انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 11:01am

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18  بعدی
 کمک درباره شناخت قبر گبری 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

مشخصه تقریبا.روی قبرا سنگه.بعدش تجمع سنگ ها در یک منطقه با فاصله های مناسب.سنگ های حنایی رنگ.البته گبریای هر محل یا شهر جنس و رنگشون متفاوته.بهترین راهش اینه یه جا که قبرستان گبری هست وهمه میگن اینجاسو قشنگ دید بنداز.بعد جای دیگرو خودت تشخیص میدی.تا نبینی و :D نکنیش متوجه نمیشی

سه شنبه 29 مرداد1392 - 4:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنونم احسان جان.قبرستان را میتونم راحت تشخیص بدم.سوال من اینه که چطوری بتونم در بین اون همه قبر بهترین شو. مشخص وکار کنم.با تشکر

چهارشنبه 30 مرداد1392 - 4:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بهترین قبور گبری قبوری هستند که طلوع یا غروب آفتاب بطور مستقیم بهشه بتابه ، اگه یه قبرستون پیدا کردی داداش تعداد کمی از قبرها همچین شرایطی رو دارن ما که تا حالا هرچی دیدیم قبل از ما خالی شدن امیدوارم شما موفق بشین

چهارشنبه 30 مرداد1392 - 7:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان به نظر اینجانب روی قبر زیاد کار نکنید هم امد نیومد داره هم اکثر حفاریها بی ثمره چون افراد ثروتمند نسبت به افراد فقیر بسیار بسیار در اقلیت بودند و بیشتر هم مقابر افراد بلندپایه حکومتی و اشراف زاده ها دارای ارزش کاوش هستند که اونها هم در اقلیت هستند در ضمن هر کاسه و جوغنی هم دارای بار نیست این رو ما بارها گفتیم ولی خیلی ها نشنیده گرفتن کاسه هاهم نوعی سنگ قبر محسوب میشدن که همه افراد چه متمول و چه فقیر ازش استفاده کردن

چهارشنبه 30 مرداد1392 - 7:25pm
آواتار کاربر

من سنم و اطلاعاتم پایینتر از این حرفاس که بیام نظری بدم.واقعا از همه عذر میخام. #:-s

بنظر من فقط باید بکنی.بخای بگی تله داره جن داره طلسم داره.زمستون بشه میریم بالا.یه دستگاه باشه مال خودت خیلی عالیه.اما کندن مهمتره.همون گبری هم خوبه سنگو میزنی کنار یه کوزه ای یه شمشیری خلاصه یه دلخوشی داری که یچیز پیدا کردی.اراده.دستگاه.شانس.

چهارشنبه 30 مرداد1392 - 9:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
برادران عزیز گنج پژوه
بعضی مواقع یه نظرایی میزارید در جواب سوال دوستان که نمیدونم از کجا میارید. بعضی مواقع هم به نظر میرسه فقط میخواین یه جواب بزارین. مثلا تو همین موضوع برادر من اگه تا الان قبر گبری ندیدید نطر ندید. کسی که این پست رو زده فقط میخواسته بدونه که قبر گبری چه شکلیه. اگه شما هم دیدین بگید من دیدم این شکلی بود و چطور باید حفاری بشه. اگه عکس هم یزارید که دیگه نور الی نوره. حالا قبرو خودتون حفاری کرده باشید یا کس دیگه ای مهم نیست . مهم عکس هست.
پس لطفا دیگران رو با نقل قول از وبلاگ ها و کتابهای دیگه گیج نکنید

هيچ چيز نميتونه جلو اراده وپشتكار رو بگيره حتي كوه هم جلوی ارداه و پشتکار سر خم ميكنه

پنج شنبه 30 مرداد1392 - 12:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا قبر جماعت هیچ طلسم و اینا نداره تا جایی که من شنیدم بدون واسطه از کسی که بیش از 10 قبر خالی کرده و بار هم دیده (هیچ کدوم طلا نبودن)- نه مار نه طلسم نه هیچی
. همیشه حفاری های غیر اصولی ممکنه باعث ریزش بشه ولی نمیشه گفت طلسمه.
فقط شب پنجشنبه ها نرین حفری قبر بقیش آزادید. کندید هم استخونها رو برگردونید تو قبر و فاتحه ای بخونید . چیزی گیرتون اومد برا صاحبش هم خیرتی صدقه ای بدید

هيچ چيز نميتونه جلو اراده وپشتكار رو بگيره حتي كوه هم جلوی ارداه و پشتکار سر خم ميكنه

پنج شنبه 30 مرداد1392 - 12:16am
آواتار کاربر

راست میگید.ببخشید.عکس میتونم بزارم اما سخته برم تا محلمون.واسه یه عکس.دیگه نظری نمیدم.خداحافظ.

پنج شنبه 30 مرداد1392 - 12:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

احسان جان منظورم کلی بود و برای همه پستها. منظورم جنابعالی نبودی. قصد رنجش کسی رو نداشتم. چون چیزهایی که بعضی بیان میکنن هر طور حسابش میکنی جور در نمیاد. مثلا همون قبستان گبری رو یک از دوستان دقیق برا من توصیف کرد چون خودش دیده بود و کار کرده بود. منم میتونم به نقل از اون بگم ولی نمیتونم از زبون خودم بگم. برا همین اودمش تو سایت عضو شده و به زودی میگم بیاد خودش شخصا در این موضوع نظر بده.
چون ما اینجاییم که به هدق برسیم نه همیدگه رو سرگرم کنیم. مثلا قریب بهاتفاق نظرات استاد پارسی و پروشا از روی علائم هستن یا اینکه خودشون دیده باشن. ونظر آبکی نمیدن. به همین خاطر بعضی ها که باب میلشون نظر نیست شاکی میشن

پنج شنبه 30 مرداد1392 - 1:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان. من حمید هستم و تازه واردم و تجربه زیادی در مورد این باب از زندگی ندارم. خوشحال میشم کنار شما استادان گرامی تجربه کسب کنم. ^:)^

دوشنبه 3 شهریور1392 - 12:17am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 63 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure