انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 10:36pm

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 18  بعدی
 کمک درباره شناخت قبر گبری 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام امیر جان من اهورا هستم.یه تجربه هم من داشتم اگه دوستان اجازه بدن تعریف کنم

دوشنبه 3 شهریور1392 - 12:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان من یک تجربه در مورد این بخش دارم که دوست دارم با نظراتتون منو راهنمایی کنید. یک روز سراغ یه قبر گبری رفتیم همراه با پسر داییم.در دامنه تپه ای بود که مشرف به یک رود میشد و رود هم از وسط آبادی رد میشد. سرتونو درد نیارم .روی 4 تا تخته سنگ که بصورت اهرام مصر قرار داشت ولی برعکس. یعنی راس هرم داخل خاک بود و یک تخته سنگ بزرگ هم روی این 4 تا سنگ گذاشته بودن.یک منشور مثل امواج نیلوفری هم پیدا کریم که بعد مفصل دربارش مینویسم.سنگ رویی رو خورد کردیم و زیر سنگ یدونه مار کوچیک وتنها بود و کاملآ سفید. پسر داییم اونو کشت و 3 تیکش کرد.بعد شروع به کندن کردیم. خاکش حالت خاصی داشت و هر چقدر با کلنگ ضربه میزدیم بیشتر از 5 یا 6 سانت داخل خاک فرو نمیرفت.خاک به صورت پودر استخوان بود که انگار با گل قاطی شده باشه. یدفعه پسر داییم با ترس فراوان شروع کرد به دویدن بطرف آبادی و مدام پشت سرشو نگاه میکرد.منم با مار ه تو جیبم دنبال رفتیم.این دفعه اول بود که سراغ اون قبر میرفتیم. توی ده ما رو گرفتن و شروع به سوال و جواب. بقیشم خودتون میدونید.خلاصه چون پسر داییم بچه اونجا بود ولمون کردن. دفعه دوم که رفتیم تا آخرش کندیم.جوری که دیگه جا برای خالی کردن خاک نبود و سنگ سمت شرق اونو با مصیبت برداشتیم و حدود 30 سانت که کندیم یدونه کوزه با چنئتا انگشتر پیدا کردیم.این قبر از نوع قبرایی بود که ایستاده دفن ده بود.فقط جریان اون مار رو نمیدونم چی بود

دوشنبه 3 شهریور1392 - 12:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یدفعه پسر داییم با ترس فراوان شروع کرد به دویدن بطرف آبادی و مدام پشت سرشو نگاه میکرد.منم با مار ه تو جیبم دنبال رفتیم.
من که این تیکشو نفهمیدم منظورت چی بود . :D YMWHISTLE (-| (-|

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

...جواب ابلهان خاموشیست....

دوشنبه 4 شهریور1392 - 9:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
اهورا نوشته است:
سلام امیر جان من اهورا هستم.یه تجربه هم من داشتم اگه دوستان اجازه بدن تعریف کنم

سلام اهورا جان خيلي خوش اومدي
شما سروري عزيز برادر :x :ymdevil: :ymparty: \:d/

هيچ چيز نميتونه جلو اراده وپشتكار رو بگيره حتي كوه هم جلوی ارداه و پشتکار سر خم ميكنه

دوشنبه 4 شهریور1392 - 11:41am
کاربر فعال
کاربر فعال

داداش معراج توهم گرفته بودش.ترسیده بود.ولی خوب شد که اون روز بیخیال شدیم.چون ناشیانه جلو رفته بودیم و حواسشون به ما بودش.
شما نظری در مورد این نداری؟ میتونسته مار ملکه باشه یا بقول خیلیا نگهبان بوده!!!!

دوشنبه 4 شهریور1392 - 10:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
سلام به همه بچه هاي خوب انجمن
آقا حفاري قبر گبري چند ساعتي طول ميكشه؟ و عمقشون چقدر هست؟
اونايي كه خودشون حفركردن يا دقيق مطمئن هستن جواب بدن؟
و در حين حفري به چه لايه هايي ميرسيم؟

هيچ چيز نميتونه جلو اراده وپشتكار رو بگيره حتي كوه هم جلوی ارداه و پشتکار سر خم ميكنه

سه شنبه 5 شهریور1392 - 10:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اهورا نوشته است:
داداش معراج توهم گرفته بودش.ترسیده بود.ولی خوب شد که اون روز بیخیال شدیم.چون ناشیانه جلو رفته بودیم و حواسشون به ما بودش.
شما نظری در مورد این نداری؟ میتونسته مار ملکه باشه یا بقول خیلیا نگهبان بوده!!!!

سلام!
دوست عزیز ملکه مار هیچوقت بصورت تنها رویت نشده و حتما همراهش حد اقل یک مار دیگه هست ... ضمنا ماری به اسم نگهبان وجود نداره و ماری که روی دفینه هست بخاطر شرایط خوبی که دفینه برای زندگیش ایجاد میکنه حول و حوش دفینه زندگی میکنه ....
یا حق.

چهارشنبه 6 شهریور1392 - 10:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
من یکباز یه قبر مسلمون رو کندم توش عقرب بود بخاطر بک حفره کوچکی که تو قبر بود بخاطر همین فک کنم کمی گرمتر بوده و عقرب اونجا بود/ملکه و نگهبان و اینا همش حرفه

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

چهارشنبه 6 شهریور1392 - 11:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام
مدتهاست قبرستانی که همه شرایط گبری بودن از قبیل شیب رو به طلوع و وجود یک رودخانه در پایین تپه و یک نهر خشکیده در وسط تپه و از همه مهمتر اینکه این مکان قبل از در میراث ثبت شده به عنوان تپه باستانی....
البته جای دنجی هستش و امن...
البته چند نقطه را کنده اند ولی چیزی که معلومه: شاید یک درصد قبرها هم حفاری نشده اند....
بالای تپه هم چنتا درختچه هستش....
البته تپه خیلی بزرگه و ب اندازه یک کوه هستش....
بنظر اساتید کدوم قسمتهای تپه ای به این مشخصات برای کاوش کدوم قسمت هستش؟
اساتید کمک کنند
استاد پارسی منتظر رهنمونهای شما هستم....
یک سوال دیگه:
توی اینجور محیطها جنس سنگین پیدا میشه؟

دوشنبه 22 مهر1392 - 2:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

tm 808 نوشته است:
با سلام
مدتهاست قبرستانی که همه شرایط گبری بودن از قبیل شیب رو به طلوع و وجود یک رودخانه در پایین تپه و یک نهر خشکیده در وسط تپه و از همه مهمتر اینکه این مکان قبل از در میراث ثبت شده به عنوان تپه باستانی....
البته جای دنجی هستش و امن...
البته چند نقطه را کنده اند ولی چیزی که معلومه: شاید یک درصد قبرها هم حفاری نشده اند....
بالای تپه هم چنتا درختچه هستش....
البته تپه خیلی بزرگه و ب اندازه یک کوه هستش....
بنظر اساتید کدوم قسمتهای تپه ای به این مشخصات برای کاوش کدوم قسمت هستش؟
اساتید کمک کنند
استاد پارسی منتظر رهنمونهای شما هستم....
یک سوال دیگه:
توی اینجور محیطها جنس سنگین پیدا میشه؟

سلام دوست عزیز ..شما قسمتی که اول صبح خورشید بهش میتابه را جستجو کنی بهتر به نتیجه میرسی :-BD

دوشنبه 22 مهر1392 - 5:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure