انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 10:42pm

پاسخ به موضوع  [ 7 پست ] 
 تفسیر و رمز گشایی سنگ های ایستاده 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سنگ های ایستاده در زمان های قدیم برای کار هایی چون نوشتن آیین،قانون،زمان شناسی(ساعت خورشیدی)و غیره استفاده میشد ....این سنگ های ایستاده که ارتفاع آن بلندو بزرگتر از قاعده خود میباشد نیز برای دفینه نیز کاربر داشته
است و باتوجه به نسخه ان نیز دفینه رو باید کاوش کرد ، بعضی از نسخه بر روی و پیکره سنگ نگاشته میشد ،
اما بعضی از این سنگ ها(خالی از هرگونه نوشته) نسخه هایشان دور از دسترس می باشد اما بروی خود چند نشان کوچک دیده میشود مانند نشان،ماه،مار،طوفان.خورشید و .....که هرکدام باتوجه به موقعیت های،زمانی،مذهبی،آیینی معانی مختلفی دارن

خب کاوش دفینه این مکان ها بدون نسخه کار بس مشکل است و باید بر اساس احتمالات حفاری یا از سیستم استفاده شود .

------------------------------------------------------------------------------------
چند روز پیش عکس هایی مربوط به مکان های مشکوک به دفینه رو به استادی نشان دادم و استاد با دقت به عکس ها نگا میکرد که نظرش به سنگی ایستاده در عکس جلب شد(از نظر من عکس سنگ ایستاده اهمیتی نداشت)
از من موقعیت سنگو پرسید :
من در جوابش گفتم حدود 30متر پایین تر از نوک تپه .اندازه حدود 120سانت ، روی سنگ یک خورشید14پر، جلو سنگم یه نشان پا وجود دارد ...

استاد یه ذره فک کرد احتمالات پایین رو بیان کرد :
1.هنگام طلوع خورشید در بالاترین و نوک سایه سنگ حفاری شود
2.هنگام طلوع خورشد کل اندازه سایه اندازه گیری شود و در نوک سایه باتوجه یه نشان پا در جلو سنگ حدود 1متر جلوتراز نوک سایه حفاری شود .
3.هنگام طلوع خورشید کل انداز سایه اندازه گیری شود به همان اندازه از زیرسنگ به سمت نشان پا حرکت شود .
4.هنگام طلوع خورشید کل اندازه سایه اندازه گیری شود واز نشان پا به سمت پا حرکت شود .
5.باتوجه به 14پر بودن ..14متر(یا واحد اندازه گیری آن زمان) در سمت طلوع خورشید حفاری شود .
14.6متر از سنگ یا از نشانه به سمت نشانه حرکت شود
7.اگر با نور افتادن بر روی سنگ چهره حیوان یا انسان ایجاد شود با توجه زمانی که چهره کامل و شکیل تر شد حدود ساعت 11تا4 .به سمت جایی که خیره مشود حرکت شود.14متر یا اندازه سایه ای که رخ انسان تشکیل شده
8.هنگام غروب خورشید همانند شماره1تا 5
------------------------------------------------------------------------------------
یه چند چیز و چند جارو با فلش مشخص کرد.گفت اینجاهام بررسی بشه
تازه اینجا فهمیدم دستگاه چه نعمتی و گنج یابی کار هرکسی نیست ..
حالا هر کس اطلاعات تکمیلی داره اینجا قرار بده تا بچه های انجمن از اون بهره بگیرن ...باتشکر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 12 آذر1394 - 8:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقای فرشاد شما در تلگرام در گروهی با نام باستان شناس فرشاد فعالیت دارید درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تفسیر عکس بالا کاملا اشتباه و اغراق گونه هست و من رو یاد تفاسیر!!این گروه میاندازد...

پنج شنبه 12 آذر1394 - 12:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام نه تو تلگرام هیچگونه فعالیتی ندارم ...
این تفاسیرم فقط احتمالاته. خود استاد گفت اگه عکس واضح تر بود میشد احتمالات و کمتر کرد
خودشم تو نسخه تاکیید میکنه...

پنج شنبه 12 آذر1394 - 1:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بسیار خوب پس تشابه اسمی است!!
به خاطر اینکه این فرد در گروه مذکور با مدعی کردن خود و تفاسیر من دراوردی سعی در فروش سیستمهای ناکارمد به افراد مبتدی و نا اگاه دارد برای اطلاع رسانی این مورد رو بیان کردم

پنج شنبه 12 آذر1394 - 1:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

من اصن از سیستم چیزی بارم نیست
این استادم از رمز گشایی خیلی چیزا میفهمه
اما بدون نسخه دست به حفاری نمیزنه
معتقده علایم فقط برا رد گم کنی (راستم میگه کسی نمیاد گنجشو دو دستی تحویل اینو اون بده)

پنج شنبه 12 آذر1394 - 2:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

یه مورد سنگ ایستاده به این شکل بود

روی سخره سنگ اشاره به یه دره دارای دفینه میشد
این تخته سنگ ایستاده خیلی مشکل و پیچده بود
به طوری که ابتدا سنگ و با دونوع ساروچ پوشانده شده بود
با نوع سارج سفید و قرمز که با لایه رسوبی صخره یکی و کلا استتار شده
بعد مدتی ساروج و تشخیص دادن ساروج بالایی از درجه سختی پایین برخردار بود
طبق گزارشات محلی راحت شکسته شد رویه سنگه ایستاده یک فلش به یک سمت صخره اشاره میشد
بعد اومدن با کلی تجهیزات و داربست سخره اشاره شد رو شکستن پس از شکستن صخره تعداد زیادی
عقرب از سخره بیرون امدن و باعث گزیدگی کاوش گران شد و عملیات طعتیل شد
بعد مدت گروهی کاوشگر مجرب که اهل این کار بودسارج پایینی و با کلی زحت شکوندن
روی سنگ که ساروجش شکسته بود چندتا نشان ماه،حلال ماه. وزش باد و طوفان نمایان شد
با کمال تعجب تونستن جنس و تو 23متری سنگ ایستاه تو یه درز و شکافت که خیلی تنگ بود یه
اتاقک با دوتا تاقچه پیدا کردن جنس و کاوش گران بردن یه دوتا جسدم میراث فرهنگی برد
اون درزو شکافت ورودیم میگن دو متر قطر ساروج داشت.

اینو رفیقم تعریف میکرد اگه ببینم عکسی داره میگیرم میزارم

پنج شنبه 12 آذر1394 - 3:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
parsi نوشته است:
بسیار خوب پس تشابه اسمی است!!
به خاطر اینکه این فرد در گروه مذکور با مدعی کردن خود و تفاسیر من دراوردی سعی در فروش سیستمهای ناکارمد به افراد مبتدی و نا اگاه دارد برای اطلاع رسانی این مورد رو بیان کردم

:ymapplause: :ymapplause:
آخه کاش از سیستمم چیزی حالیش بود [-X

پنج شنبه 12 آذر1394 - 8:15pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure