انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 11:18am

پاسخ به موضوع  [ 253 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 26  بعدی
 تجربیات 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود به همه دوستان
اینم حاصل یک سال جمع اوری اطلاعات و تجربه من در مورد تندیس گراز
این سنگ نمادی است هم برای نشان دادن مسیر و در بعضی اوقات هم جهت مخفی سازی

دفینه کاربرد داشت . این سنگ نگاره به چند حالت مختلف تعبیر میشه و بستگی به شرایط قرار

گیری این سنگ در جاهای مختلف دارد .اول میپردازیم به معنی اول آن که اگر این سنگ در روی

سنگی تختی قرار داشت و رنگ آن به رنگ اوخرایی یا سیاه بود چه معنی میدهد در این صورت باید

در زیر شکم خوک درزی باشد که اگر موجود بود در شکم آن سنگی قیمتی نمد پیج شده است .

در قسمت دوم اگر این سنگ نگاره روی تخته سنگ و یا زمین بود و رنگ سنگ معمولی و صخره ای

بود قضیه متفاوت است و شما باید در جلوی آن به دنبال فرو رفتگی باشید که در مرکز فرورفتگی

چاه وجود دارد و دفینه در انتهای چاه در دیواره ای به صورت پلمپ شده که با شکوندن پلمپ راه

مشخص میشود که ته این راه به اتاق خطم میشود که معمولا بدون تله نیست که بعد از پشت سر

گذاشتن تله به دفینه دست پیدا میکنید .

و در قسمت سوم اگر خوک به صورت نیمه بود و به صورت تخریبی بود آنگاه معنی آن به طور کل

متفاوت است و در این مورد نشان راهی به درون غار است که درب ورودی غار را تخریب کرده اند به

طوری که از جلو نمایان نیست و حتما شما باید از کنار آن رد بشید تا بتوانید درب را تشخیص بدهید و

به صورت مخفی این درب طراحی شده البته باز است و پلمپ نیست ولی قابل رویت نیست .
------
در کنار قبرستان, روی زمین با چند گراز یا با توله هاش. 4 یا 5 حالت داره: روی بلندی ,در دامنه یا سینه کش, روی زمین مسطح در کنار قبرستان, روی زمین با چند گراز یا با توله هاش. نکته ی بسیار مهمی که دوستان از اون غافل هستند اینه که, محل و جای قرار گرفتن علامات هست که نهایتا" منجر به شناسایی محل دقیق دفینه میشه. هر یک از علائم در موقعیتهای مکانی مختلف معانیه متفاوتی دارن.*
---------------------------------------------------
گراز به رنگ سیاه به معنی طلاست و به رنگ سپید به معنی نقره
گراز ماده در 18 ماهگی به سن بلوغ میرسه 18 قدم جلوی گراز خیلی مهمه ممکن نشان دوم در 18 قدمی باشه
جنوب غربی گراز هم بسیار مهم هست و گاهی هم اشاره به یک مزار مهم دارد
امیدوارم اطلاعاتم به دردتون بخوره اگه شما هم حالتهای بیشتری از گراز یا خوک میدونید تو همین پست بزارید تا همه استفاده کنیم

پنج شنبه 22 خرداد1393 - 2:42pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب آقای آریا...به جرعت باید بگم که تا به حال کسی رو با این ذکاوت و تیز بینی ندیده بوده و همچنین تشکر فراوان به خاطر اینکه اطلاعات و علمی رو که به سختی به دست آوردید، بدون چشمداشت و با دست و دل بازی در اختیار ما قرار میدید. راستش من هم مطلبی داشتم که از اندک تجربیاتم بود و قصد داشتم که در میان بگذارم اما شما همه چیز رو کامل توضیح دادید و باعث افتخاره که ما کسی مثل شما رو داریم.
درخواست من از شما اینه که اگر مقدور هست در مورد تفسیر انواع شیار و احیانآ علامتی که به شکل،،دو شیار(خطی) و ی دایره کوچک در پایین شیار دوم توضیح بدین؟ و اگر در ادامه کار و بعد از این علامت یک سفیدخانه خالی باز بشه و هیچ نشونه دیگه هم نباشه،ورودی قبر یا اتاق احتمالی در کدوم سمت میتونه باشه؟
ممنون

شنبه 24 خرداد1393 - 6:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد عزیز جناب ariya
ضمن تشکر مجدد از حضور شما و مطالب بسیار ارزشمندتون.خدمتتون عرض میکنم که بعضی از ما در وقتهایی حسادت میورزیم و سعی میکنم یکدیگر رو به قول معروف خراب کنیم ...! شاید عده ای فکر میکنند با ایراد گرفتن از دیگران میتونن خودشون رو بالا ببرن و یا اثبات کنن! حوب کاملا مشخصه که همه علم پژوهان در ابتدا از منبع و یا منابعی بهره بردن تا به درجات بالای علوم برسند..مخصوصآ در زمینه هایی که با علائم و آثار سر و کار داریم...فرضآ وقتی سنگواره شیر رو کسی میخواد تفسیر کنه، نمیتونه که از طرف خودش معانی اون رو بیان کنه و اصولا از منابعی گه ازشون بهره برده تفسیر رو بیان میکنه و در بخشهای ظریفتر و یافتن مکان دقیق میشه از تجربیات شخصی خود شخص استفاده بشه...پس کسانی که ایراد میگیرند مطمئن باشید که مقرضانه عمل میکنن و بدانید که ما به شما افتخار میکنیم . امیدوارم به تمام آرزوهاتون برسید.
ممنون

شنبه 24 خرداد1393 - 11:29pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

نه ففط تو این بخش تو سایر بخشهای دیگه هم همینطوره یه سری کاربلدن و اینم تجربه چندین بار حفاری و سختیهای بسیار تحمل کردنشونه که چه تو گرما چه تو سرما تحمل میکنن شرایط بد حفاری رو که همین تحمل کردنها و کسب تجربه
به دادشون میرسه و یه سری که خوشونو علامه دهر میدونن ولی در واقع چیزی بارشون نیست فقط ادعان بازم اینجا خود شخص باید تجربه کسب کنه خوتون برید حفاری خودتون تلاش و پشت کار داشته باشین شاید نه اولین و یا چندمین بار بلکه در اینده موفقیت همراهتونه البته با اصول و قوانینش.جوینده یابندست.اونهایی هم که بدست اوردن از روز اول بلد کار نبودن که خلاصه یواش یواش پیش رفتن رو اصول و برنامش

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

دوشنبه 26 خرداد1393 - 5:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: felezjoo
سلام به همگی
میشه یکی از دوستان فایلی که جناب tetrus09 گذاشتن رو یه جای دیگه آپلود کنن؟دانلود نمیشه
ممنوووووووووووووووون

gladyator_089

دوشنبه 26 خرداد1393 - 8:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

gladyator_089 نوشته است:
سلام به همگی
میشه یکی از دوستان فایلی که جناب tetrus09 گذاشتن رو یه جای دیگه آپلود کنن؟دانلود نمیشه
ممنوووووووووووووووون

سلام دوست من.فایل و سایت رو بررسی کردم.مشکلی وجود نداشت و لینک دانلود سالمه.لطفا به راهنمای دانلود مراجعه کن یا طبق راهنمای زیر عمل کن.
پس از کلیک بر روی لینک دانلود یه صفحه ای باز میشه که گزینه generate link وجود داره.وقتی رو ی این گزینه کلیک کنی گزینه اصلی دانلود میاد.به همین راحتی :ymhug: :ymhug:

بهترین گنج دنیا یه مادره که قلبش به عشق فرزندش میزنه
بهترین قلب دنیا یه رفیقه که همه جوره پا در کابته
به سلامتی همه ی گنج های دوست داشتنی.....

سه شنبه 27 خرداد1393 - 10:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مجدد،ببخشید ممکنه یکی از اساتید بفرمایند که منظور از جوغن برعکس چی هست؟؟ آیا چون بنا به فرمایش
استاد آریا، در قسمت زیر آجر، جوغن قرار داشته برعکس خونده میشه و نشونه حرکت به سمت پایینه؟ و یا مفهومش چیز دیگست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟

چهارشنبه 28 خرداد1393 - 5:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
sasy110 نوشته است:
amir92 نوشته است:
سلام خدمت همه دوستان عزیز انجمن بزرگ فلزجو.
مدت زیاده بدلیل مشغله کاری کم میام انجمن ولی هر دفعه که میام میبینم یه چیزایی عوض شده و چیزایی هم ثابت مونده . اونی که ثابت مونده عدهای از دوستان بزرگوار وپایه انجمن هستن که از اول بودن و هستن و مرامشون هیچ تغییری نکرده هر کسی جدید میاد انجمن با آغوش باز میپذیرن مگر اینکه ثابت بشه نیت تازه وارد خیر نیست و دنبال منافع شخصی میگرده که همین دوستان پایه که اقا حمید اولینشونه تذکر میدن و راهنمایی میکنن و اگه نشده در نهایت اخراج میکنن که همین هم مسیر درست هست. اما این وسط عده ای هستن که از اول که اومدن سایت چیزی بارشون نبوده و با خوندن مطالب انجمن چیزهایی فهمیدن الته سطحی بعد یهو فک میکنن استاد شدن چون میدونن که دستشون رو میشه میرن یه اک دیگه میزنن و میان اینجا خودشونو استاد خطاب میکنن و به خودشون اجازه میدن به دیگران توهین کنن و هر از چند گاهی هم عکسی یا مطلبی از جایی میارن و کپی میکنن و میخوان باهاش دیگرانو محک بزنن البته محک زدن این افراد یعنی اینکه میخوان آبروی دیگرانو ببرن. در جواب این عده بس که بعد حداکثر یه ماه خود بخود از دور خارج میشید چون حرفی برا گفتن ندارید. و اونایی که شما میخواین به قول خودتون ضایع کنید هر روز محبوب تر میشن. نمونش هم استاد اریا،پارسی،دستان،حمزه، کرمی ویکی دو نفر دیگه هستن که تا الان هر چی سعی در تخریبشون کردن هر روز محبوب تر شدن. برید خودتونو اصلاح کنید.
یه موضوع دیگه هم اینکه بعضی مواقع تاپیک تخصصی ایجاد میشه که بعضی ها انگار مشکل تعریف و تمجید دارن مثلا یکی میگه من یه میخ طویله پیدا کردم همه میان کا بادا بادا مبارک بادا و .... برادران من این بجز شلوغ کاری هیچی گیرمون نمیندازه. تاپیک تخصصی رو با سوالات بیجا و به انحراف کشوندن بحث خراب نکنید.
ببخشید اگه زیاد نوشتم. مخلص همتون هم هستم.

با سلام شما هم مثل اینکه خودتون جز تعریف و تمجید و ریش سفید بازی کار دیگه ای بلد نیستید.من وقتی پستهای شما رو مطالعه میکنم جز هیاهوی بیخود و تعریف از بعضی که شما بهش میگید استاد! کار دیگه ای نکردید.

عزیزم تعریف و تمجید از کسایی که لیاقتشو دارن ارزشش رو داره. ریش سفیدی هم که کار هر کسی نیست. ریشهام هم که جدی جدی سفید شده. هیاهو هم نمیکنم چون از اول پیگیر قضایای سایت هستم هر کجا تشخیص بدم جملاتی رو میزارم. بعدش اونقده تو این سایت بودم و فعالیت داشتم که به خودم اجازه بدم مطلبی بنویسم.اونقده هم تو بیابون و کوه بودم و اونقده با افراد مختلف سر و کله زدم که تشخیص بدم کسی حرفهاش و نظراتش ارزش داره یا نه. بگذریم حوصله دعوا ندارم. خدا همهمون رو عاقبت بخیر کنه

پنج شنبه 29 خرداد1393 - 9:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

salamon545 نوشته است:
سلام مجدد،ببخشید ممکنه یکی از اساتید بفرمایند که منظور از جوغن برعکس چی هست؟؟ آیا چون بنا به فرمایش
استاد آریا، در قسمت زیر آجر، جوغن قرار داشته برعکس خونده میشه و نشونه حرکت به سمت پایینه؟ و یا مفهومش چیز دیگست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟

درود بر شما
در عکسی که استاد آریا گذاشتن چون جوغن در زیر آجر بوده گفتن بر عکس که معنیش هم حرکت به پایینه ولی روی زمین به جوغنهای برجسته هم جوغن برعکس گفته میشه

جمعه 30 خرداد1393 - 11:54am
کاربر فعال
کاربر فعال

اشکان نوشته است:
salamon545 نوشته است:

درود بر شما
در عکسی که استاد آریا گذاشتن چون جوغن در زیر آجر بوده گفتن بر عکس که معنیش هم حرکت به پایینه ولی روی زمین به جوغنهای برجسته هم جوغن برعکس گفته میشه

بسیار ممنون

جمعه 30 خرداد1393 - 1:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 253 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure