند .. پلمپ در انتهای دره ای در ارتفاعات شمال کشور قرار گرفته . خود پلمپ هم نزدیک ۲۰ متر از سطح زمین ارتفاع داره . کاملا مشخصه که فقط سرباری بار گرفته شده و در انتهای قسمت داخلی پلمپ ارتفاع سقف اتاق کوتاه میشه در حدی که مجبور میشی به صورت سینه کش ادامه بدیم . جالبتر از همه اینه که دستگاه در داخل اتاق فقط قسمت ابتدایی پلمپ مقداری سنس داشتم و در دیواره ها و بقیه قسمت ها هیچ سنسی وجود نداشت ولی نزدیک ۳۰ متری قسمت جنوبی پلمپ یه جایی رو خیلی عالی دستگاه جواب میداد . این قسمت هم با پلمپ اصلی کاملا هم ارتفاع بوده و مانند همون پلمپ رو به طلوع خورشید قرار گرفته . آیا امکانش هست که یه پلمپ دیگه ای اونجا باشه ؟ ویا اینکه احتمال میدین قسمت دیگه ای از همون پلمپ باشه که از داخل با هم در ارتباط هستند ؟! این رو هم اضافه کنم که در جایی که ما سنسن داشتیم هیچ گونه ساروجی وجود نداشت ولی دیواره سخره کاملا به رنگ قهوه ای روشن مایل به سرخی در اومده بود که با قسمت های دیگه صخره خیلی تفاوت داشت . به حفارم گفتم که شروع به خاک برداری بکنن . جالب تر از همه که من رو طمن تر کرد در هنگام حفاری به سنگ های کاملا برش خورده برخوردیم که بین سنگ ها رو انگار با ماده ای شبیه دوغاب ( شایدم یه نوع ساروج یا ملات بوده ) پوشیده بودند . لطفا استاد سنه دژ عزیز میخوام نظرت خودتون رو راجب پلمپ بیان کنید نیازمند راهنمایی شما هستم .
با تشکر از بزرگواری شما

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 10 مهر1398 - 9:00pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام
بله بعضی از پلمپها ، از داخل بازم پلمپ شدن . خصوصا ورودیهایی که به اندازه کافی طولانی باشن و مسیر تراش خورده باشه
همون قسمت مشکوک رو که سنس شده دنبال کنید . برخلاف تصور عامیانه از ساروج ، در پلمپها معمولا خود ساروج دیده نمیشه بلکه سنگ همجنس و همشکلی رو در ورودی میزارن و فقط درزشو با ساروج میگیرن که گاهی به حد سانتیمتر هم نمیرسه
در پلمپهای عمیق نیز ، یه ترفند دیگه دارن که پشت سنگ رو ساروج میگیرن و جا میزارن و از بیرون هیچ ساروجی دیده نمیشه حتی یک میلیمتر
همون ملات نیز میتونه نوعی ساروج یا آب بند باشه . حدود صدها نوع ساروج داریم از نظر جنس و رنگ و استحکام
اگه به جایی نزدیک درب ورودی هم مشکوک هستید ( یا سنس ضعیف دارید ) ازش نگذرید چون ممکنه فریبکاری هم باشه
اگه یه تصویر از چگونگی قرار گرفتن هر دو مورد ، نسبت به همدیگه ببینم بهتره . تصویر هم نبود شکلشو رسم کنید . شکل کل صخره رو با موقعیت و متراژ هر دو مورد

لا اله الا هو

چهارشنبه 10 مهر1398 - 10:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
استاد ممنون از بزرگواری شما که خیلی زود جواب من رو دادین . استاد من فیلم هم گرفتم ولی متاسفانه نمیتونم داخل انجمن بفرستم . داخل pv پیام دادم . امروز یه پلمپ دستنخورده دیگه تقریبا یک کیلومتر اونطرفتر از همین پلمپ پیدا کردم که دوتا سنگ برجسته فوق العاده بزرگ بالای همون کوهی که پلمپ در پایین اون قرار گرفته قرار داره . جالتر اینکه این دوتا نماد رخ اصلا به پلمپ نگاه نمیکنند ؟!!!

پنج شنبه 10 مهر1398 - 12:35am
استاد
استاد
آواتار کاربر

نمادهای به این بزرگی رو معمولا برای ابهت مکان میسازن و کمتر پیش میاد که نماد گنج باشن یا راهنما کننده باشن بطرف گنج . بهمین خاطر نگاه نمیکنن
مشابه همین کار رو دارم که دو تا صورت کنار هم از صخره تراشیدن
اما منظور این نیست که مکان دارای گنج نباشه . این جور صخره ها قدیما جای مهمی بودن و معمولا بدون بار نیستند

لا اله الا هو

پنج شنبه 10 مهر1398 - 1:32am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد گرامی و بزرگوار
لطف کنید در مورد این تصاویر راهنمایی کنید. ممنون

یکشنبه 5 آبان1398 - 10:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر استاد بزرگوار سنه دژ
اگر لطف کنید زودتر کارشناسی این تصاویر رو فرستادم انجام دهید ممنون میشم.
با احترام فراوان

دوشنبه 5 آبان1398 - 12:08am
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام
عکس اول و دوم ، نماد خاصی نیست که شکل داشته باشه ، فقط میتونه جهت بده که بطرف نوک سنگ که فلش مانند هست پیش برید ببینید جلوتر چه میبینید ( میتونه طبیعی هم باشه )
عکس سوم دستساز بنظر میرسه . بطرف نوک قایق مانند حرکت کنید ، به یک دره یا رودخانه میرسید که اونطرفش باید بدنبال علامت بعدی باشید .

لا اله الا هو

دوشنبه 5 آبان1398 - 1:38am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون استاد بزرگوار
از اینکه سریع کارشناسی کردید ممنون البته عکس چهارم هم کارشناسی کنید ممنون میشم
با تشکر

دوشنبه 6 آبان1398 - 8:12am
استاد
استاد
آواتار کاربر

عکس چهارم نیز
نمیشه گفت که حتما علامت هست اما چون نوک تیزی داره ، میتونه بعنوان جهت دهنده استفاده شده باشه
معمولا از چنین سنگهایی برای نشان دادن درب ورودی استفاده میکنند و روی خود سنگ علامت دیگری نداریم فقط شکل خود سنگ مهمه
اگر کوههای اطراف نیز در زیر سطح از جنس این سنگهای لایه ای باشه ، معمولا زیرشان جای خوبی برای اتاق و پنهان کاری هست

لا اله الا هو

دوشنبه 6 آبان1398 - 2:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام لطفا راهنمایی کنید . با تشکر

*** به بار رسیدن ؛ به باور رسیدن است ***

دوشنبه 13 آبان1398 - 3:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 611 , 612 , 613 , 614 , 615 , 616 , 617 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure