انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 11:38am

پاسخ به موضوع  [ 253 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 26  بعدی
 تجربیات 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

و من الله التوفیق

چهارشنبه 24 مهر1392 - 10:48am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

جناب استاد آریا.مامنتظر ادامه تجربیات شما هستیم وبسیار تشنه ومشتاق مطالب جدید حضرت عالی.

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

جمعه 24 آبان1392 - 11:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
استاد اریا اگه لطف کنید به مطالب ارزندتون در زمینه ردیابی و علائم شناسی ادامه بدین ممنون میشم

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

یکشنبه 3 آذر1392 - 10:01pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام استاد آریا نظر شما در باره این سنگ چیه؟شکل چه چیزی است؟ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

سه شنبه 5 آذر1392 - 4:55pm

سلام استاد اریا ممنون از زحمات بی دریغتون.میخواستم بنده رو در مورد این جوغن مستطیل سقف غار راهنمایی کنید.
http://axgig.com/images/93542732877332164254.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 11 آذر1392 - 1:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

OMID55 نوشته است:
سلام استاد اریا ممنون از زحمات بی دریغتون.میخواستم بنده رو در مورد این جوغن مستطیل سقف غار راهنمایی کنید.
http://axgig.com/images/93542732877332164254.jpg

درود
به نظرم کاملا طبیعی باشه خودتو معطلش نکن

دوشنبه 11 آذر1392 - 6:39pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

بادرود فراوان
تجاربی وجود دارد که مایلم در اختیار دوستان قرار دهم تا بلکه بتونن در کار شون بهتر به نتیجه برسند اما واقعا مواردی بوجود اومده که هر کسی را از ادامه دادن در این راه دلسرد میکند گرجه خیلی از دوستانی که راهنما کننده، کاربران هستند متوجه گفته های من میشوند این گفته ها دلیل بر ناز کردن یا بزرگ کردن جلوه داد این موضوع نیست
در ابتدا یک مقدار از خودم جهت بیشتر اشنا شدن دوستان توضیح میدهم وعلت دلسرد شدن من یا بعضی دیگر از دوست داران این علم رو بیان میکنم در ابتدا باید بگم من جاههای فراوان وسفرهای بسیار زیادی جه از لحاظ کارشناسی وجه ازدیدن جه برای تجربه اندوختن وجه از دستگاه زدن انجام داده ام کلا بحث ازاینجا شروع میشه من جندین سال پیش در یکی از کشورهای بقول معروف ،خوب خلیجی زندگی میکردم واز انجا که به این علم علاقمند بودم در همان جا هم، پیگیر بودم. مانند عضو شدن در جندین انجمن فلزیابی نمادها ونشانه ها ،که مربوط به انواع کشورهای عربی بود. ووقتی هم که به ایران بازگشتم یک مقدار اطلاعات و فایلهای عربی که در انجمنهای عربی به اشتراک گذاشته ،به همراه خودم اورده بودم البته این اثار ونمادها که بصورت زبان عربی هستند در واقع مربوط به تاریخ وتمدن خود اون کشورها هستش که به عربی نگاشته شده اما در پس این نمادها فرهنگهای غنی وجود دارد جرا که تقریبا 11کشور وجود دارند که کلا عرب نیستند مانند مصر که قبطی ویا اردن که نبطی هستند ویا بقیه کشورها از جمله لبنان تونس الجزایر لیبی سوریه عراق وغیره که همگی دارای تمدنی تقریبا مانند بقیه کشورهای باستانی هستندکه در زمان گشترش اسلام زبان انها عوض شده وتنها کشوری که زبان ان پابرجا مانند ایران خودمان میباشد همانظور که از حسین هیکل فیلسوف ودانشمند مصری سوال کرده اند . شما با این همه پیشینه تاریخی جطور به این سادگی زبانتان عوض شده و این دانشمند در جواب خبرنگار میگوید (ما کسی همانند فردوسی را نداشتیم )درکل در حالی که بیشتر کشورهای عربی و اروپایی هر کدام جندین انجمن وسایت مربوط به گنجایی داشتند در ایران حتی یک مقاله هم وجود نداشت جه برسه به انجمن وسایت و تنها کسی که در ابتدا شروع به فعالیت در این حیطه نمود اقای باقری بود که برای اولین بار از طریق فضای مجازی این فرصت را ایجاد نمود جناب باقری هم در ابتدا از داشته ها وتجارب خود ودیگران وهمجنین عرضه کردن کتابهایی در این مورد راه را برای بقیه طالبان این علم وایجاد شبکه های مجازی دیگر باز نمود در همون راستا من در انجمن جناب صحرایی خواستم با ارایه دادن فایلها یا کتابها ی انگلیسی وعربی که داشتم، کارم را شروع کنم.البته فقط در جهت یاری رساندن به طالبان این حرفه اما جناب صحرایی هم به علت معضور بودن در این حیطه نتونستند اجازه فعالیت رو به من بدهند در نتیجه یک مقدار از فایلهایی رو که داشتم برای جناب باقری ونظر دادن ایشون درباره انها فرستادم وایشون هم از لحاظ استفاده کردن ،برای بیشتر اشنا شدن به این علم، تایید نمودند تا اینکه بعد از مدتی انجمن جناب مهدی قاسمی راه افتاد وفرصتی شد برای ارایه دادن این مطالب،که دراون زمان شروع به فعالیت نمودم واقعا زحمت زیادی داشت از انجا که تا حدودی خودم به زبان عربی تسلط داشتم، شروع به ترجمه کردن تک تک فایلهای عربی و تا حدودی انگلیسی نمودم وکلی وقت برای تنطیم وکات کردن تصاویر وهمجنین فتوشاب وتایپ کردن وجسنجوهای مکرر برای پیدا کردن تصاویرهای واقعی از ان نمادها وانتقال انها به انجمن برای درک بهتر کاربران از ان نمادیا سمبل . درنتیجه بعضی وقتها کاربرانی بودند که میگفتند اگر کتاب یا فایلی دارید برای دانلودبگذارید ، و من نیزصرفا به علت یک سری موارد، اقدام به جنین کاری نکردم جون میدونستم اگر این کارانجام بشه وکتابها به عربی برای دانلود گذاشته بشن اون وقت این مطالب از ارزش و یاد گیری اونها کاسته میشه ودر ظمن بعضی از اون مطالب ، ترجمه شده ،در مورد نمادها توی اون فایلهای عربی نبوده. بلکه من تیکه تیکه از انواع انجمنها جمع وترجمه کرده بودم حالا به نظر شما این فایلها اگر بصورت عربی در همون اوایل کار برای دانلود گذاشته شده بود جه استفاده ای میتونست داشته باشه همانطور که یکی از دوستان ،حالا به هر جهتی یا هر فکری که داشته ، تمام اون فایلها رو بصورت همون عربی برای دانلود گذاشت که خیلیها اصلا دانلود نکردن وکسانی هم که دانلود کردند من میدونم هنوز که هنوزه حتی یک بار هم بازشون نکردند وکلا این روند از یاد گیری وتوجه نمودن از بین رفت درحالی که کس یا کسانی دیگه بودند که فقط میخواستند به من بفهمونند که فلانی،ما میدونیم منبع شما کجاست در حالی که من همون ابتدا این فایلها رو برای جندتا از دوستان فرستاده بودم وبه خیلی از دوستان دیگه درپیامهای خصوصی برای اونها توضیح دادم که این فایلها رو من قبلا داشته ام والان فقط دارم ترجمه ودر انجمن قرار میدم واینو باید اون دسته از دوستان بدونند که انجمنهای عربی سالهاست که در این حیطه فعالیت دارند جرا تا حالا کسی نتونسته بود طوری که خودم به جنتا از دوستان ادرس دادم وهم اینکه توی جندتا از تصاویر ادرس سایتها قید شده بود در نهایت و اصل مطلب اینه که در گوشه وکنار دوستانی که قبلا محبت خودشونو از طریق تشکر،برای اون اموزشها ابرازواز بابت اون اموزه ها کلی ذوق میکردند. جون تا به اون موقع کسی مجانی داشته هاشو به نمایش نمگیذاشت یا بعضی از همین دوستان حتی البفای این کار رو بلد نبودند اما حالا شروع به متلک وکنایه زدن میکنند که اره مگه ،این تصاویر مال اریاست. یا اریا خودش هم از جایی گرفته، ویا ما اصلا نمیدونیم جرا اریا و به جه علتی نمیگفت که ازجایی این فایلها رو گرفته وغیره وبعدش هم نقطه جین میگذاشتند اما یادشون رفته که اریا ماهها بدون جشمداشت پشت کامپیتور مینشست وبصورت منظم وحساب شده این اموزشها رو برای استفاده قرار میداد حالادرسته دوستان که یک مقدار تجربه انها بالاتر رفته باید متلک پرانی کنند ویا دوستان دیگری باز برای تخریب من بگن اریا استاد کپی پست هستش وغیره اینو بدونید برادران عزیز اون تصاویر نه مال منه نه مال کسی دیگر جون من اونها رو مجانی فقط یک مقدار زحمت کشیدم که اونم از روی وظیفه وعلاقمندی به دوستان وانجمن بوده البته جناب ....... مدیر اصلی اون انجمن همدر جایی حرفی که لازم بوده بیان کرده بودند وجای تشکر هم دارد من از این رو این بحث رو توی این انجمن بیان کردم جون میدونم کاربران هر جندتا انجمن تقریبا یکی هستند

واقعا من باید جقدر این حرفها رو تحمل کنم در حالی که میبینید ارایه دادن مطالب سودمند وجدید بسیارکم شده بجز اینکه مطالب تکراری تکرار میشوند ویا از مطالب و گفته های دیگران کپی برداشته وبه دیگرا ن به عنوان پاسخ داده میشوددایا من استادکپی پست هستم ویا من به گرد پای فلانی هم نمیرسم .یعنی اون کسانی هم که انواع کتابهای خارجی را ترجمه میکنند ومیفروشند ودر جواب کاربران هم ،از مطالب اون کتابها پاسخ کارشناسی میدهند، باید اون افراد هم استاد کپی معرفی بشوند در حالی که من اصلا قبول ندارم جون به نحوبه خودشان هم تجربه وهم زحمت میکشند
میخوام از دوستان سوالی کنم تا حالا جند نفرسفر کارشناسی رفته اند که حرفی برای گفتن داشته باشند ویاحداقل یک جشمه هر جند کوجک رو نشان دهد، که ان دعوت کننده جیزی رو بدست اورده باشد، ویا اعلام کند که مثلا من توی این سفر ویا این کاوش فلان دستاوردیا تجربه رو بدست اوردم ویا فلان رمز رو کشف کردم ویا اصلا فقط از طریق کارشناسی بدون دستگاه تونسته جنسی رو در بیاره یا تونسته پلمپی رو باز کنه
ویا اصلا تا حالا توی جندتا از جاهها، قلعه ها، ویا حوضها، کار کردند یا از کجا میتونند بفهمن این جاه در انتها تونل داره ویا دفینه جاه در کدام سمت وجهت قرار گرفته ویا اصلا ازکجا باید فهمید جاه مورد نظرممکنه تله داشته باشد ویا اصلا جاههای سنگ جین رودخونه ای با سنگ جین کوهی ویا اجر جین جه فرقهایی دارند ویا هر کدومشون جه منظوری رو برای دفینه خود دارند یا تا حالا توی جندتا از غارها کار کرده اند توی قلعه ها جطور تا حالا جندتا قبرهای مربوط به جوغنها رو بدون خطا به هدف زده اند ایامیتونند بگن بهترین جوغنها کدام هستند ودر کجا قرار میگیرند ویا حداقل تونسته باشند قسمت بیشتر رمز گذاری جوغنها رو حل کرده باشند

من بیشتر از موضوع رو ادامه نمیدم همیشه سعی کنید قدر همدیگرو بدونید وبهترین توصیه من اینه که برای رسیدن به یک هدف از طریق کارشناسی اول حظور یک کارشناس خوب در منطقه هستش مرحله بعدی فیلمی کامل از منطقه ودر وحله عکس یا تصویر که به نظرمن با تصویر ارایه دادن 5درصد از کارشناسی تکمیل میشه با فیلم 80درصد وبا دیدن ،اگر کارشناس خبره باشه 100درصد

در اینجا به جند مورد اشاره میکنم امیدوارم مفید واقع بشه سر فرصت سعی میکنم تجاربی بیشتر واساسی رو عنوان کنم

میخوام یک مقدار به اهداف راحت اشاره داشته باشم یکی از اهداف راحترهمین جوغنهایی هستند که عمق نیم سانتی وپهنای دوسانتی دارند تقریبا اندازه سکه هستند این جوغنها معمولا به تعدا زیاد هستند از50تا100تا200تایی هم موجوده .معمولا دوعدد جوغن اندازه کوپ قهوه خوری با 4یا 5سانت عمق ویا حتی عمق کمتر در کنار این جوغنهای سکه ای هم وجود دارددر واقع این نوع جوغنها اشاره به کوزه ای از سکه دارد این مورد توسط یکی از دوستان با همین مشخصات گفته شده کشف شده طوری که من برای مشاهده مکان رفته بودم، به این صورت بود سنگی پهن به اندازه یک متر ونیم ومماس یا هم سطح با کف زمین .یعنی بین 50تتا100جوغن سکه ای ودوعدد جوغن بزرگتر که یک کوزه بزرگ تقریبا انداز یک سماور معمولی در پایین یا ریشه یا همون بدنه سنگ جاساز شده بود یمنظور زیر خود جوغنها در خود ریشه وپایین سنگ تراش خورده وجای کوزه توی اون سنگ شکل گرفته بود واون کوزه پر از سکه دقیقا توی این جاساز بوده در واقع اگر دستگاه نداشته باشی به راحتی نمیتونی تشخیص بدی که درون سنگ یک کوزه جاساز شده کلا هدف یا درون سنگه یا زیر سنگ اتفاقا یکی از این تصاویر جوغنها رو اقای کانی دارند که جند مدت پیش از من در مورد این تصویر نظر خواستند ومن هم در نسبت به تجربه ام همون اول گفتم این تصویر شما مربوط به کوزه ای پر از سکه هستش که اتفاقا گفتم بار دقیقا زیر خود سنگه اما در اون موقع فکر میکرم که امکان داره دویا سه متر جلوتر از توی شیب ممکنه درب ورودی به زیر سنگ داشته باشه که بازم بازم بعید نیست اما از وقتی که خودم این نمونه کار رو دیدم دیگه برای تصویر اقای کانی نیز مطمین شدم که بار زیر خوده سنگه البته اگر این جوغنها واقعا اندازه همون سکه باشند اگر اقای کانی تصویر رو داشته باشه میتونه توی انجمن برای اموزش قرار بده

یکی از موارد دیگه جوغنی هستش که دقیقا وسط سنگ قرار میگیره یک جیز جالب اینه که من قبلا هم توی انجمنهای عربی این موضوع رو خونده بودم که اگر جوغنی دروسط سنگ قرار بگیره هدف دقیقا زیر سنگه واز انجایی که جناب استاد نیک ایین هم درسایت خودش دقیقا به این موضوع اشاره کرده اند پس میشه مطمین شد که هدف دقیقا زیر سنگ هستش البته باید بدقت سنگ مورد نظر رو بررسی کرد جون جنین سنگی که این جوغن روی اون هست تقزیبا بزرگه و این سنگ بزرگ میتونه در گوشه های خودش یک علامت دیگه داشته باشه که اشاره به راه ورود برای رفتن به زیر سنگ داره اگر هم نبود که باید مستقیم به زیر سنگ رفت در کل من همجین نشانه ای رو پیدا کردم یک سنگ بسیار بزرگ بصورت مستطیل ویک جوغن به قطر 10وعمق10سانت که یک مثلث در لبه سنگ به سمت غروب خورشید حاکی شده ومحل ورود به زیر سنگ رو اشاره میکنه کلا اگر نشانه ای فرضا در لبه یک سنگ پیدا شد محل بار ویا محل ورود بیشتر از سه متر فاصله نداره دقیقا نوک اون نماد به محل ذقیق اشاره میکنه مانند این مثلث که نوک اون دقیقا در لبه انتهایی ضلع مربع قرار داره وقرار دوستان در فرصت معین این مورد روانجام بدن

مورد بعدی هم در باب جوغنها هستش که واقعا اگر راستش را بخواهید تا حالا کسی رو ندیدم که فعالیت یا تجربه خاصی در مورد این نمادها داشته باشه بجز اینکه یکی از دوستان بنام اقای هخادر جواب راهنمایی به یک کاربر تونستند اشاره کنند که از نظر من میتونه مهم باشه جون تقریبا یکی ازموارد مسیر یابی در جهت پیدا کردن هدف رو تونست بهش اشاره بکنه حالا یا واقعااین مورد رو تجربه داشته یا از رو دیدگاه شخصی نسبت به اون تصویر اشاره نمودند البته این مورد در یکی از انجمنهای یک استاد یا دوست گرامی دیگر بیان شده واینکه من جند ماه پیش از روی این قایده 3عدد از جوغنهای مهم رو تونستم رمز گشایی کنم که توی یکی از انها یک ریتون شیر نشان از جنس طلا بودش البته شما باید بدونید جوغنهای مهم کدامند وکجایند که بتونید به همجین موردی دست پیدا کنید به هردلیل به این صورته که مثلا فرض کنید یک سنگ به هر شکلی که باشه یک عدد جوغن درسمت راست ان وجود دارد وهیج علامتی هم ندارد خوب در نتیجه هدف ما در سمت راست سنگ میباشد کلا در هر سمتی بود هدف در همون سمته اگر هم که در وسط بود خوب مشخصه که هدف در زیره سنگه .البته این تشخیص یک جز از مسیر یابی هستش با باز یک ریزه کاری بسیار اساسی دارد که مستقیم به جای هدف اشاره میکنه که سر فرصت با تصویر توضیح میدم البته اون سه جوغن رمز گشایی شده به این طریق که دوتا از انها در روی یک سنگ بدون ریشه ویکی از انها روی سنگ ریشه دار بودوهرسه یک فاصله یک جور تا هدف داشتند برای رمز گشایی سنگهای بی ریشه وریشه دارنیز متفاوت هستش بعضی اوقات هم همون سنگ بی ریشه هم از فاکتور گفته شده استفاده نمیکنه بلکه با داشتن یک شرایط دیگر باید از فرمولی دیگه استفاده کرد که سر فرصت همه موارد رو یکی یکی توضیح میدم

خواهش این لقب استاد رو از روی ما بردارید ما همگی کار اموز هستیم

mantera

سه شنبه 9 دی1392 - 12:20am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام استاد آریای گرانقدر :ymhug:
خیلی خوشحالم از حضور دوباره شما و مفتخر از آشنایی با شما
بنده کاملا با صحبتهای شما موافقم و کاملا درک میکنم
هر چند ما در حدی نیستیم که موارد پیش آمده برای شما رو مجسم کنیم اما خود بنده کاملا در جریانم و میدونم از چه باب سخن میگویید
و کاملا حرفاتون رو تایید میکنم.
این از منش بزرگوارانه ی شماست که هر از گاهی میایید و مارو تنها نمیزارید و با تجربیات گرانبهای خودتون منت بر سر ما میزارید

من همین جا اعتراف میکنم که تجربیات اندک خودمو مدیون دوستان عزیزی مثل شما آریای بزرگ و حمزه عزیز و دیگر دوستانی که در این سایت صادقانه
کار میکنند میدونم.

تا کجا رسیده ام تازه به مطالب اولیه و ارزنده شما استاد عزیز رسیده ام و هنوز راه درازی در پیش دارم.

بازم مراتب خوشحالی خودمو بابت آشنایی با شما بعنوان یه دوست و شاگرد ابراز میکنم.
انشالله در همه مراحل زندگیتون موفق و کامروا باشید.

@};- @};- @};-

سه شنبه 9 دی1392 - 12:55am
استاد
استاد
آواتار کاربر

من جا داره اومدن استاد عزیزم جناب اریا که ردیاب زنیمو مدیون ایشون و زحماتش هستم رو خوشامد بگم.مطالب ایشون رو من با دقت چند بار خوندم و خودم هم شاهد حرف های که به ایشون میزدن بودم.من ایران بدنیا اومدم و در واقع مال این خاک حداقل اصیلش نیستم ولی همیشه انسان های شریفی مثل استاد اریا من رو به این کشور و مردم با احساسش امیدوار و خوش بین می کرد.کلا اینجا کسایی که لیاقت دارن رو بیشتر تحت فشار و اذیت می کنن و همیشه کسایی که کم سواد و یا بقول شما دستمال کش هستن موفق تر هستن!من شاید نتونم کامل حرف های استاد اریا رو درک کنم و نتونم حرفه دلم رو شیوا بیان کنم ولی ازشون می خوام دل بزرگشون رو بزرگ تر کنن و مطمئن باشن که خیلی ها دوستش دارن....

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

سه شنبه 9 دی1392 - 1:06am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

خطاب به کسانی که فرموده اند استاد اریا کپی پیست کرده
این گوی و این میدان
شما هم بفرمایید کپی پیست کنید ولی مفید که ما بتونیم چیزی از لابلاش بکشیم بیرون و یاد بگیریم.
هر چند من معتقدم که تجربیات استاد آریا بسیار فراتر از این حرفاست و تنها کسانی متوجه ابعاد این تجربیات میشوند که خودشون اندکی زحمت کشیده باشند.

نمیخوام اسم ببرم
بفرمایید منتظریم.

@};- @};- @};-

سه شنبه 9 دی1392 - 1:14am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 253 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Jamalsixty و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure