انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 11:06am

پاسخ به موضوع  [ 253 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26  بعدی
 تجربیات 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

بادرود فراوان

در این تاپیک قصد دارم تجربیات ویک مقدار ریزه کاریهایی رو که در علم اثار شناسایی وجود داره رو برای دوستان بزارم تا بتونند استفاده کنند

راستش من توی این انجمن دوستان بسیار خوب و ارزشمندی دارم که به همه اونها واقعا افتخار میکنم جون بسیار فهمیده و صاف وصادق و با معرفت هستند ومن نیز از هیج کمکی برای انها فرو گذارنخواهم بود این تاپیک رو به افتخار اونها میذارم .که هم این برادران عزیز، وهم بقیه کاربران بتونند استفاده کنند

در ابتدا باید عرض کنم که علامت شناسایی به این سادگیهایی ،که فکر میکنیم نیست .به نطر من یک علامت رو باید جندین و جند بار در محل اون حاضر بشی و تمام جوانب رو بسنجی.تا به ریزه کاریهای اونها ,پی ببری. که در ادامه این مبحث با ذکر مثال شما دوستان رو قانع خواهم کرد
خوب اول ازجوغنها شروع میکنیم
جوغنها نمونه وانواع فراوانی دارند که بعضی از انها مستقیما مربوط به دفینه ونسخه هستند .بعضی مربوط به ایین ومراسم، بعضی مربوط به مقبره یا ارامگاه ،که واقعا به سادگی نمیشه فرق میان این انواع روتشخیص داد .اما اگر مقداری حرفه ای وبا تجربه باشی ،میشه تشخیص داد. در کل در بعضی از قبرستانها یک هدایا خونه پیدا میشه مثلا در جایی تعداد زیادی جوغن وجود داره .که مشخص میکنه ان محل دارای یک قبرستان مهم هستش .که یعنی اینجا میتونه علاوه بر ارامگاهها یک هدیه هم وجود داشته باشه این هدیه معمولا از یک کوزه به بالا هستش .که بعضی اوقات در زیر یک تخته سنگ یا زیر خاک ویا درون خود جوغن میباشدبعنوان مثال یکی از دوستان من، تا حالاجندبا از درون وکنار همین جوغنهاهدف ، در اورده. نمونه اول، 7عدد جوعن کنار هم بوده ،که هشتمین جوغن هم وجود داشته، اما بصورت پلمپ.ومیشه گفت اصلا مشخص نبودش. که بار این جوفن یک کوزه سکه بود
نمونه دوم 3عدد جوغن به شکل مثلث بوده ،به این طریق که هر جوغن روی یک سنگ جداگانه وجود داشت .ودقیقا وسط این مثلث هدف قرار داده شده بود .واون هدف نیز،یک عدد کوزه پر از سکه بود. پس اگر 3عدد جوغن که هر کدام جداگانه بر روی یک سنگ وبه شکل مثلث وجود داشت ،مطمین باشید که هدفی در مرکز مثلث خواهدبود
و نمونه سوم جوغنی دیگه وجود داشت که درون ویادر بدنه یا دیواره ان یک دایره کوجک کنده شده بود این دایره علاوه بر اینکه میتونه مسیر هدف یا ارامگاه رو نشون بده ،از جهتی دیگه هم، میتونه نشان یک بار درون خودش باشه .به این صورت که اگر خاکی درون ان هست خالی بشه، وبعداز ان متوجه میشید ،که ته جوغن به وسیله یک ماده ،که میتونه ساروج ویاغیره باشه، پلمپ هستش. که معمولا اگر به با یک وسیله ای، به ته چوغن کوبیده بشه صدای خالی بودن رو متوجه میشید. خلاصه اون جوغن رو شکستند وبار اونو که در ته جوغن وجود داشت ،رو خالی کردند
دوستان عزیز نکته ای رو که باید حتما رعایت کنید اینه که هر جوغنی رو دیدید حتما خاک اونو خالی کنید که بیشتر دوستان به علت ندانستن این موضوع ،این عمل رو انجام نمیدادند البته این موضوع رو باید بدونید که هر کجا جوغن وجود دارد، نمیشه گفت که حتما به این موارد ذکر شده، برخورد خواهید کرد .اما از طرفی هم ممکنه که برخورد کنید در اینجا تصویر یک جوغن رو براتون گذاشتم که خودم درون اونو خالی کردم. به این صورت که بعد ازاینکه مقداری از خاک اونو ، که در ته جوغن بوده، خالی کردم که انگشتان دستم بصورت کامل در انتها وکناره های جوغن فرو میرفت یعنی انتهای جوغن با خالی کردن خاک ،قطر ان از دهانه، داشت، بزرگتر میشد ، که واقعا جای تعجب داره که جقدر جالب این عمل رو انجام داده اندالبته هنوز خاک، برای خالی کردن داره ومیشه گفت که باید هدفی در زیر این جوغن وجوذ ذاشته باشه که من به علت نداشتن وسایل لازم برای خالی کردن وشکستن اون جوغن، مجبور شدم کار، اتمام رو به مرحله بعدی بسپارم و واقعا هم به علت دور بودن راه، تا الان هم فرصت نکردم که کار اونو به پایان برسانم

اما مورد بعدی جوغنهایی بر سر قله یک کوه هستند که فعلا3عدد مقبره یا گور دخمه هم در کنار این جوغنها نمایان شده ، یک تجربه دیگه که لازمه دوستان بدونند اینه که بازم من تمام خاک این جوغنها رو خالی کردم در بیشتر اونها فقط یا خاک معمولی یا خاک و زغال بوده البته نه اینکه جوغنها بصورت کامل پر ازخاک باشند، بعضی از انها فقط ته اناه خاک داره بعضی تا نصفه بعضی هم کامل هستند .خوب یکی از جوغنها که دقیقا در بالاو وسط یکی از اتاقکها هستش،بصورت کامل پر از خاک بوده وقتی من خاک این جوغن رو خالی کردم متوجه شدم که خاک ان کاملا قرمز و الک شده بود یعنی بر خلاف بقیه جوغنهایی بودکه خاک،عادی که پودر زغال داشتند،بود. خوب شما جه نتیجه ای میتونید از این موضوع بگیرید، نتیجه وتجربه ای که من کسب کردم اینه که این جوغن با خاک قرمز والکل شده میتونه به شما جا و مکان دقیق مقبره رو نشون بده که یعنی زیر این جوغن مقبره یا گور دخمه وجود داره ویا اینکه درون این مقبره یا زیر این مقبره دفینه وجود داره ویا اصلا درون خود جوغن سنگهای قیمتی یا دفینه میتونه باشه که در این اینجا تصاویری روبرای شما گذاشته ام

دوستان فعلا تا اینجای کار رو داشته باشید که در فرصتهای بعدی تجارب و دانسته های بعدی رو در اختیارتان قرار بدم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

mantera

شنبه 14 تیر1392 - 1:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اریا جان دمت گرم
واقعا خسته نباشی داداش

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

شنبه 14 تیر1392 - 1:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و درود بیکران بر استاد عزیز و برادر گرانقدر :ymhug:

واقعا به به ادم کیف میکنه وقتی که میای و پستی میدی ادم فقط میخاد 10 بار بخونتش :ymhug:
خیلی جالب و عالی مثل همیشه :x

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

شنبه 14 تیر1392 - 1:48am
مدیر کل
مدیر کل

استاد واقعا زحمت کشیدین دستت درد نکنه در این مدت اینهمه کار کردین ماشاالله

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

شنبه 14 تیر1392 - 1:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون و با تشکر ازشما استاد اریای عزیز /انشاالله همیشه موفق باشید

شنبه 15 تیر1392 - 8:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
تشکر فراوان از استاد خوبم آقای آریا. عالی عالی

شنبه 15 تیر1392 - 8:30am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

ادامه مبحث
در جایی دیگه تعدادی جوغن وجود داشته که از بزرگ به کوجیک ختم میشده اما در کنار کوجکترین جوغن باز یک جوغن بزرگ وجود داشته که دوستان وقتی ته ان رو شکستند باز به هدف رسیدند
نکته وتجربه دیگه که لازمه به اون اشاره کنم اینه که معمولا مکانها مهم میتونه نقشه وکروکی محل رو در کنار خودش داشته باشه مثلا در جایی تعدادی مربع، با فاصله 4/5متر دریک راستا وجود داشته. که تصاویر دوتا از مربع ها را واسه شما گذاشته ام خوب این مربع ها در ابتدا کاملا پر از خاک بوذندو فقط 5سانت از انها خالی بود وقتی ما شروع با خالی کردن این مربع ها نمودیم در یکی از انها یک مهره ابی رنگ وجود داشت. که کل کروکی منطقه واتاقکها ونوع بار وعمق بار رو مشخص کرده بود در یک مربع دیگه بازم مکمل همین مهره وجود داشت ودر مربع بعدی مهره ای بود که اشاره به تله مکانیکی ان داشت من وقتی عمق هدفها رو گرفتم 4/5متر بود البته جندین دستگاه مختلف اونجا جواب داد،که من با کمی توجه متوجه شدم که فاصله هر مربع تا مربع بعدی 4/5متر هستش یعنی عمق اهداف، با این ترفند،نشان داده شده بودپس اگر شماواقعا توجهات لازم رو به نشانه ها بکنید متونید نکاتی مهم وکلیدی میشوید که واقعا برای شما میتونه مفید باشه

مورد بعدی از جوغنها اینه که بعضی از جوغنها واقعا فقط مربوط به دفینه هستند که با کمی دقت وکنکاش میشه متوجه شد. من در اینجا تصویری رو براتون گذاشته ام که میتونید متوجه نوع کاربردی ، این جوغنها شد همانطور که میبینید این سنگ یک مقدار بزرگ هستش و از جایی دیگه اورده شده ودر شیب این تپه گذاشته شده وزیر این سنگ رو برای مهار ان، سنگ جین کرده اند روی این سنگ هم 3عدد جوغن وجود داره .یکی بزرگ در وسط ،یک متوسط سمت جنوب غرب ،ویک کوجک سمت شمال شرق خوب تا اینجای کار باید متوجه بشید که معمولا بعضی ازدفینه ها رو توی شیب تپه یا کوهها قرار میدن واینکه برای نصب جوغنها،که مربوط به ارامگاهها هستند بیشتر از سنگهای ثابت استفاده میکنند .اما این مورد کاملا به شما میگه که اینجا فقط دفینه وجود د اره ولی ما باید جطور این 3عدد جوغن رو تفسیر کنیم به این صورت که جوغن بزرگ دروسط اشاره به همون دفینه داره ،جوغن متوسط که در سمت جنوب غرب بوده اشاره به مسیر هدف ، وجوغن کوجک که در مسیرشمال شرق هستش اشاره به راه ورودی میکنه. که من دقیقا درسمت جوغن متوسط به فاصله تقریبا 3متری محل هدف رو نقطه کردم .اما میمونه راه ورودی که باید در مسیر جوغن کوجک باشه خلاصه من وقتی عمق هدف رو گرفتم، 5متر نشون داده شده که اگر کمی دقت کنید میبینید عمق هدف بوسیله تعداد سنگهای مهار، در زیر سنگ بزرگ نشون داده شده
خوب دوستان تا اینجای کاررو داشته باشید تا در مورد ریزه کاریهای جوغنها بیشتر کار کنیم الیته در فرصت مناسب در مورد ردیاب هم کار خواهیم کرد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

mantera

شنبه 15 تیر1392 - 1:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

شنبه 15 تیر1392 - 2:23pm

العاقل بل اشاره.
مرحبا به این هوش و زکاوت .

شنبه 15 تیر1392 - 4:45pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بسیار عالی برادر ، منت گذاشتید استاد ، امیدوارم شاگردان نیکی در قبال محبتهای شما باشیم و موفقیت رو برای همه دوستان آرزو میکنم .. یاعلی مدد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 16 تیر1392 - 2:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 253 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure