انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 10:29am

پاسخ به موضوع  [ 253 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 26  بعدی
 تجربیات 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
با درود خدمت استاد آریا
خسته نباشید
رسیدن به خیر
ممنون از اینکه تجربیات خودتون در اختیار ما قرار می دهید
و برای بدست آوردن این تجربیات اینقدر زحمت می کشید

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد .زرتشت

پنج شنبه 4 مهر1392 - 6:35pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

خیلی ممنون استاد آریای عزیز

متشکریم

بنده که از اطلاعات شما نهایت استفاده رو برده ام. خدا خیرتان دهد.

@};- @};- @};-

پنج شنبه 4 مهر1392 - 7:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باسلام خدمت استاداريايه عزيزم م م م.اقاماانقدبيتابه شمابوديم كه تواين مدت همش گفتيم كجارفتين كجاهستين و... به هرحال خوشحالم كه اومدين

پنج شنبه 4 مهر1392 - 9:16pm

[quote="ariya"]بادرود فراوان خدمت تمام دوستان گرامی

من در این پست تصویری در مورد یک درب پلمپ شده براتون گذاشتم. همون طور که میبینید این ورودی ،توی سینه یا دیواره قرار داره. در واقع این یک نوع از پلمپ ، هستش که توسط سنگ وساروج درست میشه. شاید در نگاه اولا پیش خودتون فکر کنید که خیلی راحت میشه این درب رو تخریب کرداما واقعا هرجه دوستان خواستند این سنگ جین رو تخریب کنند نتونستند فقط تنها کاری که انجام دادند همون سوراخهایی هست که درتصویر هم مشخصه. البته با وسایل و وقت لازم، میشه کاراین درب رو تمام کرد اما به علت نزدیک بودن به روستای مجاور، از سرو صدا معذور هستند .در کل منظوراز گذاشتند این تصویر اشنایی شما با یک نوع از پلمپ های ورودی هستش

تصاویر بعدی مربوط به دربهای ورودی ، بعضی از اتاقکهاست، که به علت زیر خاک بودن یا استتارهای حرفه ای ، قابل تشخیص نیستند اما برای نشان دادن بعضی از این ورودیها نشانه هایی بکارمیرفته که شاید مورد توجه ما قرار نگیره . ودرواقع به نوعی طبیعی جلوه یده .
توی تصویر باز مشخص شده اگر توجه یا تصویر رو بزرگتر کنید در کنار ورودیها قسمتی از دیواره بصورت رنده رنده علامت گذاری شده البته این تصویر مربوط به ایران نیستش اما برای تجربه میشه مورد استفاده قرار بگیره ونیز امکان داره همجین موردی توی ایران هم پیدا بشه درکل این تصاویر میتونه دید مارو نسبت به پیدا کردن دربهای ورودی بیشتر کنه

سلام استاد آریای عزیز.لا اقل شما به سوالات من جواب بدین.اساتید دیگر که احتمالا مشغله زیاد دارند و جواب ندادن.لطفا عکسهای پست من که از استاد دستان مدتها پیش پرسیدم و ایشون هنوز پاسخ ندادن رو مشاهده کنید و تفسیر کنید
viewtopic.php?f=26&t=88&start=960#p22212

پنج شنبه 4 مهر1392 - 9:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استاد آریا خوشحالم که دوباره برگشتید
امیدوارم که بتوانیم قدردان تجربیات گرانبهایی که
در اختیار ما میگذارید باشیم @};- @};- @};-

پنج شنبه 4 مهر1392 - 11:43pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

بازم از لطف وبزرگواری برادران وعزیزان خودم تشکر میکنم و واقعا باعث افتخاره که در جمع شما دوستان وسروران گرامی هستم

دراینجا یک تصویر رو براتون گذاشتم که مربوط به قبرهای سرداری هستش.اگر توجه کنید دورتا دور جوغن شیارهایی
وجود داره ،که توی ایران،این نوع از شیارها، با مختصات گوناگون اگردر یک جا امده باشند در واقع خبر از مقیاس یا متراژرو میدهند ونوع محاسبات اونها یه این صورته که ،شیارهای بلند 12متر وشیارهای کوجک 6متر محسوب میشوند.لذا با محاسباتی که مابرای این شیارها در نظر گرفتیم تقریبا 100وجندمتر مسافت تاهدف یا نماد بعدی هستش .خوب این نوع از قبرها اشاره میکنه به جایی که سنگ جینه ،یعنی اون اطراف دراین مسافت گفته شده اگرسنگ جین وجود داشت ،هدف درزیر سنگ جینه .در واقع اگر به شکل ظاهری شیارها نگاه کنید طوری طراحی شدند که به شما مفهوم سنگ جین به دور ارامگاه رو میرسونه واما مسیر حرکت از سمتی میباشد که اون جوغن کوجک وجود داره وبازم اگر توجه کنید در لبه اون جوغن بزرگ که خود ارامگاه محسوب میشه یک شیار کوتاه یا مربع کوجک وجود داره که ما با مقداری تفکر میتونیم این علامت رابه عنوان راه ورودی به ارامگاه قلمداد کنیم یعنی درب ورودی ومحل وارد شدن به اون قبر یا ارامگاه از سمتی هستش که او شیار کوتاه قرار داره منظر اگراون شیار کوتاه در قسمت شمال جوغن بزرگ قرار داره راه درست وارد شدن به ارامگاه ازقسمت شمال هدف هستش
دوستان تا اینجای کار رو داشته باشید تا به مراحل بعدی بپردازیم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

mantera

جمعه 4 مهر1392 - 12:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به به استاد آریای عزیز :ymhug:
آقا مشتاق دیدار
به خدا تقریبا تک تک بچه های اعضای انجمن این سوالو پرسیدن که استاد آریا کی میاد؟ کجاست؟ چکار میکنه؟ اتفاقی براش نیفتاده خدای نکرده؟ و هزاران سوال از این قبیل
استاد شما نمیگید یه سر بما نمیزنید چقدر نگرانیم؟ [-( بابا هزارتا سوال رنگ و وارنگ غمباد کرده توی مغزمون لطفا یه سر به تاپیک اپراتوری ردیاب بزنید ببینید توی این مدت که نبودید چقدر حفاری کردیم و چقدر تلاش کردیم و ببینید چقدر سوال از شما پرسیدند بچه ها
در هر صورت ما خیلی خوشحالیم که شما سلامت هستید و دیدن شما اینجا باعث قوت قلب مام بچه هاست
منتظر تجربیات راهگشا و ارزشمند شما هستیم :x

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

جمعه 4 مهر1392 - 1:08am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

بازم ممنون وسپاسگذار از شما دوست گرامی وعزیز

دوستان همانطور که گفتم هرکجا تعدادی جوغن وجود داشت دلیل بر این نمیباشد که همگی نشان قبر هستند. در کل جوغنها معنایی خاصی دارند که اینجا به قبرها میپردازیم. خوب بعضی از اونها میتونه معانی دیگه ای ،غیر از قبر داشته باشه .البته در بعضی اوقات هم میشه که همه جوغنها ،منتصب به قبر بشوند. در صورتی که همگی دارای یک فرم خاص و شکلی واحد باشند.مثلا من در جایی 3عدد جوغن بزرگ ومخروطی شکل رو دیدم که این 3عدد هم اندازه نبودند ودر کنار اونها نزدیک به 70تا80عدد جوغن کوجک به اندازه 5سانت که تمام این کوجکها دارای شکل و ردیفهای منظم بودند. و این جوغنها روی یک سخره 25متر مربعقرارداشتند که فاصله این صخره تا زمین 10سانت بودش. خوب دقیقا 3عدد دخمه که دربهای اونها همسطح زمین بود، باز شده بودند وقبرهای زیادی هم در سمت شرق این جوغنها وجود داشت، که عمق تقریبا کمی داشتند ومعمولا هم اشیا زیادی ندارنددر واقع این قبرهای خاکی منتسب به اون جوغنهای کوجک بودند ومهم تراز همه، همون 3عدد بزرگ بودند. در کل جوغنهایی که عمقی بالاتراز یک وجب دارند مهم هستند و اگر به صورت مخروطی شکل بودند وهمجنین روی سنگهای یک پارجه ویا صخره های بزرگ بودند در ابتدا دنبال دخمه در همان نزدیکی .اطراف اون سنگ فرش یا سخره باشیدتا قبرهای سنگی ویا خاکی .من جندجایی که مشاهده کردم به همین صورت بوده ودرب ورودی اونها دقیقا در سمت شمال غرب بوده وشما برای پیدا کردن دربها،سعی کنید تمام قسمتی که رو به شمال غرب هستش رو کاوش کنید. البته اینو اضاف کنم که جوغنهای مخروطی شکل معمولا هدف در هما نزدیکی خودشان هستش نکته بعدی جوغنهای 3-7-9-12که شکلهای منظم و یک فرم داشتنه باشند مهم و با اهمیت هستند واینکه درجوغنهای 7-9-12تایی سنگهایی قیمتی نیز وجود داره

در اینجا در مورد این تصویر بحث میکنیم

همانطور که در تصویر میبینید تعدادی جوغن روی این سنگ وجود داره وتنها جوغنی که قابل بررسی وکاوش هستش فقط همون جوغن بزرگه یعنی در این قسمت فقط یک ارامگاه هستش، که مهم وقابل توجه میباشد اینم اضاف کنم که هیج ارامگاهی در نزدیکی واطراف این جوغنها نیست واگر توجه کنید شکلی بصورت یک مستطیل روی این سنگ وجود داره خوب این موضوع به ما میگه که شما باید دنبال یک سنگ یا فرورفتگی یا برامدگی بصورت تپه مانند شکل مستطیل باشد که ارامگاهها در ان قسمت هستند. وبعضی اوقات هم خود سنگ نشانه، قسمتی از ان یا نوک ان مسیر حرکت رو نشون میده در بعضی مواقع همجین شکلی مثل مستطیل یا شکلهای نامنظم طوری ودر جهتی از جوغنها قرار میگیره که، اشاره به خود همین سنگ میکنه .یعنی هدف در زیر یا کنار همین سنگ علامت دارمیباشد و یا همین علامت نامنظم، شکل دقیق همین سنگ رو ترسیم میکنه که علامتها روی اون هستند که بازم اشاره به هدف درکنار همین سنگ رو داره
فعلا تا مطالب بعدی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

mantera

جمعه 5 مهر1392 - 8:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد
خسته نباشید.

جمعه 5 مهر1392 - 8:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
استاد اریا ممنون از اینکه تجربیات ارزنده تون رو در اختیار ما میذارید

امیدوارم همیشه سربلند و پیروز باشید :YMPEACE:

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

جمعه 5 مهر1392 - 10:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 253 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure