انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:21pm

پاسخ به موضوع  [ 7 پست ] 
 راهنمایی در مورد یک نوع سنگ 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان .
یه قطعه هست سنگ مانند اندازه تخم مرغ و خیلی چیز خاصی نیست در حالت معمولی ولی اگه جلوی نور قرار بگیره و محیط رو تاریک کنیم به رنگ سبز در میاد و نور ازش ساطع میشه.
کسی از دوستان میدونه این چیه؟

چهارشنبه 10 آذر1395 - 7:35pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
یک نوع سنگ شبچراغ است
اصل آن باارزش و گرانبهاست
بصورت اصلی انواع مختلفی دارد که بسته به جنس و کارایی ، ارزش متغیر میشه
و بصورت تقلبی و جدید ، انواع مختلفی در بازار وجود داره که قیمتشون زیر 100 هزار تومان هست
نوع تقلبی را بصورت شیمیایی میسازند ، مانند شب نما بر روب عقربه های ساعت
بغیر از خود سنگ که اصلش چیز دیگری است ،
میزان نوردهی و مدت زمان نوردهی نسبت به میزان و مدت نور دادن ، مهم است
و عملکرد در دمای پائین

لا اله الا هو

چهارشنبه 10 آذر1395 - 11:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان چند روز پیش رفتم جای پیش کسی یه سنگی داشت که تو عمرم چنین سنگی رو ندیده بودم
این سنگ دقیقا مثل کله مورچه بود به اندازه یک تخم مرغ و کاملا سیاه سیاه بود و چشم و دهن هم داشت ولی به سنگینی فلز بود البته اینو تنها پیدا نکرده بودن البته از این نوع جنس یکی دیگه هم بوده که به شکل انار بوده. همه رو فروخته بود فقط همین کله مورچه رو داشت که بهش گفته بودن داخل سنگ الماس وجود داره که هر کاری کرده بود نتونسته بود سنگو بشکنه رفته بود با پاکت بیل مکانیکی سنگه رو شکنده بودش.
من اینو خودم به شخصه دیدم بنظرتون جنس سنگه چی میتونه باشه

جمعه 3 دی1395 - 10:43pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

~X(
امان از بیسوادی و خوش باوری
اون سنگ خودش خیلی میتونه بارزش باشه که به دست مبارک ایشان ، ارزشش خیلی کمتر شده
آخه بگو برادر من چرا قبل از هر کاری تحقیق نمیکنید!؟
عنصری که اینهمه محکم باشه ، خودش میتونه باارزش باشه . منتظر بوده که چی از خودش بهتر ، توش باشه !؟
مطمئنم که چیزی توش پیدا نکرده و داخلش مثل بیرونش بوده
یکی از احتمالات قوی : سنگ الماس سیاه است که شاید خیلی ها نشنیده باشند . بله الماس سیاه
از این گونه موارد مشابه ، بنده بسیار شنیده ام که شخصی چیزی پیدا کرده و اونو شکسته ببینه توش چیه
شاید یکی از عمده دلایل این اشتباهات در کشورهای عقب مانده ، نبود تجهیزات آزمایشگاهی در اخیار مردم است که مردم خودشان سعی میکنند آزمایشاتی بر روی سنگ های ناشناخته انجام دهند . و متاسفانه کاری بجز خراش دادن و ضربه زدن و حرارت دادن سنگ از دستشون برنمیاد یا بلد نیستند و منجر به خراشیدن و تغیر رنگ دادن و شکستن خیلی از این گوهرها میشوند .
پیوست:
black-diamond.jpg

الماس سیاه طبیعی و دست نخورده ، دارای ناخالصی های سوزنی شکل و غیر معمول بر روی خود هست
الماس سیاه را به روشهای پرتو افشانی یا حرارت دهی در دمای بسیار بالا میتوان به الماس بهسازی کرد
یکی از مشهور ترین الماس های سیاه ۱۹ قیراطی در جهان که به نام ” چشم برهما ” شهرت دارد، در حراجی سال ۱۹۹۵ به قیمت ۱٫۵ میلیون دلار به فروش رسید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

شنبه 3 دی1395 - 12:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

سنه دژ عزیز این سنگ ظاهر بلوری شکل نداشت و موقعی هم که شکنده بودش سه تیکه شده بود که دیده بود هیچی داخلش نیست دوباره با چسب بهم چسبونده بود.
به قول خودش به یه کار شناس نشون داده بوده که گفته بود قدیم از اینا برای گنج یابی ازش استفاده میکردن اینم یه سیم بهش بسته بود و به عنوان شاقول ازش استفاده میکرد.
من با لورنز چکش کردم هیچ بوقی نزد ولی به اندازه طلا یا سرب سنگین بود. البته اینم بگم صیقل بودنش مثل تخم مرغ بود

شنبه 4 دی1395 - 11:12am
استاد
استاد
آواتار کاربر

منظور بنده این نیست که حتما الماس باشه . منظورم از باارزش بودن سنگ هست و اینکه اونو شکسته
ضمنا الماس سیاه همیشه بلوری نیست چون هنوز تحت فشار لازم قرار نگرفته
و میتونه یاقوت هم باشه که از نظر سختی بعد از الماس قرار میگیره
اونیکس - هماتیت و شبق هم سیاه هستند

لا اله الا هو

شنبه 4 دی1395 - 11:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

نمیدونم من سر این نوع سنگا در نمیارم ولی یه چیز خاصی بود که سختی بالایی داشت که اون احمق دیوانه شکسته بودش . اینا یه تعداد سنگ بودن که همشون تو یه کوزه بوده که همشو داده بودن به یه اصفهانی بیست میلیون , که فقط همین یکی رو نگه داشته بودن

شنبه 4 دی1395 - 1:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure