انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 2:51pm

پاسخ به موضوع  [ 118 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی
 نامهای قدیم دره ها و گذرگاهها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ايران سرای من است
@};- @};- سلام و درودبر استاد پارسی عزیز @};- @};-
استادعزیز اسم این دو روستا ((( سه کوچکه * سر آژ گا ه ))) معنی خاصی داره؟
هردو روستایی 10 تا 15 خانواده ای و قدیمی هستند ولی الان کسی اونجا زندگی نمیکنه.
ممنون میشم از دوستان کسی که معنیشو میدونه راهنمایی کنه. از استادبزرگوار جناب پارسی هم ممنون میشم این لطفو کنند.
موفق باشید @};- @};- @};-

جمعه 8 اسفند1393 - 6:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shayanii نوشته است:
@};- @};- سلام و درودبر استاد پارسی عزیز @};- @};-
استادعزیز اسم این دو روستا ((( سه کوچکه * سر آژ گا ه ))) معنی خاصی داره؟
هردو روستایی 10 تا 15 خانواده ای و قدیمی هستند ولی الان کسی اونجا زندگی نمیکنه.
ممنون میشم از دوستان کسی که معنیشو میدونه راهنمایی کنه. از استادبزرگوار جناب پارسی هم ممنون میشم این لطفو کنند.
موفق باشید @};- @};- @};-

سلام شایانی گرامی
این بحث اسامی و لغت ها یک بحث پیچیده هست که باید به اون بسیار پرداخته بشه و انشالله اگر فرصتی بود در مورد اون توضیحاتی ارائه خواهد شد و البته دوستان هم اگر مشارکت کنند خوب هست
شما باید ببینید ایا مورد شما در همان منطقه دارای معنای خاصی و یا داستان خاصی هست یا خیر و اگر نشد ریشه ای دنبال یافتن جواب باشید
سراژگاه میتونه نامی تغییر یافته در طی زمان باشه و میتونه سراج گاه بوده باشه که سراج معنای چراغ و روشنی رو میده . یعنی مکان روشنایی
سه کوچکه اگر به کوچک به معنای خرد باشد که میتونه نشونگر سه چیز کوچک باشه ولی اگر کوچک بر وزن کوشک باشه میتونه به سه کوشکه هم تعبیر بشه (کوشک = کاخ)
البته اینها فرضیاتی که وجود دارد و نیاز به تامل و تحقیق بیشتری هست و این فرضیه ها هستند که گاه خود به قانونهایی امیدبخش تبدیل می شوند.
ولی این رو هم یادمون باشه هر اسمی هم که روی هر مکان هست دلیل بر وجود موردی نیست و باید در منطقه شناسی دفینه ابتدا تبحر داشت و از نام اون منطقه برای پیشبرد بهتر و رسیدن به هدف استفاده کرد.
بدرود

جمعه 8 اسفند1393 - 4:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

@};- @};- سلام استادپارسی عزیزم @};- @};-
ممنون بخاطر جواب و راهنمایی واقعا مفید بودند بخصوص در تفسیر اسم سه کوچکه !
از دوست عزیزم جناب (( سنه دژ )) هم تشکر میکنم ایشون هم درخصوصی معناوتفسیری فرمودند که
با تفسیر استادپارسی عزیز مطابقت داشتند. وجواب وتفسیر میشه 3 سنگ. :D
استادعزیز قبلا هم عکس این مکان جالب را در تاپیک شما و چند جای دیگه برای تفسیر گذاشته بودم و توضیحات مراحل حفاری را شرح داده بودم.
استادباستانشناس عزیز فرمودند این مورد قبر هست و قدمتی 3000 هزارساله داره.
این قبر دقیقآ روبروی این روستای (( 3 کوچکه)) هست واسم روستا را به اسم این 3 سنگ گذاشتن.
معنی وتفسیر : کوچک = سنگ --- یا کوچکه هم بخونیم باز تفسیرش سنگها میشه
مثال : 3 کوچکه ،،، 3 سنگه --- یا 3 اتاق سنگی و کوچکه ،،،،،،

استادپارسی عزیز الاین مسئله برام حل نشدنیست #-o واز شما بزرگوار ممنونم تا با تجربیات و علم بالایی که دارید این مسئله را برام تموم کنید.
باهمه تفاسیر که اسم روستارو بخاطر این قبرگذاشتن 3 سنگ، پس مکانی مهم و دارای اشیاء باارزشی باید باشه ؟ درسته استادعزیز؟
از اول حفاری تا آخر کار بودم مطمئن هستم که آثار دست نخورده بود. ولی هیچ اشیایی دراینجا پیدا نکردم.
احتمالا باید ادامه کارو انجام بدم؟ اما کجا و کدام طرف یا چه نشانه ای را جستجو کنم ؟
استادپارسی عزیز آرزوی موفقیت وپیروزی را برای شما میکنم. :YMPRAY:
انشاالله همیشه سلامت و سرحال باشید @};- @};-

شنبه 9 اسفند1393 - 6:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
یا عرض معذرت از استاد پارسی عزیز و گرامی. ^:)^
شایانی عزیز والا تمام تاپیک ها رو پر کردید از این عکس. هر تاپیک میریم که یه موضوع جدید هست میبینم شما همین عکسها رو تکرار کردین. :-w حساسیتتون رو درک میکنم ولی لزومی نداره که همه جا این عکسها رو بزارید. مطمئنا اساتید محترم هم تمام تاپیک ها رو میبینند و اگر توضیح لازم بدونن بیان میکنن. خواهشا یه تاپیک به اسم خودتون بزنید و این عکساتونو اونجا بزارید تا تفسیر بشن. والله منم بالای صد عکس دارم همه هم علامت و کار دست ولی نمیام اینجا بزارم چون وقت بقیه دوستان هم گرفته میشه. لطفا از عکسها و سوالات تکراری پرهیز کنید. [-X باز هم از دوست عزیز و گرامیم اقای پارسی عذر میخوام که توی تاپیکشون مطلب زدم. ^:)^ @};-

شنبه 9 اسفند1393 - 11:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

=)) =)) /:) /:)

یکشنبه 9 اسفند1393 - 2:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir92 نوشته است:
شایانی عزیز والا تمام تاپیک ها رو پر کردید از این عکس. هر تاپیک میریم که یه موضوع جدید هست میبینم شما همین عکسها رو تکرار کردین. :-w حساسیتتون رو درک میکنم ولی لزومی نداره که همه جا این عکسها رو بزارید. مطمئنا اساتید محترم هم تمام تاپیک ها رو میبینند و اگر توضیح لازم بدونن بیان میکنن. خواهشا یه تاپیک به اسم خودتون بزنید و این عکساتونو اونجا بزارید تا تفسیر بشن. والله منم بالای صد عکس دارم همه هم علامت و کار دست ولی نمیام اینجا بزارم چون وقت بقیه دوستان هم گرفته میشه. لطفا از عکسها و سوالات تکراری پرهیز کنید. [-X باز هم از دوست عزیز و گرامیم اقای پارسی عذر میخوام که توی تاپیکشون مطلب زدم. ^:)^ @};-

اميرعزيز در تاپیکی که با موردمن ربط داره گذاشتم مثلآهمین جا اگه خوب چشمهاتوبازکنی
ومتن پستها رو بخونی متوجه میشی ! درتاپیک آثار پیداشده اول سنگی که داخل اونجا پیدا کرده بودم گذاشتم
امابادخالت بی جای شماکه این سنگ چیزی نیستو اگه بخوای عکس یک تلیری برات میگیرم و
حرفهای مسخره کردن مجبور شدم عکسو گذاشتم گفتم آغا امیر این سنگوداخل اینجا پیداکردم!
(((( درضمن این مسئله 100 عکس که میگی مثل یک تلیری سنگ قبلی نباشه))))!!!

یکشنبه 10 اسفند1393 - 7:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
shayanii نوشته است:
amir92 نوشته است:

اميرعزيز در تاپیکی که با موردمن ربط داره گذاشتم مثلآهمین جا اگه خوب چشمهاتوبازکنی
ومتن پستها رو بخونی متوجه میشی ! درتاپیک آثار پیداشده اول سنگی که داخل اونجا پیدا کرده بودم گذاشتم
حرفهای مسخره کردن مجبور شدم عکسو گذاشتم گفتم آغا امیر این سنگوداخل اینجا پیداکردم!

داداش ولا ما تا چشممونو باز میکنیم همین دو عکس حضرتعالی رو میبینیم. در عجبم چرا عکسی از زاویه های دیگه قرار نمیدید تا به نتیجه برسید. داداشم من گفتم تریلی کجا گفتم تلیری :-? بعدش من هرگز کسی رو مسخره نکردم منظورم هم از اون تریلی این بود که از این سنگها فراوان هست. من دخالت بیجا هم نکرد گفتید نظر بدید منم نظر خودمو گفتم و فکر هم نکنم نظر من روی نظر سایر دوستان و اساتید تاثیر بزاره. آغا هم نه داداش آقا. نه عزیزم 100 عکسو دارم که صلاح نمیبینم تو عمومی وقت دوستانو بگیرم. از عزیزانی از طریق مسنجر و وایبر و لاین و ... کمک میگیرم. :-* :-* شما هم یکم صعه صدر داشته باشی خوبه. تو این راه ادم خیلی سرکوفت میشنوه حتی از برادر چه برسه به دوستان مجازی. من بالای ده ساله تو این کارم تا الان بجز کوزه شکسته چیز خاصی ندیدم ولی بازم میگردم چون آخرش خدا دلش میسوزه میگه بابا بیا اینم ی قلم برا تو ولمون کن دیگه :)) کلا بدون دستگاه خوب و شرکتی فتیره :-BD
و در پایان عزیزم من مشکلی با شما ندارم میگم همه تاپیک ها رو پر نکن با یه سوال تکراری همین و بحث هم اینجا تموم شد

یکشنبه 10 اسفند1393 - 11:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

amir92 نوشته است:
shayanii نوشته است:
amir92 نوشته است:

داداش ولا ما تا چشممونو باز میکنیم همین دو عکس حضرتعالی رو میبینیم. در عجبم چرا عکسی از زاویه های دیگه قرار نمیدید تا به نتیجه برسید. داداشم من گفتم تریلی کجا گفتم تلیری :-? بعدش من هرگز کسی رو مسخره نکردم منظورم هم از اون تریلی این بود که از این سنگها فراوان هست. من دخالت بیجا هم نکرد گفتید نظر بدید منم نظر خودمو گفتم و فکر هم نکنم نظر من روی نظر سایر دوستان و اساتید تاثیر بزاره. آغا هم نه داداش آقا. نه عزیزم 100 عکسو دارم که صلاح نمیبینم تو عمومی وقت دوستانو بگیرم. از عزیزانی از طریق مسنجر و وایبر و لاین و ... کمک میگیرم. :-* :-* شما هم یکم صعه صدر داشته باشی خوبه. تو این راه ادم خیلی سرکوفت میشنوه حتی از برادر چه برسه به دوستان مجازی. من بالای ده ساله تو این کارم تا الان بجز کوزه شکسته چیز خاصی ندیدم ولی بازم میگردم چون آخرش خدا دلش میسوزه میگه بابا بیا اینم ی قلم برا تو ولمون کن دیگه :)) کلا بدون دستگاه خوب و شرکتی فتیره :-BD
و در پایان عزیزم من مشکلی با شما ندارم میگم همه تاپیک ها رو پر نکن با یه سوال تکراری همین و بحث هم اینجا تموم شد

درود
هیچ وقت این اشتباه رو نکن
توی لاین و واتس اپ و... چیزی نفرست

این نیز بگذرد

دوشنبه 11 اسفند1393 - 4:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در مسیری حدود 30 کیلومتر و کمی بیشتر و در کنار رودخانه ای نام چندین منطقه بدین گونه میباشد
تخت شاهی(زمان هخامنشیان)_دار شاهی_چم شاهی_بید شاهی
ایا این نامها ارتباطی با همدیگر دارند؟؟
و یانشان از اهمیت منطقه ی خاصی میدهد؟؟

این نیز بگذرد

پنج شنبه 27 اسفند1393 - 1:52am

کسی می دونه گردل به چه معناست؟ گردل اسمه یه غاره.

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 9:59am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 118 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure