انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 10:14am

پاسخ به موضوع  [ 89 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی
 نور دفینه 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دستان نوشته است:
پارسی جان داستان خیلی جالبی بود ممنون

خواهش میکنم استاد :ymhug:

جمعه 11 مرداد1392 - 6:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: لرستان
سلام دوستان عزیز
بچه ها من دیگه ب خاطر مشغله کاری دست
رسی نداشتن ب اینترنت خیلی نمیتونم ب انجمن سر بزنم .
یه سوال از پروشا جان دارم :داداش شما میدونی غار یافته خرم اباد و غار میرملاس کوهدشت و تپه باستانی موسیان دهلران چ تاریخی دارن؟؟؟؟
و اینکه لرستان جز معدود نقاط جهان ،از لحاظ اولین سکونت گاهای بشری هست یا نه .
و اینکه بومیهای ایرانمردم زاگرس
نشین هستن یا نه؟؟؟
واینکه قبل از ورود اریای ها ی بیگانه در ایران کشوری ب اسم عیلام بوده یا نه ؟؟
و اینکه برای ایجاد یک کشور مراحل تکامل از غار نشینی ب دشینی و شهر نشینی لازمه یا نه ؟؟
و از همه بچه ها میخوام ک ت کوکل غار میر ملاسو تاریخ و تمدن لرستان رو سرج کنن تا جواب خودتون رو خودتون بگیرید
یا حق

یکشنبه 13 مرداد1392 - 4:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر کاربران محترم
دوستان این مورد نوعی شفق هستو ربطی به دفینه و گوهر نداره
اما طلا در مواردی که مقدارش زیاد باشه اندک نور و گرمایی
از خودش تولید میکنه که موجب جذب حشرات و ...میشه
در مورد گوهر ها،فقط سنگ ماه که به عده ای ان را گوهر شب
چراغ میدونن،و سنگ هاسانسیس،و سنگهای خانواده
اوپال،کروندوم،بریل،استریا ل دارای پوتو افکنی رنگین کمانی هستند
که نمونه های که شب از خودشون نور تولید میکنن در باستان درون چشم
مجسمه ها مورد استفاده بودن.
پیروز باشید

یکشنبه 13 مرداد1392 - 6:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کهن پیر کوه من زاگرس
احسان نوشته است:
سلام دوستان عزیز
بچه ها من دیگه ب خاطر مشغله کاری دست
رسی نداشتن ب اینترنت خیلی نمیتونم ب انجمن سر بزنم .
یه سوال از پروشا جان دارم :داداش شما میدونی غار یافته خرم اباد و غار میرملاس کوهدشت و تپه باستانی موسیان دهلران چ تاریخی دارن؟؟؟؟
و اینکه لرستان جز معدود نقاط جهان ،از لحاظ اولین سکونت گاهای بشری هست یا نه .
و اینکه بومیهای ایرانمردم زاگرس
نشین هستن یا نه؟؟؟
واینکه قبل از ورود اریای ها ی بیگانه در ایران کشوری ب اسم عیلام بوده یا نه ؟؟
و اینکه برای ایجاد یک کشور مراحل تکامل از غار نشینی ب دشینی و شهر نشینی لازمه یا نه ؟؟
و از همه بچه ها میخوام ک ت کوکل غار میر ملاسو تاریخ و تمدن لرستان رو سرج کنن تا جواب خودتون رو خودتون بگیرید
یا حق

احسان جان شما که از گوگل جواب میخوای پس چرا از من میپرسی؟من کاملا"رد نمیکنم و احساسات قومی رو هم درک میکنم ولی جوابهای تو نت اغلب غیر علمی و غیر مستند و هیجانی و کودکانست.چون اغلب مردم از باستانشناسی کم میدونن.ما باید اول منبع خبر و تفاوت نظریه ها و فرضیه ها و مستدلات و مستندات و بدونیم برار گلم

آن کس كه نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به منزل برساند

آن کس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابد الدهر بماند

یکشنبه 13 مرداد1392 - 7:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز پروشا
فرمایش شما درمورد اتکا نکردن به گفتهایی که توی نت هست قابل قبوله
ولی توجه شما رو به کتاب اقای حمید ایزد پناه بنام آثار باستانی وتاریخی لرستان جلب میکنم.

یکشنبه 13 مرداد1392 - 8:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز تهم جان از لر بودن که منم لرم.ولی اگه علمی بخوایم حرف بزنیم 12000 سال و اینکه عالم هستی از لرستان و زاگرس شروع شده رو قبول ندارم . بنا به آموخته هام اینجور میدونم. من هم الان یه مقاله و کتاب بهت میدم که میگه تمام عالم ترک هستن و دنیا از آذربایجان شروع شده.و چندین هزار مطلب کودکانه از تمام اقوام و ملت های دنیا (مخصوصا" ) جهان سوم که به دلیل مشکلاتی که باهاش گرفتار هستند با ساختن یک هویت غلو آمیز غرور شکسته شده ی خودشون رو به هزار ه های قبل ارجاع میدن و هویت میسازند.مشکل ما اینه که دنبال این هستیم که یه جوری خودمون و از بقیه اقوام مثلا" ترک یا عرب یا ... برتر بدونیم.به فرض اینکه انسان *کرومانیوم یا ** نئاندرتال هم در لرستان کشف شدند.از نظر نژادی و ژنتیک که با مردم الان فرق میکنن و اصلا" انسان های دیگر بودند.ین نظر بنده ی حقیر بود با تمام اینکه به اینکه ایرانی هستم و از پدر و مادر لرستونی و بختیاری هستم و افتخار میکنم.( (خیر الامور اوسطها ). از زیاده روی و کم انصافی بپرهیزیم که اینقدر که در عقب افتادگی و مشکلات نباشیم) @};- @};- @};-

آخرین بار توسط peroosha در یکشنبه 13 مرداد1392 - 9:58pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 13 مرداد1392 - 9:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه داداش منظور من این نبود که دنیا ازلرستان بوجود اومده
ولی درتایید صحبتهای دوستم احسان راجع به سکونت انسانهای ماقبل تاریخ دراین مکانها(غار پاسنگر واشگفت قمری و...) بود.که اینا با گمانه زنیها وتستهای کربن ثابت شده
والا اینکه تمدن از کجا بوجود اومده فقط یه چیز بهتون بگم :
ملتی که حوادث واتفاقات 4 سال پیشش رو به فراموشی میسپره وهمه چیز رو مدفون میکنه چه انتظاری دارید تاریخ چندهزارساله رو تحریف نکنن؟؟؟

یکشنبه 13 مرداد1392 - 9:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: لرستان
سلام پروشا جان
داداش چرا اسمون ریسمون میکنی ،چ حرفی،چ بحثی ،چرا از دهن ما حرف میزنی .تو که داری گفته ها و تمام کتاب های بهترین باستان شناس های ایرانی و جهانی رو رد میکنی .تو که شدی خدای باستان شناسی ب درستی جواب اون سوال های منو بده منگفتم زاگرس نگفتم لرستان تنها و اذربیجان کردستان کرمانشاه ایلام همدان زنجان قزوین لرستان چهارمحال بختیاری یاسوج فارس شمال خوزستان جزء زاگرس میشه .ی چندتا کتابو مقاله از باستان شناس های ب نام جهان ک راجب ایران کتاب نوشتن بخون داداش ب کتاب های درسیت قناعت نکن ک اونا میگن تاریخ از دوره پیامبر ب بعده .
موفق باشی

دوشنبه 14 مرداد1392 - 8:08am
استاد
استاد

اصل و منشا پیدایش انسان اولیه در افریقا یا قاره سیاه بوده که بعدا مهاجرت انسانها از این قاره اغاز شده و در سراسر جهان پخش شده اند حالا به قول سامیها که از نزاد نوح هستند میگن ادم و هوا پدر و مادر انسانها هستند و درمنطقه دجله یا مکه در عربستان افتاده روی زمین و زندگی انسان از اونجا اغاز شده و زیست شناسان و فرضیه داروین میگن انسان از یه نوعی جهش یافته میمون هست که قدرت تکلم به اون داده شده و با مرور زمان با انتقال اطلاعات به همدیگه به این اندازه توانایی و پیشرفت رسیده و الان هم گروه خونی اون مثل انسان هست و زیپ کرموزمی انسان فقط با زن این نوع میمون میتونه تشکیل بشه
زاگرس هم منشا اقوام ایرانی هست که ما به اون افتحار میکنیم

دوشنبه 14 مرداد1392 - 8:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

احسان نوشته است:
سلام پروشا جان
داداش چرا اسمون ریسمون میکنی ،چ حرفی،چ بحثی ،چرا از دهن ما حرف میزنی .تو که داری گفته ها و تمام کتاب های بهترین باستان شناس های ایرانی و جهانی رو رد میکنی .تو که شدی خدای باستان شناسی ب درستی جواب اون سوال های منو بده منگفتم زاگرس نگفتم لرستان تنها و اذربیجان کردستان کرمانشاه ایلام همدان زنجان قزوین لرستان چهارمحال بختیاری یاسوج فارس شمال خوزستان جزء زاگرس میشه .ی چندتا کتابو مقاله از باستان شناس های ب نام جهان ک راجب ایران کتاب نوشتن بخون داداش ب کتاب های درسیت قناعت نکن ک اونا میگن تاریخ از دوره پیامبر ب بعده .
موفق باشی

احسان جان شما وقتی فکر میکنی خودت میدونی پس چرا از من میپرسی برادر من؟پرسیدی من هم جواب دادم و نظرم رو طبق آموخته هام دادم.چون نظرم رو گفتم میشم خدای باستان شناسی؟شما کتابهای درسی منو خوندی؟مقطع تحصیلی منو میدونی؟ توی مطالب قبلی هم گفتم که من کاملا" رد نمیکنم.فقط به همین قناعت میکنم چند تا از این استان ها که گفتی شامل حوزه ی اقلیمی و یا زیست محیطی زاگرس نیستند.خوب من بیام الان چی رو توضیح بدم وقتی شما برادر من حوزه ی زاگرس رو یه جای دیگه میدونی؟پس چرا دیگه باید بحث بیهوده کرد؟من ناراحت نمیشم اگر تو نظر خودت رو داشته باشی برار غیرتی.اگه قرار کل کل باشه و نه بحث علمی که من وقت این کار رو ندارم و اگه داشته باشم هم با شما که دوستم و هم قومم هستی کل کل نمیکنم.موفق باشی @};-

دوشنبه 14 مرداد1392 - 12:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 89 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 55 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure