انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 20 اردیبهشت1403 - 1:19am

پاسخ به موضوع  [ 8 پست ] 
 تفسير علايم يافت شده 
نویسنده پیغام

سلام دوستان.تعدادي عكس از دو سنگ جوقان گذاشتم كه يكي تك جوقان ودومي كه داراي 5يا6جوقان است از تك جوقان شكسته شده وسطح مقطع شكسته انها مشخصه كه بعد از شكسته شدن از تك جوقان جدا شده وبا كمي فاصله به پايينتر افتاده.لطفادر مورد انها ومحل دقيق حفاري قبور احتمالي نظر دهيد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 22 تیر1392 - 6:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
دوست عزیز اولا شما سوال رو خوب بود تو بخش مربوطه که مربوط به رمزگشایی علائم هست میذاشتین تا از پراکندگیه مطالب جلوگیری بشه ولی حالا شد دیگه :D
دوما شما جواب سوال خودتون رو در عکس اول و دوم دادید دیگه تفسیر نمیخواد از دور از این موارد عکس بگیرید بذارید از ارتفاع کمی بالاتر یا از چهار طرف این تپه عکس بگیرید بذارید اینجا که معلوم بشه ایا تومولوس هست یا نه؟ و راه ورودش هم مشخص بشه :D

شنبه 22 تیر1392 - 7:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
بدینوسیله میخواستم مراتب تشکر ویژه خودم رو از استاد پارسی اعلام کنم که هیچ وقت هیچ سوالی رو بی پاسخ نمیزاره و هر کسی تصویر میزاره شرح دقیق میده و باعث دلگرمی بچه ها میشه و رونق انجمن هم خداییش خیلی به ایشون وابسته هست. چند روز که نبودن جای خالی نظراتشون و همچنین جویا شدن بچه از احوالش نشون دهنده محبوبیتش تو سایت هست. خدا بهش قوت بده و من که مخلصسشم دربست. برادر قربونت[b][/b] :x :x :x :ymhug: :-*

هيچ چيز نميتونه جلو اراده وپشتكار رو بگيره حتي كوه هم جلوی ارداه و پشتکار سر خم ميكنه

سه شنبه 30 مهر1392 - 8:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود خدا بر استاد پارسی
یک فلش با یه کاسه پر از سکه چه معنیی داره ? روی سنگ کشیده شده

چهارشنبه 30 مهر1392 - 1:02am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ببخشید حواسم نبود اینجا سولامو مترح کردم

چهارشنبه 30 مهر1392 - 1:03am
YIM
استاد - مدیر
استاد - مدیر

علي قرباني نوشته است:
سلام دوستان.تعدادي عكس از دو سنگ جوقان گذاشتم كه يكي تك جوقان ودومي كه داراي 5يا6جوقان است از تك جوقان شكسته شده وسطح مقطع شكسته انها مشخصه كه بعد از شكسته شدن از تك جوقان جدا شده وبا كمي فاصله به پايينتر افتاده.لطفادر مورد انها ومحل دقيق حفاري قبور احتمالي نظر دهيد

دوست عزیز اگر محل دقیق قبور رو به این راحتی میشد حدس زد که همه بارشونو بسته بودند در کل تصاویر شما ناقص هستند اما من بازم بک توضیحاتی رو میدم البته اگر هر دوسنگ جوغن دار کنارهم وبقول شما جسبیده به یکدیگر باشندخوب رو بروی جوغن کوجک یا جدااگر تپه ای یا سطحی مسطح میباشد 4عدد قبر روی اون تپه یا سطح صاف بصورت هلالی وجود دارد که قبر سمت راست به طلوع خورشید اشاره داره وسمت جپ به غروب خورشیدیعنی شکل جوغنها که بصورت هلال ماهستش یک سمت ان به طلوع وسمت دیگر به غروب اشاره میکند و وسط این قبرهای هلالی قبر اصلی ومهم که همون جوغن وسط میباشد وجود دارد یا میشه به این صورت تفسیر کرد اگر در سمت جوغن تک وکوجک تپه ای وجود داشت اون جوغن بزرگ در بین جهار جوغن نشان از تیه میدهد وان جهار عدد جوغن دیگه اشاره به بودن قبرها بصورت هلالی بدور ان تپه بصورتی که شرق وغرب رعایت بشه مثل تپه ای که روبرو مشاهده میشه البته این در زمانی هست که در مسیر جوغن کوجک ویا بزرگ نشانه دیگری وجود نداشته باشد

mantera

چهارشنبه 30 مهر1392 - 2:09am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
همونطور که در تصویر هم مشخص کردم این جوغنها به تعداد 7 تا میباشند و اغلب برای سرداران بکار برده میشد که به صورت تجربی مربوط به دوره هخامنش دیده شده و میتواند ساسانی نیز باشد. اگه به ترتیب و چیدمان جوغنها دقت کنید به شکل ستاره ملاغه ای میباشد که نشان دهنده جهتی خاص هست همینطور اگر به لبه جوغن مخصوصا وسطی نگاه کنیم نقطه یا فرورفتگی مشاهد میشود که نشان دهنده ورودی آن است، در این قبرو که به ترتیب جوغنها چیده شده قبر یک سردار یا سردار اصلی با فرماندهانش میباشد که قبر وسط متعلق به سردار اصلی و بقیه هم... راه شناخت دیگری برای سردار گوشواره یا تک گوشواره آن است. معمولا در این گونه قبور باید بار خوبی مشاهد شود...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

پنج شنبه 16 آبان1392 - 10:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
چطور شده که همه ی اساتید این سوال رو جواب دادن؟

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

پنج شنبه 16 آبان1392 - 10:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure