انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 8:08pm

پاسخ به موضوع  [ 61 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7  بعدی
 یک تجربه برای دوستان 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

دوستان من این تجربه رو در اختیارتان میذارم که بتونبد استفاده کنید
باید بگم دوستان عزیز این علم شاید گزینه های خیلی کمی داشته باشد که شبیه به هم باشند وبیشتر اوقات 99درصد از کار درسته اما درصد اخرممکنه فرق داشته باشه
من دربیشتر مواقع علامتهایی که پیدا کردم ,اگر نشانه دوم داشته ,اونو پیدا کردم, اگر نشانه سوم داشته بازم اونو پیدا کردم,وغیره, ونیز جای دقیق این اهداف رو بازم پیدا کردم, مکانی هم که نتونستم مرکز هدف رو تشخیص بدم ,بوسیله ردیاب تشخیص دادم ,اما از اونجا که خودم اعتقاد دارم حرف اخر رو نقطه زن میزنه ,ومانیز از نقطه زن استفاده کردیم ,اما نقطه زن برای تمامی جاهایی که دارای نشانه بوده جواب منفی داده ,از این رو همه ما فکر میکردیم ,یا کار گمانه زنی من اشتباه بوده ,یا کار ردیاب ,اما در این مدت, موردی پیش اومد که فهمبدم, موارد گمانه زنی من و همجنین پیدا کردن هدف توسط ردیاب ,دربیشترمواقع کاملا درسته بود, واین اشکال بزرگ ودر واقع وارد کردن ضربه بزرگ توسط نقطه زن بوده ,که نتونسته اهداف رو در عمقهای بالا نشون بده ,و باعث شد که انواع نظرات وافکار ,برای ما وشاید برای شما پیش بیاد ,دوستان عزیز میخوام بگم بیشتر نشانه ها ,واحتمالا تمام انها بار دارند, وردیابها تا درصد بالایی کاملا بدرستی جای هدف رونشون میدن ,اما بعلت بالابودن عمق انها , رسیدن به اهداف مقداری کار رو سخت کرده واینو دراینجا بهتون میگم, که بیشتر این نشانه ها راههای ورودی دارند وجایی هم که ردیاب نشون میده ,معمولا خاک بکر هستش که جویندگان رو دجار تردید میکنه ,پس بدونبد ردیابها جایی که نشانه وجود داره معمولا درست هدف روردیابی میکنه , اما به این سادگی که بعضی ها فکر میکنند نیست که بتوان به اهداف این نشانه ها رسید ,یا باید راه ورودی رو پیدا کرد ویا اینکه نقطه زنی, وجود داشته باشد تا بتونه عمق زیادی رو سنس کنه وشما با خیال راحت از بالا بطرف هدف حفاری کنید یامحل هدف راه ورودی نداشته باشد وهمجنین در عمق کمی باشد ونکته بعدی این رو اضاف کنم که شاید یک نشانه مثلا یک جوغن دایره یا مربع یا مستطیل پیدا کنید که زیاد شکل وشمایل جالب ویا شکیلی نداشته باشه اما ,همون نشانه که ممکنه توجه زیادی به خودش جلب نکنه ,ممکنه دارای یک سیتم بسیار حرفه ای در زیر زمین باشه که شما اصلا فکرشو هم نکرده باشید
حالا جه برسه به نشانه ها ی بسیار شکیل وجالب

mantera

سه شنبه 2 اردیبهشت1392 - 12:13am
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاس استاد محترم ، بسیار مفید بود امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیره

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 3 اردیبهشت1392 - 1:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عالی و مفید
ممنون

............................... بیا گنــاه کنیــم، جایی که خــدا نباشد..........................

سه شنبه 3 اردیبهشت1392 - 10:42pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ممنون آریای عزیز
فقط لطفا در مورد همون بحث آخری که فرمودین سیستم پیچیده ای داره بیشتر توضیح بدین.
موفق باشین

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 3 اردیبهشت1392 - 1:03am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

اقا بینا مکانیسم بعضی ازاین نشانه هادر زیر زمین واقعا جالبه مثلا درجایی تعدادی مربع بصورت ردیفی با فاصله 3متر وجود داشتند ودر گوشه ای هم تعدادی دایره در کنار هم بصورت جمع بودند, یک تپه در جندین متری اونها وجود داشت, راه ورودی از توی تپه بود,بصورت یک کانال میومد وبعد شاخه شاخه میشد, میرفت بسوی اتاقها ,علاوه بر پلمپ اتاقها هر راهرو که به اتاقها ختم میشد هم یک پلمپ داشتند تمام این موارد در 5متری زیر زمین بود وهر مربع در زیر خود یک اتاق داشت مربع ها هم بسیار ساده ونامنظم درست شده بودند اما واقعا در عین سادگی ونامنظمی ,مربعها, مکانسیم بسیار حرفه ای وجالبی برای اونها تعبیه شده یود

mantera

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 11:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
كاملا حرفهاي شما رو قبول دارم من بارها گفتم و بازم ميگم مشكل ما اينه كه هنوز نقطه زني وجود نداره كه پابه پاي ردياب همراهي كنه مثلا كدوم نقطه زن ميتونه يه سكه تو عمق 3متري بگيره من خودم چند روز پيش تو يه چاه يه سكه مسي قديمي بعنوان تست با ردياب تو عمق 2.80متر گرفتم
بهرحال ممنون از راهنماييهات

یکشنبه 5 خرداد1392 - 7:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: لرستان
استار عالی بود مرسی از راهنمایی هاتون :-BD

سه شنبه 14 خرداد1392 - 11:09pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
من به شخصه تو آثار و نشونه ها این عقیده رو دارم که بیشتر علامت های آخر به گونه ای هستند که به راحتی قابل تشخیص نباشد
یا اینکه دو یا چند نشان کنار هم است فقط یکی از آنها معلوم هست و نشانه اصلی باید دقت بسیار شود تا آن را پیدا کنیم مثلا در یکی
از موارد که سم اسب بود من نشانه آخر علامت تونل را دیدم به صورت کوچک در پهلوی سنگی رو به طلو حکاکی شده بود که وقتی
نشانه را بر عکس میکردی دقیقا شکل دیگی میشد که قسمت دهانه زرد رنگ که گویای طلا بود میشد علامت داشت اشاره به دیگه
طلایی که در تونل بود میکرد ولی تونل کجا بود؟؟!! اگه به دقت نگاه میکردی بالای نشانه تونل نقش اسب زیبا بود که پای خود را بلند
کرده بود و داشت اشاره با زیر همان سنگ میکرد...
یا موردی دیگر اینکه بعضی علائم هستند که یه موقع خاص پدیدار میشوند که مثلا در هنگام شب سنگی به شکل سر انسان بود ولی
هنگام روز این چنین نبود، از این گونه موارد و پنهان کاری ها به وفور پیدا میشود...

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

چهارشنبه 14 خرداد1392 - 1:47am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام .استاد آریای عزیز .از اینکه تجربیات باارزشتان را بی دریغ در اختیار دوستان میگذاری بی نهایت قدر دان وسپاسگزاریم .موفق باشی

چهارشنبه 26 تیر1392 - 6:16pm

دوستان یک سوال اولا کار برد لقمه در ردیابی چیه ایا واقعا باید تماس داشته باشه با فلز یا نه و اینکه اگر ردیاب جایی رو قیچی کرد و با همون ردیاب متراژ رو 2متر زد هدف همون جاست یعنی میشه اعتماد کرد بهش یا نه چون ما چند جارو توی زمین زدیم یک جا 4متر زد و یک جا 2متر و اون 2متر رو کندیم دیدیم یک قبره که هیچی نداره غیر از استخان که یک سنگ در 5.0 متری بود نمیدونم برم سراق 4متری یا نه زمین خالیه و هیچ نشانی نیست

سه شنبه 22 مرداد1392 - 8:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 61 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure