انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 10:17pm

پاسخ به موضوع  [ 89 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 9  بعدی
 نور دفینه 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
parsi نوشته است:
mani1063 نوشته است:
ولی پارسی جان فکر کنم نور بلند شده تنها از گوهر نباشه چون خیلی زیاد دیده شده اگر گوهر شب چراغ اندکه پس چرا این نور زیاد دیده میشه طبق گفته اقا احسان آقا احسان هم خودش دیده و هم مردم منطقه اونهام دیدند پس حتما علت دیگه ای میتونه داشته باشه ...

خوب همه میبینند چون نورش خیلی بالا میره قبرستون ما در روستا دو کیلومتر با روستا فاصله داره ولی در مواقع مخصوص مردم راحت میدیدن نور رو از درون روستا :D
الله اعلم ولی من فکر نمیکنم چیزی جز گوهر نور رو منعکس کنه اگه منظورتون یاقوته خیر راه مهم شناختن یاقوت اینه که اگه توی اب بندازیش رنگ اب به رنگ یاقوت تغییر پیدا میکنه :D

نه پارسی جون منظور من از یاقوت نیست منظور من گاز طلاست که میگن به رنگ ابی همین دوست ما کاوشگر پدرش اون نور رو به رنگابی دیده...

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

چهارشنبه 9 مرداد1392 - 10:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mani1063 نوشته است:
parsi نوشته است:
mani1063 نوشته است:
ولی پارسی جان فکر کنم نور بلند شده تنها از گوهر نباشه چون خیلی زیاد دیده شده اگر گوهر شب چراغ اندکه پس چرا این نور زیاد دیده میشه طبق گفته اقا احسان آقا احسان هم خودش دیده و هم مردم منطقه اونهام دیدند پس حتما علت دیگه ای میتونه داشته باشه ...

خوب همه میبینند چون نورش خیلی بالا میره قبرستون ما در روستا دو کیلومتر با روستا فاصله داره ولی در مواقع مخصوص مردم راحت میدیدن نور رو از درون روستا :D
الله اعلم ولی من فکر نمیکنم چیزی جز گوهر نور رو منعکس کنه اگه منظورتون یاقوته خیر راه مهم شناختن یاقوت اینه که اگه توی اب بندازیش رنگ اب به رنگ یاقوت تغییر پیدا میکنه :D

نه پارسی جون منظور من از یاقوت نیست منظور من گاز طلاست که میگن به رنگ ابی همین دوست ما کاوشگر پدرش اون نور رو به رنگابی دیده...

درسته مانی جان اون هم طلا نبوده چون طلا فلزی نیست که نور رو بتونه بگیره و بازتاب بده یا گاز طلا چطور روشن میشه چون اگه اینجوری باشه این همه طلا وجود داره :D براساس تحقیق و دیده ها و بررسیهای بنده گوهر شب چراغ تنها چیز با ارزشی است که در دنیای دفینه نور منعکس میکنه اونم در شب پیداست که گفتم رنگ بازتابی هم به رنگ سنگ موردنظر بستگی داره \M/ :-* البته در مورد گفته شما الله اعلم ولی این ثابت نشده

چهارشنبه 9 مرداد1392 - 10:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

احسان نوشته است:
سلام دوستان عزیز .
دوستان این اتفاق. رو من با چشم های خودم دیدم ک تو شب ی جا شعله کوچیک کشیده و بعد از ی مدت از همونجا بار بر داشتن .و چند مورد رو عینا واسه اقوام اتفاق افتاده . من خودم تو ی شب دیدم ک رو بدنه ی تپه باستانه ی شعله کوچیک بالا رفت .رفتم نگاه کردم دیدم هیچی نیست بعداز دوسه هفته دقیقا جای ک شعله کشیده بودو حفاری کرده بودن .
بابام هم میگفت ک ی چشمه قدیمی بوده ب اسم کانی ملاکت ک شب ها اطراف اون چشمه شعله کشیده میشد گفت ک شایعه بوده ک اونجا جن داره اما چند سال پیش بازم اونجارو حفاری کردن و کلی کوزه شکسته افتاده بود بیرون ..ب نظر منکه اگه ی مقداری از طلا بیرون باشه شعله میکشه .اما دلیلشو نمیدونم
اما این با تجربه ثابت شده ک اگه جای شعله کشید حتما ی دفینه اونجاست

طرفهای نورآباده این چیزی که میگی

چهارشنبه 9 مرداد1392 - 11:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: لرستان
مجتبی جان خوبی داداش
چیزی. من دیدم مال خرم اباد بود .اما چیزی ک بابام دیده بود مال دشت عباس بوده. کمرز ایلام و لرستان میشه اما فک کنم جز ایلام باشه

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 8:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: لرستان
احسان نوشته است:
مجتبی جان خوبی داداش
چیزی. من دیدم مال خرم اباد بود .اما چیزی ک بابام دیده بود مال دشت عباس بوده. کمرز ایلام و لرستان میشه اما فک کنم جز ایلام باشه

مجتبی جان اینو هم بگم ک دها بار از زبون بزرگترها همچیم موارد مشابه ای رو شنیدم چند نقطه از لرستان نمیشه. و همه ایران از این نمونه ها دارن چ بسا نوراباد ک مهد تمدن کاسی ها بوده. و قدمت 40هزارساله داره

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 9:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کهن پیر کوه من زاگرس
احسان نوشته است:
احسان نوشته است:
مجتبی جان خوبی داداش

مجتبی جان اینو هم بگم ک دها بار از زبون بزرگترها همچیم موارد مشابه ای رو شنیدم چند نقطه از لرستان نمیشه. و همه ایران از این نمونه ها دارن چ بسا نوراباد ک مهد تمدن کاسی ها بوده. و قدمت 40هزارساله داره

احسان برار خودم.40000 سال؟ :D :ymhug:

آن کس كه نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به منزل برساند

آن کس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابد الدهر بماند

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 1:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان کلا از هبوط حضرت ادم علیه السلام 6800 سال بیشتر نمیگذره قدمتهای غیر واقعی رو خیلی ها دهان به دهان میگن که واقعیت نداره :YMPEACE:

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 5:19pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
parsi نوشته است:
دوستان کلا از هبوط حضرت ادم علیه السلام 6800 سال بیشتر نمیگذره قدمتهای غیر واقعی رو خیلی ها دهان به دهان میگن که واقعیت نداره :YMPEACE:

پارسی جان فقط یه مورد رو عرض کنم که یه تپه باستانی خیلی نزدیک ما هست که تدفین 7000 ساله توش پیدا کردن...

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 5:41pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

parsi نوشته است:

سلام پارسی جان :ymhug:
6800 سال بعید به نظر میرسه ؟!!! :-o
الان فکر کنم 7000 و خورده ای سال از تقویم قدیمی ایران گذشته.یعنی 7000 و خورده ای تمدن!!! :-?
دیگه بماند که چقدر قبلش زندگی کردن
حالا جدای از بحث تقویم(البته اگه درست بگم) خود ایران 5000 سال قدمت کشور داری و تمدن رو داره و قدیمی ترین کشور جهان هست
اگه فرض بگیریم که حضرت آدم 800 ساله! از سال 0 متولد شده باشه + حضرت نوح چند هزار ساله + تمدن 5000 ساله ایران از 6800 رد میکنه :-?
تازه اگه همش پشت سر هم باشه و فاصله زمانی وجود نداشته باشه
تاریخچه وجود انسان خییییییییییییییللللللللللی قدیمی تر از این حرفاست
فکر کنم تو کتاب انجیله که نوشته سابقه خلقت کمه و اونم احتمالا دستکاری توی کتاب به خاطر مبارزه علیه نظریه تکامل باشه

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 6:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: قلب دوستان
parsi نوشته است:

پارسی جان طبق روایات مذهبی از خلقت آدم تا کنون 40000 سال می گذرد البته این ازبعد مذهب است و گرنه فسیلهایی از انسان های اولیه پیدا شده که بیش از 3 میلیون سال قدمت دارند.!

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت
همه روز ایرانیان تیره گشت
ز شیر شتر خوردن و سوسمار
عرب را بجائی رسیده است کار
که تاج کیانی کند آرزو
تُفو بر تو‌ای چرخ گردون تفو
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 6:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 89 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure