انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 2:50pm

پاسخ به موضوع  [ 28 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 رموز نسخه ها 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سید جواد نوشته است:
سلام دوست عزیز
نصرالله وزیر، منصور وزیر و احمد وزیر (که به ادابه هم مشهور بوده بفتح الف اول) سه وزیر زمان امیر تیمور گورانی بودند بین سنه 700 تا 800 ه.ق زندگی میکردند البته اسم واقعیشون این نبوده ولی به این نام مشهور بودند اینها بدستور تیمور وظیفه پیدا کردند که دفینه های مربوط به زمان خسرو پرویز ساسانی که نسخ اون در دربار محفوظ و نگهداری میشده رو استخراج کنند و در جای دیگر دفن کنند و بنام خودشون مهر کنند، عمده فعالیت اینها در خطه شمال کشور بوده یعنی گیلان و طبرستان (مازندران و گلستان امروزی)
نسخی که بنام نصرالله ثبت شده غریب به اکثرشون فاقد اعتباره چون بنا به دلایلی لو رفته (در این باب سخن زیاد گفته شده یک عده میگن خیانت شده و نسخ مربوط به ایشون دزدیده شده یک عده میگن شکنجه کردنش و حتی زبانش رو از حلقش کشیدند بیرون و .... ولی بشخصه دلیل مسلمی پیدا نکردم !) اما اون دو وزیر دیگه خیلی خوبه مخصوصا احمد وزیر البته اینا خیلی جعلیشون زیاده، تشخیص اینها تخصصیه حتی تا اواخر قاجار و اوایل پهلوی هم توسط دراویش کتاب های جعلی بنام این آقایون نوشته میشده بعضیا با ظرافت بر پوست و بعضیا هم بر کاغذ و بصورت فله ای که هنوز هم بین مدعیان پخشه!
میرداماد هم دقیقا الان حضور ذهن ندارم در چه سنه ای زندگی میکرد ولی قطعا و یقینا بعد از این سه وزیر بوده که دفینه های مربوط به ایشون چند ویژگی داره که دو موردش رو بالا عرض کردم یک مورد دیگه اینه که ایشون دفینه ها رو چند قسمتی میکرده و در یک راسته و یک محدوده میگذاشت مثل یال کوه یا پشت دو آب ها یا در راستای یک دره... و نسخه ها ایشون هم خوبه معتبر هست
بطور کلی تمام نسخه ها دارای رمز هست هیچ کس منکر این نیست ولی وقتی استاد بیاد و با علم به اصطلاحات ترجمه روان کنه هیچ پیچشی وجود نخواهد داشت ولی علم که ناقص باشه باید حمد و سوره کار رو خوند! لا مصیبه اشد من الجهل
موفق باشید

بسیار عالی سید استفاده کردم من هم تو مازندران هستم و نسخه های مربوط به احمد وزیر رو زیاد دیدم مربوط به تیمور لنگ البته طی نسخه های متعددی که یا دیدم یا شنیدم فقط یکی اصل از اب در اومد باقی جعلی بود اتفاقا همون نسخه اصل هم که مربوط به تندیس حضرت مریم هست با وجود نسخه کامل هنوز چیزی پیدا نشده کسی که نسخشو داشته با اکیپش جایی رو کندن که اگه از نزدیک ببینی فک میکنی با بیل مکانیکی کندن ولی طبق نسخه هیچ چیز پیدا نشد و اقای فلانی که نسخه دستشه میگه ترجمه نسخه کاملا درسته ولی یه جای کار میلنگه و این ینی رمز در صورتی که همین اقا نسخه های زیادی رو ترجمه کرده و بعضا به موفقیت هم رسیده.درسته در قدیم سیستم نبود ولی معادله هایی رو میدونستن که به راحتی میشد جای دفینه رو با وجود رمزگذاری پیدا کرد ولی حالا که اون علم و معادله ها به خاطر عدم وجود ارتباطات ما نرسیده به جاش سیستم های ردیابی و نقطه زنی رو داریم و همون کار رمزگشایی رو برای ما انجام میده.من نظرم اینه این بحث یا بهتر بگم شعاری که بین دوستان رایج شده که میگن نسخه اصل داشته باشی میلیاردر شدی کاملا اشتباه هست اگه اینطور بود نفراتی که قبل از ما بودن و نسخه دستشون بود چیزی کمتر از ما نداشتن [-X

یکشنبه 7 تیر1394 - 10:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

گنج نامه ها دو دسته اند.گنج نامه وزيري داريم و شاهي كه شاهيها ارزش کمتری نسبت به وزیری داره . چون اكثر وزيرها به پادشاهاشون خيانت ميكردن و نسخه هاي الكي مي نوشتند(استثناء هم داريم مثلا نسخه هاي تيمور لنگ بي نظيره چون ازش ميترسيدند كسي جرات خيانت كردن رو نداشت جالبه كه هيچكدوم از نسخه هاش طلسم نداره و از اون جالبتر اينكه در زمان حيات تيمور از ده گنج نامه پادشاهي اش فقط سه تاش بيرون خاكه بود و بقيه تو خزانه ها و قبرهاي پادشاهي پنهان كرده بود و جواهرات دوران تيمور بسيار معروف بود و بيشتر دفينه هاش خيلي خيلي گرانبها هستن و خيلي از نسخ معروف تو شمال ايران و كشورهاي حاشيه درياي خزر آدرس اين گنج ها رو ميدن ...)ولي نسخه هاي وزيري باارزشن البته نه همشون(مثلا نسخه هاي نصرالله وزير اكثرش خالي هستن چون بدبخت رو اينقدر شكنجه كردن و زبونش رو از حلقومش كشيدن بيرون و مجبورش كردن گنجنامه اصلي رو بده به دست فاتحان و البته بسياري از پادشاهان و وزيران بعد از اون نسخه هاي اونو به اسم خودشون بازسازي كردن...و نكته مهم اينكه نسخه هاي وزيري چند صفحه اولش خيلي مهمه چون تو اين چند صفحه وزير توضيح ميده كه چطوري از كجا اين مالها رو جمع كرده و كجاها به چه شكلي دفن كرده و همينطور در مورد بعضي از شكلها و حروف كه تو نسخه هاي كتاب وجود داره توضيح ميده كه هركدوم نشونه چيه مثلا بعضي از شكلها نشونه طلسمه و بعضي نشونه تله و بعضي هم نشونه متراژ و جابجايي مالها و همچنين تو اين چند صفحه اول توضيح ميده كه چطوري تله ها و طلسم هاي اين گنجنامه رو بايد از بين برد و ... و همچنين تعداد مهرهايي كه در اين چند صفحه اول وجود داره نشون ميده كه چند تا وزير بعد از اين وزير نسخه هاي اين گنجنامه رو تاييد ميكنند و گنج ها رو خالي نكردن و خيلي اطلاعات مهم ديگه تو اول اين كتابهاي گنجنامه توضيح داده ميشه.....
مثلااول كتاب چهار مهر احمد وزير اينجوري شروع ميشه.....بنام خداوند يزدان و حمد و ستايش خدا و .... من احمد وزير از فيروزكوه تا گرگان شروع به جمع آوري خراج نمودم و خمس آن را به خزانه فرستاده و مابقي را نيز عشر آن را در آباديها و خمس آن را در قريه ها و مابقي را در قلعه ها و شهرها و قبرستانهاي مشهور و نزديك امامزاده ها دفن نمودم ........<<< خيلي مهم >>>>>> نسخه هاي وزيري بلا استثنا به خطي غير از خط فارسي نوشته ميشدن و اگه وزرا سر پادشاهاشونو كلاه ميذاشتن مترجمين هم سر وزرا و همه ما رو كلاه ميذارن....بنابر اين بهترين نسخه ها اونهايي هستند كه به دست دانشمندان و علمايي ميافتاد كه خودشون مترجم بودن....البته بيشتر گنجنامه هاي ايران هنوز زير خاك تو سفيد خونه ها و خزانه ها و ...هستند و يه چندتاي نافابلش بيرونه كه اصل اين گنجنامه ها كه مهر طلاكوب وزيري دارن يا تو موزه ها هستن يا دست تعدادي .....كه حتي بعضي از اين افراد ممكنه خودشون هم خبر نداشته باشن كه اين كتابهايي كه آبا و اجدادي به دستشون رسيده چي هستن....خيلي هاشون فكر ميكنن كتاب دعا يا شجرنامه خانوادگيشونه و
یا حق
منبع..//استاد ایراندوست

جانا حدیث حسنت در داستان نگنجد.....رمزی ز راز عشقت در صد زبان نگنجد

سودای زلف و خالت در هر خیال ناید.....اندیشه ی وصالت جز در گمان نگنجد

هرگز نشان ندادند از کوی تو کسی را.....زیرا که راه کوی ات اندر نشان نگنجد

یکشنبه 7 تیر1394 - 10:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سید جواد نوشته است:
سلام دوست عزیز
نصرالله وزیر، منصور وزیر و احمد وزیر (که به ادابه هم مشهور بوده بفتح الف اول) سه وزیر زمان امیر تیمور گورانی بودند بین سنه 700 تا 800 ه.ق زندگی میکردند البته اسم واقعیشون این نبوده ولی به این نام مشهور بودند اینها بدستور تیمور وظیفه پیدا کردند که دفینه های مربوط به زمان خسرو پرویز ساسانی که نسخ اون در دربار محفوظ و نگهداری میشده رو استخراج کنند و در جای دیگر دفن کنند و بنام خودشون مهر کنند، عمده فعالیت اینها در خطه شمال کشور بوده یعنی گیلان و طبرستان (مازندران و گلستان امروزی)
نسخی که بنام نصرالله ثبت شده غریب به اکثرشون فاقد اعتباره چون بنا به دلایلی لو رفته (در این باب سخن زیاد گفته شده یک عده میگن خیانت شده و نسخ مربوط به ایشون دزدیده شده یک عده میگن شکنجه کردنش و حتی زبانش رو از حلقش کشیدند بیرون و .... ولی بشخصه دلیل مسلمی پیدا نکردم !) اما اون دو وزیر دیگه خیلی خوبه مخصوصا احمد وزیر البته اینا خیلی جعلیشون زیاده، تشخیص اینها تخصصیه حتی تا اواخر قاجار و اوایل پهلوی هم توسط دراویش کتاب های جعلی بنام این آقایون نوشته میشده بعضیا با ظرافت بر پوست و بعضیا هم بر کاغذ و بصورت فله ای که هنوز هم بین مدعیان پخشه!
میرداماد هم دقیقا الان حضور ذهن ندارم در چه سنه ای زندگی میکرد ولی قطعا و یقینا بعد از این سه وزیر بوده که دفینه های مربوط به ایشون چند ویژگی داره که دو موردش رو بالا عرض کردم یک مورد دیگه اینه که ایشون دفینه ها رو چند قسمتی میکرده و در یک راسته و یک محدوده میگذاشت مثل یال کوه یا پشت دو آب ها یا در راستای یک دره... و نسخه ها ایشون هم خوبه معتبر هست
بطور کلی تمام نسخه ها دارای رمز هست هیچ کس منکر این نیست ولی وقتی استاد بیاد و با علم به اصطلاحات ترجمه روان کنه هیچ پیچشی وجود نخواهد داشت ولی علم که ناقص باشه باید حمد و سوره کار رو خوند! لا مصیبه اشد من الجهل
موفق باشید

سیدجواد همش میشنیدم ازاین وزرا و این اسامی ولی کسی اطلاعاتی ازش نمیگفت یا نمیدونست. سپاس دارم که کامل توضیح دادی @};- :)
از Generator هم بسیار تشکر میکنم بابت ارائه مطالب جالب و کمک کنندشون. سایت رو پربارتر کردن @};- @};-

یکشنبه 7 تیر1394 - 11:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
سلام دوست عزیز جناب Generator بنده میدونم شما قصد کمک دارید ولی بیشتر این مطالب از آقای ایراندوست در مورد نسخه اشتباهه ما بقی هم حدس و گمانه لطفا تجدید نظر کنید.

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

یکشنبه 7 تیر1394 - 11:24am
کاربر فعال
کاربر فعال

سید جواد نوشته است:
سلام دوست عزیز جناب Generator بنده میدونم شما قصد کمک دارید ولی بیشتر این مطالب از آقای ایراندوست در مورد نسخه اشتباهه ما بقی هم حدس و گمانه لطفا تجدید نظر کنید.

سید جواد عزیز جناب ایراندوست یکی از اساتیدی هستند که در انجمنی بنده افتخار اشنایی با ایشون رو پیدا کردم و از تجربیات و اطلاعاتشون بسیاری استفاده کردند.حالا شما میفرمایید اشتباه.خب این نظر شماست و قابل احترام اما بنده و افراد بیشماری طی چند وقتی که از مطالب ایشون بهره بردند به صحت اطلاعات ایشون ایمان اوردیم.حتی ایشون از ذکر منبع استفاده میکنه.......//////////مثلااول كتاب چهار مهر احمد وزير اينجوري شروع ميشه.....بنام خداوند يزدان و حمد و ستايش خدا و .... من احمد وزير از فيروزكوه تا گرگان شروع به جمع آوري خراج نمودم و خمس آن را به خزانه فرستاده و مابقي را نيز عشر آن را در آباديها و خمس آن را در قريه ها و مابقي را در قلعه ها و شهرها و قبرستانهاي مشهور و نزديك امامزاده ها دفن نمودم .

حالا شما واسه اینکه ثابت کنید که مطالب ایشون غلطه با ذکر منبع و دلیل مطالبتون رو بفرمایید
یا حق

جانا حدیث حسنت در داستان نگنجد.....رمزی ز راز عشقت در صد زبان نگنجد

سودای زلف و خالت در هر خیال ناید.....اندیشه ی وصالت جز در گمان نگنجد

هرگز نشان ندادند از کوی تو کسی را.....زیرا که راه کوی ات اندر نشان نگنجد

یکشنبه 7 تیر1394 - 12:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Generator نوشته است:
سید جواد نوشته است:

سید جواد عزیز جناب ایراندوست یکی از اساتیدی هستند که در انجمنی بنده افتخار اشنایی با ایشون رو پیدا کردم و از تجربیات و اطلاعاتشون بسیاری استفاده کردند.حالا شما میفرمایید اشتباه.خب این نظر شماست و قابل احترام اما بنده و افراد بیشماری طی چند وقتی که از مطالب ایشون بهره بردند به صحت اطلاعات ایشون ایمان اوردیم.حتی ایشون از ذکر منبع استفاده میکنه.......//////////مثلااول كتاب چهار مهر احمد وزير اينجوري شروع ميشه.....بنام خداوند يزدان و حمد و ستايش خدا و .... من احمد وزير از فيروزكوه تا گرگان شروع به جمع آوري خراج نمودم و خمس آن را به خزانه فرستاده و مابقي را نيز عشر آن را در آباديها و خمس آن را در قريه ها و مابقي را در قلعه ها و شهرها و قبرستانهاي مشهور و نزديك امامزاده ها دفن نمودم .

حالا شما واسه اینکه ثابت کنید که مطالب ایشون غلطه با ذکر منبع و دلیل مطالبتون رو بفرمایید
یا حق

برادر عزیز من جناب Generator
این آقای ایراندوست که شما فرمایش میکنید با نام کاربری فرهاد در انجمن آقای قاسمی فعالیت میکردند بنده دقیق اطلاع دارم وقت خودتونو با این آقایون نگیرید این منم منم پدر ملت رو در آورده، یکی میخواد اظهار فضل کنه چهار نفر رو دور و برش جمع کنه که بهش بگن استاد از اونطرف یک ملت رو گمراه میکنن میفرستند کوه و بیابون
این احمد وزیر ننه مرده کتاب سوا نداره این سه وزیر با هم یک کتاب دارند که ممهور به مهر برجسته هر سه وزیر هست و هر چه غیر این دیدید بدله! چهار مهر چیه! یا همین میرداماد مگه چقدر ایشون فعالیت کرده؟ یک دهم اون سه وزیر نبوده که اقای ایراندوست الکی بتش کرده! میرداماد با فاصله زمانی کمی بعد از این سه وزیر اومد و یک فعالیت بسیار کوتاهی داشته که نسخش بصورت طومار و مربوط به یک محدوده ست!
این مطلبی هم که ایشون گذاشتند بر اساس کتب جعلی هست که بین خلق الله پخشه، بنده بخشی از اول یک کتاب درویشی رو که کمتر از 200 سال قدمت داره رو بصورت خصوصی براتون میفرستم تا ببینید این مطلبی هم که این آقا گفته از همین کتاب هاست، ولی اگر براتون اثبات شد بیاد این مطالب رو اصلاح کنید.

یکشنبه 7 تیر1394 - 1:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سید جواد نوشته است:
Generator نوشته است:
سید جواد نوشته است:

یا حق

برادر عزیز من جناب Generator
این آقای ایراندوست که شما فرمایش میکنید با نام کاربری فرهاد در انجمن آقای قاسمی فعالیت میکردند بنده دقیق اطلاع دارم وقت خودتونو با این آقایون نگیرید این منم منم پدر ملت رو در آورده، یکی میخواد اظهار فضل کنه چهار نفر رو دور و برش جمع کنه که بهش بگن استاد از اونطرف یک ملت رو گمراه میکنن میفرستند کوه و بیابون
این احمد وزیر ننه مرده کتاب سوا نداره این سه وزیر با هم یک کتاب دارند که ممهور به مهر برجسته هر سه وزیر هست و هر چه غیر این دیدید بدله! چهار مهر چیه! یا همین میرداماد مگه چقدر ایشون فعالیت کرده؟ یک دهم اون سه وزیر نبوده که اقای ایراندوست الکی بتش کرده! میرداماد با فاصله زمانی کمی بعد از این سه وزیر اومد و یک فعالیت بسیار کوتاهی داشته که نسخش بصورت طومار و مربوط به یک محدوده ست!
این مطلبی هم که ایشون گذاشتند بر اساس کتب جعلی هست که بین خلق الله پخشه، بنده بخشی از اول یک کتاب درویشی رو که کمتر از 200 سال قدمت داره رو بصورت خصوصی براتون میفرستم تا ببینید این مطلبی هم که این آقا گفته از همین کتاب هاست، ولی اگر براتون اثبات شد بیاد این مطالب رو اصلاح کنید.

سید جان چرا مقابله با مثل میکنی؟خوب شما درستشو بگو تا بقیه دوستان هم فیض ببرن.باز ایراندوست مطلبی نوشت و رفت به کسی هم خورده نگرفت شما چرا اطلاعاتتو در اختیار دیگران نمیزاری؟اگه در مورد نسخه های اصل همین احمد وزیر چیزی میدونی همینجا بزار تا حداقل من نوعی استفاده کنم ممنون

یکشنبه 7 تیر1394 - 1:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست من دیو سپید عزیز
بنده یک کلمه اضافه تر هم بابت اثبات مطالب غلط اون آقا نمیگم خواننده خودش باید دقت داشته باشه و هر کسی بهش چیزی میگه براحتی نپذیره، اون مطلب شما در مورد استفاده از سیستم رو هم بنده صد در صد تایید میکنم عقل حکم میکنه که اینطور باشه تا حداقل اطمینان از موجودیت هدف و تخلیه و غارت نشدن اون در زمان گذشته حاصل بشه.

یکشنبه 7 تیر1394 - 1:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سید اگر در خانه کس است یک حرف بس است . ولش کن هرچی بگی نره میگن بدوش!!!

یکشنبه 7 تیر1394 - 2:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت استاد سید جواد

به طور اتفاقی توی نت میگشتم که این خبر رو دیدم که البته مال دو سال پیشه که مهمم نیست. چیزی که توجه منو جلب کرد اینه که یک کارشناس و استاد دانشگاه (البته به قول خودشون) اومده میگه اصلا چیزی به نام نسخه گنج وجود نداره و همش سرکاریه و گنج نامه يك امر موهومي است :-o
حالا شما چه نظری در این مورد دارید؟

البته یه موردی هم برام چند ماه قبل پیش امده که جا داره گریزی هم به اون بزنم. با یکی از دوستانم که کارشناسی ارشد باستان شناسی از دانشگاه معتبر داره و تا حالا چند اکتشاف هم داشته در مورد گنج و دفینه سر صحبت رو باز کردم . ولی اون میگفت که در طول دوران تحصیل یک مورد هم در رابطه با گنج و نسخه و.... مطلبی رو از استاداش نشنیده و ندیده [-(

اینم لینک خبری که تو بالا بهش اشاره کردم . اسم کارشناسه آقای دكتر عزيز نوكنده هست

http://www.magiran.com/npview.asp?ID=2758869

دوشنبه 7 تیر1394 - 12:18am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 28 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 53 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure