انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 5:44am

پاسخ به موضوع  [ 89 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی
 نور دفینه 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

دنیا رو آب می برد ما رو خواب.
یه کم در مورد این که در آمریکای لاتین در تمدن های قدیمی چطور طلا رو پبدا می کردن تحقیق کنید به جواب تون می رسید.

سه شنبه 3 دی1392 - 11:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

javadian نوشته است:
دنیا رو آب می برد ما رو خواب.
یه کم در مورد این که در آمریکای لاتین در تمدن های قدیمی چطور طلا رو پبدا می کردن تحقیق کنید به جواب تون می رسید.

آقای جوادیان شما لطف کنین یه سر نخ دست ما بدین تا بدونیم در مورد چی سرچ کنیم . ممنون میشم @};-

سه شنبه 3 دی1392 - 11:42pm

سلام دوستان از بحث خارج شدین !
در مورد نور باید بگم خودم به شخصه در روی یک تپه که امام زادم هست اخر شب که از کنار ان رد میشدیم یک نور شبیه فلاش دوربین به مدت خیلی کم دیدم جالب بود برام نخست فک کردم دوربین کار گذاشتن ولی بعده بررسی چیزی ندیدم در ضمن نور اگه درست دیده باشم روی گنبد امام زاده رخ داد چون خیلی سریع اتفاق افتاد همچنین هوا صاف بود و بدون ابر بود نظر خودم تخلیه بار الکتریکی هست ولی به چه دلیل هنوز هم فکرمو مشغول کرده...

چهارشنبه 3 دی1392 - 12:12am

سلام به دوستان عزیز
یون طلا در سطح خاک منتشر میشه و با چشم قابل دیدن نیست.اما ایا با دوربین می توان اینرنگ را دید یا نه تنها یک سایت بود که مشخص کرده بود رنگ ان ابی هست.اما موردی که نباید اشتباه بگیرد اثر فسفرسانس هست.در صورت لزوم عکس هم قرار می دهم تا بتوانید نور ابی را ببینید.

دوشنبه 9 دی1392 - 3:34pm

سلام من درغرب کشورم
تو روستامون مادربزرگم میگفت قدیما از یکی از قبرهای اطراف روستا شبا یه نور سبزی بلند میشه
میشه راهنمایی کنید

جمعه 12 دی1393 - 10:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

تو یه روستایی یه قبرستون وجود داره که اونجا تا 5 سال پیش یه تخته ساروج به ابعاد تقریبی 1.5 متر در 80 سانت و قطر 30 سانت وجود داشت که با استفاده از تعدادی قلوه سنگ 20 سانتی از زمین فاصله گرفته بود. روستایی ها اعتقاد دارن اونجا امامزاده هست در حالی که زیر اون ساروج یه صخره بزرگه که داخل زمین رفته. روستایی ها میگن شبها زیر اون سنگ یه نوری دیده میشده. 5 سال پیش یه عده شبونه ساروج رو خرد کرده بودن و یه تیکه هاییشو برده بودن. البته فکر کنم بخاطر همون نور فکر کردن اونجا امامزاده هست ولی چجوری تو دل صخره دفنش کردن خدا میدونه !!؟

شنبه 13 دی1393 - 7:40pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
:ymsmug:

لا اله الا هو

دوشنبه 27 مهر1394 - 12:53pm

دستان نوشته است:
asdfg نوشته است:
سلام دوست عزيز من خودم از يكي از برجسته استادان شنيدم كه نور كه مشاهده ميشود نشانه گوهر شب چراغ يا سنگ هاي جواهر نيز ميباشد

دوستان توجه داشته باشند که روی شنیده ها وقت نذاره رو دیده ها کار کنند، گوهر شب چراخ بیشتر مختص هند بوده و تو زمان نادر شاه افشار به صورت هدیه و غنائم به ایران آورده شد و تعداد آنها بسیار اندک هستند هر چند که تقلبی آن نیز وجود داره و نوع اصلی اون زمانی که درش رو باز میکنی نور سبز رنگ رو درست میکنه محیط رو روشن میکنه و نمیشه ازش عکس گرفت چون گوشی رو خاموش میکنه...
اما درباره سنگهای قیمتی میشه به نمونه ای هستند در نزدیک قابل تشخیص نیستند ولی در شب در فاصله مشخص میشوند و یا یک نوع گیاه در یک شب خاص در فاصله دور نوری رو از خودش ایجاد میکنه که وقتی میری نزدیکش اونو نمتونی ببینی که این مورد هم به طور بسیار نادر هستند...

سلام. میشه در مورد این گیاه بیشتر توضیح بدید؟ چون بنده دیدم. کاملاً درست اشاره کردید. نزدیک که میشی نور دیده نمیشه. واینکه یک گیاهی هست که وقتی گوسفند او گیاه رو میخوره روی دندون گوسفند روکشی از طلا به وجود میاد. آیا این همون گیاهه که از خودش نور میده؟ بنده دو مورد از این دندون های دارای روکش طلا رو دیدم. آیا ارزش مادی دارند این دندون ها؟

ممنون میشم اگه جواب بدید.

یکشنبه 3 آبان1394 - 11:15am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
گیاهی که دندانهای گوسفند یا بز ، با خوردنش تبدیل به طلا میشه یا روکشی از طلا میگیره ، وجود دارد و در علم کیمیا کاربرد دارد . اما هنوز کمیاب و ناشناخته باقی مانده و رازش عمومی نشده . اما این گیاه خاصیت نوردهی در شب را ندارد و قضیه اش فرق میکند .

لا اله الا هو

شنبه 8 آبان1394 - 12:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من رو یاد یک مطلبی انداختین که مرتبط هست زمانهای خیلی قدیم مناطقی که ریزه طلا ویا معدنی بوده رو کلم میکاشتند تا طلا رو به خودش جذب کنه واین مطلب رو هم دقیقا نمیدونم توی کدوم سایت خوندم چون مطلب قدیمی بود وحضور ذهن هم صفر

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 9 آبان1394 - 1:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 89 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure