انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 2:07pm

پاسخ به موضوع  [ 14 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 علم تخته سنگ ها و صخره شناسی در نشانه ها 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
دوست عزیز بنده دارم در مورد یک دسته ی خاص از نشانه ها و خصوصیاتش صحبت میکنم
وجود یک دسته از نشانه ها ، وجود دسته های دیگری را نقض نمیکند . بله میدانم که هیکلهای بزرگی هم وجود دارند که اندازه ی کوه هستند و جزئیات چشم و دهان و لب و بینی و ابرو و ریش و غیره هم در آنها بخوبی تراش داده شده و واضح است .
اما چون دوستان انواع سنگها و صخره ها را جدا جدا طبقه بندی کردند و خصوصیات هر کدام را جداگانه توضیح دادند ، بنده هم خواستم که این گونه هیکلهای بدون جزئیات ، را ، جداگانه توضیح بدم که دوستان با سایر هیکلها (مثل هیکلی که شما فرمودید ) قاطی نکنند و اشتباه نگیرند .
- هیکلی که شما فرمودید از از انواع هیکلهای خوش تراش هست که کمتر دیده شده خودش نشانه ی گنج باشد و بیشتر یک اثر هنری محسوب میشود . فقط سرزمین اطرافش میتواند از نظر وجود بار باارزش باشد ، چون مطمئنا کسان مهمی آنجا بوده اند .
اما از نوع هیکلی که بنده معرفی کردم ، تعدادی هستند که مستقیم به گنجهای بزرگ ربط دارند و بغیر از ابهت ، یک نشانه هم محسوب میشوند . این تعداد که نشانه هستند ، خصوصیات خاص خودشان را دارند که از بقیه جدا میشوند .
با تشکر @};-

لا اله الا هو

جمعه 29 آبان1394 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ نوشته است:
دوست عزیز بنده دارم در مورد یک دسته ی خاص از نشانه ها و خصوصیاتش صحبت میکنم
وجود یک دسته از نشانه ها ، وجود دسته های دیگری را نقض نمیکند . بله میدانم که هیکلهای بزرگی هم وجود دارند که اندازه ی کوه هستند و جزئیات چشم و دهان و لب و بینی و ابرو و ریش و غیره هم در آنها بخوبی تراش داده شده و واضح است .
اما چون دوستان انواع سنگها و صخره ها را جدا جدا طبقه بندی کردند و خصوصیات هر کدام را جداگانه توضیح دادند ، بنده هم خواستم که این گونه هیکلهای بدون جزئیات ، را ، جداگانه توضیح بدم که دوستان با سایر هیکلها (مثل هیکلی که شما فرمودید ) قاطی نکنند و اشتباه نگیرند .
- هیکلی که شما فرمودید از از انواع هیکلهای خوش تراش هست که کمتر دیده شده خودش نشانه ی گنج باشد و بیشتر یک اثر هنری محسوب میشود . فقط سرزمین اطرافش میتواند از نظر وجود بار باارزش باشد ، چون مطمئنا کسان مهمی آنجا بوده اند .
اما از نوع هیکلی که بنده معرفی کردم ، تعدادی هستند که مستقیم به گنجهای بزرگ ربط دارند و بغیر از ابهت ، یک نشانه هم محسوب میشوند . این تعداد که نشانه هستند ، خصوصیات خاص خودشان را دارند که از بقیه جدا میشوند .
با تشکر @};-

از تجربیات گرانقدر جنابعالی کسب فیض کردم قربان
نهایت سپاس @};-

دوشنبه 1 آذر1394 - 12:24am
استاد
استاد
آواتار کاربر

خواهش میکنم
سلامت باشید @};-

لا اله الا هو

دوشنبه 1 آذر1394 - 12:27am
استاد
استاد
آواتار کاربر

طبیعت جویان عزیز :D
همانطور که قبلا اشاره کردم ، هیکلهایی وجود دارند که با دستکاری انسان بهتر شکل گرفته اند و برای نمای دور در نظر گرفته شده اند . لذا رعایت جزئیات کمتر در آنها دیده میشود . این هیکلها با هیکلهای خوش تراش و تمام تراش فرق دارند و گاهی بعنوان نشانه نیز گذاشته شده اند . که آن دسته از آنها که نشانه هستند ، بغیر از رعایت نکردن جزئیات ، خصوصیات دیگری نیز دارند که از بقیه متمایز میشوند .
در مطلاب قبلی عرض کردم که : ( مثلا یک صخره ی سنگی را که ارتفاع مناسبی دارد ، بعنوان انسان انتخاب میکردند و فقط با باریک کردن گردن انسان ، تقریبا شکل یک تنه ی ایستاده ایجاد میکردند) و پیگیر این صحبت بنده ، کاربر عزیزی ، عکس یک هیکل را که با سخنان بنده مطابقت داشت ، برایم ارسال کردند که برای تفهیم بیشتر این هیکل ها ، در تایپیک قرار دهم . همانطور که عرض کردم این هیکلها در اندازه های بزرگ هستند که قسمتی از یک کوه و گاها تمام کوه را دربر میگیرند .
طبق گفته ی این دوستمون ،ارتفاع این هیکل به 40 متر میرسد
روی عکس زوم کنید ، قسمتهای باریک شده ی گردن و غیره را میبینید .
با تشکر از ایشان @};-
پیوست:
۲۰۱۵۰۶۲۰_۱۶۱۷۰۰.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

سه شنبه 3 آذر1394 - 9:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 14 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure