انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 11:25am

پاسخ به موضوع  [ 124 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13
 درختانی که نشانه دفینه میباشند 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله جعفر جان منم همینی که شما میگی متوجه شدم و پاسخ دادم. بهرام منظور از صحبتهام رو متوجه شدند متشکرم. اگر توی زمان ما درخت پسته ای باشه و مشمول وجود بار بشه بخاطر حداکثر ۳۰۰سال عمر این درخت نهایت تا همون دوران زندیه قاجار ممکنه باشه جنس مدفون. اما زمان قبلتر هم این دفن ها کنار درخت پسته بوده و منحصر ب عصر خاصی نیست، حتی ممکنه ما کنده خشک درخت پسته ای رو ببینیم چه بسا هزار سال هم قدمت داره و شاید هنوز هم جنسش نرفته باشه! دیگه تشخیص اینکه اون کنده برا درخت پسته هست یا نه قصه دیگریست. امیدوارم منظورمو رسونده باشم.

جمعه 15 آبان1394 - 3:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باربد نوشته است:
روح الله جان من متوجه نمیشم یعنی چی نهایت برای قاجار یا زندیه هست! یعنی اون موقع اگر دفینه ای برای درخت پسته گذاشتند برای نهایت ۳۰۰سال بعد چال شده؟! دوست عزیز ممکنه مثلا زمان هخامنشیان هم دفینه برای درخت پسته گذاشته شده حالا مثلا طرف خواسته موقع کوچ کردن و برگشت برداره و یا برای نوه نتیجش کنار درخت پسته گذاشته . دلیل نمیشه بگیم اگه ۳۰۰ سال عمر میکنه برای دوران زندیه یا قاجار هست اگر دفینه ای داشته باشن این نوع درختان! عذر میخوام منطقی نیست صحبتتون دوست عزیز و به عبارتی ارتباطی نداره.

سلام باربد جان.
دوست عزیزم ایا همه کسانیکه جنسهاییرو جایی مخفی میکنند هدفشون این هست که بعد ده بیست سال بیادو اونرو برداره؟یانه مخفی میکنه برای اینده گان؟
شما به سوال دوست عزیزمون توجه کنید:
درخت پسته کوهی هم واسه نشانه گنج می زارن؟
منظور ایشون گنج هست نه اسباب و وسایل شخصی مفرغی که بعد چندسال بیادو برداره و استفاده کنه(لوازمی مثل وسایل مفرغی که در منازل باستانی تاحدودی یافت میشوند یا از تنور یا از درختی نزدیک ان یا کف خانه و...).
اگر منظور ایشون از گنج اشیا مفرغی هست مثل مورد بالا بله حرف شما تاحدودی درسته اما چراتاحدودی؟
چون درخت پسته کوهی یا حالا اصلا بحث این درخت نباشه هردرخت دیگه ای(جز درختانی که کنده مستحکمو طول عمر زیادی دارند) وقتی که ریشه اش خشک میشه و کلا توان سرپا ایستادنو رشد نداشته باشه مگه چقدر توان اینرو داره که با عوامل جوی/تجزیه/قارچها/وهزارتا عامل تخریب کننده دیگه مقابل کنه و مثل گذشته همونجور تنومند باشه؟
چرا اساتید میاندو به این اشاره میکنند که درختی میتونه نشان بار باشه که طول عمرش زیاد باشه براخاطر همین مورد هست چون:
هم خود درخت رشدش تا چندین صدسال توقف نمیشه وهم بعد اون کنده درخت طول میکشه تانابود بشه پس در نتیجه شخص صاحب جنس خیالش بابت اخفای اجناسش و نشانه نسبت بهش راحت میشه.
حالا مطلب دیگه:
خوب شماکه به عقل گذشتگان ما و هوشیاریشون شک ندارید؟
پس ایا دور از عقل نیست یکی بیاد درخت چنار/داغداغان/غار/قبرشخصی/یاهر جای دیگه ایرو که برای اخفای دفینه(سکه/زیور الات/جواهرات/واشیاء زرین و...) میتونه به کار بره بزاره و بیاد کنار درختی که حداکثر سیصد سال عمر داره استفاده کنه؟
این مورد هم تبصره باشه برامورد بالا :D اشیاء مفرغی گنج محسوب نمیشند چون همچین اشیاء درگذشته چیز باارزش انچنانی نبودند که بخوان جایی هم اونهارو مخفی کنند.
نتیجه کلی که باعث شده من اون حرف رو بزنم که اجناس برای دوره زندیه و قاجار میتونه باشه:
1:خود درخت حداکثر300 سال عمر داره و50 و 100 هم بزاریم روش تا کنده پوکو تاحدودی نبود بشه.
2:ایشون اشاره به گنج کردند(اشیاء باارزش)نه وسایل شخصی مثل ظروفات مفرغی که فرد بخواد بعد ده بیست سال بیادو ازشون استفاده مجدد کنه.(این راهم در نظر گرفتم که گنجینه هایی هم میزاشتند برای برداشت ان و مصارف در اینده:شخص تو ذهن خودشم میاره که گنجینه ای اخقا کنم اید نشد روزی بیامو برش دارم پس درجایی میزاشته که نوادگانشم ازش باخبر باشند: اما چرابهش اشاره نکردم براخاطر این مورد زیر).
3:درذهنم اوردم درختی که حداکثر300 سال عمر داشته باشه نهایت 100سال طول میکشه تاهمان تنه اش پابرجا باشه.
4:اکثرا از اساتید شنیدم گفتند دفینه درکنار درختان باشه مربوط به بعد اسلام هست(براخاطر عمر درختان).
اخرسرهم اگر درخت پسته وحشی دیدید که بعدتوقف شدن رشدش بیش از100یا 200سال باز پابرجا مونده بنده از اقا یاسر عذر میخوام که باعث سردرگمیشون شدم @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

جمعه 15 آبان1394 - 7:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

متشکر بابت توضیحات. برادر عزیز مفرغ از کجا اومد؟! :D فکر نکنم کسایی که توی حداقل این انجمن فعالیت میکنند مفرغ رو جزو گنج بدونند! حالا اشیاء مفرغی با طرح و نقش ارزشمند هستند ولی من اصلا صحبتی از مفرغ نکردم. در ضمن اینکه میفرمایید تا غار یا جاهای دیگه ای هست برای اختفاء اموال چرا درخت، این برمیگرده به دفن کننده و شرایط به وجود اومده اون زمان و مقدار مالی که میخواستند دفن کنند، یعنی بنظر من طرف نمیومده ۱۵تا تندیس طلا ۱۰تا تندیس نقره ۵کوزه پره سکه با زیورآلات ارزشمند و سنگهای قیمتی رو یکجا کنار یک درخت مثل درخت پسته چال کنه که! اینهارو میره همون غار و امثالهم میزاره. اجناس کنار درخت سر دستی و سبک در حد یک کوزه سبک یا متوسط یا نهایت دو تا کوزه سکه باشه که مثلا برا سال بعد که برگشت اون محدوده ورداره یا میخواسته بره جنگ گذاشته برا پسرش که بتونه ازدواج کنه زندگی تشکیل بده اگه خودش برنگشت، در این حد. در خصوص گنج هم اون مقداری که عرض کردم روبه بالا اگه جایی نهان باشه گنج محسوب میشه دیگه مقدارش کمتر باشه سردستی یا دفینه کوچک اسم گذاری میشه. متشکر و ممنونم.

جمعه 15 آبان1394 - 8:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باربد نوشته است:
متشکر بابت توضیحات. برادر عزیز مفرغ از کجا اومد؟! :D فکر نکنم کسایی که توی حداقل این انجمن فعالیت میکنند مفرغ رو جزو گنج بدونند! حالا اشیاء مفرغی با طرح و نقش ارزشمند هستند ولی من اصلا صحبتی از مفرغ نکردم. در ضمن اینکه میفرمایید تا غار یا جاهای دیگه ای هست برای اختفاء اموال چرا درخت، این برمیگرده به دفن کننده و شرایط به وجود اومده اون زمان و مقدار مالی که میخواستند دفن کنند، یعنی بنظر من طرف نمیومده ۱۵تا تندیس طلا ۱۰تا تندیس نقره ۵کوزه پره سکه با زیورآلات ارزشمند و سنگهای قیمتی رو یکجا کنار یک درخت مثل درخت پسته چال کنه که! اینهارو میره همون غار و امثالهم میزاره. اجناس کنار درخت سر دستی و سبک در حد یک کوزه سبک یا متوسط یا نهایت دو تا کوزه سکه باشه که مثلا برا سال بعد که برگشت اون محدوده ورداره یا میخواسته بره جنگ گذاشته برا پسرش که بتونه ازدواج کنه زندگی تشکیل بده اگه خودش برنگشت، در این حد. در خصوص گنج هم اون مقداری که عرض کردم روبه بالا اگه جایی نهان باشه گنج محسوب میشه دیگه مقدارش کمتر باشه سردستی یا دفینه کوچک اسم گذاری میشه. متشکر و ممنونم.

سلام دوست عزیزخواهش میکنم.
بنده نگفتم دوستان برداشتشون از مفرغ گنج هست :D و موردی که به مفرغ اشاره کردم مثالی بود از چندین موارد دیگر:کوزه داخلش سکه مسی/مفرغی/نقره که اکسید شده و...اشیاءتزیینی مسی یا برنزی و... وهزارتا شی دیگه هم میتونه شاملش باشه.
اما کوزه داخلش اشیاء زرین باشه حتی در حد کم اونم درکنار یک درخت با طول عمر حداکثر300 و اشیاء هم مربوط به دوران دورتر یکجورایی با عقل جور درنمیاد...
درکل اگر بخواد بحث بشه(بحثی که هدف القاء نظرات به همدیگر نباشه) خوب هستو بحثشم ذهنیتو برداشتهارو تقویت میکنه اما جاش اینجانیستو موضوع تاپیکو به بیراهه میکشه.
دراخر شکو شبهه راجع به این بود که چرا گفتم زندیه یا قاجاریه که دلایلشم گفتم اگر خلافشون ثابت شد بله دوست عزیزمون میتوننداگر جنسی باشه رو این حساب کنند که به گفته شما اشیاءمربوط به هزارسال قبل!! راهم از کنار اون درخت بردارند @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

شنبه 16 آبان1394 - 10:31am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 124 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure