انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 24 اردیبهشت1403 - 12:19am

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 18  بعدی
 کمک درباره شناخت قبر گبری 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
بازهم ممنون پارسی جان...راستش یک بنده خدایی امار یک قبر بالای یک کوه داده ولی هر کار میکنم نه میاد نه میگه واسه همین میخواستم بدونم باید چطور بفهمم که قبریی هست یا نه چون میگفت سنگچینه وخیلی هم باید دقت کنی تا بفهمی ماشالله کوهم که کوه نیست حالا موندم چطوری پیداش کنم کلا اینجور قبرها ی گبر باید یک چیزیشون خاص باشه تا فهمید میخوام بدونم چیه اگه اطلاع دارین دریغ نکنین تا اینجاشم دریغ نکردین منم سپاس گذارتونم :)

سلام بهرام جان نمیشه اینجور بگیم کجا هست همه نقطه ای که خاک باشه میتونه مکان قبر باشه ولی اینکه کجاست الله اعلم
این قبر اسم داره درسته؟

دوشنبه 20 آبان1392 - 8:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

داداش پارسی متوجه نمیشم ....کدوم قبر بی اسمه مشکل اینجاست که من نمیشناسم تنها چیزی که ازش میدونم اینه که یک قبر بالای یک کوه منتظر تا کشف بشه :D حالا چجوری اونم بدون نشونه نمیدونم والله

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 20 آبان1392 - 12:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
داداش پارسی متوجه نمیشم ....کدوم قبر بی اسمه مشکل اینجاست که من نمیشناسم تنها چیزی که ازش میدونم اینه که یک قبر بالای یک کوه منتظر تا کشف بشه :D حالا چجوری اونم بدون نشونه نمیدونم والله

مثلا یه قبر میبینی اصلا قبر نیست و بار داره ولی اسم قبر روش هست و نقطه اش هم معلومه نمونه اش مثلا مزار کره اسبی که بنده شنیده بودم و وجود داشت و نشان از وجود یک مجسمه کره اسب در خاک بود ولی داستانی براش درست کردن بودن که کره اسبی در این مکان مرده و خاکش کردن
یا قبری که واقعا قبر شخصی هست و نام اون منطقه و نقطه رو بنام شخص گذاشتن که جاش مجهوله مثلا دشت سردار که مزار سرداری در اون دفنه و مکان بنامش نامگذاری شده ولی مکان دقیق قبر معلوم نیست

سه شنبه 20 آبان1392 - 1:29am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام .دوستان اگه به چنین موردی بر خورده اند راهنمایی بفرمایند .دوستان به دو مورد قبر برخوردند که هردو سنگ چین داشتند ودر سینه کوه رو به طلوع آفتاب.بعد از حفر حدود یک متر به خاک بسیار سفتی برخوردند که دانه های ریزی مانند سفیدک داخلش بود که کلنگ میزدی مقدار کمی ازش کنده می شد .حدود یک متر زیر سنگچین کار شد ودیگر ادامه ندادند.دیگری هم همینطور ولی بعد از حدود 80 سانت خاک سفید مایل به کرمی که حدود 50 سانت داخل آن حفرکردند ودیگر ادامه ندادند .آیا امکانش هست که مکان مورد نظر قبر باشه؟ .
ممنون

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

دوشنبه 4 آذر1392 - 5:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
قبور گبری برحسب چیدمان برای هر کس و جنسی مرسوم بودم
برای مرد سنگچینهای مستطیل برای زن سنگ چینهای گرد و برای بچه سنگ چین مثلث قرار میدادن
مایه دارها در روی تپه و متوسطین در پهلوی تپه و فقرا در پایین تپه دفن میشدن

نقل قول پارسی را اوردم برات که اخر کلامه

ما خودمون هم دیدیم سنگ چین مستطیلی منظم داریم کار میکنیم که بالای کوه به نتیجه برسیم پست میذارم براش

دوشنبه 16 دی1392 - 7:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان سلام بند در کنار استاده با تجربه اى چند قبر گبرى ديده ام همه قبرهاى که ديده ام بالاى قله کوه که اطرافشان سنگ چين بوده يک سنگ در ميان سنگ چين هست با بقيه فرق داره قسمت قبر صاف ست و با بعضى از نشانه هاى متفاوت مانند چشمه درخت جوغين اميدوارم موفق باشىد

شنبه 20 اردیبهشت1393 - 10:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

tehrani39111355 نوشته است:
سلام .دوستان اگه به چنین موردی بر خورده اند راهنمایی بفرمایند .دوستان به دو مورد قبر برخوردند که هردو سنگ چین داشتند ودر سینه کوه رو به طلوع آفتاب.بعد از حفر حدود یک متر به خاک بسیار سفتی برخوردند که دانه های ریزی مانند سفیدک داخلش بود که کلنگ میزدی مقدار کمی ازش کنده می شد .حدود یک متر زیر سنگچین کار شد ودیگر ادامه ندادند.دیگری هم همینطور ولی بعد از حدود 80 سانت خاک سفید مایل به کرمی که حدود 50 سانت داخل آن حفرکردند ودیگر ادامه ندادند .آیا امکانش هست که مکان مورد نظر قبر باشه؟ .
ممنون

سلام جناب تهرانی عزیز.
برادر من این موردی که گفتید به احتمال زیاد قبر هستش.من خودم ازین قبرهایی که گفتید زیاد کار کردم برادر.اون دونه های سفت و سفیدی که بیرون اومده از قبرها همون آهکی هستش که بصورت یه لایه خیلی نازک روی قبر میدادند.شما اگر حدودآ هشتاد سانت زیر آهک رو کاوش کنید باید به استخانها برسید.برای موردهایی که ما کار کردیم به این صورت بوده.هم کوهستان و هم دشت.البته بیشتر کوهستانها قبراشون آهک داره. @};-

راه در جهان یکی است و آن راستی است

پنج شنبه 25 اردیبهشت1393 - 9:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام.
از دوستان راهنمایی میخواستم.
1.جایی رفتیم کنار روستا یه قبرستون بود که مال روستا بود وکنارش یه تیکه زمین بود که میگفتن قبرستون گبریهاست.
البته زمین مسطح بود و تمام سنگهایی که احتمالا قبلا نشونه قبر بوده رو برده بودن بالای سر مرده های مسلمون گذاشته بودن.
آیا امکان داره تو چنین سطحی قبرستون باشه؟
2.زرتشتیان دوره ما رو هم با هدایا دفن میکنن؟ :-\

جمعه 8 خرداد1393 - 1:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرداد مینلب نوشته است:
tehrani39111355 نوشته است:
ممنون

سلام جناب تهرانی عزیز.
برادر من این موردی که گفتید به احتمال زیاد قبر هستش.من خودم ازین قبرهایی که گفتید زیاد کار کردم برادر.اون دونه های سفت و سفیدی که بیرون اومده از قبرها همون آهکی هستش که بصورت یه لایه خیلی نازک روی قبر میدادند.شما اگر حدودآ هشتاد سانت زیر آهک رو کاوش کنید باید به استخانها برسید.برای موردهایی که ما کار کردیم به این صورت بوده.هم کوهستان و هم دشت.البته بیشتر کوهستانها قبراشون آهک داره. @};-

برادر عزیز هر قبر چندین لایه داره که همین سنگ چین یک لایه محسوب میشه
اکثرا از یک لایه ذغال و یا لایه ای سفید رنگ که بعضی ها میگن اهکه بعضی ها هم میگن ساروجه تشکیل شده
در بدنه تکه های کوزه وجود داره
بعضی ها دارای استخوان های شکسته هستند
اکثر قبر ها در یک لایه بوی بد مشاهده شده
و از اخرین لایه ها گل دست ریز میباشد

این نیز بگذرد

جمعه 8 خرداد1393 - 3:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنگ چین اطراف قبر
این یکی از قبر های یک قبرستان واقع بر روی یک کوه میباشد
این کوه فقط دو راه ورود داره و از اطراف به پرتگاههایی محصور شده که ارتفاع انها به چند صد متر میرسه
و از یکی از این راهها که به قله خواستیم بریم در قسمت های نزدیک به قله راهی به صورت یک پیاده رو درست شده بود که سنگها در اطراف این راه گذاشته شده بود تا به بالای کوه برسی
این قبرستان رو ردیاب زدیم هم طلا و هم نقره داشت
اما دیگه نمیدونم گبره یا اسلامی
راستش یادم رفت سمت طلوع و غروب رو
ههههه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

این نیز بگذرد

جمعه 9 خرداد1393 - 3:33am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure