انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 8:50am

پاسخ به موضوع  [ 28 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3
 رموز نسخه ها 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

قسمتی از فرمایشات دکتر نوکنده در رابطه با عدم وجود گنج و دفینه!!

دكتر عزيز نوكنده كارشناس حقوقي و استاد دانشگاه درباره وجود گنج نامه ها و برخورد قانوني با
گنج نامه نويسي مي گويد: اولاً طبق اطلاعات كاملي كه در اين باره وجود دارد چيزي به نام گنج نامه يا نسخه هاي گنج يا محلي كه در آن طلاوجود داشته و گروهي محل آن را يادداشت كرده باشند وجود ندارد. زيرا حكومت هاي مختلف در طول تاريخ ايران وجود داشته و هرگز به تهيه گنج نامه دست نمي زدند تا افراد سود جو اشياي با ارزش آن ها را غارت كنند.

دوشنبه 7 تیر1394 - 12:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

این قسمت خبر هم جالبه

دكتر رحيم ولايتي رئيس موسسه باستان شناسي دانشگاه تهران درباره افسانه هاي جعلي و گنج نامه ها مي گويد: نقشه گنج چيزي جز خرافات نيست ولي متاسفانه به دليل عدم آگاه سازي و آموزش عمومي در رابطه با غارت اموال باستاني و فرهنگي مردم دچار يك نوع عقب ماندگي، توهم و خرافات شده اند.

دوشنبه 7 تیر1394 - 12:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
SHELBY نوشته است:
با سلام خدمت استاد سید جواد

به طور اتفاقی توی نت میگشتم که این خبر رو دیدم که البته مال دو سال پیشه که مهمم نیست. چیزی که توجه منو جلب کرد اینه که یک کارشناس و استاد دانشگاه (البته به قول خودشون) اومده میگه اصلا چیزی به نام نسخه گنج وجود نداره و همش سرکاریه و گنج نامه يك امر موهومي است :-o
حالا شما چه نظری در این مورد دارید؟

البته یه موردی هم برام چند ماه قبل پیش امده که جا داره گریزی هم به اون بزنم. با یکی از دوستانم که کارشناسی ارشد باستان شناسی از دانشگاه معتبر داره و تا حالا چند اکتشاف هم داشته در مورد گنج و دفینه سر صحبت رو باز کردم . ولی اون میگفت که در طول دوران تحصیل یک مورد هم در رابطه با گنج و نسخه و.... مطلبی رو از استاداش نشنیده و ندیده [-(

اینم لینک خبری که تو بالا بهش اشاره کردم . اسم کارشناسه آقای دكتر عزيز نوكنده هست

http://www.magiran.com/npview.asp?ID=2758869

سلام دوست عزیز جناب SHELBY
اولا بنده استاد نیستم اصلا هم خودم رو در این جایگاه نمیبینم اگر دنبال استاد هستید آقای پارسی و باستانشناس هستند میتونند کمکتون کنند
اما در مورد این لینک شما انتظار نداشته باشید یک استاد دانشگاه بطور رسمی تایید کنه که همچین چیزی وجود داره و دست بعضی افراد هم هست به ایشون حق بدید که کمی سیاستمدارانه صحبت کنند وگرنه سنگ رو سنگ بند نمیشه، در مورد اون دوستتون هم انتظار هیچ چیز نداشته باشید

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

دوشنبه 7 تیر1394 - 12:54am

Generator نوشته است:
يه چيزي در مورد نسخه خوني و پياده كردن نسخه هاي گنج براتون ميگم بعد هم ميرم سروقت اسرار نظامي....تو نسخه خوندن بايد شيوه ادبيات و رموز صاحب نسخه رو خوب شناخت .مثلا نسخه هاي ميرداماد....ميرداماد كسي بود كه خودش گنجي دفن نكرد ولي نسخه هاي ديگر وزرا رو دستكاري كرد و پياده كردن نسخه هاش خيلي سخته و به هوش و ذكاوت زيادي احتياج داره ولي نسخه هاش بي نظيره ...ردخور نداره....مثلا يه نسخه ازش ديده بوديم بعد از دادن آدرس و نشوني و ...گفت يه سنگ كبود بزرگي نشونه باره.سنگ رو كه پيدا كردي سه گز زير سنگ رو بكاويد مراد حاصل است...دوستان پدر سنگه رو در آوردن هرچي زيرش رو كندن خبري نبود .يكي از اساتيد نسخه رو خوند و بعد از بررسي نسخه گفت سه گز از سنگ بطرف غروب آفتاب فاصله بگيريد و بعد زمين رو بكنيد و دقيقا زد رو هدف....يا يه نسخه ديگه بود بعد از دادن آدرس گفت سه تل داره كه وسط تل بزرگ رو بكاويد مراد حاصل است...باورتون نميشه ملت اثري از تل بزرگه باقي نذاشتن ولي هيچي گيرشون نيومد.بعد از چند سال يكي با يه دستگاه ردياب امد بعد از كلي اينور و اونور كردن يه جايي رو گرد و گفت دستگاه اينجا رو ميگيره....استاد دقيق كه نگاه كرد ديد يه تل بزرگ داره كه سه تا تل روش داشت و از قصد يكي رو بزرگتر ساخته بودن برا رد گم كردن در صورتي كه منظور نسخه خود تل بزرگه بود و مي بايست وسط اونو ميكندن كه اتفاقا دستگاه ردياب هم وسط تل بزرگ كه سه تا تل ديگه روش قرار داشت رو زده بود و كندن و موفق هم شدن....جالب اينه كه نسخه اصلي مال نصرا...وزير بود فكر كنم كه مير داماد امد تغييرش داد و سه تا تل كوچيك رو تل بزرگه ساخت كه يكيش بزرگتر از بقيه بود و همين باعث شده بود سالها كسي نتونه بار اصلي رو در بياره....اين دونمونه روگفتم كه بدونين خيلي از اين ريزه كاريها وجود داره تو نسخه خوندن و نسخه پياده كردن و حالا مي تونيد بفهميد كه چند صفحه اول گنجنامه و ترجمه خوب و خيلي عوامل ديگه چقدر تو موفقيت تاثير داره .خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل

منبع..//استاد ایران دوست

درود بر شما
من ایراندوست هستم.ضمن احترام به همه گرامیان این تارنماها بنای فعالیت در این فضاها را ندارم از سال 1393 با خود عهد کرده ام که سکوت پیشه کنم.اما آمدم پیرامون این واگویه ای که گویی منتسب به من است بپرسم که گرامی ناقل این نقل را از کجا آورده که با این صراحت نوشته اند منبع :ایران دوست؟ :ymtongue: انکار نمی کنم که من قریب به این مضمون پیرامون دستکاری صفوی در نسخ سخن گفته ام اما نه با این کیفیت و نه با این شرح.در مورد مرحوم میرداماد هرگز سخنی نگفته ام. آنچه آنجا مثال آوردم پیرامون الله وردی خان بود که به شرح تفصیلی سخنش گفتم آنهم در اواخر سال 1392 در تارنمای مشهور ثبت شده در آذربایجان .همین.خواهشم این است که دوستان در واگویه از دیگران امین باشند.در پناه یزدان باشید.

یکشنبه 15 اسفند1395 - 5:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
سلام کسی ازعزیزان اگه گنج نامه داره بزاره حتی اگه درویشی باشه
اگه کسی هرچیزی در این مورد داشته باشد بزاره ممنون میشم
تشکر از همه

دوشنبه 16 اسفند1395 - 2:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان غیر از این سه وزیر و شیخ بهایی چه نسخه نامه دیگه ای موجود هست؟

نسخه برا اصفهان میخوام

سکه یابی
https://telegram.me/sekeyabi

سه شنبه 17 اسفند1395 - 1:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

jegvar نوشته است:
دوستان غیر از این سه وزیر و شیخ بهایی چه نسخه نامه دیگه ای موجود هست؟

نسخه برا اصفهان میخوام

سلام دوست عزیز شما اگه این نسخه نامهای این 3وزیرو دارید لطفا میکنید اینجا بزارید

سه شنبه 17 اسفند1395 - 6:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ایراندوست نوشته است:
Generator نوشته است:
يه چيزي در مورد نسخه خوني و پياده كردن نسخه هاي گنج براتون ميگم بعد هم ميرم سروقت اسرار نظامي....تو نسخه خوندن بايد شيوه ادبيات و رموز صاحب نسخه رو خوب شناخت .مثلا نسخه هاي ميرداماد....ميرداماد كسي بود كه خودش گنجي دفن نكرد ولي نسخه هاي ديگر وزرا رو دستكاري كرد و پياده كردن نسخه هاش خيلي سخته و به هوش و ذكاوت زيادي احتياج داره ولي نسخه هاش بي نظيره ...ردخور نداره....مثلا يه نسخه ازش ديده بوديم بعد از دادن آدرس و نشوني و ...گفت يه سنگ كبود بزرگي نشونه باره.سنگ رو كه پيدا كردي سه گز زير سنگ رو بكاويد مراد حاصل است...دوستان پدر سنگه رو در آوردن هرچي زيرش رو كندن خبري نبود .يكي از اساتيد نسخه رو خوند و بعد از بررسي نسخه گفت سه گز از سنگ بطرف غروب آفتاب فاصله بگيريد و بعد زمين رو بكنيد و دقيقا زد رو هدف....يا يه نسخه ديگه بود بعد از دادن آدرس گفت سه تل داره كه وسط تل بزرگ رو بكاويد مراد حاصل است...باورتون نميشه ملت اثري از تل بزرگه باقي نذاشتن ولي هيچي گيرشون نيومد.بعد از چند سال يكي با يه دستگاه ردياب امد بعد از كلي اينور و اونور كردن يه جايي رو گرد و گفت دستگاه اينجا رو ميگيره....استاد دقيق كه نگاه كرد ديد يه تل بزرگ داره كه سه تا تل روش داشت و از قصد يكي رو بزرگتر ساخته بودن برا رد گم كردن در صورتي كه منظور نسخه خود تل بزرگه بود و مي بايست وسط اونو ميكندن كه اتفاقا دستگاه ردياب هم وسط تل بزرگ كه سه تا تل ديگه روش قرار داشت رو زده بود و كندن و موفق هم شدن....جالب اينه كه نسخه اصلي مال نصرا...وزير بود فكر كنم كه مير داماد امد تغييرش داد و سه تا تل كوچيك رو تل بزرگه ساخت كه يكيش بزرگتر از بقيه بود و همين باعث شده بود سالها كسي نتونه بار اصلي رو در بياره....اين دونمونه روگفتم كه بدونين خيلي از اين ريزه كاريها وجود داره تو نسخه خوندن و نسخه پياده كردن و حالا مي تونيد بفهميد كه چند صفحه اول گنجنامه و ترجمه خوب و خيلي عوامل ديگه چقدر تو موفقيت تاثير داره .خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل

منبع..//استاد ایران دوست

درود بر شما
من ایراندوست هستم.ضمن احترام به همه گرامیان این تارنماها بنای فعالیت در این فضاها را ندارم از سال 1393 با خود عهد کرده ام که سکوت پیشه کنم.اما آمدم پیرامون این واگویه ای که گویی منتسب به من است بپرسم که گرامی ناقل این نقل را از کجا آورده که با این صراحت نوشته اند منبع :ایران دوست؟ :ymtongue: انکار نمی کنم که من قریب به این مضمون پیرامون دستکاری صفوی در نسخ سخن گفته ام اما نه با این کیفیت و نه با این شرح.در مورد مرحوم میرداماد هرگز سخنی نگفته ام. آنچه آنجا مثال آوردم پیرامون الله وردی خان بود که به شرح تفصیلی سخنش گفتم آنهم در اواخر سال 1392 در تارنمای مشهور ثبت شده در آذربایجان .همین.خواهشم این است که دوستان در واگویه از دیگران امین باشند.در پناه یزدان باشید.

استاد عزیز من این مطلب رو اون زمان از انجمن گنج پزوهان اقای عزیزیان که اونحا هم شما عضو بودید و هم بنده برداشتم.و چون به نظرات شما احترام قایل بودم اون رو در اینجا اوردم.حالا میفرمایید مطلب من نبوده.این اشتباه از اونجا بوده که مطلب رو به شما منتسب کرده بودن

حق نگهدارتون

جانا حدیث حسنت در داستان نگنجد.....رمزی ز راز عشقت در صد زبان نگنجد

سودای زلف و خالت در هر خیال ناید.....اندیشه ی وصالت جز در گمان نگنجد

هرگز نشان ندادند از کوی تو کسی را.....زیرا که راه کوی ات اندر نشان نگنجد

یکشنبه 24 تیر1396 - 1:13am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 28 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure