انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 8:17pm

پاسخ به موضوع  [ 11 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 قبر اشکانیان 
نویسنده پیغام

درود
دوستان واستاتید درجلویی یک اتشکده چند قبر هست که تقریبابه اتشکده تزدیک هستن به نظر شما میتونه قبر کاتب دربار باشه وداره جنس خوبی باشه @-) @-) @-) @-)

پرنده که پرواز بلد نیست به قفس میگویدتقدیر

سه شنبه 20 آبان1393 - 10:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

taha نوشته است:
درود
دوستان واستاتید درجلویی یک اتشکده چند قبر هست که تقریبابه اتشکده تزدیک هستن به نظر شما میتونه قبر کاتب دربار باشه وداره جنس خوبی باشه @-) @-) @-) @-)

درود
دوست عزیز حالا چرا اسمش رو گذاشتی قبر اشکانیان؟؟

این نیز بگذرد

چهارشنبه 20 آبان1393 - 2:57am

درود
چون قبرهای جلویی اتشکده شبیه قبر اشکانیان است
حالا اگه کسی ازقبرهایی نزدیک اتشکده اطلاع داره لطفابگه

پرنده که پرواز بلد نیست به قفس میگویدتقدیر

چهارشنبه 21 آبان1393 - 8:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان.
سلام جناب طاها خان.خوبی برادر.
آقا اگر میشه برای اطلاع من و دوستان یه شرحی درمورد قبر اشکانیان و فرقشون با قبرهای ساسانیان و هخامنشیان بدهید و اینکه چرا قبر کاتب دربار رو باید نزدیک به آتشکده جستجو کرد؟ممنونم ازتون طاها جان.

راه در جهان یکی است و آن راستی است

چهارشنبه 21 آبان1393 - 7:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
فکر میکنم آقای طاها از روی این تصویر همچی حدسی میزنن.که فکر نمیکنم منبع درستی داشته باشه.
قبرهای اشکانی معمولا روشون سنگ ریخته شده که وقتی سنگها رو جمع میکنی تا حدود 1متر سنگ چین ادامه داره.کشاورزا ودامدارا برای کشاورزی و نگهداری رمه سنگها رو جمع میکنن و به مرور زمان سنگها فرو میره وشبیه قبر میشه.من خیلی اینتوری اشتباه حفاری کردم.ولی در کل درستم باشه توشون چیزه با ارزشی نداره.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 21 آبان1393 - 8:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

taha نوشته است:
درود
چون قبرهای جلویی اتشکده شبیه قبر اشکانیان است
حالا اگه کسی ازقبرهایی نزدیک اتشکده اطلاع داره لطفابگه

دوست عزیز قبر اشکانیان معمولا در بلندا و بر روی تپه ای چیزی قرار داره
و شکل ظاهری ان به این صورت هشت که اجتماع سنگ های دور قبر زیاده
مثل کشاورزا که سنگ های زمین ها رو یک جا جمع میکنن
سنگ های بر روی هم گذاشته کمی ارتفاع میگیره از زمین

این نیز بگذرد

پنج شنبه 22 آبان1393 - 6:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

penamena نوشته است:
فکر میکنم آقای طاها از روی این تصویر همچی حدسی میزنن.که فکر نمیکنم منبع درستی داشته باشه.
قبرهای اشکانی معمولا روشون سنگ ریخته شده که وقتی سنگها رو جمع میکنی تا حدود 1متر سنگ چین ادامه داره.کشاورزا ودامدارا برای کشاورزی و نگهداری رمه سنگها رو جمع میکنن و به مرور زمان سنگها فرو میره وشبیه قبر میشه.من خیلی اینتوری اشتباه حفاری کردم.ولی در کل درستم باشه توشون چیزه با ارزشی نداره.

دوست عزیز قبور اشکانی جزء قبور پر هدیه هست

این نیز بگذرد

پنج شنبه 22 آبان1393 - 6:42am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
bad tiger نوشته است:
penamena نوشته است:

دوست عزیز قبور اشکانی جزء قبور پر هدیه هست

پس ما بد شانش بودیم.

پنج شنبه 22 آبان1393 - 4:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان.
جای قبرهای اشکانی در هر جای کشورمون بر طبق سنتهای خودشون بوده.یه جا میبینی بالای تپه هستش.یه جا میبینی توی دشت هستش.یجا میبینی تو کمره و شیب تنده.خلاصه این مدل دفن کردنها بستگی به آیین اون منطقه داشته دوستان.
در مورد هدایا هم باز برمیگردیم به همون آیینها و سنتهاشون.مثلأ در منطقه ما یه منطقه ای هستش که قبرهاشون فقط سفال میده و هیچکس طرفش هم نمیره.مگر اینکه ناشی باشه بره چندتاشو کار کنه.حدودأ 50 کیلومتر اونطرفتر منطقش فقط قبرهای طلاخور داره.دیگه هیچی توی قبرهاش نباشه 2 تا سرآستین و ریش بند و گیسبند توش پیدا میشه.یه قسمتی هم هستش توی کشاورزی و دشت واقع شده که کاسه مفرغ و خنجر و دستبند و پابند میده که 2زار نمیارزه و محض رفع کوتی خوبه فقط.در کل منظورم اینه که منطقه به منطقه فرق میکنه و طبق آداب و رسوم قومها لوازم داخل قبرهاشون باهم فرق داره.
درضمن جناب بد تایگر عزیز محض اطلاع عرض کنم بهترین و با ارزشترین هدایا معمولأ در قبرهای ساسانی هستند .از هر 20 تا قبر اشکانی شاید توی 2 تاش نقره یا طلا باشه ولی از هر 20 تا قبر ساسانی حتمأ 5 تاش جنسهایی داره که از نقره و طلا هم بالاتر و با ارزشترند.
موفق باشید @};-

راه در جهان یکی است و آن راستی است

جمعه 23 آبان1393 - 3:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرداد مینلب نوشته است:
سلام دوستان.
جای قبرهای اشکانی در هر جای کشورمون بر طبق سنتهای خودشون بوده.یه جا میبینی بالای تپه هستش.یه جا میبینی توی دشت هستش.یجا میبینی تو کمره و شیب تنده.خلاصه این مدل دفن کردنها بستگی به آیین اون منطقه داشته دوستان.
در مورد هدایا هم باز برمیگردیم به همون آیینها و سنتهاشون.مثلأ در منطقه ما یه منطقه ای هستش که قبرهاشون فقط سفال میده و هیچکس طرفش هم نمیره.مگر اینکه ناشی باشه بره چندتاشو کار کنه.حدودأ 50 کیلومتر اونطرفتر منطقش فقط قبرهای طلاخور داره.دیگه هیچی توی قبرهاش نباشه 2 تا سرآستین و ریش بند و گیسبند توش پیدا میشه.یه قسمتی هم هستش توی کشاورزی و دشت واقع شده که کاسه مفرغ و خنجر و دستبند و پابند میده که 2زار نمیارزه و محض رفع کوتی خوبه فقط.در کل منظورم اینه که منطقه به منطقه فرق میکنه و طبق آداب و رسوم قومها لوازم داخل قبرهاشون باهم فرق داره.
درضمن جناب بد تایگر عزیز محض اطلاع عرض کنم بهترین و با ارزشترین هدایا معمولأ در قبرهای ساسانی هستند .از هر 20 تا قبر اشکانی شاید توی 2 تاش نقره یا طلا باشه ولی از هر 20 تا قبر ساسانی حتمأ 5 تاش جنسهایی داره که از نقره و طلا هم بالاتر و با ارزشترند.
موفق باشید @};-

دروده خدا بر دوست عزیزم
دوست عزیز در ارتباط با قبور که میفرمایید بهترین و با ارزشترین قبور در ارتفاع قزار داره
و اون دشتی که میفرمابی شاید بر روی یک بلندا اون دشت قرار داشته باشه
دوست عزیز در هز سری قبرستات کم و بیش وقتی اجناس کم ارزش پیدا شد احتمال وجود یک قبر تک هست که اون قبر ارزش کاوش داشته باشه
و دوست عزیز من نگفتم که بهترین نوع قبر اشکانیانه
اما در بعضی از این قبور اجناس خوب به چشم خورده میشه
دوست خوبم در جایی که من به این نوع ساختار برخورد داشتم بر بلاندای یک کوه بود که به فک کنم به دلیل نا مساعد بودن شرایط موفق نشده بودند کار رو تموم کنند
اطراف اون یک دونه قبر قبور زیادی بود که اونا این ساختار سنگی رو نداشتند
و ردیاب فقط اون قبر رو میزد
دوست عزیز درست میفرمایید که در هر منطقه بنا به شرایط و اداب قبور نیز شرایط دفینه ای متفاوتی دارند
اما بیشترین عامل بنا به ثروت ان شخص و ان منطقه میباشد
دوست عزیز منطقه به منطقه که فرمودید دوره ها و اداب و رسوم متفاوت هستند
این درسته
اما چیزی که میدونم نمیشه به طور کلی گفت که قبور ساسانیان از نظر هدیه بهتر هستند و یا اشکانیان
چون همه چیز بر میگرده به اون منطقه
و اون شخص
موفق باشید دوست عزیز

این نیز بگذرد

جمعه 23 آبان1393 - 5:54am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 11 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 94 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure