انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 20 اردیبهشت1403 - 4:20am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 261 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 27  بعدی
 کارشناسی و تحلیل علائم باستانی توسط استاد دکتر محبی 
نویسنده پیغام

سلام این عکس ها مربوط به دو عدد جوغن می باشد که در کنار آن ها یک کانال آب وجود دارد و در اطراف آن نیز گورستان وجود دارد . ممنون میشم اگه راهنمایی کنبد .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 15 فروردین1394 - 12:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تهـــــــران
godarz نوشته است:
سلام جناب tamandar ببخشید دخالت میکنم،اما خواهشا اجازه بدید جناب محبی موارد دوستان رو تفسیر بفرمایند و اگر تفسیرهای ایشون با کاوش های دوستان بی نتیجه و غلط بود از ایشون ایراد بگیریم،البته جسارت نشه برای دوستان تفسیر درست و سالم و بدور از هرگونه خرافه گرایی و خودخواهی که نتیجه گیری رو در پی خواهد داشت مهم هست نه یک اسم یا لقب که البته تو این انجمن القاب اساتید برازنده ی ایشان هست.ما باید متشکر اساتیدی باشیم که دقیقه ای از وقتشون رو در اختیار ما قرار میدن که هم باعث موفقیت دوستان میشه و هم در بعضی از موارد که به همکاری میرسه که هر دو طرف بی نسیب نمیمونن هرچند که اساتید این انجمن بدون هیچ چشم داشتی لطف میکنن.
بازهم معذرت میخوام.

سلام دوست و بردادر بزرگوارم گودرز
ممنونم از صحبت های منطقی و درستتون.
باور بفرمایید بنده به جناب مشفقی هم حضورا عرض کردم کار اشتباهیه اینکه بنده دکترایی از جایی گرفتم و شما در انجمن با اون لقب صدا کنید و سعی کنید که خودم رو خطاب قرار بدید و بنده هم احساس نزدیک با شما و سایر سروران عزیز داشته باشم و باور بفرمایید بنده هیچوقت نیازی به چسباندن القاب بلند و در این مورد هم با مدیر محترم سایت گفتم جناب مشفقی اپراتور ما صحبت کردن تا اصلاح کنند ام این بخش رو.
درود

عقل سرمایه ای است که هرگز تمام نمیشود
درپناه حق سرفراز و پایدار باشید

یکشنبه 15 فروردین1394 - 1:49am
ICQ YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

godarz نوشته است:
جناب رمزیاب یه سوال دارم در مورد غارهای صخره ای،به یه مورد برحوردم که یه غار تو ارتفاع حدود 40 متریه و از بالای صخره هم حدود 10 ،15 متر فاصله داره که سعی میکنم در اولین فرصت تصاویرشو تهیه کنم چون عکس گرفتن به خاطره موقعیتش خیلی سخته.به نظر کار دسته چون ورودی تنگ ومنظمی داره.در مورد شرایط بار و احتمالا تله هاش میخوام بدونم که این مورد خیلی اتفاقی پیدا شده توسط یکی از دوستان،که دیدنش و پیدا کردنش به این راحتی نیست.باید با تجهیزات از صخره اویزون شد که در اولین فرصت به محل میریم

سلام و درود جناب گودرز عزیز.
گودرز جان بله شما یک عکسی از اون محل بفرست در وایبر یا همینجا
ممنون از لطف شما @};- @};-

یکشنبه 16 فروردین1394 - 3:56am
ICQ YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با عرض سلام و احترام
خوشحالم که اساتید محترمی در این سایت فعالیت میکنند
من به نوبه خودم از حضور جناب محبی ( ramzyab ) و دیگر دوستانی که راهنمایی مینمایند تشکر میکنم @};-
با آرزوی موفقیت و سالی پر بار برای تمامی کاربران :-BD

یکشنبه 16 فروردین1394 - 4:30am
کاربر فعال
کاربر فعال

keyhanjam نوشته است:
سید جواد نوشته است:
سلام جناب moshfeghi
لطفا در مورد پست جناب keyhanjam که از نسخه پاپیروس سوال کردن جواب بدید ما منتظریم

سلام و درود سید جان @};-
مثل اینکه جوابی نداشتن واسه همین جواب من رو ندادن
دوستان کسی اطلاعی داره از پاپیروس؟

سلام دوست عزیز.
دوست گرامی سوال شما سخت و یا لاینحل نیست که جوابی براش نباشه.
بعضی از دوستان درجریان کار بودند که از اقوام نزدیک بنده فوت شده بودند و دوروزی بود که پای سیستم نبودم.ازین بابت پوزش میطلبم
اما سوال شما: دوست عزیز همانطور که همه شما سروران عزیز مطلع هستید کاغذ پاپیروس بسیار آسیب پذیر بوده برای همین برای مصارفی مثل نسخه یا سند نوشتن مکان های دفینه مناسب نبود. برای سند های باستانی در ادوار باستان مردم اغلب دنبال جماداتی بودند که قابلیت های منحصر بفردی داشته باشد یا حداقل چیزی باشد که براحتی براثر عوامل طبیعی ار بین نرود یا وقتی در حفاظی قرار میددند که آن حفاظ محافظ سند از چندین حیث باشد.استفاده ای که از کاغذ پاپیروس برای نوشتن تقریبا حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد در مصر رایج شد و تا قرن ششم میلادی ادامه پیدا کرد دوستان ...کاغذ پاپیروس، صفحه‌ای بود که از گیاه پاپیروس مثل یه تومار با درازای چند متر و عرض ۳۰ سانتی‌متر ساخته می‌شد. این تومار حالت انعطاف‌پذیری داشت و بعد اینکه می پیچیدند به‌صورت یک استوانه به قطر ۵ تا ۶ سانتی‌متر در می‌ اومد . ابزاری که برا نوشتن روی پاپیروس استفاده میش شده نی یا قلم‌نی آغشته به مرکب بوده پاپیروس وقتی اختراع شد دوستان واقعا خیلی توی صنعت کتاب نوشتن تاثیر گذاشت وبرا همین هم قدیمی‌ترین کتابی که به‌صورت تومار پیدا شد اسمش هم پاپیروس پریس بود که داخل متن اون درباره فضایل اخلاقی نوشته بودند. پاپیروس اگرچه سبک و کم‌حجم بود، اما برخلاف لوح‌های گلی، شدیدا آسیب‌پذیر بود و به‌همین دلیل همتا به امروز هیچ مجموعه مهمی مربوط به مصر باستان، از زیر خاک بیرون نیومده که بگیم اونجایی که پاپیروس رو ساختن و ازش استفاده متداول می شده نسخه هایی هم روی این نوع کاغذ می نوشتند . دوستان ما مطالب مربوط به پالپیروس و ابزارهای کتابت درباستان رو در اکثر سایت هامون قرار دادیم و هستند که دوستان زیادی هم دیدنش.
دوست عزر بنده که ندیدم جایی با پاپیروس خطی نوشه باشند که نشان از دفینه داشته باشه ولی باید بگم البته نقض کامل هم اشتباه هستش چون نمونه هایی که الان رمزگشایی میشند همیشه متغیر بودند و ثابت نبودند.

یکشنبه 16 فروردین1394 - 4:41am
ICQ YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

رهنما نوشته است:
رهنما نوشته است:
درود بر اساتید بزرگوار چند روز پیش به سنگی به شکل لوبیا برخورد کردم که ابعادش حدودا یک و نیم متر در هشتاد سانت میباشد که روی این سنگ یه جوغن قرار داره و کف این جوغن یه فلش مثلثی شکل هست و در پهلوی این سنگ هم جای ثم بزرگی مثل ثم شتر هستش اگه ممکنه تفسیرش رو بفرمایید قبلا از راهنمایی که میفرمایید کمال تشکر را دارم

سلام مجدد خدمت دوستان عزیز به نظرتون یکی از این اساتید بزرگوار جواب ما رو میدن؟

سلام دوست عزیزم در پست های قبلی گمان کنم بهتون عرض کردم که یک عکسی از موردتون بگذارید تا بشه درموردش تحلیل کرد و نوشتاری شاید اون نتیجه کامل براتون حاصل نشه
بدرود

یکشنبه 16 فروردین1394 - 5:04am
ICQ YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب رمزیاب تسلیت من را پذیرا باشید و از خداوند منان خواستارم که صبر و شکیبایی به جنابعالی و خانواده محترمتان عنایت بفرماید :YMPRAY:

یکشنبه 16 فروردین1394 - 5:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

masoud50 نوشته است:
با عرض سلام و احترام
خوشحالم که اساتید محترمی در این سایت فعالیت میکنند
من به نوبه خودم از حضور جناب محبی ( ramzyab ) و دیگر دوستانی که راهنمایی مینمایند تشکر میکنم @};-
با آرزوی موفقیت و سالی پر بار برای تمامی کاربران :-BD

سلام و درود بر شما بزرگوار
من هم به نوبه خودم و از طرف تمامی دوستان از لطفی که به ما داشتید نهایت تشکر رو دارم ماهم برایتان موفقیت و شادکامی آرزومندیم

یکشنبه 16 فروردین1394 - 5:38am
ICQ YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

masoud50 نوشته است:
جناب رمزیاب تسلیت من را پذیرا باشید و از خداوند منان خواستارم که صبر و شکیبایی به جنابعالی و خانواده محترمتان عنایت بفرماید :YMPRAY:

مسعود جان ممنونم ازت آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت کنار خانواده برایتان دارم. فعالیت در کنار شما عزیز و سروران دیگر مایه مباهات مااست

یکشنبه 16 فروردین1394 - 5:43am
ICQ YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما جناب رمزیاب عزیز من هم تسلیت عرض میکنم خداوند رحمت کنه

از پل نامردان عبور مکن بگذار اب تورا ببرد.از ترس شیر به روباه پناه مبر بگذار شیر تورا بدرد.درنده باش ولی از کنار اهوی بی پناه به ارامی گذر کن.کورش بزرگ

یکشنبه 16 فروردین1394 - 5:57am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 261 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure