انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 20 اردیبهشت1403 - 9:53pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 261 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 27  بعدی
 کارشناسی و تحلیل علائم باستانی توسط استاد دکتر محبی 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام جناب tamandar ببخشید دخالت میکنم،اما خواهشا اجازه بدید جناب محبی موارد دوستان رو تفسیر بفرمایند و اگر تفسیرهای ایشون با کاوش های دوستان بی نتیجه و غلط بود از ایشون ایراد بگیریم،البته جسارت نشه برای دوستان تفسیر درست و سالم و بدور از هرگونه خرافه گرایی و خودخواهی که نتیجه گیری رو در پی خواهد داشت مهم هست نه یک اسم یا لقب که البته تو این انجمن القاب اساتید برازنده ی ایشان هست.ما باید متشکر اساتیدی باشیم که دقیقه ای از وقتشون رو در اختیار ما قرار میدن که هم باعث موفقیت دوستان میشه و هم در بعضی از موارد که به همکاری میرسه که هر دو طرف بی نسیب نمیمونن هرچند که اساتید این انجمن بدون هیچ چشم داشتی لطف میکنن.
بازهم معذرت میخوام.

جهالت بیش از دانایی احساس امنیت ایجاد میکند

جمعه 14 فروردین1394 - 12:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب رمزیاب یه سوال دارم در مورد غارهای صخره ای،به یه مورد برحوردم که یه غار تو ارتفاع حدود 40 متریه و از بالای صخره هم حدود 10 ،15 متر فاصله داره که سعی میکنم در اولین فرصت تصاویرشو تهیه کنم چون عکس گرفتن به خاطره موقعیتش خیلی سخته.به نظر کار دسته چون ورودی تنگ ومنظمی داره.در مورد شرایط بار و احتمالا تله هاش میخوام بدونم که این مورد خیلی اتفاقی پیدا شده توسط یکی از دوستان،که دیدنش و پیدا کردنش به این راحتی نیست.باید با تجهیزات از صخره اویزون شد که در اولین فرصت به محل میریم

جمعه 14 فروردین1394 - 12:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
سید جواد نوشته است:
سلام جناب moshfeghi
لطفا در مورد پست جناب keyhanjam که از نسخه پاپیروس سوال کردن جواب بدید ما منتظریم

سلام و درود سید جان @};-
مثل اینکه جوابی نداشتن واسه همین جواب من رو ندادن
دوستان کسی اطلاعی داره از پاپیروس؟

شنیدن کی بود مانند دیدن

جمعه 14 فروردین1394 - 12:28pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

البته با اجازه جناب محبی.
پاپیروس های معمولا 400 سال عمر میکنند با این حال در طوما های دریای مرده پاپیروس هایی یافت شده اند که 2150-2300 سال عمر کرده و کاملا سالم برجای مانده اند(همانند طومار عظیم اشعیا). میتوان گفت که نسخ اصلی کتاب مقدس تا سال های 150 تا 200 میلادی موجود بوده و در حال گردش بودند

جمعه 14 فروردین1394 - 12:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

رهنما نوشته است:
درود بر اساتید بزرگوار چند روز پیش به سنگی به شکل لوبیا برخورد کردم که ابعادش حدودا یک و نیم متر در هشتاد سانت میباشد که روی این سنگ یه جوغن قرار داره و کف این جوغن یه فلش مثلثی شکل هست و در پهلوی این سنگ هم جای ثم بزرگی مثل ثم شتر هستش اگه ممکنه تفسیرش رو بفرمایید قبلا از راهنمایی که میفرمایید کمال تشکر را دارم

سلام مجدد خدمت دوستان عزیز به نظرتون یکی از این اساتید بزرگوار جواب ما رو میدن؟

جمعه 14 فروردین1394 - 10:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ramzyab69 نوشته است:
gerdash نوشته است:
سلام استاد
از این جوغن خودم عکس گرفتم نزدیک راه مالرو هستش
سنگی که جوغن روشه خودش شبیه خرس هستش
جوغن دایره نیست حالت بیضی و شبیه چشم انسان است و کنارش درختان کهن سال هستش
عمق آن 15 سانت و عرضش هم 15 میشه
وزن سنگ آن نیز 2 تن میشه به راحتی
داخل آن بسیار سیقلی میباشد
ممنون و تشکر بابات زحمتای که به شما میدم

سلام دوست عزیز
توضیحاتتان خوب و جامع بود.
بنده هم چند سوالی ازش ما درخصوص همین جوغان دارم. اولی اینکه شکلش مخروطی است یا خیر؟ دومی اینکه در قسمت شمال شرقی و شرق و شمال غربی و غرب این سنگ متحرکی که جوغان روی آن نقل هستش سنگ چین یا تل کوچک خاکی هست یا نه؟ ضمنا لطف کن جهات جغرافیای رو مشخص کن تا گمانه درستی بتونیم با کمک دوستان برای مورد شما بزنیم

با سلام بله شکل آن مخروطی میباشد و داخل آن مانند شیشه صاف می باشد
در جهتهای که گفتین تپه یا تل خاکی دیده نمیشود
سنگپین وجود دارد در اطراف ولی مربوط یه خرابه ها می باشد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 14 فروردین1394 - 12:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

amir6777 نوشته است:
سلام دوست بسیار عزیزم امیر
دوست عزیز ممنون از مشارکتت و راهنمایی که به گروه عرضه داشتید.
دوست گرامی متاسفانه اکثر عزیزان کاوشگر دچار اشتباهی میشوند که میتوان با کمی صبر و تحلیل بیشتر درصدد حل آن برآمد. اینکه مثلا در همین مورد که چون در تصویر جوغان مدنظرمون مخروطی دیده میشود بگوییم نماد چاه است و بس!!! خوب توجه کنید بنده هم از طراح سوال پرسیدم که آیا مخروطی است یا خیر؟؟ولی این فاکتور برای تایید چاه بودن یا مقبره بودن کافی نیست. فاکتورهایی از قبیل کوه پایه بودن یا جنوبی بود از نظر کوه یا تپه یا بیش از حد معمول نزدیک بودن منقطه مسکونی متروکه در صورت وجودآن یا گود افتادگی زمین نزدیک به علامت یا رنگی بودن خاکش و دیگر عوامل مختلفی که براساس هرمنطقه ای احتمال وجود آن باشد همه فاکتورهایی است دال بر وجود یا عدم وجود چاه یا دهلیز و یا قنات درآن محدوده
ممنون از راهنماییتون امیر جان

با سلام
من با توجه به چند نکته این رو گفتم.یک همین مخروطی بودن جوغن..دوم این جوغن روی صخره سنگی نیست بلکه روی یک تکه سنگ قابل حمل هست که به مرور زمان خاک اطراف اون جمع شده و معمولا نشانه های دارای بار روی یک سنگ قابل حمل قرار داده نمی شوند.حتی قبر ها هم کاسه و یا جوغن روی یک شی ثابت هست.چرا که قرار بر اینست که قبر برای همیشه برای افراد نشانه اش مشخص باشد و نه اینکه روی یک تکه سنگی قرار دهند و احتمال شکسته شدن و از بین رفتن ان نیز باشد و دیگر نتوانند ان قبر را پیدا کنند..همه ما واقفیم که انسان های گذشته هم دارای عقل سلیم بوده اند.سوم اینکه اگر جوغن نشانه دفینه یا بار باشد ایا دفینه ها را در کنار راهها دفن میکردند و علامت ان را هم براحتی در دسترس قرار میدادند؟؟
اگر در ان اطراف ،چاه اب یا نشانه ای دیگر مبنی بر وجود اب یا چشمه در انجا وجود نداشته باشد انگاه می توان به تحلیل های دیگر پرداخت.در گوشه بالای عکس نیز مکعبی شکل دیده می شود که البته دوستمان نگفته اند که ان مکعب چیست؟؟به نظر می رسد اتاقک های سیمانیست که اداره اب برای دامداران بوجود می اورد.[/quote]

امیر جان ممنون بابت جوابت ولی این سنگ حداقل 2 تن وزن دارد که من در سوالم اینو گفتم ما هم میدونیم که اگه نشانه روی تکه سنگ قابل حمل باشه کجا کاربرد داره

شنبه 14 فروردین1394 - 12:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

keyhanjam نوشته است:
سید جواد نوشته است:
سلام جناب moshfeghi
لطفا در مورد پست جناب keyhanjam که از نسخه پاپیروس سوال کردن جواب بدید ما منتظریم

سلام و درود سید جان @};-
مثل اینکه جوابی نداشتن واسه همین جواب من رو ندادن
دوستان کسی اطلاعی داره از پاپیروس؟

درود دوست عزیز
پاپیروس قدمتش مربوط به دو هزار سال قبل از میلاد است و ان هم در مصر که بعدها در سرزمین های دیگر مورد استفاده قرار گرفت
از پاپیروس به عنوان نامه استفاده میشد
و در ایران برای نوشتن نوشته های مهم و برای طول عمر و بقای ان،، انها را بر روی سنگ،چرم و... استفاده می شد
تنها ایرانیان بر روی چوب خدنگ که مقاومت و ماندگاری زیادی داشت متون مهم را مینوشتند
مولا یارت

این نیز بگذرد

شنبه 14 فروردین1394 - 2:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

faraj نوشته است:
amir6777 نوشته است:
سلام دوست بسیار عزیزم امیر
دوست عزیز ممنون از مشارکتت و راهنمایی که به گروه عرضه داشتید.
دوست گرامی متاسفانه اکثر عزیزان کاوشگر دچار اشتباهی میشوند که میتوان با کمی صبر و تحلیل بیشتر درصدد حل آن برآمد. اینکه مثلا در همین مورد که چون در تصویر جوغان مدنظرمون مخروطی دیده میشود بگوییم نماد چاه است و بس!!! خوب توجه کنید بنده هم از طراح سوال پرسیدم که آیا مخروطی است یا خیر؟؟ولی این فاکتور برای تایید چاه بودن یا مقبره بودن کافی نیست. فاکتورهایی از قبیل کوه پایه بودن یا جنوبی بود از نظر کوه یا تپه یا بیش از حد معمول نزدیک بودن منقطه مسکونی متروکه در صورت وجودآن یا گود افتادگی زمین نزدیک به علامت یا رنگی بودن خاکش و دیگر عوامل مختلفی که براساس هرمنطقه ای احتمال وجود آن باشد همه فاکتورهایی است دال بر وجود یا عدم وجود چاه یا دهلیز و یا قنات درآن محدوده
ممنون از راهنماییتون امیر جان

با سلام
من با توجه به چند نکته این رو گفتم.یک همین مخروطی بودن جوغن..دوم این جوغن روی صخره سنگی نیست بلکه روی یک تکه سنگ قابل حمل هست که به مرور زمان خاک اطراف اون جمع شده و معمولا نشانه های دارای بار روی یک سنگ قابل حمل قرار داده نمی شوند.حتی قبر ها هم کاسه و یا جوغن روی یک شی ثابت هست.چرا که قرار بر اینست که قبر برای همیشه برای افراد نشانه اش مشخص باشد و نه اینکه روی یک تکه سنگی قرار دهند و احتمال شکسته شدن و از بین رفتن ان نیز باشد و دیگر نتوانند ان قبر را پیدا کنند..همه ما واقفیم که انسان های گذشته هم دارای عقل سلیم بوده اند.سوم اینکه اگر جوغن نشانه دفینه یا بار باشد ایا دفینه ها را در کنار راهها دفن میکردند و علامت ان را هم براحتی در دسترس قرار میدادند؟؟
اگر در ان اطراف ،چاه اب یا نشانه ای دیگر مبنی بر وجود اب یا چشمه در انجا وجود نداشته باشد انگاه می توان به تحلیل های دیگر پرداخت.در گوشه بالای عکس نیز مکعبی شکل دیده می شود که البته دوستمان نگفته اند که ان مکعب چیست؟؟به نظر می رسد اتاقک های سیمانیست که اداره اب برای دامداران بوجود می اورد.

امیر جان ممنون بابت جوابت ولی این سنگ حداقل 2 تن وزن دارد که من در سوالم اینو گفتم ما هم میدونیم که اگه نشانه روی تکه سنگ قابل حمل باشه کجا کاربرد داره[/quote]
با سلام.بحث بر سر تناژ یک سنگ نیست و اصل قابل حمل بودن و یا نبودن سنگ است.این سنگ بدلیل قابل حمل و یاقابلیت شکسته شدن نمیتونه نشانه بار باشه.انشالله که به نتیجه برسید.

شنبه 15 فروردین1394 - 5:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر دوستان واساتید عزیز امیدوارم سال خوب وپرباری پیش رو داشته باشید این عکس رو دوستان از ایلام برام فرستادن لطفا نظرتون رو بفرمایید باسپاس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

از پل نامردان عبور مکن بگذار اب تورا ببرد.از ترس شیر به روباه پناه مبر بگذار شیر تورا بدرد.درنده باش ولی از کنار اهوی بی پناه به ارامی گذر کن.کورش بزرگ

شنبه 15 فروردین1394 - 9:29am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 261 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure